Aktualności - rok szkolny 2019/2020

Wrzesień 2019

Październik 2019

Listopad 2019

Grudzień 2019

Styczeń 2020

Luty 2020

Marzec 2020

 

 

 

 

 


 

 

  
 wrzesień 2019 

02 września 2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w najstarszej grupie wiekowej miało miejsce na sali gimnastycznej. Tegoroczna uroczystość otworzyła nowy etap w historii naszej szkoły, która od tego roku zmieniła nazwę na Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Białymstoku. Uczniów i nauczycieli powitała nowa Pani Dyrektor Katarzyna Horoszewska-Grabek i jej zastępcy Pani Justyna Pacewicz i Pan Marek Tofiluk. Powitani zostali szczególnie nowi uczniowie, w tym rozpoczynający naukę w klasie pierwszej licealiści. Dyrekcja życzyła wszystkim zgromadzonym owocnej pracy i spokojnego roku szkolnego.

                   Galeria zdjęć - Wrzesień-październik w SP 29

02 września 2019
Medale „Diligentiae – za pilność”
Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Medale są symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Po rozpoczęciu uroczystości nastąpiło wystąpienie Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz zostały wręczone medale "Diligentiae - za pilność" 92 nauczycielom i uczniom białostockich szkół publicznych, społecznych i prywatnych.
Z naszej szkoły medal otrzymała nauczycielka języka niemieckiego pani Renata Kalinowska oraz nasza absolwentka Ewa Wilczewska.

06 września 2019
XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru 
Klasy VII i VIII naszej szkoły oraz poczet sztandarowy wzięły udział w XIX Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Uroczystości rozpoczęły się przy Pomniku Katyńskim a następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego.

Klasy IV - VI uczestniczyły w zajęciach patriotycznych. Odbyły się projekcje filmów o wywózkach i zesłaniach na Sybir, które przybliżyły uczniom historię. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły wspomnienia tych wydarzeń.
W drugiej części zajęć wszyscy uczestniczyli w nauce i wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego.
Na koniec każda klasa odbyła spacer do Pomnika Legionistów przy ulicy Zwycięstwa, gdzie zapalono znicze i oddano hołd poległym. Nasza szkoła opiekuje się tym miejscem.

16 września 2019
Zajęcia klasy IV w Miasteczku Ruchu Drogowego
Uczniowie klasy IVa uczestniczyli w zajęciach w Miasteczku Ruchu Drogowego. Pod okiem instruktora uczyli sie znaków i pokonywali trasę składającą się z jezdni, ścieżki rowerowej i toru przeszkód dla jednośladów, przejazdu kolejowego, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej. Uczniowie uczyli się przede wszystkim bezpiecznego poruszania się po drodze.

20-22 września
Akcja "Sprzątanie świata 2019"
W bieżącym roku akcja "Sprzątanie świata" odbyła się pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy". Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie do niej się przyłączyli. Zaopatrzeni w ochronne rękawiczki oraz worki na plastik, szkło i odpady zmieszane zabrali się do pracy. Z dużym zaangażowaniem sprzątali tereny wokół szkoły i Osiedla Młodych.

                   Galeria zdjęć - Wrzesień-październik w SP 29

23 września 2019
Wycieczka rowerowa 8c
Klasa 8c wraz z wychowawcą Grzegorzem Tyszką i Panią psycholog Anną Gorzkowską udała się na wycieczkę rowerową do Supraśla. Dosyć niską temperaturę rekompensowało pięknie świecące słońce, które zapewniło przyjemną jazdę. Przejechanie trasy w jedną stronę zajęło grupie około 1,5 godziny. Zwieńczeniem wycieczki był spacer po bulwarach nad rzeką Supraśl oraz ognisko z kiełbaskami. Celem wycieczki było nie tylko aktywne spędzenie czasu, ale także walka o miano rowerowej stolicy Polski wraz z aplikacją o tej samej nazwie. Łączna długość trasy wyniosła ok. 42 kilometry.

27 września 2019
I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich
W piątek 27 września 2019r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Griń oraz Mateusz Dunaj wraz z opiekunem panią Elżbietą Turczewską uczestniczyli w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich Województwa Podlaskiego pod hasłem # Spotkajmy Się. Został ona zorganizowana przez Radę Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wydarzenie odbyło się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.
Spotkanie stanowiło okazję do rozmów z rówieśnikami oraz możliwość nabycia nowych doświadczeń, które z pewnością przydadzą się w dalszej pracy na rzecz uczniów i szkoły w środowisku edukacyjnym. Zaprezentowany został Raport „O samorządach Uczniowskich” opracowany przez Radę Dzieci Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej, a samorządy uczniowskie zostały zaproszone do dyskusji na temat ich roli w systemie edukacji. Pracując w kilkuosobowych zespołach zarówno opiekunowie jaki i członkowie samorządów uczniowskich analizowali stan obecnego funkcjonowania samorządów uczniowskich w Polsce, wymieniali się dobrymi praktykami oraz tworzyli rekomendację. Gościem specjalnym konferencji był Minister Edukacji Narodowej pan Dariusz Piontkowski, który w swoim przemówieniu podkreślił, iż należy docenić działanie samorządów uczniowskich, gdyż jest to aktywność wymagająca dużego zaangażowania i determinacji, przynosząca wymierne korzyści w dorosłym życiu głównie poprzez kształtowanie określonych umiejętności społecznych przydatnych w każdym zawodzie.

