Aktualności - rok szkolny 2018/2019

Wrzesień 2018

Październik 2018

Listopad 2018

Grudzień 2018

Styczeń 2019

Luty 2019

Marzec 2019

Kwiecień 2918

Maj 2019

Czerwiec 2019

 

 

 Galerie zdjęć z roku szkolnego 2018-19:
   

 

  
 czerwiec-sierpień 2018 

29 czerwca 2018
Nasi uczniowie na Ukrainie (strzelectwo)
Zaraz po zakończeniu wakacji nasi uczniowie Maja Wołosowicz, Aleksandra Piotrowska i Emilia Jurczak wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+. Wyjazd zorganizował UKS Kaliber. Pierwsza dla wielu podróż samolotem do Kijowa, potem przejazd do Czerkas. To duże miasto położone w środkowej Ukrainie. Braliśmy udział w zawodach strzeleckich, zwiedzaliśmy miasto, pływaliśmy statkiem po Dnieprze. Przede wszystkim zaś mieliśmy okazję poznać się z młodzieżą ukraińską. Mieliśmy spotkania, uczestniczyliśmy w grach i zabawach. Mogliśmy poznać wicemistrza olimpijskiego Siergieja Kulisza. Wyjazd bardzo się wszystkim spodobał. Spotkamy się znowu na zawodach w Białymstoku.

30 czerwca 2018
Zajęcia na poligonie (strzelectwo)
W dniu 30 czerwca nasi najmłodsi strzelcy mieli okazję wziąć udział w swoich pierwszych zajęciach na poligonie. Pomimo chłodu na dworze zabawa była gorąca. Składanie i rozkładanie broni, rzut granatem, pierwsza pomoc. Rywalizowaliśmy w tych konkurencjach, ale najważniejsze było strzelanie. Kaliber broni pozwalał poczuć moc, ale wszyscy skupiali się na celności. Na koniec zajęć - specjalne nagrody i dyplomy od 18-tego Pułku Rozpoznawczego. Dziękujemy dowódcy i żołnierzom za umożliwienie nam przeżycia takich emocji.

                     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29   

17 sierpnia 2018
Obóz sportowy w Ustce (strzelectwo)
W czasie wakacji nie wszyscy odpoczywali. Strzelcy z IIIc PG i VIIIb SP wyjechali na obóz sportowy do Ustki. Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała. Ciepła woda w Bałtyku to rzadkość. Ciężkie treningi umilały zajęcia sportowe, pływanie statkiem po morzu, rozrywka w parku linowym. Spotkania z Mistrzem Świata Łukaszem Czaplą i Mistrzynią Olimpijską Iryną Szyłową pozwoliły zrozumieć dlaczego trenujemy. Szkoda, że następne wakacje będą dopiero za rok!

24 sierpnia 2018
Obóz sportowy Gawrych Ruda (strzelectwo)
Najmłodsi kandydaci na strzelców - uczniowie klas VII uczestniczyli w dniach 21-24 sierpnia w obozie w Gawrych Rudzie koło Suwałk. Było strzelanie z karabinu i z pistoletu, a dla najlepszych - nagrody. Oprócz tego mnóstwo atrakcji - rejs statkiem, zabawa na basenie w Augustowie. Do tego przejażdżka kolejką wigierską i zwiedzanie muzeum przyrodniczego. To były intensywne dni. Dzięki temu w nowy rok szkolny można było wkroczyć pełnym zapału i energii do nauki i treningów.

                     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29   

  
 wrzesień 2018 

03 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 
W słońcu i wysokiej temperaturze uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2018/19.

07 września 2018
XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej"
Poczet sztandarowy szkoły i uczniowie klas III gimnazjum, klas 7 i 8 szkoły podstawowej wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej"

07 września 2018
Trening klas IV Rugby Tag
Na boisku szkolnym odbył się trening - szkolenie klas 4 pod okiem zawodników Rugby Białystok - Artura Sulimy i Adama Jankowskiego.

09 września 2018
Medale Mistrzostw Świata w strzelectwie naszych absolwentów
Wspaniałe wiadomości dotarły do nas z Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym, które odbyły się we wrześniu w Changwon w Korei. Nasi starsi koledzy - absolwenci odnieśli ogromne sukcesy. Aleksandra Szutko (absolwentka PG20 - 2016) wywalczyła brązowy medal indywidualnie w postawie karabin sportowy leżąc. Potem Kacper Jurasz (absolwent PG20 - 2015) stanął z kolegami z drużyny na 3 miejscu podium w pistolecie szybkostrzelnym. Oboje świetnie się też spisali w pozostałych konkurencjach! Jesteśmy z nich bardzo dumni!!!

12 września 2018
Studniówka Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki
Dnia 12 września 2018r. odbyła się uroczysta studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Studniówka jest wpisana w tradycję z racji na to, że jest punktem w kalendarzu działania obu projektów, który odlicza równo 100 dni do momentu otwarcia bazy rodzin Szlachetnej Paczki. W tym roku studniówka odbyła się w centrum Białegostoku na Rynku Kościuszki. Oprócz części oficjalnej, w programie zawarty był także uroczysty polonez, który wolontariusze odtańczyli wspólnie z dziećmi, a także szereg gier i zabaw tanecznych. Na miejscu mogliśmy zrobić sobie zdjęcie także z żołnierzami :)

15 września 2018
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym odbyły się na strzelnicy UKS Kaliber w dnach 13-15 września 2018 roku. Startowali w nich uczniowie klasy IIIC i VIIIB.
Najlepiej wypadła Julia Szwed, która zdobyła dwa złote medale w pistolecie sportowym i pneumatycznym. Tuż za koleżanką z klasy plasowała się Maja Wołosowicz zdobywając dwa srebrne medale. Dwa medale w karabinie - srebrny i brązowy zdobył Damian Pogorzelski. Aleksandra Piotrowska w karabinie zajęła 2 i 4 miejsce. Daria Kuczyńska była 4 w konkurencji karabin sportowy, a Mateusz Gierej 4 a Daniel Kuklik 6 w tej samej konkurencji. Dzięki wspaniałym występom swoich zawodników klub Kaliber zdobył najwięcej punktów wśród wszystkich klubów z województwa podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego.
                     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29   

17 września 2018
Koncert „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”
W Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się XIX Koncert Pamięci „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół: SP nr 16 w Białymstoku, SP nr 20 w Białymstoku, SP nr 29 w Białymstoku, SP nr 49 w Białymstoku, I LO w Białymstoku, II LO w Białymstoku, IV LO w Białymstoku, Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Młodzi wykonawcy w ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za wolność, sprawiedliwość i NIEPODLEGŁOŚĆ. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Białystok, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.
Szkołę Podstawową nr 29 w Białymstoku artystycznie reprezentował zespół wokalny przygotowany przez panią Annę Michalewicz w utworze "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej". Na widowni zsiadli uczniowie z klasy 5d pod opieką pani Jadwigi Biedryckiej. Warto dodać, że gościnnie wystąpiła Maja Markowska.

17 września 2018
Wybory do Samorządu Uczniowskiego (SU)
Już rozpoczęła się w naszej szkole kampania wyborcza do władz samorządu uczniowskiego. Najpierw zarejestrowaliśmy się w ogólnopolskim projekcie "Samorządy mają głos", któremu patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki. Celem programu jest wsparcie uczniów i nauczycieli we wprowadzeniu mechanizmów demokratycznych i włączenie uczniów w podejmowanie decyzji dotyczących szkoły. Wybraliśmy już zespół, który tworzy wraz z nauczycielem koordynatorem komisję wyborczą. Uczniowie naszej szkoły każdego dnia zapoznają się z kandydatami, którzy na plakatach, ulotkach przedstawiają swoje programy wyborcze. Teraz przed nami jeszcze spotkania z wyborcami, cisza wyborcza i oczywiście dzień wyborów - 28.09.2018 r.

                     Galeria zdjęć - wrzesień październik 2018 w SP 29   

20 września 2018
Duży sukces naszej szkoły!
Na lekkoatletycznym Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się z zachowaniem ceremoniału olimpijskiego. W jej trakcie przedstawiona została klasyfikacja w sporcie dzieci i młodzieży w województwie podlaskim za rok szkolny 2017/2018.
Nasza szkoła zajęła 8 miejsce w województwie. To ogromny sukces. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, zawodnikom, trenerom składamy wielkie wyrazy uznania.

22 września 2018
Zajęcia na poligonie (strzelectwo)
We wrześniu po raz kolejny UKS Kaliber zorganizował wraz z 18-tym Pułkiem Rozpoznawczym w Białymstoku zajęcia na poligonie wojskowym, w których brali udział uczniowie grup strzeleckich naszej szkoły. Jak zwykle było ciekawie i emocjonująco. Można było postrzelać z "beryli", sprawdzić się w rozkładaniu karabinu na czas. Rzut granatem ćwiczebnym na odległość i na celność okazał się wcale nie taki prosty. Umiejętność tamowania krwotoków może przydać się w przyszłości. Może ktoś z młodzieży zdecyduje się kiedyś na służbę wojskową?
                     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29   

21-23 września 2018
„Sprzątanie Świata - Polska 2018”
Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata" odbyła się pod hasłem "Akcja - Segregacja". Jak co roku uczniowie naszej szkoły z chęcią i dużym zaangażowaniem wzięli w niej udział. Młodsze dzieci zaopatrzone w rękawiczki ochronne sprzątały tereny wokół szkoły, starsi uczniowie chodniki przy ulicach na Osiedlu Młodych. Wszyscy pamiętali o tym, że śmieci należy segregować i wrzucali je do specjalnie przygotowanych worków- szarych na odpady komunalne i papier, żółtych na plastik i zielonych na szkło.

wrzesień 2018
Wyróżnienia w ogólnopolskiej kampanii
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018. Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu zorganizowało Konkurs plastyczno-literacki pn. AUTOPORTRET. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Ewa Wilczewska z kl. IIIa gimnazjum za pracę literacką "Wspinaczka życia" (opiekun: Elżbieta Zawistowska) i również wyróżnienie otrzymał Robert Snarski z kl. 6b za pracę plastyczną (opiekun: Iwona Turowska-Wasilewska). Serdeczne gratulacje.

27 września 2018
Spotkania z Rodzicami
Dnia 27 września 2018 roku odbyły się spotkania Dyrekcji i wychowawców najpierw z Rodzicami w sprawie egzaminu ósmoklasistów, następnie z Rodzicami w sprawie egzaminu gimnazjalnego. Chętni mogli spotkać się z nauczycielami w ramach comiesięcznych konsultacji dla Rodziców.