29 września 2019
Dzień Głośnego Czytania Dzieciom
29 września to Dzień Głośnego Czytania Dzieciom. Z tej okazji zainaugurował działalność „Bajkowy teatrzyk” pod opieką naszych pań bibliotekarek: pani Ewy Droździewicz – Woźniak i pani Renaty Nikitiuk.
„Bajkowy teatrzyk” to nic innego jak pochodzący z dalekiej Japonii teatrzyk kamishibai czyli teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę na wzór parawanu, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Uczniowie klas drugich mieli okazję obejrzeć inscenizację lektury Joanny Papuzińskiej p.t. „Asiunia”. Dzieci były bardzo zainteresowane tym nowym sposobem podania lektury. Ilustracje i tekst opracowały panie bibliotekarki, a czytała uczennica klasy Va Maja Jurkowska. To pierwszy taki spektakl w naszej szkole. W przygotowaniu są już następne tytuły, również dla starszych uczniów. Odbywać się one będą w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Renatę Nikitiuk i panią Ewę Droździewicz – Woźniak. Zapraszamy!

  
 październik 2019 

4 października 2019
Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego
W piątek 4 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020. Poprzedziła je trwająca prawie 2 tygodnie kampania wyborcza, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU prowadzili agitację wyborczą. W tegorocznych wyborach wystartowało 7 kandydatów: Mateusz Rapczewski, Emilia Guziejko, Iga Edut, Patryk Kamiński, Aleksandra Maciak, Amelia Karłowicz i Mateusz Michalczuk. Lokal wyborczy znajdujący się w czytelni szkolnej był czynny od godziny 9.40 do godziny 12.50.
Prawo uczestniczenia w wyborach miał każdy uczeń naszej szkoły począwszy od klasy IV. Oddając głos należało na karcie wyborczej wpisać znak X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata, a następnie wrzucić kartę do urny wyborczej Nad prawidłowy przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza którą tworzyli czterej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, tj.: Natalia Brodowska, Katarzyna Griń, Norbert Żmiejko oraz Mateusz Napiórkowski, a także jego opiekunowie czyli p. Ewa Madury-Gryc, p. Elżbieta Turczewska i p. Agata Paszczuk. Największe poparcie wśród wyborców uzyskali:
Mateusz Michalczuk z klasy 8c (55 głosów) oraz Amelia Karłowicz z klasy 7c (41 głosów).
Mam więc nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego!
Serdecznie gratulujemy!

                   Galeria zdjęć - Wrzesień-październik w SP 29

4 października 2019
NARODOWE CZYTANIE 2019
W dniu 04.10.2019 r. w godz. 8.55-10.45 została zorganizowana w szkole po raz pierwszy akcja Narodowego Czytania. Prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIIIc, przybliżyła społeczności uczniowskiej poprzednie edycje i cel projektu, objętego Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Uczniowie wysłuchali nagrań fragmentów nowel S. Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony” oraz B. Prusa „Katarynka”, czytanych przez Prezydenta PR oraz Pierwszą Damę. Następnie Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele przeczytali wspólnie fragmenty Nowel polskich. Wydarzenie poprzedziła akcja informacyjna prowadzona na terenie szkoły.
Koordynator projektu Justyna Kendyś

7 października 2019
Klasy piąte z wizytą w Radiu Białystok
7 października klasy Vc i Vd brały udział w Dniu Otwartym Radia Białystok. Niecodzienna gratka dla wielbicieli radia – można było zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj się nie wchodzi, dotknąć tego, co zabronione i porozmawiać z ludźmi, których słyszymy tylko na antenie. Największą frajdę sprawiło uczniom nagranie własnej piosenki, a także występ na żywo w audycji promującej czytanie książek. Młodzież była zainteresowana również historią regionalnego radia, a duże wrażenie wywarła wystawa starych odbiorników radiowych. Mamy nadzieję, że takich wizyt będzie więcej.
                   Galeria zdjęć - Klasy 5 w Radiu Białystok

9 października 2019
Wycieczka klas VI do Warszawy
                   Galeria zdjęć - Wycieczka do Warszawy klas VI11 października 2019
Loteria fantowa
Uczniowie mieli okazję wziąć udział w loterii fantowej. Można było wylosować fajne przybory szkolne i inne gadżety. Dochód z loterii jest przeznaczony na fundusz biblioteczny. Loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które brały w niej udział!

11 października 2019
Dzień Edukacji Narodowej w ZSOMS Nr 2
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu. Pani Dyrektor w części oficjalnej wręczyła nauczycielom nagrody dyrektora z szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Część artystyczna apelu została przygotowana przez dzieci z klasy VIa pod opieką Agaty Paszczuk i młodzieży z klasy Ia pod opieką Szymona Trusewicza. Apel miał formę zbioru skeczów opowiadających o życiu w szkole. Na scenie zostało przedstawione posiedzenie rady uczniów oceniających nauczycieli, oprócz tego uczniowie wykonywali wiersze i piosenkę. Wszyscy nauczyciele zostali obdarowani wykonanymi na lekcjach plastyki sówkami.
                   Galeria zdjęć - DEN 2019

18 października 2019
Dzień Śpiocha
Piątek 18 października był w naszej szkole Dniem Śpiocha. Zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli królowały kolorowe kapcie, piżamki i szlafroki. W zabawie wzięła udział także Dyrekcja. Wszyscy przebrani, będąc w szkole, czuli się jak w domu. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej imprezie, a inicjatorom zabawy - Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy ciekawego pomysłu na integrację środowiska szkolnego.

                   Galeria zdjęć - Wrzesień-październik w SP 29

24 października 2019
Pasowanie na czytelnika
W ostatni czwartek października w bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość włączenia uczniów klas drugich w poczet czytelników. Panie bibliotekarki Ewa Droździewicz – Woźniak i Renata Nikitiuk zapoznały dzieci z księgozbiorem, a w szczególności z wieloma nowościami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie poznali także regulamin biblioteki oraz otrzymali dokładny instruktaż wypożyczeń.
Maja Jurkowska, uczennica kl. Va wcieliła się w postać „Książki” i zarecytowała wiersz z prośbami do czytelników. Można było dowiedzieć się z niego jak szanować i obchodzić się z książkami.
Uczniowie złożyli przysięgę, a pan dyrektor Marek Tofiluk pasował każdego na czytelnika. Z uroczystości wszyscy wyszli oczywiście z wypożyczoną książką. Dzieci otrzymały na pamiątkę kolorowe zakładki z własnym imieniem i nazwiskiem.
Życzymy wszystkim wielu pięknych przeżyć podczas czytania i zapraszamy do biblioteki!

Październik 2019
Kreatywne warsztaty robienia zakładek
W październiku w naszej bibliotece można było nauczyć się robić piękne zakładki do książek z kolorowych pasków papieru. Warsztaty odbyły się kilkakrotnie i wzięli w nich udział uczniowie klas I-III. Każdy z uczestników wychodził z kreatywnych zajęć z samodzielnie wykonaną, ciekawą zakładką.

                   Galeria zdjęć - Wrzesień-październik w SP 29

25 października 2019
Święto Szkoły
Uroczyste otwarcie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 2

                   Galeria zdjęć - Święto Szkoły

30 października 2019
Wycieczka do Warszawy
30 października klasy VII oraz VIIIb z opiekunami p. Ewą Madurą-Gryc, p. Marzeną Górską, p. Elżbietą Turczewską oraz p. Ireną Czuż-Pieńkos wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie słuchając przewodnika z wielkim zaciekawieniem spacerowali po ulicach powstańczej Warszawy. Przy dźwiękach walk, alarmów lotniczych, bijącego serca oraz efektów świetlnych oglądali uzbrojenie powstańców, barykady, ich dzień codzienny. Mieli okazję także przejść kanałami, którymi przemieszczali się walczący. Wielkie zainteresowanie wzbudziła replika samolotu Liberator, który w czasie powstania dokonywał zrzutów dla Warszawy. Pobyt w muzeum zakończyła projekcja przejmującego filmu ukazującego zgliszcza i ruiny stolicy z perspektywy lotu ptaka.
Drugim punktem programu wycieczki był spektakl „Metro”. Wystawiany na deskach teatru Buffo od 1997 roku i wciąż wzbudza wiele emocji, wzrusza i bawi. Pełen młodzieńczej pasji i entuzjazmu musical z niezwykle atrakcyjnymi efektami wizualnymi bardzo podobał się zarówno dzieciom jak i opiekunom.

październik 2019
Mały Samorząd Uczniowski SP 29
W tym roku szkolnym rozpoczął swoją działalność Mały Samorząd Uczniowski klas I-III. Jedną z pierwszych jego inicjatyw był Dzień Spódnicy, który odbył się 30 października. W tym dniu wszystkie panie, małe i duże, wspólnie świętowały poprzez założenie dowolnej kolorowej kiecki. Wiadomo przecież nie od dziś, że spódnica to element garderoby każdej damy.

październik 2019
BohaterON – włącz historię!
W ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest edukacja Polaków, bazująca na historiach Powstańców, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości społecznej.
Uczniowie wykonali własnoręcznie około 100 kart okolicznościowych i napisali życzenia do Powstańców. Nietypowa lekcja historii bardzo się podobała.
Bardzo dziękuję młodzieży i Dyrekcji za zaangażowanie w akcję. Koordynator projektu: Justyna Kendyś

  
 listopad 2019 

 6 listopada 2019
Konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"
Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 29 oraz uczniowie klas 0 - III naszej szkoły.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce: Tia Walendzik PS nr 29, Anna Jakubicz kl. Ia SP nr 29, Gabriela Lach kl. IIa SP nr 29, Amelia Szpakowska kl. IIIb SP nr 29,
II miejsce: Martyna Brzostowska kl. Ic SP nr 29, Zuzanna Szkiłądź kl. Ic SP nr 29, Maja Skiba kl. IIa SP nr 29, Aleksandra Raciborska kl. IIIc SP nr 29,
III miejsce: Kacper Stefanowicz oddział przedszkolny SP nr 29, Martyna Chrzanowska kl. Ib SP nr 29, Julia Sarosiek kl. IIIb SP nr 29.
Zwycięzcom gratulujemy.
                   Galeria zdjęć - Konkurs recytatorski

 7 listopada 2019
Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…
Wolontariusze SKC z swoim opiekunem odwiedzili Cmentarz Farny w Białymstoku. Celem wyjścia było przede wszystkim odwiedzenie grobu znanego malarza wileńskiego – Eugeniusza Kazimirowskiego, który namalował pierwszy obraz „Jezu ufam Tobie”, jak też pełna zadumy wędrówka po jednej z białostockich nekropolii.