28 września 2018
Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG w Sobolewie
W rywalizacji Szkolnej Ligi Rugby Tag w Sobolewie, klasa 5 zajęła III miejsce i klasa 6 również III miejsce.
                     Galeria zdjęć - Rugby Tag w SP 29   

28 września 2018
Wybory do Samorządu Uczniowskiego - głosowanie    (SU)
W ostatni piątek września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Wybory odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu "Samorządy mają głos". Każdy z uczniów mógł oddać swój głos na jednego z 5 kandydatów. W naszej szkole głosowało 291 osób. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza. Lokal wyborczy znajdował się w bibliotece. Już po południu udało się zliczyć wszystkie głosy. Mateusz Michalczuk z klasy 7c zdobył 131 głosów, Martyna Suchowierska z 6c - 46 głosów, Szymon Naumowicz z 6a zdobył 41 głosów, Alicja Gromow z 6a - 38 a Aleksandra Murawska z 6a - 28 głosów. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy.

                     Galeria zdjęć - wrzesień październik 2018 w SP 29   

29 września 2018
Zawody pływackie w Ciechanowie
Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie SP 29, zawodnicy Juvenii Białystok w zawodach pływackich Jesienne rozpływanie o puchar „Książąt Mazowieckich” pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanowa.
100m dowolny - 1 Beszterda Maria, 2 Łuszczewska Emilia, 4 Tupalska Oliwia, 3 Perz Patryk;
200m dowolny - 1 Beszterda Maria, 2 Łuszczewska Emilia, 3 Brzozowska Aleksandra, 4 Tupalska Oliwia, 2 Sołtyszewska Alicja, 3 Rapczewska Aleksandra, 1 Łupiński Mateusz, 1 Perz Patryk;
100m grzbietowy - 1. Beszterda Maria, 3 Misiuk Aleksandra, 3 Michalczuk Mateusz, 4 Wiszniewski Albert, 1 Perz Patryk;
100m klasyczny - 2 Brzozowska Aleksandra, 2 Sołtyszewska Alicja, 1 Łupiński Mateusz;
100m motylkowy - 1 Brzozowska Aleksandra, 3 Tupalska Oliwia, 4 Krupa Liliana;
200m Zmiennym - 1 Łuszczewska Emilia, 1 Rapczewska Aleksandra, 2 Sołtyszewska Alicja, 1 Łupiński Mateusz;

Sztafeta 4 x 100m zmienny - 1 MKS Juvenia Białystok (Szczotka Matylda, Golonko Dominika, Rapczewska Aleksandra, Sołtyszewska Alicja);
1 MKS Juvenia Białystok (Brzozowska Aleksandra, Tupalska Oliwia, Beszterda Maria, Łuszczewska Emilia);
1 MKS Juvenia Białystok (Perz Patryk, Wiszniewski Albert, Łupiński Mateusz, Michalczuk Mateusz).

Najlepsza zawodniczka zawodów - 1 Beszterda Maria, 2 Łuszczewska Emilia, 4 Rapczewska Aleksandra.
Najlepszy zawodnik zawodów - 1 Łupiński Mateusz, 1 Perz Patryk.
Pierwsze miejsce w punktacji medalowej zajęła MKS Juvenia Białystok.

30 września 2018
Medale Mistrzostw Polski w strzelectwie
Kilkoro uczniów naszej szkoły (klasa III PG 20) dzięki dobrym startom w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików mogło wyjechać w dniach 27-30 września na Mistrzostwa Polski Młodzików do Bydgoszczy. Maja Wołosowicz zdobyła dwa złote medale w pistolecie pneumatycznym oraz dwa rekordy Polski. Dołożyła do tego srebrny medal w pistolecie sportowym. Julia Szwed tym razem zdobyła srebro i brąz. Dziewczęta pokonały koleżanki z całej Polski pokazując, ze są najlepsze. W zawodach startowali też Aleksandra Piotrowska, Filip Galant i Damian Pogorzelski. Liczymy na sukcesy wszystkich w kolejnych imprezach.
                     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29   

  
 październik 2018 

1 października 2018
Dzień chłopaka
Klasa 6c uroczyście na godzinie wychowawczej obchodziła Dzień chłopaka. Dziewczynki przygotowały różnorodne zabawy i rebusy oraz przygotowały słodką niespodziankę. Każdy chłopiec otrzymał długopis i lizak w kształcie smoczka. Wszyscy świetnie się bawili.

4 października 2018
Zwycięstwo w biegach przełajowych
Mamy Złoto!!! Matylda Szczotka 6c na dystansie 700m zajęła I m-ce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w biegach przełajowych w roczniku 2006.

5 października 2018
Wizyta w Radiu Białystok
Radio Białystok otworzyło swoje drzwi słuchaczom. Uczniowie klas piątych mogli zobaczyć jak funkcjonuje ta instytucja od kuchni. Na początku poznaliśmy historię tworzenia reportaży radiowych, mogliśmy zobaczyć na jakich odbiornikach słuchano kiedyś audycji radiowych i obejrzeć ogromny zbiór płyt. Następnie braliśmy udział w nagraniu piosenki, która została odpowiednio przygotowana przez techników radiowych. Najważniejszym punktem było to, że wzięliśmy udział w programie na żywo. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta naszych uczniów w Radio Białystok.

9 października 2018
"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w projekcji filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Na specjalnie zorganizowanym seansie w Kinie Helios w Galerii Alfa zebrało się ponad trzysta osób, w tym sześć klas ze Szkoły Podstawowej nr 29. Słowo wstępne na temat filmu wygłosił pracownik Muzeum Wojska w Białymstoku. Krótki wykład przybliżył uczniom realia historyczne udziału polskich pilotów w bitwie o Anglię. Film oparty został na motywach książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303" i opowiadał o losach prawdziwych osób należących do Dywizjonu 303. W głównych rolach wystąpili Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk i Cara Theobold. Widowiskowe sceny walki polskich pilotów w powietrzu przypadły do gustu naszym uczniom.

10 października 2018
Spektakl „Sprawa Kapturka Cz.”
Wszyscy uczniowie kl. 0-III Szkoły Podstawowej wyjechali do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl pt.: „Sprawa Kapturka Cz.”. Mimo, iż wszyscy znamy tę bajkę, bardzo zaskoczyła nas zaprezentowana historia, która została przeniesiona do czasów współczesnych. Detektyw jeżdżący na rolkach, Czerwony Kapturek bujający się na linie i do tego muzyka grana na żywo przez orkiestrę sprawiło, iż nie mogliśmy oderwać oczu od przedstawienia. Towarzyszyło nam również mnóstwo śmiechu i próby rozwiązywania zagadek. Było wyśmienicie.

10 października 2018
Aktywny dzień w Parku Linowym klas IV
Dnia 10 października wszystkie klasy IV wybrały się do Parku Linowego w Doktorcach, położonym nad rzeką Narew, w otulinie lasu. Uczniowie przechodzili trasy w specjalistycznej uprzęży i kasku alpinistycznym, pod okiem instruktora. Trasy dopasowywane były do wzrostu i umiejętności uczestników, poprzedzone krótkim szkoleniem instruktorskim. Uczniowie korzystali ze zjazdu tyrolskiego, który rozpoczynał się z wysokości 9 m i miał długość zjazdu 120 m. Uczestnicy byli na eurobangy, ściance wspinaczkowej, żyroskopie-fotel obracany o 360 stopni w różnych kierunkach oraz przejechali się kolejką torową po terenie ośrodka – około 1 km. Finałem było ognisko. Uczniom bardzo się podobało. Mogli ćwiczyć swoją sprawność fizyczną i bardziej zintegrować.

10 października 2018
Dzień Papieski
Uczniowie SKC (Szkolnego Koła Caritas) pod kierunkiem opiekuna p. Jolanty Wysztygiel przygotowali uroczysty apel poświęcony pamięci wielkiego Polaka Jana Pawła II. Był on związany z nadchodzącymi obchodami Dnia Papieskiego. W trakcie apelu zgromadzeni uczniowie mieli możliwość przypomnienia najważniejszych wydarzeń z życia Papieża Polaka, obejrzenia ciekawej prezentacji związanej z osobą Jana Pawła II oraz zaśpiewania „Barki” - ulubionej pieśni świętego.

11 października 2018
Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG
W SP 11 odbył się kolejny Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG. W klasach 5 - SP 29 I miejsce, klasy 4 - III miejsce.

12 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi. Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku uroczystości Pani dyrektor Elżbieta Rogowska wręczyła nagrody nauczycielom oraz stypendia za osiągnięcia naukowe najlepszym uczniom. Uczniowie z klasy 6a i 4a wspierani przez wychowawców i rodziców mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez wyjątkowy program artystyczny, w którym zaprezentowali talenty recytatorskie, taneczne, muzyczne, akrobatyczne. Niespodzianką okazał się pokaz tańca w wykonaniu zespołu Atom Mini, w którym występują: Oliwka Jerończuk i Ola Toczko z klasy 6a. Zespół Atom Mini jest uczestnikiem pierwszej edycji telewizyjnego show World of Dance Polska.
                     Galeria zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2018   

12 października 2018
Ślubowanie klas pierwszych
Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły! Uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych odbyła się dnia 12.10.2018r. Pani Dyrektor powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Pierwszoklasiści przygotowali piękną część artystyczną. Zaprezentowali swoje uzdolnienia wokalno-recytatorskie. Dyrekcja szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia oraz obdarowała wszystkie dzieci pięknym, pysznym jabłkiem. Imprezę uświetniła obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się wykonaniem grupowych zdjęć oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

13 października 2018
VIII Zawody Pływackie pod patronatem Starosty Sokólskiego
Białostoccy pływacy niedawno świetnie rozpoczęli swój nowy sezon i wciąż idą do przodu. A to dopiero początek startów, jakie zaplanowali na ten semestr.
W sobotę 13 października, pływacy białostockiej Juvenii, uczniowie SP 29 w Białymstoku, znowu pokazali dobrą formę i swoim trenerom - nauczycielom zrobili miłą niespodziankę w przeddzień ich święta.
W VIII Zawodach Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego, w których brało udział 347 zawodników z 15 klubów, zawodnicy MKS Juvenia Białystok zdobyli 100 medali (32 złote, 30 srebrnych, 38 brązowych).
   Najlepsi zawodnicy:
Rocznik 2003 i starsi: 1 Kowalewski Paweł, 2 Piechowski Krzysztof
Rocznik 2004: 2 Jurgiel Aleksander, 3 Pytel Julian
Rocznik 2005: 1 Beszterda Maria, 2 Brzozowska Aleksandra, 1 Łupiński Mateusz, 3 Halicki Kacper
Rocznik 2006: 1 Perz Patryk, 3 Gwacki Ignacy
Rocznik 2007: 3 Sianko Julia, 3 Bernacki Norbert
Rocznik 2008: 2 Rapczewski Mateusz
Rocznik 2009 i młodsi: 2 Markowska Nicola
    Zebrane wyniki uczniów SP 29 z zawodów   

13 października 2018
Uroczyste rozpoczęcie Akademii Przyszłości
Dnia 13 października 2018r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademii Przyszłości. Mali studenci wyruszyli w podróż do świata sztuki i muzyki, gdzie mieli niesamowitą okazję tworzyć swoje własne małe - wielkie dzieła. Żadna Inauguracja nie obyłaby się bez wręczenia naszym małym studentom Indeksów Sukcesów oraz wyprawek, aby wejść w nowy rok szkolny w pełni przygotowanym i gotowym na nadchodzące wyzwania. Wszystkim studentom Akademii Przyszłości życzymy samych pomyślności, sukcesów i wytrwałości w działaniu i pokonywaniu własnych słabości.