 8 listopada 2019
Święto Niepodległości

                   Galeria zdjęć - Listopad 2019 w SP 29

15 listopada 2019
Kiermasz MSU
15 listopada Mały Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast na cele charytatywne. Uczniowie tłumnie przybywali na każdej przerwie i szybko wykupiono słodkie wypieki. Za uzyskaną kwotę samorząd zakupi najpotrzebniejsze rzeczy dla Domu Samotnej Matki w Supraślu.

18 listopada 2019
Konkurs Star Wars
W poniedziałek 18 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Serii Filmów Star Wars.
Konkurs jest autorskim pomysłem czterech uczniów klasy 8b: Mateusza Dunaja, Jakuba Kokoszkiewicza, Michała Korotkicha oraz Norberta Żmiejko. Chłopcy od dawna pasjonują się tą tematyką i stąd pomysł na konkurs.
Uczniowie włożyli wiele pracy w przygotowania. Pytania konkursowe zostały opracowane w formie prezentacji multimedialnej, która swoja formą przypominała charakter filmów Star Wars. W trakcie konkursu wszystkim uczestnikom towarzyszyła muzyka filmowa, tworząca odpowiednią atmosferę podobnie jak specjalnie przyniesione przez chłopców gadżety filmowe. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Okazało się, że w szkole mamy wielu wielbicieli Star Wars, ale największą wiedzą na ten temat wykazali się:
Julia Klepacka kl. 5a - wyróżnienie
Borys Borejszo kl. 6a – III miejsce
Kacper Bibik kl. 6d – II miejsce
Igor Ausztol kl. 5c – I miejsce
Serdecznie gratulujemy zarówno pomysłodawcom, jak i zwycięzcom Konkursu.

                   Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2019 w SP 29

22 listopada 2019
Wojewódzki Konkurs na zakładkę do książki Agnieszki Tyszki
15 października w naszej szkole miało miejsce bardzo miłe wydarzenie. W ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami” gościliśmy autorkę wielu znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży Agnieszkę Tyszkę. Z tej okazji został również ogłoszony Wojewódzki Konkurs „Czy znasz twórczość….? na zakładkę reklamującą książkę tej autorki. Cieszył się on dużym zainteresowaniem – nadesłano 36 prac.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w SP29 a w jury zasiedli nauczyciele bibliotekarze, plastyki i techniki. Wyłoniono 4 najlepsze prace i przyznano 6 wyróżnień. Wręczenie nagród odbędzie się w Centrum Edukacji Nauczycieli na Konferencji Nauczycieli Bibliotekarzy.

25 listopada 2019
Dzień Pluszowego Misia
Klasy 0-III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie robili misie z plasteliny i origami, odbył się pokaz mody piżamowej, gry i zabawy z nagrodami oraz dyskoteka. To był bardzo udany misiowy dzień.

26 listopada 2019
Dyskoteka andrzejkowa
W ostatnim tygodniu listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa klas IV-VIII. Jak co roku organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Dyskotekę prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Michalczuk. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy poszczególnych klas. Wszyscy miło spędzili czas bawiąc się i tańcząc przy swoich ulubionych utworach muzycznych. Następną dyskotekę planujemy w karnawale i już teraz serdecznie zapraszamy.

27 listopada 2019
Świat gadów
Uczniowie klasy Vc pod opieką p. A.Skowrońskiej i p. T.Włodarczyka odwiedzili bardzo ciekawe miejsce w Białymstoku - wystawę "Świat gadów". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali jaszczurki - piękne legwany, kameleony czy agamy i warany, węże pytony i boa oraz żółwie. Zwierzęta można było obserwować w terrariach a niektóre dotknąć czy nawet wziąć na ręce. Niektórzy mogli na własnych ramionach poczuć ciężar pytona tygrysiego, ważącego ponad osiem kilogramów. Nie wszyscy od razu śmiało wyciągali ręce żeby pogłaskać pytona czy agamę, ale nawet najbardziej nieśmiałe dzieci po chwili obserwowania i słuchania ciekawych opowieści przewodnika, przełamywały swój opór i dotykały zwierzęta. Po zwiedzeniu wystawy prezentowany był film przyrodniczy a po nim odbył się quiz. Uczniowie podzieleni na pięć grup z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania, a rywalizacja była naprawdę zacięta i emocjonująca. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i otrzymali upominki. To był bardzo miło spędzony czas. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o życiu gadów i przekonali się jak ciekawe i piękne są te zwierzęta.