15 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości wojewódzkie
W bieżącym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała p. Ewa Madura–Gryc, p. Marzena Górska oraz p. Elżbieta Turczewska. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 15 października w Szkole Podstawowej nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Jest nam bardzo miło, iż po raz kolejny Minister Edukacji Narodowej docenił wkład i zaangażowanie naszych nauczycieli w działalność dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą przyznając im tę prestiżowa nagrodę.
    Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości miejskie
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku gościło wyróżnionych przez prezydenta Białegostoku nauczycieli i pedagogów. Z SP 29 została nagrodzona p. Marzanna Sienkiewicz. W trakcie miejskiej uroczystości wyróżniono również 9 pedagogów statuetką „Nauczyciel Mądry Sercem” (czyli takich, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków, cechuje ich empatia i troska o dobro każdego człowieka).
Wśród nagrodzonych znalazła się p. Barbara Kardasiewicz pedagog z naszej szkoły.
W notce wyświetlanej na ekranie w trakcie uroczystości, można było przeczytać:
„Barbara Kardasiewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 29. Jest pedagogiem szkolnym, kocha bezpośredni kontakt z ludźmi, świetnie się spełnia w roli mediatora konfliktów o różnym podłożu. Jest uważna i słuchająca, uczy młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka”. Serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym!

16 października 2018
Happening edukacyjny „Nie marnujmy żywności”
Uczniowie należący do SKC wraz z opiekunem p. Jolantą Wysztygiel 16.10.2018r. uczestniczyli w kolejnej edycji Happeningu edukacyjnego pt. „Nie marnujmy żywności” zorganizowanego przez Bank Żywności. Miało to miejsce w Białymstoku na Rynku Kościuszki. Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiadomości na temat ekonomicznego sposobu gospodarowania jedzeniem oraz zapoznania się z problemem marnowania żywności na świecie.

17 października 2018
Spotkanie autorskie z pisarzem
Od kilku lat biblioteka szkolna organizuje spotkania autorskie w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. W tym roku - 17 października - w naszej szkole gościł Pan Wojciech Letki - twórca takich książek jak „Bazyliszka i nie tylko historia prawdziwa”, czy też „Opowieści z dzikiej puszczy”. Na spotkanie przybył wraz z ilustratorką – p. Beatą Kuleszą- Damaziak oraz panią menadżer. Uczniowie naszej szkoły, jak też i kilku innych podlaskich placówek, mieli możliwość wyjaśnienia wielu pytań, które nasunęły się im w trakcie lektury książek pana Letkiego. Autor w bardzo dowcipny sposób udzielał odpowiedzi, a pani Beata Kulesza- Damaziak na bieżąco wykonywała ilustracje do pomysłów dzieci. Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie. Uczniowie, jak też i nauczyciele, z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w wyżej wymienionym spotkaniu.

                     Galeria zdjęć - wrzesień październik 2018 w SP 29   

15-19 października 2018
„Jesienią zdrowo i kolorowo …” - kiermasz ciast SU
W okresie od 15 do19 października 2018 w SP 29 trwał Kiermasz ciast pod hasłem „Jesienią zdrowo i kolorowo czyli jesienne warzywa i owoce na naszych stołach”.
Kiermasz zorganizowany przez SU miał charakter akcji charytatywnej promującej zdrowe odżywianie. Rozpoczęły go klasy czwarte. Kolejne dni należały kolejno do klas piątych, szóstych i siódmych. Ostatniego dnia gospodarzami akcji byli uczniowie klas ósmych i III gimnazjum.
Każda klasa przygotowała ciasto, którego głównym składnikiem było dowolnie wybrane sezonowe warzywo lub owoc. Królowały: dynia, cukinia, marchewka, śliwka i jabłko. Wszyscy chętni za niewielką kwotę mogli kupić i skosztować pysznych wypieków. Ozdobą charytatywnego stoiska były wykonane przez dzieci plakaty ukazujące wartości odżywcze, walory smakowe oraz propozycje komponowania wybranego warzywa lub owocu z innymi zdrowymi produktami. Komisja pod przewodnictwem pani Dyrektor Elżbiety Rogowskiej oceniała przygotowane przez dzieci wypieki i plakaty biorąc pod uwagę walory smakowe, estetyczne oraz poprawność merytoryczną prezentowanych treści.
SU serdecznie dziękuje wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na Szlachetną Paczkę 2018.

19 października 2018
Wycieczka do Warszawy
  "W wycieczce do stolicy uczestniczyli uczniowie klasy IIIC PG i VIIIB SP pod opieką p. A. Skowrońskiej, p. W. Podgórskiej i p L.Utrutko. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Ewolucji znajdujące się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Duże wrażenie wywarły na nas szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, głównie azjatyckiego tarbozaura. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też inne eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów.
Po lekcji muzealnej udaliśmy się do Sejmu. Niestety nie mogliśmy zobaczyć tablicy upamiętniającej posłów II Rzeczpospolitej, gabloty z laskami marszałkowskimi ani Sali Kolumnowej czy "korytarza marszałkowskiego". Zwiedziliśmy tylko Salę Posiedzeń i obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych.
Pozostałą część wycieczki spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Zabawa i nauka przy eksponatach w sześciu tematycznych galeriach pochłonęła nas całkowicie. Na zakończenie obejrzeliśmy seans w planetarium. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Białegostoku".

                     Galeria zdjęć z wycieczki IIIc PG, 8b SP   

23 października 2018
Wycieczka do Warszawy (IIIA, IIIB, 8c i 7b)
Uczniowie klas III A, III B, 8c i 7b uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Najpierw młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy uczeń mógł sam wykonać różne doświadczenia i sprawdzić, jak wszystko działa. Bardzo dużo eksponatów zostało umieszczonych w różnych działach tematycznych. Pojawiły się nowe technologie i multimedia, wynalazki sprzed wielu lat. Uczniowie testowali nie tylko przyrządy, ale także możliwości ludzkiego organizmu, poszukiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Po czasie spędzonym w CNK udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie zjedliśmy obiad, a następnie udaliśmy się do Muzeum Ewolucji. Pani przewodnik przekazała uczniom informacje o ewolucji życia na ziemi. Główną ekspozycją był szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami. Ogromne zainteresowanie wzbudziły szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów odkrytych na pustyni Gobi. W Muzeum Ewolucji mogliśmy także zobaczyć najstarszą żabę, rekonstrukcję stada tiktalików - płazoryb, zachowane owady, rośliny i ryby.
Następnie udaliśmy się do Senatu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć znane postacie ze świata politycznego. Panowie przewodnicy oprowadzili nas korytarzami Senatu. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę udzielając odpowiedzi na zadawane przez przewodników pytania. Najpierw obejrzeliśmy makietę budynków Sejmu i Senatu, potem udało nam się zobaczyć piękną wystawę prac plastycznych dotyczącą 100-lecia niepodległości. Temat wystawy to „Marszałkowi w hołdzie”. Prace te są wykonane przez członków Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Widzieliśmy także płytę upamiętniającą pomordowanych, poległych, nieżyjących już senatorów w latach II wojny światowej i powojennym okresie represji. Zerknęliśmy w korytarze sejmowe i senackie oraz weszliśmy na salę posiedzeń. Wiemy już jak odbywa się głosowanie, kto jakie miejsce zajmuje na sali oraz, że w sali jest lustro weneckie, za którym pracują ludzie zajmujący się obsługą nagłośnienia. Każdy uczeń otrzymał także z Senatu drobne pamiątki. Pogoda nam nie dopisała, więc spacer po Warszawie odbył się autokarem:) Zobaczyliśmy Pomnik Nike, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostały czas wolny spędziliśmy w Złotych Tarasach. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Białegostoku.
                     Galeria zdjęć z wycieczki IIIa, IIIb PG, 8c, 7b SP  

26 października 2018
Święto szkoły - 35-lecie nadania Szkole Podstawowej nr 29 imienia Synów Pułku
26.10.2018r. obchodziliśmy rocznicę 35-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 29 imienia Synów Pułku. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym patronom. Podczas części oficjalnej, która prowadzili uczniowie klasy VIII, Aleksandra Bieńkowska i Michał Niemyjski, Wicekurator Oświaty pani Elżbieta Kamińska odznaczyła kpt. Andrzeja Nusbeka Medalem Edukacji Narodowej. Natomiast płk. Maciej Maksymowicz, przewodniczący Rady Krajowej Synów Pułku, przekazał Medale Pamiątkowe 50 -lecia Środowiska Synów Pułku Dyrektor szkoły pani Elżbiecie Rogowskiej oraz Synom Pułku, a także podarował szkole pamiątki.
Następnie miała miejsce część artystyczna zatytułowana „Opowieść o Synach Pułku”. Motywem przewodnim były historie naszych patronów, które przedstawiali uczniowie: Oliwier Ancutko IIIc, Piotr Nazaruk IIIc, Maciej Salejko VIIIc, Filip Siermantowski IIIc. Główną atrakcję stanowiły utwory muzyczne wykonane przez szkolny chór, a zaaranżowane jak zwykle wspaniale przez panią Annę Michalewicz. Na pochwałę zasługują solowe występy Amelii Rybołowicz VIc w piosence „Dziś idę walczyć mamo” oraz Bartosza Kraśnickiego w pieśni „Pamięć w nas”. Publiczność mogła też podziwiać wielki talent Mai Markowskiej, która gościnnie wystąpiła, grając Nokturn cis-mol Fryderyka Chopina i śpiewając piękny utwór Natalii Kukulskiej „Po co to było”. Wielkie wzruszenie wywołały wśród oglądających dzieci z klasy 2a, które zaczęły część artystyczną polonezem, a zakończyły piosenką „Słoneczko rumiane”. Przygotowała je pani Danuta Żołyńska. Scenariusz akademii został opracowany przez panią Halinę Surynowicz i panią Marzannę Sienkiewicz. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała artystom i nauczycielom.