                   Galeria zdjęć - Świat gadów 5c

29 listopada 2019
Biblioteria Andrzejkowa
W Andrzejki nie zapomniały o nas nasze panie bibliotekarki Ewa Droździewicz-Woźniak i Renata Nikitiuk. Zorganizowały „Biblioterię fantową”, w której każdy los był wygrany. Można było wylosować fajne gadżety np. breloczki, naklejki, długopisy, ozdoby itd. Do stoiska ustawiła się długa na cały korytarz kolejka i losy szybko zniknęły. Dochód z loterii zasilił fundusz biblioteczny. Panie bibliotekarki dziękują wszystkim za udział!
                   Galeria zdjęć - Biblioteka

30 listopada 2019
Zbiórka żywności
Jak co roku uczniowie naszej szkoły należący do SKC, we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas i Bankiem Żywności uczestniczyli w Zbiórce Żywności. Miała ona miejsce w dniach 4- 5.10.2019 i 29-30.11.2019r.

  
 grudzień 2019 

4 grudnia 2019
Zbiórka dla potrzebujących
W listopadzie trwała zbiórka odzieży i zabawek dla Domu Samotnej Matki w Supraślu. W pierwszym tygodniu grudnia przekazaliśmy dary. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za okazane serce i zaangażowanie. Dziękujemy również nauczycielom i korporacji Cooltura taxi za pomoc.

4 grudnia 2019
Sukces drużyny SP 29 w Lidze Rugby Tag
Szkolna Liga Rugby Tag w podlaskim dobiegła końca. Po serii turniejów punktowanych i towarzyskich wyłoniono zwycięzców. Prawo gry w finale ogólnopolskim otrzymuje jedna drużyna w każdej z trzech kategorii, tj.: klasy 4, 5, 6.
W tym roku województwo podlaskie w kategorii klas VI reprezentować będzie drużyna z naszej szkoły SP 29 Białystok – trener Irena Czuż-Pieńkos.
Finał ogólnopolski odbędzie się 18 grudnia na warszawskim COS Torwar.

grudzień 2019
Szkolny Projekt „Polecam Ci książkę…”
W związku z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła była zobowiązana do spełnienia kilku wymogów. Jednym z nich było zrealizowanie przez każdy oddział szkolny projektu edukacyjnego. Nauczyciele bibliotekarze zaproponowali temat: „Polecam Ci książkę….”. Każda klasa wykonała plakat lub kolaż, na którym uczniowie umieścili tytuły ulubionych książek w formie ilustracji, fotografii czy krótkiej recenzji. Prezentacja prac znajduje się na korytarzu 2-go piętra. Nauczyciele bibliotekarze dziękują wychowawcom i uczniom klas szczególnie zaangażowanych: 8c, 4a, 3b, 3c, 6c, 5c za pomoc w realizacji wymagań projektu. Zdjęcia w galerii listopad 2019.
                   Galeria zdjęć - Biblioteka

6 grudnia 2019
Mikołajki z Mikołajkiem w szkolnej bibliotece
Teatrzyk kamishibai już na dobre zadomowił się w naszej bibliotece. Tym razem w wydaniu świątecznym. Magiczna skrzynka pośród bożonarodzeniowej scenografii posłużyła do przedstawienia uczniom klas 1-4 „Mikołajka” Goscinnego. Panie bibliotekarki Ewa Droździewicz-Woźniak i Renata Nikitiuk wybrały opowiadanie, w którym Mikołajek pisze list do świętego Mikołaja, wykonały serię pięknych ilustracji i w ten sposób opowiedziały dzieciom tę przezabawną historię. A w tle rozlegały się dźwięki radosnej, świątecznej muzyki instrumentalnej…. Potem już tylko brawa i wspólne przypominanie zapamiętanych innych przygód tego przemiłego chłopca. Tak zachęca się do czytania!
Otwarte z zaciekawienia buzie dzieci wsłuchanych w tę opowieść można oglądać w galerii zdjęć grudzień 2019.
                   Galeria zdjęć - Biblioteka

6 grudnia 2019
Mikołajki w 0-III
Klasy 0-III odwiedził Święty Mikołaj. Przyniósł ze sobą wór słodkości. Na pomoc ruszył mu Mały Samorząd. Każda klasa wspaniale ugościła naszego gościa i ślicznie zaprezentowała piosenki świąteczne. Mikołaj nie chciał nas opuszczać. Dobrze czuł się wśród nas, ale obiecał, że jeszcze do nas wróci. Trzymamy Cię za słowo Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za słodkości i do zobaczenia wkrótce."
                   Galeria zdjęć z Mikołajek klas 0-III

6 grudnia 2019
ŻUBROFFKA - Konkurs Kids
W mikołajkowe przedpołudnie uczniowie klas 6a i 6c gościli w Pizza Hut, gdzie z apetytem degustowali różnorodne pizze. Po wspólnym drugim śniadaniu udali się do kina Forum na pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych ŻUBROFFKA - Konkurs Kids. Dzieci miały okazję obejrzeć siedem filmów zrealizowanych w różnych szerokościach geograficznych, wykonanych różną techniką animacji. Spośród nich młodzi jurorzy wyłonili swoich faworytów, a potem zadawali mnóstwo pytań jednej z autorek projekcji. W drodze powrotnej spotkali pierwszego tego dnia Mikołaja, który częstował ich pysznymi, gorącymi preclami.
                   Galeria zdjęć - Mikołajki 6a i 6c

grudzień 2019
Święta w bibliotece
W naszej bibliotece już zapanowała świąteczna atmosfera. A to dzięki pięknym dekoracjom wykonanym przez panie bibliotekarki. Uwagę zwraca oryginalna choinka wykonana z książek i ozdobiona lampkami i łańcuchami. Tak więc Boże Narodzenie tuż, tuż, a przed nami w tym roku wyjątkowo długie ferie – aż 2 tygodnie! Dlatego zapraszamy Was – przychodźcie po książki na wolne dni. Ten świąteczny czas spędzony z dobrą lekturą będzie jeszcze bardziej magiczny!
                   Galeria zdjęć - Biblioteka