Galeria zdjęć   35 rocznica nadania SP nr 29 imienia Synów Pułku

27 października 2018
Dobre starty naszych pływaków
Młodzi pływacy z MKS Juvenia znowu mogą pochwalić się dobrymi występami. W minioną sobotę, uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku wystartowali w dwóch imprezach.
Młodsi - 12 latkowie byli w Bielsku Podlaskim na XII Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski „Złota Jesień 2018”, a starsi uczestniczyli w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu. Z obu imprez pływacy przywieźli 25 medali. W Bielsku Podlaskim startowało 272 zawodników z 11 klubów. Białostoczanie przywieźli z tej imprezy 6 medali (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe):
Aleksander Więcław (2006) - 1 na 100 klasycznym, 2 na 50 klasycznym,
Ignacy Gwacki (2006) - 3 na 50 motylkowym,
Amelia Karłowicz (2006) - 3 na 500 motylkowym.

W Ostrołęce natomiast startowało 273 zawodników z 25 klubów. Starsi zawodnicy przywieźli 19 medali (6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych), tym samym plasując się na 3 miejscu w punktacji medalowej klubów. Białostoczanie wywalczyli również miano najlepszego zawodnika: w 13 latkach Kacper Halicki a w 15 latkach Paweł Kowalewski.
  Złoty: Kowalewski Paweł 100m grzbietowy, Piechowski Krzysztof 200m dowolny, Jurgiel Aleksander 100m dowolny, Halicki Kacper 50m dowolny i 50m motylkowy,
  Srebrny: Kowalewski Paweł 200m dowolny, Jakubowski Kacper 100m dowolny, Jurgiel Aleksander 200m dowolny i 100m grzbietowy, Pytel Julian 200m motylkowy, Halicki Kacper 50m klasyczny,
  Brązowy: Borkowska Dominika 100m grzbietowy, Kowalewski Paweł 100m dowolny, Jakubowski Kacper 100m grzbietowy, Pytel Julian 100m dowolny, Ledachowicz Paweł 100m klasyczny, Milenkiewicz Jakub 50m grzbietowy.

28 października 2018
Wygrana w Igrzyskach Miasta Białegostoku drużyny SP 29 w szachach
Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w szachach odbyły się w SP nr 45 w Białymstoku. Turniej został przeprowadzony w formule 7 rund. Zawody miały na celu wyłonić najlepszą szkolną drużynę w mieście i awans do Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Zawodom sędziował Leszek Zega - prezes MKS “Stoczek”. W turnieju startowało 16 drużyn.
Zwyciężyła nasza szkoła SP 29, drugie miejsce zajęła SSP 1 STO a trzecie SP 6. Reprezentacja SP 29 wystąpiła w składzie: siostry Klara i Matylda Szczotka, rodzeństwo Wiktoria i Oskar Chiszko. Zwycięska drużyna uzyskała 13 dużych punktów i 20 małych i tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.
Wszystkich, którzy posiadają umiejętności szachowe zapraszamy do współpracy z szkolnym kołem Szachownica. Informacje u pani wicedyrektor Ireny Boreczko-Aksiucik.

31 października 2018
Dzień Śpiocha (SU)
Potrafimy się bawić! W środę - 31 października uczniowie naszej szkoły przybyli na zajęcia w pidżamkach, szlafroczkach oraz zabawnych domowych kapciach. Uczniowie, którzy się przebrali nie byli tego dnia pytani i zostali zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek.

                     Galeria zdjęć - Październik 2018 w SP 29   

31 października 2018
Akcja „Zbieramy żołędzie”
W naszej szkole odbyła się akcja „Zbieramy żołędzie” dla zwierząt z ZOO, w której udział wzięli uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej. Klasy 2a, 2b i 2c najpierw zwiedziły ZOO, a później podsumowały akcję. Łącznie udało się uzbierać ponad 32 kg pokarmu. Zwierzątka są bardzo szczęśliwe i pozdrawiają wszystkich. My za to dziękujemy za pomoc rodziców przy dostarczeniu żołędzie do placówki oraz za tak liczny udział w tej akcji.

  
 listopad 2018 

6 listopada 2018
Konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"
Uczestnikami konkursu były dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28, Przedszkola Samorządowego nr 29 oraz uczniowie z klas 0-III naszej szkoły. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wyniki konkursu:
 I miejsce - Igor Gorzkowski z PS 28, Kinga Wilczewska z PS 29, Gabriela Lach z Ia SP 29, Arkadiusz Marczyk z IIb SP 29;
 II miejsce - Natalia Grabowska z PS 28, Zuzanna Bednarek z PS 29, Dominik Olędzki z Ia SP 29, Gabriela Niedźwiecka z IIa SP 29;
 III miejsce - Tomasz Kaszkowiak z oddziału przedszkolnego SP 29, Maja Szlesińska z IIIa SP 29.
Zwycięzcom gratulujemy.
                     Galeria zdjęć - Listopad 2018 w SP 29   

9 listopada 2018
Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
Cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przygotowania zaczęły się od przygotowania dekoracji szkoły, korytarzy i sal oraz wykonania kotylionów, które wszyscy nosili tego dnia.
Punktualnie o godzinie 11.11 zabrzmiały 4 zwrotki hymnu państwowego śpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Dopełnieniem dnia był uroczysty apel przybliżający temat odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu uczniów klasy 5d i 6c (pod kierownictwem wychowawczyń p. Jadwigi Biedryckiej i p. Marzeny Górskiej).
Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Amelia Rybołowicz z 6c wykonała solo piosenkę "Tango na dwa głosy, orkiestrę i jeszcze jeden głos", natomiast wszyscy uczniowie zaśpiewali "Piechota, ta szara piechota" oraz "My pierwsza brygada". W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Szczególne podziękowania składamy p. Annie Michalewicz za przygotowanie muzyczne uczniów.
                     Galeria zdjęć z uroczystości   

9 listopada 2018
Zaduszki Sybirackie
Muzeum Pamięci Sybiru, Związek Sybiraków oraz Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru zorganizowały Zaduszki Sybirackie, które odbyły się w naszej szkole. Spotkanie wypełnił spektakl poetycko-muzyczny "Sybirski wiatr" pod kierownictwem Ewy Alimowskiej i Olgi Hewy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi.
W drugiej części wspominano Sybiraków, którzy odeszli na wieczną wartę (Eugeniusza Roszkę, Henryka Pasierskiego, Wincentego Dowojnę, Edwarda Duchnowskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego - Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie).
                     Galeria zdjęć z spotkania   

10 listopada 2018
VII Międzynarodowe Mistrzostwa Michałowa w pływaniu
61 medali zdobyli zawodnicy reprezentujący Juvenię Białystok i uczniowie SP 29 w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach brało udział 18 klubów w tym 2 z Grodna i 1 z Wołkowyska, 387 zawodników. W klasyfikacji drużynowej 2 miejsce MKS Juvenia Białystok.
  Wśród najlepszych zawodników znaleźli się:
Rocznik 2004-2005 - 2 Łuszczewska Emilia; 3 Brzozowska Aleksandra
Rocznik 2006 - 3 Perz Patryk
Rocznik 2007 - 2 Sianko Julia
Rocznik 2008 - 2 Rapczewski Mateusz
Rocznik 2009 i młodsze - 3 Szkiłądź Klaudia
    Zebrane wyniki uczniów SP 29 z zawodów   

13 listopada 2018
SKS on tour
Nasi uczniowie wzięli udział w evencie sportowym zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego programu SKS. Wydarzenie odbywało się w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. Uczestnicy (2 grupy kl.4-6 o 7-8,IIIPG) pokonywali kolejno 9 stacji kształtujących szybkość i zwinność. Była też budka fotograficzna oraz kurs pierwszej pomocy.

14 listopada 2018
Wizyta studyjna w ramach Projektu „Dobry zawód – fajne życie”
Uczniowie klasy IIIa i IIIb naszego gimnazjum ten dzień rozpoczęli wizytą w Firmie Medgal. Początkowo działalność firmy związana była z mechaniką precyzyjną, zaś od drugiej połowy lat osiemdziesiątych firma skoncentrowała się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży wyrobów medycznych. W latach dziewięćdziesiątych firma rozpoczęła produkcję pierwszych implantów ortopedycznych, z czasem coraz bardziej skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie.
Dzisiaj mogliśmy zobaczyć doskonale wyposażone hale produkcyjne, najwyższej klasy maszyny i urządzenia do obróbki, pozwalające na wykonywanie detali o bardzo wysokim stopniu dokładności. Produkcja w przedsiębiorstwie opiera się na zastosowaniu najnowocześniejszych technologii CAD / CAM (komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania) w oparciu o bogaty park obrabiarek CNC (sterowanych numerycznie) renomowanych firm światowych.
Uczniowie poznali czynności zawodowe, konieczne wymagania do pracy, możliwości pracy i rozwoju w firmie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem!
Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, związanych z zawodami: mechanik (automatyk, mechatronik, operator maszyn do przetwarzania tworzyw sztucznych), hotelarz, kosmetyczka, fryzjer. Uczniowie poznali warunki nauki, możliwości, jakie daje szkoła do nauki i praktyki w wybranym zawodzie, możliwości pracy po ukończeniu szkoły. To był dobrze spędzony dzień.

15 listopada 2018
Wycieczka do Łodzi
Klasy VIa, VIc, VIIa i VIIb wraz z wychowawczyniami p. M. Górską, p. A. Brzozowską, p. J. Pacewicz oraz panią wice dyrektor Ireną Boreczko - Aksiucik wzięły udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w EC-1. Jest to nowoczesne centrum nauki, które utworzone zostało w budynkach dawnej Elektrowni Łódzkiej. W tym ogromnym kompleksie uczniowie z wielką ciekawością przechadzali się trzema ścieżkami edukacyjnymi - energetyczną, historii cywilizacji i nauki oraz mikroświat - makroświat. Na każdej z nich dowiadywali się od pracujących w EC 1 animatorów ciekawostek związanych z tymi dziedzinami nauki. Następnie spacerkiem po ulicy Piotrkowskiej (najbardziej znanej ulicy w Łodzi) udaliśmy się na pyszny obiad.
Po odpoczynku i nabraniu sił przyszedł czas na Muzeum Kinematografii. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadania Pani przewodnik na temat historii kina oraz oglądali eksponaty związane z tworzeniem filmów – stare kamery, stoły montażowe itd. Ogromną atrakcją było oglądanie zdjęć na oryginalnym fotoplastykonie. Muzeum to mieści się w przepięknym pałacu należącym do łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera, w którym niemal w nienaruszonym stanie oglądaliśmy też piękne wnętrza XIX wiecznego budynku. Na koniec stromymi schodami udaliśmy się na strych, gdzie można było położyć się w łóżeczku Misia Uszatka, albo przytulic się do Rodziny Muminków. Około 17 wyruszyliśmy w drogę powrotną i cóż by to była za wycieczka, gdybyśmy nie zatrzymali się na kolację w McDonalds, więc po minięciu Warszawy zrobiliśmy sobie postój. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach wróciliśmy do Białegostoku.
                     Galeria zdjęć z wycieczki do Łodzi   

15 listopada 2018
Nagroda w konkursie „Moja pasja początkiem drogi do kariery”
X edycja Konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery” przebiegała pod hasłem „Pasja moją wolnością – wolność moją pasją”. Alicja Hościk i Eliza Hościk, uczennice klasy VIIIa zajęły III miejsce, są laureatkami konkursu, który zorganizowany został przez Centrum Kształcenia Ustawicznego - Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Konkurs miał miejsce 18 października, a 15 listopada zostały wręczone Dyplomy, statuetki i nagrody. Piękna pasja Ali i Elizy, wsparcie rodziny, dają wspaniałe możliwości realizacji marzeń i planów na przyszłość.

21 listopada 2018
Szkolny Konkurs Recytatorski „W drodze do Niepodległości”
W dniach 14 i 21 listopada 2018 w SP 29 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „W drodze do Niepodległości”. Został on podzielony na dwie kategorie wiekowe: kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz kl. VII - VIII i III gimnazjum. Jury w składzie: p. dyr. Elżbieta Rogowska, p. Ludmiła Utrutko, p. Marzanna Sienkiewicz, p. Katarzyna Sikora oraz p. Renata Nikitiuk miało niełatwe zadanie, gdyż uczestnicy konkursu byli w większości doskonale przygotowani i reprezentowali wysoki poziom.
Ostatecznie jednak wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi: Zuzanna Brzozowska (kl. V a) i Zuzanna Ziętak (kl. III b gimnazjum) – I miejsce; Przemysław Żbikowski (kl. VI b) oraz Emilia Walczyk (kl. VIII b) – II miejsce; Aleksandra Bieńkowska (kl. VIII c) i Emilia Edut (kl. Va) – III miejsce. Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

21 listopada 2018
Pierwsze wydarzenie kolegialne tej edycji Akademii Przyszłości w SP29
We środę, 21 listopada odbyło się pierwsze wydarzenie kolegialne tej edycji Akademii Przyszłości w SP29. Dzieci i ich wolontariusze stoczyli zacięty bój w... Familiadę! Zasady zaczerpnęliśmy prosto z telewizyjnej "dwójki": podzieliliśmy się na dwie drużyny (czerwoni kontra niebiescy), które próbowały odgadnąć, jak na garść pytań odpowiedzieli mityczni "ankietowani" (w których rolę wcielił się jeden z naszych podopiecznych oraz jego wolontariusz).
W pierwszej rundzie wyliczaliśmy m.in. zwierzęta hodowlane, księżniczki Disneya i sprzęty gospodarstwa domowego. Drużyny szły łeb w łeb, ale ostatecznie, po piątym pytaniu, górą byli czerwoni. Do finału, w ramach zgody ponad "kolorystycznymi" podziałami obie drużyny wytypowały po jednej uczestniczce. Dziewczynki dzielnie zmagały się z upływającym czasem i udzielały celnych odpowiedzi na kolejne pytania ("Co ma kolor zielony?", "Tytuł bajki z misiem", "Co nosimy w piórniku?"). Liczba punktów potrzebnych do ostatecznego zwycięstwa zdobyta została bez trudu, dzięki czemu dzieci wygrały ciekawe upominki (tzw. Slime, czyli wielokolorową masę do formowania przeróżnych kształtów). Akademiowa Familiada dostarczyła wszystkim uczestnikom sporo dobrej zabawy i śmiechu, a także zmobilizowała uczestników do zdrowej, ekscytującej rywalizacji. Można mieć jedynie drobne zastrzeżenia do "ankietowanych", którzy kuchenkę i piekarnik uznali za ten sam sprzęt domowy oraz nie przewidzieli, że jeździć można nie tylko na rowerze czy hulajnodze, ale również na... koniu.

                     Galeria zdjęć - Listopad 2018 w SP 29   

23 listopada 2018
Dzień Pluszowego Misia
Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję Fundacji Mam Marzenie, która co roku organizuje zbiórkę nowych pluszaków dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku ponownie nasza szkoła wsparła tą wspaniałą akcję. Udało nam się zebrać śliczne pluszaki, za które wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

listopad 2018
Pomagamy koledze
W listopadzie Samorząd Uczniowski SP 29 przeprowadził akcję mającą na celu wsparcie finansowe jednego z uczniów naszej szkoły, który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą. Walka ta wymaga nie tylko ogromnej siły i determinacji wszystkich członków rodziny chłopca, ale niestety także dużych nakładów finansowych. Mając tego świadomość cała społeczność szkolna zjednoczyła się i wszyscy postanowiliśmy pomóc. W zbiórce pieniędzy wzięli więc udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły oraz dyrekcja. Żywimy głęboką nadzieję, że nasz kolega pokona chorobę i wróci do zdrowia, a pieniądze które udało się zebrać będą w tym pomocne. Życzymy tego z całego serca i gorąco pozdrawiamy.

26 listopada 2018
Niecodzienna lekcja przyrody w klasach drugich
Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami p. D. Żołyńską, p. G. Niemyjską i p. N. Topczewską wybrali się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Uczniowie pod okiem przewodników oglądali eksponaty przyrodnicze zgromadzone w dziewięciu salach wystawowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród wychowanków naszej szkoły cieszyły się ekspozycje dotyczące przyrody północno-wschodniej Polski, rejonów polarnych oraz hodowli terraryjnych. Ta lekcja przyrody wszystkim bardzo się podobała.

26 listopada 2018
Odwiedzenie grobów na Cmentarzu Farnym
Uczniowie należący do SKC wraz z opiekunem p. Jolantą Wysztygiel udali się na Cmentarz Farny w Białymstoku. Tam mieli możliwość zapoznania się z miejscem pochówku malarza Eugeniusza Kazimirowskiego - twórcą pierwszego obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz podjęcia refleksji nad przemijaniem, a także potrzebą zachowania pamięci o tych, którzy odeszli i modlitwy.

27 listopada 2018
Dyskoteka Andrzejkowa
26 i 27 listopada w naszej szkole odbyły się dyskoteki andrzejkowe. W poniedziałek bawili się uczniowie klas VII-VIII SP oraz III PG we wtorek natomiast klasy IV-VI SP. Jak co roku organizatorem imprez był Samorząd Uczniowski. Wszyscy miło spędzili czas tańcząc przy utworach różnych gatunków muzycznych. Następną dyskotekę planujemy w karnawale i już teraz serdecznie zapraszamy.

28 listopada 2018
Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG
W SP 12 w Turnieju Szkolnej Ligi Rugby TAG w klasach 5 zajęliśmy II miejsce i w klasach 6 II miejsce.

W klasyfikacji ogólnej SP 29 w I semestrze tego roku zajmuje 2 miejsce w województwie za SP w Sobolewie.
                     Galeria zdjęć - Rugby Tag w SP 29   

29 listopada 2018
Lekcje historii i patriotyzmu w Muzeum Wojska
Klasa 7a i 7b wraz z wychowawcami wybrały się do Muzeum Wojska. w Białymstoku. Podczas pobytu w muzeum uczniowie obejrzeli ekspozycje poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach edukacyjnych. Miały one na celu przybliżenie sylwetek żołnierzy walczących i dowodzących podczas I i II Wojny Światowej również w naszym regionie, tj. na Białostocczyźnie. Niektórzy z nich wykazując się odwagą, determinacją i altruizmem wnieśli ogromny wkład w zwycięstwo i odzyskanie niepodległości zasługując tym samym na miano bohaterów. Inni natomiast podejmując nieprzemyślane decyzje i działania wynikające z niskich pobudek doprowadzili do wielu nieszczęść i tragedii w historii naszego narodu i dlatego też zyskali miano antybohaterów. Zajęcia miały charakter kreatywnej zabawy z wykorzystaniem różnych ciekawych rekwizytów, dlatego też bardzo przypadły dzieciom do gustu.

                     Galeria zdjęć - Listopad 2018 w SP 29   

listopad
Zimowe dokarmianie
Akcja dokarmiania ptaków rozpoczęta! Już na początku listopada sikorki zaglądały w okna sali 21, przypominając o swoich potrzebach. Pora roku i warunki pogodowe powodują, że trudno jest ptakom znaleźć pożywienie. Dlatego systematycznie będziemy im pomagać. Na oknach sali 21 wywieszone są ptasie przysmaki - orzeszki, kule tłuszczowe i butelka z pestkami słonecznika a na parapetach wystawione karmniki. Wokół szkoły zostało wyciętych dużo wysokich drzew - sosny, świerki i drzewa liściaste i owocowe, które były siedliskiem wielu gatunków ptaków. Mimo, iż nie mają już one tam swoich kryjówek, to bardzo licznie odwiedzają naszą stołówkę. Codziennie przylatują mazurki, wróble, sikory bogatki i modraszki, dzwońce, pojawił się też grubodziób oraz zięba. Obserwacje dostarczają mnóstwo radości i rozbudzają zainteresowania przyrodnicze wśród uczniów. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Dokarmianie będzie trwało do wiosny, dlatego potrzebne są duże ilości pożywienia. Ptaki najchętniej zjadają pestki słonecznika (nie mogą być solone i prażone), kule tłuszczowe i orzeszki ziemne. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy ptakom przetrwać zimę!
Opiekunowie: Alina Skowrońska i Tomasz Włodarczyk.