7 grudnia 2019
Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie akcji Szlachetna Paczka, do której nasza szkoła dołączyła w tym roku. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz rodziców mogliśmy pomóc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
Podczas kwesty prowadzonej na terenie szkoły zebraliśmy 1517zł. Trwający od 2 do 6 grudnia 2019r. Mikołajkowy Kiermasz Przysmaków, na którym dzieci sprzedawały przyniesione przez siebie domowe ciasta, przyniósł kwotę 1458 zł.
W sumie udało się zebrać 2975 zł!
Nie spodziewaliśmy się aż takiego rezultatu. Były obawy, czy uda się nazbierać wystarczająco dużo pieniędzy, aby zaspokoić kluczowe potrzeby rodziny. Tym czasem wystarczyło na wszystko!
Zakupiliśmy nowe szafki kuchenne IKEA wraz ze zlewem i baterią, nową kołdrę, poduszki, pościel, a także ręczniki i koce. Do trzech dużych kartonów zapakowaliśmy środki czystość i żywność. Bardzo się cieszymy, że zarówno Szymon jak i Damian dostaną nowe dresy i buty zimowe. Wystarczyło też pieniążków na szczególne upominki. Szymon na pewno będzie zadowolony z nowej myszki do komputera, a Damian z klocków „Tomek i przyjaciele”. Marzenie pani Moniki o torebce również udało się spełnić. Dostaliśmy też wiele rzeczy używanych, ale w idealnym stanie.
Wszystkie zakupione i otrzymane rzeczy zostały spakowane w formie prezentów i 7 grudnia w trakcie Weekendu Cudów zawiezione do specjalnego magazynu Szlachetnej Paczki znajdującego się w Sokółce przy ulicy Grodzieńskiej 1. W sumie 19 paczek!. "Nasza rodzina" będzie miała sporo do rozpakowywania, ale to już przecież sama przyjemność…
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Życzymy pięknego Bożego Narodzenia i liczymy na wsparcie za rok.
                   Galeria zdjęć - Szlachetna Paczka

9 grudnia 2019
Mikołajki na sportowo
                    Galeria zdjęć - Mikołajki na sportowo

12 grudnia 2019
Zakończenie szkolnego konkursu plastycznego "Sporty wodne"

                   Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2019 w SP 29

16 grudnia 2019
Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych
Wykonane przez uczniów prace plastyczno-techniczne, były wystawione na kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na cel charytatywny. Zakupiono słodycze do paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Bez Waszego wsparcia nie udałoby się nam wspomóc innych. Życzymy Wesołych Świąt.

18 grudnia 2019
II Miejski Konkurs Językowo-Plastyczny na pocztówkę bożonarodzeniową w języku niemieckim "Frohe Weihnachten - eine Postkarte"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji konkursu na pocztówkę świąteczną w języku niemieckim. Organizatorem konkursu była p. Emilia Radziwońska i pani Elżbieta Sorkowska z SP nr 5 w Białymstoku. Z nadesłanych 50 prac jury wybrało najlepsze prace pod względem artystycznym i językowym. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Paula Oleksiuk klasa 7a, Miazga Ala klasa 6b, Gromow Alicja klasa 7a i Wojno Norbert klasa 7a (opiekun p. Renata Kalinowska). W kategorii klas 7-8 Paula Oleksiuk zdobyła I miejsce, zaś Ala Gromow II miejsce. Serdecznie gratulujemy. Rozdanie nagród nastąpi po Świętach Bożego Narodzenia.

19 grudnia 2019
Międzyszkolny Konkurs plastyczno - techniczny na "Bożonarodzeniową ozdobę przestrzenną"
W naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez p. Marzenę Kotik oraz p. Renatę Kalinowską. Była to I edycja Międzyszkolnego Konkursu na Bożonarodzeniową Ozdobę Przestrzenną. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Białegostoku. W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 51 prac. Jury miało bardzo ciężkie zadanie, ponieważ każda praca była piękna i wykonana z ogromną starannością. Dziękujemy wszystkim uczniom za tak ogromne zaangażowanie się i udział w konkursie, życzymy Wesołych Świąt i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.
Wyniki konkursu:
        Klasy 0-3
1 miejsce Lena Mogilewska SP 19
1 miejsce Lena Perkowska SP 19
1 miejsce Kamila Jarmoc SP 51
Wyróżnienie Magdalena Michaluk SP 20
        Klasy 4-6
1 miejsca: Bartek Repko SP 45, Maja Bach SP 19, Antoni Kupiszek SP 29
2 miejsca: Julia Brzozowska SP 29, Hanna Hołowieszko SP 19, Ksawery Roszkowski SP 45, Julia Dryl SP 29
3 miejsca: Wiktoria Gutowska SP 19, Agata Bobrowska SP 45
Wyróżnienia: Nicola Romaniuk SP 19, Sebastian Sulima SP 7, Mikołaj Bytys SP 7
Wyróżnienia: Gabriela Dmitruk SP 29, Eliza Świłło SP 29, Klaudia Jurgielewicz SP 29
        Klasy 7-8
II miejsce Bartek Paczkowski SP 29
III miejsce Kamil Cimoch SP 19
    Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

                    Galeria zdjęć z konkursu - prace i nagrodzeni z SP 29

19 grudnia 2019
Słodkie kolędowanie
Tuż przed świętami korytarze naszej szkoły przemierzał barwny korowód kolędników. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przebrani za anioły, pasterzy, królów oraz Maryję i Józefa prowadzeni przez kolędnika z wielką gwiazdą, wędrowali od klasy do klasy – śpiewali kolędy i prezentowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe. W zamian otrzymywali słodycze, które ofiarowali dzieciom objętym opieką Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii bł. B. Lament w Białymstoku.

20 grudnia 2019
Jasełka
Jak co roku, uczniowie pod kierunkiem katechetów przygotowali przedstawienie jasełkowe. Tym razem nosiło ono tytuł „Co się dzieje w Betlejem?” Zgromadzona społeczność szkolna miała możliwość tuż przed świętami Bożego Narodzenia poprzez udział w przedstawieniu przygotować się do przeżycia nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Mali i duzi aktorzy z klas IIIa, Vb, VIa,VIc i VIIIb poprzez sprawne operowanie kukiełkami, wzbudzili wśród oglądających wielkie zainteresowanie. Grze aktorskiej towarzyszył piękny taniec pasterzy w wykonaniu uczniów kl. Va. Zaś całość dodatkowo wzbogaciła wspaniała oprawa muzyczna. Grały i śpiewały dzieci z klas Vb, VIa, VIb i VIIIb.

                    Galeria zdjęć - Jasełka 2019


  
 styczeń 2020 

6 stycznia 2020
Orszak Trzech Króli
Po raz ósmy w Białymstoku odbył się z okazji święta Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta wędrowały od sceny do sceny barwne orszaki: ustrojony w czerwone peleryny - orszak króla europejskiego, w niebieskie - króla afrykańskiego i zielone - króla azjatyckiego. Wśród tej ostatniej grupy znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy zmierzali do celu - aby oddać pokłon małemu Dzieciątku narodzonemu w stajence.

10 stycznia 2020
Wyniki konkursu plastyczno-językowego
Poznaliśmy wyniki konkursu plastyczno-językowego "Calendar 2020", zorganizowanego dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Poznajcie naszych Laureatów:
Klasa IIIa:
I miejsce - Marcel Karpiński,
II miejsce - Zuzanna Niemira,
III miejsce - Gabriela Niedźwiecka,
Wyróżnienie otrzymali: Amelia Busłowska, Michał Krasowski, Gabriela Tryskuć i Hanna Wojno.
Klasa IIIb:
I miejsce - Gabriela Fiłonowicz,
II miejsce - Amelia Szpakowska,
III miejsce - Michał Leszczuk,
Wyróżnienie otrzymała Hanna Żukowska.
Klasa IIIc:
I miejsce - Wiktoria Niebrzydowska,
II miejsce - Nicole Mickiewicz,
III miejsce - Wanessa Owczarczuk.
Serdecznie gratulujemy!

13 stycznia 2020
Gra terenowa literacka w CEN
Uczniowie klasy Vc pod opieką p.Aliny Skowrońskiej i p. Ewy Droździewicz-Woźniak wybrali się do Centrum Edukacji Nauczycieli, aby wziąć udział w terenowej grze literackiej "Uratujmy Narnię!". Dzieci wcześniej, przygotowując się do gry, przeczytały książkę C.S.Lewisa "Lew, czarownica i stara szafa". Gra polegała na wykonaniu 11 zadań i zebraniu 4 koron. Uczniowie podzieleni byli na cztery grupy, które rywalizowały ze sobą nie tylko podczas wykonywania zadań ale również w czasie quizu dotyczącego książek z serii "Opowieści z Narnii". Uczniowie mogli również wziąć udział w sesji fotograficznej z faunem Tumnusem i Białą Czarownicą. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas poznając bibliotekę z nieco innej strony.

                    Galeria zdjęć od stycznia 2020

14 stycznia 2020
Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych
W naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 29 oraz dzieci z klas 0-III naszej szkoły.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce: Kornelia Głębocka PS nr 29, Jakub Malinowski SP nr 29,
II miejsce: Kaja Godlewska SP nr 29, Gabriela Niedźwiecka SP nr 29,
III miejsce: Zuzanna Grabek, Anna Jakubicz, Barbara Jachimowska SP nr 29, Gabriela Lach, Joanna Marciszko SP nr 29. Zwycięzcom gratulujemy.

15 stycznia 2020
Prezentacja firmy Danwood
Klasy ósme zapoznały się z ofertą firmy Danwood w ramach doradztwa zawodowego.

16 stycznia 2020
Nagrody w konkursie na pocztówkę bożonarodzeniową w języku niemieckim
Uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w II edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno - Językowego na pocztówkę bożonarodzeniową w języku niemieckim "Frohe Weihnachten - eine Postkarte" odbyło się podczas "Wieczoru kolęd" w Szkole Podstawowej nr 5. W kategorii klas VII-VIII I miejsce zajęła Paula Oleksiuk 7a, a II Alicja Gromow 7a. Gratulujemy serdecznie.