                     Galeria zdjęć - dokarmianie 2018-19 w SP 29   

  
 grudzień 2018 

1 grudnia 2018
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki
To jeszcze nie koniec startów pływaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w tym roku kalendarzowym, ale ostatni najważniejszy dla najmłodszych. Dla starszych (14,15 -latków) były to zawody, które okazały się dobrym prognostykiem przed czekającymi ich Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się 14-16.12.20188 w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
W zawodach w Suwałkach wzięło udział 13 klubów z województwa, do których zgłoszonych zostało ponad 350 zawodników. W zakończonych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu, tytuł najlepszej drużyny w roku 2018 na Podlasiu wywalczyli pływacy MKS Juvenia Białystok. Uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku zdobyli 70 medali (23 złote, 25 srebrnych i 22 brązowe), oraz 8 miejsc w pierwszej trójce punktacji ogólnej w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Punktacja drużynowa: 1 miejsce MKS Juvenia Białystok
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
10 lat i młodsi - Rapczewski Mateusz 2 m-ce
12 lat - Perz Patryk 2 m-ce
13 lat - Łupiński Mateusz 3 m-ce
14 lat - Pytel Julian 2 m-ce
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
12 lat - Sołtyszewska Alicja 1 m-ce
13 lat - Beszterda Maria 1 m-ce, Brzozowska Aleksandra 3 m-ce
14 lat - Potrykus Julia 3 m-ce
    Zebrane wyniki uczniów SP 29 z Mistrzostw Województwa   

6 grudnia 2018
Mikołajki w teatrze
Z okazji Mikołajek uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl pt: "Królewna Śnieżka", najpopularniejszą z baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem, podróż do królestwa próżności i do magicznego lasu, który potrafi odmienić każde serce!

6 grudnia 2018
Niezwykłe mikołajki IIb
6 grudnia uczniowie klasy IIb wchodząc do sali znaleźli list od Mikołaja wraz z workiem drobnych upominków. Ogromnym zaskoczeniem było dołączone do listu zaproszenie na seans filmowy. Zgodnie z wolą Mikołaja, 10 grudnia uczniowie wraz z wychowawczynią p. G. Niemyjską wybrali się do kina Helios na film „Grinch”. Świąteczna opowieść wszystkich wprawiła w dobry nastrój. Mikołajkowy prezent okazał się strzałem w dziesiątkę.

                     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2018 w SP 29   

8 grudnia 2018
Akcja „Nieś dobro”
Uczniowie należący do SKC przygotowali akcję pod nazwą „Nieś dobro”. W czasie długiej przerwy zachęcali swych kolegów do bycia dobrym i niesienia pomocy, do dzielenia się uśmiechem i radością.

16 grudnia 2018  
Złote i finałowe Mistrzostwa Polski dla pływaków Juvenii Białystok
14 i 15 letni pływacy MKS Juvenii Białystok, startowali na swoich rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie i 15 letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Były to ostatnie najważniejsze starty młodych pływaków z SP 29 w Białymstoku w tym półroczu. Teraz mają zasłużony odpoczynek przed i świąteczny. Do ciężkiej pracy wrócą w pierwszych dniach stycznia nowego roku, aby przygotowywać się do kolejnych startów.
W Olsztynie zgłoszonych było 556 zawodników ze 144 klubów z całej Polski, zaś w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowało 469 zawodników ze 124 klubów. Mimo tak dużej liczby równolatków, białostoccy pływacy potrafili przebić się i uzyskać wspaniałe wyniki i lokaty.
       Największym sukcesem może pochwalić się 15 letni Paweł Kowalewski, który przywiózł tym razem
3 medale Mistrzostw Polski - 2 złote i jeden brązowy
- ze wszystkich swoich startów (50, 100 i 200 grzbietowym).

Bardzo dobre i wartościowe wyniki i lokaty odnotowały też 14 latki, które startując w Olsztynie wywalczyły 4 miejsca w finałach B:
Julia Potrykus - finał B na 200 m motylkowym
Aleksandra Bieńkowska - finał B na 400 m st zmiennym
Aleksander Jurgiel - finał B na 50 m st grzbietowym
Julian Pytel – finał B na 100 m st motylkowym

Jednocześnie, w sobotę 15.12 w Warszawie startowała też grupa młodszych 13 letnich zawodników białostockiej Juvenii, w II części cyklu zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. I tam też udało się zdobyć 2 medale - Aleksandra Brzozowska - brąz na 100 m st klasycznym i Mateusz Łupiński - srebro na 200 m st zmiennym.

grudzień 2018
Rugby Tag
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 odbyło się 5 turniejów Rugby TAG. 4 rywalizacje w ramach Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz eliminacje do MP Orlików w Rugby TAG. We wrześniu było szkolenie klas 4 pod okiem zawodników Rugby Białystok - Artura Sulimy i Adama Jankowskiego. Dzieciom przypadła do gustu nowa dyscyplina sportu. 28 października nasi mali zawodnicy eskortowali Rugbystow na ostatnim meczu sezonu Rugby Białystok - Miedziowi Lubin. Było to wielkie przeżycie i zaszczyt.
                     Galeria zdjęć - Rugby Tag w SP 29   

21 grudnia 2018
Wigilia klasy 5c
W klasie Vc odbyło się spotkanie przedświąteczne czyli tak zwana Wigilia klasowa. Dzieci zaprosiły Panią Dyrektor Elżbietę Rogowską, Panią Halinę Mielko – swoją wychowawczynię z klas I – III oraz Panią Jolantę Wysztygiel – katechetkę. Uroczystość rozpoczęło kolędowanie uczniów przygotowane przez p. Wysztygiel. Po odczytaniu przez przewodniczącego klasy Macieja Łukaszuka fragmentu z Pisma Świętego wszyscy podzielili się opłatkiem składając życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Sprawiło to wszystkim wiele radości. Potem uczniowie raczyli się łakociami przygotowanymi przez nich samych lub ich rodziców. Całe spotkanie uświetniła muzyka na żywo. Jedna z uczennic – Zuzanna Sarosiek grała kolędy na pianinie, a spośród wszystkich najgłośniej śpiewali Maciej Łukaszuk i Maciej Szamrej. Gdy spotkanie dobiegało końca wszyscy udali się na szkolne jasełka bożonarodzeniowe. Życząc sobie wszystkiego co najlepsze uczniowie roześmiani rozeszli się do swoich domów, aby tam pomagać w przygotowaniach do Świąt.

                     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2018 w SP 29   

21 grudnia 2018
Słodkie kolędowanie
Jak co roku, także i tym razem uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym zorganizowali akcję pod hasłem „Słodkie kolędowanie”. W piątek - 21 grudnia kolorowy korowód „przebierańców” – piękny anioł, weseli pastuszkowie, poważni królowie oraz Józef z Maryją wyruszyli z kolędą i krótkimi jasełkami oraz ze świątecznymi życzeniami w wędrówkę po klasach. Efektem końcowym „słodkiego kolędowania” oprócz wprowadzenia świątecznej atmosfery i przypomnienia starego zwyczaju chodzenia kolędników po domach, była zbiórka słodyczy dla dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas pracującego przy naszej parafii szkolnej, tj bł. Bolesławy Lament.

21 grudnia 2018
Jasełka
              Galeria zdjęć - Jasełka w SP 29   


  
 styczeń 2019 

02 stycznia 2019
Ogromny sukces w międzynarodowym konkursie plastycznym

 Zofia Romanowska z klasy VIa jako jedyna z Polski została finalistką międzynarodowego konkursu „May Peace Prevail On Earth”, czyli „Niech będzie pokój na Ziemi” (organizator Peace Pals International).
Podczas tej edycji konkursu (organizowanego już 21 raz) uczestnicy z całego świata mieli pokazać, jak oni niosą pokój. Prace miały mieć format karty pocztowej w dowolnej technice. Serdeczne gratulacje autorce!

06 stycznia 2019
VII Białostocki Orszak Trzech Króli
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwanym Świętem Trzech Króli, już po raz siódmy ulicami Białegostoku przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestniczyli w nim także uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem - p. Jolantą Wysztygiel. Ubrani w piękne zielone peleryny kroczyli w azjatyckim orszaku Króla Melchiora. Udział w tej uroczystości był wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników.

                     Galeria zdjęć - 2019 Styczeń w SP29   

08 stycznia 2019
5c na warsztatach w Muzeum Wojska w Białymstoku
Uczniowie klasy 5c uczestniczyli w warsztatach pt. "Królewski orszak" w Muzeum Wojska. Zajęcia miały miejsce w Sali Rycerskiej, gdzie można było obejrzeć zgromadzone tam eksponaty, przymierzyć stroje z okresu średniowiecza. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość porównania kultury rycerskiej i miejskiej, zapoznały się z kodeksem rycerskim, rozmawiały o zabytkach kultury średniowiecza, ale największą frajdę sprawiło przymierzanie strojów rycerzy, mieszczan, króla. Uczniowie zwiedzili też wystawę o polskich bohaterach narodowych.

11 stycznia 2019
Występ na Warsztatach Terapii Zajęciowej
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami gościli z przedstawieniem jasełkowym na Warsztatach Terapii Zajęciowej mieszczących się przy ul. Knyszyńskiej. Bardzo serdeczna atmosfera tego spotkania sprawiła, że wspominamy je z niezwykłym sentymentem.

12 stycznia 2019  
Mistrzowie w szachach!
Ogromny sukces osiągnęli uczniowie naszej szkoły, reprezentanci klubu sportowego MUKS Stoczek 45 w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach rozegranych w Pokrzywnej (woj. opolskie).
Złoty medal wywalczył Oskar Chiszko (oddział przedszkolny) w grupie do lat 7.
Srebrny medal zdobyła Wiktoria Chiszko 4b w grupie do 11 lat. Gratulujemy.

styczeń 2019
Sukcesy w konkursach o tematyce religijnej
Uczniowie naszej szkoły w I półroczu brali udział w licznych konkursach plastyczno-religijnych. Ich zmagania zostały uwieńczone sukcesami. W Konkursie Plastycznym „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” następujący uczniowie zdobyli nagrody: I miejsce - Maja Mancewicz kl. IVd (opiekun: A. Kazberuk), II miejsce – Zuzanna Brzozowska kl. Va (opiekun: J. Wysztygiel), III miejsce - Wojciech Żbikowski kl. Ib (opiekun: J. Wysztygiel) oraz wyróżnienie: Julia Sianko kl. Vd (opiekun: J. Wysztygiel).
Kolejny to Miejski Konkurs Plastyczny „Mój święty superbohater” I edycja. Dwie uczennice kl. IIb zajęły w nim I miejsce (ex aequo): Ina Maćkowiak i Hanna Żukowska (opiekun: A. Kazberuk). Natomiast w Miejskim Konkursie Plastycznym „Maryja Niewiastą Eucharystii” nagrody zdobyli: Zuzanna Brzozowska kl. Va i Jakub Rapiej kl. Va (opiekun: J. Wysztygiel).
Rozstrzygnięta została również V edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Anioły są miłością zesłaną z nieba”. Osoby nagrodzone w tymże konkursie to: Kuba Rutkowski kl. Va, Monika Żak i Weronika Mirkowska kl. IIIa oraz Julia Kuć, Gabriela Lach, Alicja Griń, Joanna Marciszko i Martyna Brajczewska z kl. Ia (opiekun: J. Wysztygiel), a także Olga Walendziak, Gabriela Tryskuć i Zuzanna Niemira z kl. IIa, Aleksandra Romańczuk kl. IIb, Tomasz Galant kl. IIc, Maja Szeszko kl. IVa i Roksana Górska kl. VIc (opiekun: A. Kazberuk).
Wszystkim nagrodzonym: GRATULUJEMY!