17 stycznia 2020
Konkurs miejski "Boże Narodzenie w oczach dzieci"
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Na konkurs wpłynęło 260 prac, z których jury wyłoniło prace nagrodzone i wyróżnione w dwóch kategoriach: praca przestrzenna i plastyczna. W kategorii praca przestrzenna nagrodę zdobył Antoni Kupiszek, a wyróżnienie otrzymała Gabriela Dmitruk oraz Julia Brzozowska. W kategorii praca plastyczna nagrodę uzyskała Patrycja Zimodro. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
(opiekunowie p. Marzena Kotik i p. Renata Kalinowska)

                    Galeria zdjęć od stycznia 2020

  
 luty 2020 

13 luty 2020
Dzień Walentynkowy w bibliotece
Tłumy czytelników w oczekiwaniu na „Randkę w ciemno z książką” – tak wyglądała biblioteka 13.02. Wśród czerwonych serduszek czekały na uczniów niespodzianki. Były to pięknie opakowane, nowiutkie książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i lizaki w kształcie serca. Tego dnia odwiedziło nas ponad 100 osób! To rekord!

13 luty 2020
Wzorowe Czytelniczki
Pierwszy semestr już za nami. Czas więc na statystyki i podsumowania:
Najbardziej „zaprzyjaźnioną” z książkami klasą okazała się IIIb. W tej klasie są również 2 Wzorowe Czytelniczki: Aleksandra Romańczuk i Hanna Żukowska. Każda z nich przeczytała po 60 książek! Dziewczynki nie tylko je przeczytały, ale także zrecenzowały i zilustrowały w specjalnym „Zeszycie lektur”. Są stałymi gośćmi biblioteki i wykazują się również nienagannymi manierami. Przy okazji Walentynek dziewczynki spotkała miła niespodzianka – na lekcji odwiedziły je panie bibliotekarki z panem Dyrektorem. Pan Dyrektor wręczył dyplomy okolicznościowe oraz nagrody książkowe. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy wiele radości podczas czytania z kolejnych lektur!

                    Galeria zdjęć od stycznia 2020

14 lutego 2020
Młodzi w akcji - gry i zabawy naszych rodziców
Zabawa na podwórku była najwspanialszym z możliwych sposobów spędzania wolnego czasu. Nasi dziadkowie, rodzice spotykali się z kolegami i wymyślali różne warianty znanych gier. Nie mieli możliwości korzystania z Internetu w tablecie czy smartfonie, ale potrafili wymyślić takie zabawy, które dawały im radość i poczucie wspólnoty.
Celem programu "Młodzi w akcji - Kreatywne wyzwania" było poznanie dawnych zabaw i zaprezentowanie ich szerszej publiczności. Uczniowie przeprowadzili wywiady z rodzicami, dziadkami na temat spędzania wolnego czasu 30, 40, 50 lat temu. Zasady gier zostały zaprezentowane na plakatach naszej małej wystawy, tak aby każdy mógł coś interesującego dla siebie znaleźć.
W dniu 14 lutego 2020 roku uczniowie klasy VIa zaprezentowali wybrane gry sportowe tj. kapsle, gra w gumę , klasy i podchody. Na stolikach było można zagrać w gry towarzyskie tj. państwa – miasta, bystre oko, statki, łapki. W czasie Dnia Otwartego naszej szkoły uczniowie rozdawali ulotki z zasadami zabaw.

21 luty 2020
Dzień otwarty w SP 29
Gościliśmy przyszłych uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami.
Po części oficjalnej, którą poprowadziła Dyrekcja, odbyły się krótkie pokazy taneczne klas III. Następnie w salach odbywały się prezentacje, pokazy oraz gry i zabawy.

                    Galeria zdjęć - Dzień otwarty w SP29

  
 marzec 2020 


4 marca 2020
Profilaktyka - wirus grypy
W Polsce wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. Nie warto jednak wpadać w panikę tylko zachować zdrowy rozsądek. Do zakażenia dochodzi tylko w przypadku długotrwałego przebywania w bliskiej obecności osoby zakażonej. Choroba u większości osób przebiega podobnie do przeziębienia. Aby zminimalizować ryzyko zachorowania trzeba zachować ostrożność oraz dbać o higienę, szczególną uwagę zwracać na mycie rąk. My już się przygotowaliśmy. W szkole dostępne są już środki ochronne i dezynfekujące.
    

16 marca 2020
Nauczanie zdalne
W związku z sytuacją epidemiologiczną rozpoczynamy nauczanie zdalne.

  
 kwiecień 2020 

24 kwietnia 2020
Pomagamy Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu
Polacy wciąż zmagają się z problemami epidemii koronawirusa a dotknęła nas kolejna tragedia - pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego (największy park narodowy w Polsce i jedne z najlepiej zachowanych torfowisk w Europie). Płonie unikalna w skali Europy ostoja ptaków wodno-błotnych, a jednocześnie "ojczyzna" łosi. Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym nie ustępuje ze względu na katastrofalną suszę i trudne warunki dotarcia do źródeł pożogi. Władze Parku wystosowały apel o wsparcie, na który odpowiadamy. Dziś Pani Dyrektor Katarzyna Horoszewska-Grabek przekazała od Społeczności Naszej Szkoły napoje i przekąski strażakom walczącym z pożarem.
          Zdjęcia