17 stycznia 2019
Igrzyska zimowe o Puchar Śniegórka
Wszystkie klasy od IV do III gimnazjum rywalizowały w Igrzyska zimowych o Puchar Śniegórka, naszej już szkolnej tradycji organizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Konkurencje w jakich przebiegała zabawa: sztafeta, bieg parami z szarfą, hokej, rzut kulą śnieżną, król kosza.
Wyniki rywalizacji:
klasy gimnazjum - IIIb, IIIc, IIIa,
klasy 8 - 8b, 8c, 8a,
klasy 7 - 7c, 7a, 7b,
klasy 6 - 6c, 6a, 6b,
klasy 5 - 5c, 5d, 5a,
klasy 4 - 4c, 4d, 4b, 4a.

                     Galeria zdjęć - 2019 Styczeń-luty w SP29   

  
 luty 2019 

 2 luty 2019
"Ferie na sportowo"
W czasie ferii odbywały się zajęcia sportowe na terenie szkoły dla dwóch grup uczniów.

6 luty 2019
"Bieg po zdrowie"
Profilaktyczny program antynikotynowy dla klas IV. Zajęcia w formie pogadanek, warsztatów, pracy w zespołach, angażujący rodziców.

14 luty 2019
Walentynki
Wolontariat i SU zorganizował w Dniu Św. Walentego kiermasz ciast, słodkości i walentynkowych drobiazgów (np. piękne kartki z kopertą, breloczki, balony itp.). Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

15 lutego 2019
Dzień Otwarty
W piątkowe popołudnie Szkoła Podstawowa nr 29 gościła kandydatów na uczniów i ich Rodziców na Dniu Otwartym. Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Elżbietę Rogowską można było wziąć udział w specjalnie przygotowanej zabawie, którą nazwaliśmy Grą Szkolną. Wraz ze swoimi opiekunami kandydaci mogli uczestniczyć w różnych ciekawych działaniach przygotowanych specjalnie na ten dzień przez naszych nauczycieli. Za wytrwałość i zaangażowanie przyszli uczniowie otrzymali dyplom HONOROWEGO CZŁONKA SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ SP 29.
Oprócz zwiedzania sal lekcyjnych można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – niespodziankę a w świetlicy szkolnej dołączyć do zabaw i pląsów zuchowo - harcerskich.

                     Galeria zdjęć - Dzień Otwarty 2019   

19 luty 2019
Miejskie obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Białystok
Klasy VIIa i VIIIa pod opieką p. Justyny Pacewicz oraz Ewy Madura-Gryc, a także poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Marka Tofiluka wzięli udział w miejskich obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Białystok. Oprócz przedstawicieli władz, białostockich szkół i przedszkoli tłumnie zgromadzili się też mieszkańcy miasta. Najpierw wysłuchaliśmy przemówień, następnie zaproszeni goście złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości była parada służb mundurowych, która na wszystkich uczestnikach zrobiła duże wrażenie.

                     Galeria zdjęć - 2019 Styczeń-luty w SP29   

luty 2019
Konkurs matematyczny Pingwin
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIIc gimnazjum Paweł Kowalewski oraz uczeń klasy 8c Paweł Ledachowicz otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pingwin 2019. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennej edycji konkursu.

22 lutego 2019
Gra miejska „Ku Niepodległej 1918-1920”
W grze miejskiej, zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku „Ku Niepodległej 1918-1920”, drużyna Szkoły Podstawowej nr 29 składająca się z przedstawicieli klasy VIIa i VIIc, zdobyła III miejsce w rywalizacji międzyszkolnej. Gra miejska miała za zadanie uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok 19 lutego 1919 roku. Uczniowie poznawali miejsca i postacie historyczne związane z tymi wydarzeniami. Propagowane były postawy patriotyczne i umiejętności współpracy w grupie. W czasie gry uczniowie poznali tradycje i kulturę Białegostoku w kontekście Niepodległości.

27 lutego 2019
Przedstawienie „Teatr cieni Ofelii”
Uczniowie klas V udali się do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie „Teatr cieni Ofelii” według Michaela Ende. Spektakl przedstawia Ofelię, która prowadzi spokojne życie i potrafi być szczęśliwa. „Teatr cieni Ofelii” to opowieść o samotności, szczęściu i odchodzeniu. Ponadto uczniowie poznali różne techniki scenografii oraz sposoby pracy z lalkami.

Luty 2019
Akcja Góra Grosza
Społeczność szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Samorząd szkoły przeprowadził zbiórkę w styczniu 2019 roku. Po przeliczeniu monet i banknotów szkoła zebrała 239 złoty i 13 groszy. Serdecznie dziękujemy za każdy grosz.

  
 marzec 2019 

2 marca 2019
Ogólnopolskie zawody pływackie - Memoriał Henryka Kosakowskiego
W Lublinie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie w ramach Memoriału Henryka Kosakowskiego. Do zawodów zgłoszonych było 248 zawodników z 29 klubów. Przy okazji rywalizacji w kategoriach juniorskich na pływalni Aqua Lublin, pojawili się kadrowicze (m.in Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki), którzy trenują tu na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Gwangju.
W tak znakomitej obsadzie, mieli okazję startować również zawodnicy MKS Juvenia Białystok. Z niemałym sukcesem, ponieważ oprócz rekordów życiowych, wywalczyli 21 medali (9 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych).
W dwóch blokach pływackich zmagań, w kategoriach wiekowych dziewcząt 14-15 lat i chłopców 15-16, pływacy białostockiej Juvenii zdobyli odpowiednio:
Maria Beszterda - I na 50 i 100 dowolnym, II na 200 grzbietowym,
Aleksandra Bieńkowska - I na 400 zmiennym,
Aleksandra Brzozowska - II na 50 motylkowym, III na 200 klasycznym,
Julia Potrykus - III na 100 i 200 motylkowym,
Alicja Sołtyszewska - III 50 klasycznym,
Emilia Łuszczewska - III na 200 dowolnym.
 Chłopcy kat 12-14 lat
Mateusz Łupiński - I na 50 klasycznym i 100 grzbietowym, II na 50 dowolnym i 200 zmiennym,
Kacper Halicki - I na 100 i 200 klasycznym.
 Chłopcy w kat 15-16 lat
Krzysztof Piechowski - I na 100 dowolnym, III na 50 i 200 dowolnym,
Julian Pytel - I na 100 motylkowym,
Kacper Dzieszuta - III na 50 grzbietowym.

                     Galeria zdjęć - 2019 Marzec w SP29   

8 marca 2019
Kiermasz ciast z okazji Dnia Kobiet
To był bardzo miły dzień – klasa IVc miała w tym też swój udział. Uczniowie przynieśli upieczone wraz z rodzicami ciasta, przygotowali desery, zorganizowali stoisko i w ciągu dwóch godzin sprawili innym uczniom i pracownikom wiele słodkich radości. Dzieci z IVc były rewelacyjne, także podczas organizacji stoiska z ciastami.
Pedagodzy serdecznie dziękują Rodzicom i uczniom, którzy dużo serca i pracy włożyli w przygotowanie pyszności. Dochód z kiermaszu przeznaczono na cele charytatywne.

8 marca 2019
Dzień Kobiet 6c
Chłopcy z klasy 6c przygotowali swoim koleżankom małe przyjęcie. Dziewczynki dostały zapachowe świeczki, kwiatuszka przypominajkę i pyszny czekoladowy tort. Dziewczyny były bardzo zadowolone. Wszystkim dziewczynom życzymy takich przyjaciół :):):)

10 marca 2019
Otwarte Mistrzostwa Konstancina w pływaniu
W otwartych Mistrzostwach Konstancina w pływaniu startowało 266 zawodników z 23 klubów. W zawodach udział wzięły 10 i 11 latki białostockiej Juvenii. Uczniowie SP 29 w Białymstoku wystartowali w zawodach, odnosząc niemały sukces. Mimo, iż najmłodsi pływacy wystartowali tylko w jednym z dwóch bloków zawodów, to udało im się zdobyć aż 18 medali (3 złote, 5 srebrnych, 10 brązowych).
 10 lat
Krupa - 1 na 50 motylkowym,
Ekiert Gabriela - 3 na 50 motylkowym, 3 na 100 klasycznym,
Szkiłądź Klaudia - 2 na 200 dowolnym,
 11 lat
Michaluk Wiktoria - 1 na 50 klasycznym, 1 na 200 motylkowym, 2 na 50 grzbietowym, 3 na 200 zmiennym,
Brzozowska Julia - 2 na 50 motylkowym,
Jurczuk Weronika - 3 na 50 motylkowym,
Piechowski Piotr - 3 na 50 motylkowym, 2 na 200 zmiennym,
Rapczewski Mateusz - 2 na 200 dowolnym, 3 na 400 dowolnym,
Klim Oliwia - 2 na 100 klasycznym,
Sawwa Michał - 3 na 100 klasycznym, 3 na 200 zmiennym,
Szymkiewicz Lena - 3 na 200 grzbietowym.

15 marca 2019
Finał Diecezjalnego Konkursu o Świętych i Błogosławionych
W Szkole Podstawowej Nr 1 w Białymstoku odbył się ostatni etap Diecezjalnego Konkursu o Świętych i Błogosławionych. Reprezentacja naszej szkoły także w nim uczestniczyła. Uczeń kl. Va Jakub Rapiej zajął w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy!

20 marca 2019
Warsztaty z języka niemieckiego
Grupa uczniów z klasy 7a i 7c ucząca się języka niemieckiego wraz z nauczycielem Renatą Kalinowską uczestniczyła w warsztatach „Niemcy, co to za kraj?” zorganizowanych przez metodyka w Mediotece Języka Niemieckiego w Białymstoku. Uczniowie poprzez zabawę poszerzali swoją wiedzę na temat kulturoznawstwa Niemiec. Wiele ciekawych propozycji zaangażowało młodzież, która brała aktywny udział w różnych konkursach i zabawach. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej punktów otrzymali nagrodę niespodziankę - żelki. Oczywiście zostali nimi poczęstowani wszyscy biorący udział w warsztatach. Otrzymaliśmy także grę językową, którą wykorzystamy na zajęciach języka niemieckiego. Mile spędzony czas na zabawie z językiem niemieckim wszystkim bardzo się podobał.

20 marca 2019
Konkurs Piosenki Angielskiej
W Zespole Szkół Technicznych w Białymstoku miał miejsce X Jubileuszowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentował uczeń trzeciej klasy gimnazjum Michał Sawczuk, który wykonał piosenkę z repertuaru Stinga pt. "Englishman in New York".

20 marca 2019
Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG
Kolejny Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG odbył się w SP 47 w Białymstoku. Rywalizowało 18 zespołów. Klasy VI zajęły I miejsce natomiast klasy V miejsce II. MVP turnieju został Maciej Szamrej.

20 marca 2019
„Józefinki”- dar juniora dla seniora
Uczniowie - wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem - p. J. Wysztygiel oraz dzieci z kl. IIc z wychowawczynią - p. N. Topczewską zorganizowali akcję charytatywną pod nazwą „Józefinki - dar juniora dla seniora”. Zebrane fundusze przekazano jako przedświąteczną pomoc seniorom.

21 marca 2019
Laureatka konkursu fotograficznego
Uroczystość zakończenia konkursu fotograficznego "Uśpione talenty budzą się wiosną", odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Białymstoku. Cyklem pięknych zdjęć z Podlasia uczennica klasy VIIa Izabela Lubecka zajęła III miejsce.

28 marca 2019
Konkurs Piramid Gimnastycznych
W SP 11 w Białymstoku odbył się Konkurs Piramid Gimnastycznych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas IV i IVb. Przygotowały 2 wspaniałe układy konkursowe. Występ pozwolił im zająć im III lokatę.
Część artystyczną uświetniły swoimi występami Zuzanna Sarosiek - śpiew oraz Paulina Szupica - gra na skrzypcach.

marzec 2019
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019. W kategorii Żaczek - 2 klasa wynik bardzo dobry uzyskał Galant Tomasz, wyróżnienie otrzymała Gaińska Malwina. W kategorii Beniamin - klasa 5 i 6 wyróżnienia otrzymali: Sianko Julia, Topolewicz Dominik i Gromow Alicja. W kategorii Kadet - 8 klasa wyróżnienie uzyskał Kraśnicki Bartosz. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Wszystkim wyróżnionym i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 
30 marca 2019
Zawody i Dzień Otwarty XIX LO Mistrzostwa Sportowego
30 marca 2019 odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie na basenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa.
Po zawodach Szkoła Podstawowa Nr 29 gościła rodziców, uczniów i nauczycieli na DNIU OTWARTYM XIX LO Mistrzostwa Sportowego. Spotkanie rozpoczęło się konferencją z udziałem władz miasta. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu wzięli udział w grze szkolnej z nagrodami niespodziankami.

                     Galeria zdjęć z zawodów pływackich i Dnia Otwartego XIX LO Mistrzostwa Sportowego   

marzec 2019
Laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Gratulacje wszystkim uczestniczącym w konkursach, a szczególnie laureatom:
Wojewódzki Konkurs Informatyczny - Jakub Milenkiewicz,
Wojewódzki Konkurs Chemiczny - Krzysztof Kondracki.

                     Galeria zdjęć - 2019 Marzec w SP29   
  
 kwiecień 2019 


kwiecień 2019
Podsumowanie akcji zimowego dokarmiania ptaków
Cieplejsze wiosenne dni, to czas kiedy można zakończyć dokarmianie ptaków. Pojawiają się owady, ptaki zmieniają swoją dietę i teraz już same będą sobie dobrze radzić. Wycięcie dużych drzew na działce przy szkole, spowodowało niestety, że w tym sezonie gościliśmy w karmnikach znacznie mniej ptaków niż w sezonach poprzednich. Drzewa, krzewy, to świetne kryjówki dla ptaków, miejsce skąd startowały do karmników i dokąd później odlatywały. Mimo obaw, że z powodu braku drzew ptaki do nas nie przylecą, wystawiliśmy karmniki i zawiesiliśmy kule tłuszczowe. I wkrótce mogliśmy się cieszyć widokiem mazurków, wróbli, dzwońców, sikorek bogatek, sikorek modrych i czyżyków. Zawitał też do nas grubodziób i dzięcioł. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcję dokarmiania, przynosili ulubione przez ptaki pestki słonecznika i kule tłuszczowe.
Wszystkich, którym nie jest obojętny los ptaków w trudnym zimowym okresie, zapraszamy do współpracy w następnym sezonie. Akcję dokarmiania z pewnością będziemy kontynuować.
Opiekunowie: A.Skowrońska i T.Włodarczyk

kwiecień 2019
Konkurs Matematyczny PANDA
W kwietniu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Wzięło w nim udział 35 uczniów. Uczniowie: Piechowski Krzysztof z kl. IIIc gimnazjum, Paweł Ledachowicz z kl. 8c otrzymali wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Gratulujemy.

4 kwietnia 2019
Konkurs leksykalny z języka angielskiego "Memory Master"
Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "Memory Master". Jak co roku wielu uczniów naszej szkoły zostało uhonorowanych tytułem Laureata lub wyróżnieniem.
Laureaci II stopnia: Naumowicz Natalia IVc, Brzozowska Julia IVd, Bolesta Hanna IVb, Nogajczyk Grzegorz VIc, Salejko Maciej VIIIc, Sadowski Daniel IIIA gim, Brańska Agata IIIA gim.
Laureaci III stopnia: Topolewicz Dominik Vc, Rutkowski Henryk Vd, Sianko Julia Vd, Brzozowska Zuzanna Va, Oleksiuk Paula VIa, Toczko Aleksandra VIa, Romanowska Zofia VIa, Edut Iga VIIa, Maliszewska Aleksandra VIIb, Dmitruk Zuzanna VIIIc.
Wyróżnienia: Dryl Julia IVa, Garncarz Maja IVc, Maliszewska Patrycja IVb, Matyga Krzysztof IVc, Szeszel Tomasz Vd, Bułatewicz Patrycja Vd, Radziszewska Weronika Vd, Borejszo Borys Va, Bielawski Marcin Vc, Maciak Aleksandra Vd, Gromow Alicja VIa, Żbikowski Przemysław VIb, Dunaj Mateusz VIIb, Sawwa Maciej IIIC gim, Piechowski Krzysztof IIIC gim, Kiryłowicz Jakub IIIA gim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

6 kwietnia 2019
Brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie w szachach
Uczennica SP 29 Klara Szczotka Vd zdobyła brązowy medal w szachach na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Klara na codzień jest zawodniczką klubu MUKS Stoczek 45 Białystok.
Wielkie uznanie i gratulacje!

5-6 kwietnia 2019
Zbiórka żywności
Po raz kolejny w hipermarkecie Auchan w Białymstoku przy ul. Hetmańskiej Bank Żywności we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii bł. Bolesławy Lament zorganizował Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas także uczestniczyli w tym wydarzeniu.

  
 maj 2019 

9 maja 2019
Międzywojewódzki Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG
W Olsztynie odbył się międzywojewódzki Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG. Drużynę stworzyli uczniowie klas IV i V. Zajęli III miejsce.

14 maja 2019
Turniej Rugby TAG kończący sezon wiosenny
W Sobolewie miał miejsce Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG kończący sezon wiosenny. Podczas turnieju klasy IV zajęły III miejsce natomiast klasy V - miejsce II.
W ogólnej rywalizacji SP 29 uplasowała się na 2 miejscu w województwie. Brawo młodzi rugbyści!

23 maja 2019
Zwycięstwo w Konkursie „Bezpieczeństwo na 6”
Uczniowie klasy VIIIa, Mariusz Jackiewicz, Michał Niemyjski i Paweł Brzozowski, reprezentowali szkołę w Konkursie zorganizowanym przez Straż Miejską i Biuro Zarządzania Kryzysowego UM pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Byli najlepsi w teście sprawdzającym wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i w części praktycznej, kiedy musieli udzielić pierwszej pomocy w konkretnej sytuacji. Gratulujemy.

25 maja 2019
Turniej Badmintona "Pierwszy Krok"
W XIII Turnieju Badmintona "Pierwszy Krok" naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Hanna Wiluk 4b, Julia Jabłonowska 4b, Weronika Ejsmont 4b oraz Andrzej Kuczyński 4b. Nasi młodzi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale w kategorii dziewcząt klas czwartych - Hanna Wiluk i w kategorii chłopców klas czwartych Andrzej Kuczyński. Pozostali zawodnicy uplasowali się tuż za podium. Dzięki znakomitym występom nasza szkoła zdobyła wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej.

                     Galeria zdjęć - Kwiecień-czerwiec w SP29   
maj 2019
Ogólnopolska akcja charytatywna „Kilometry dobra”
Po raz kolejny ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna „Kilometry dobra”. Nasza szkoła także uczestniczyła w maju we wspólnym zbieraniu „złotówek”. Dołączyliśmy do wielu białostoczan, którzy chcą wraz z Caritas Archidiecezji Białostockiej pobić rekord Guinnessa w układaniu złotówek w kilometry. Całkowity dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

28 maja 2019
Przedstawienie pt. „Piast Kołodziej”
W ramach realizacji wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”- Priorytet 3 na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy do naszej szkoły przybyli podopieczni z Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach wraz ze swym opiekunem p. Krystyną Drozd. Zaprezentowali przedstawienie pt. „Piast Kołodziej”, które obejrzały dzieci z klas I- IV. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie treści znanej polskiej legendy i spojrzenia na nią w nowej odsłonie. Takie wydarzenia przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych, co jest szczególnie ważne w roku przeżywania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  
 czerwiec 2019 

4 czerwca 2019
Wycieczka na Farmę Iluzji
Klasy 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce na Farmę Iluzji w Trojanowie. Na miejscu przeżyły przygodę na granicy magii i rzeczywistości. Przygodę, która nie tylko inspirowała, ale również pozwoliła miło spędzić czas na łonie natury, łącząc przyjemność odpoczynku na świeżym powietrzu z możliwością doznania niesamowitych iluzji, które na długo pozostaną w pamięci. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć m. in. Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Lewitujący Kran, Ogródek Olbrzyma, Labirynt Luster czy Studnię nieskończoności. Wycieczka wzbogaciła wiedzę uczniów i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

13 czerwca 2019
Wiosenny Turniej Rugby TAG
W Wiosennym Turnieju Rugby TAG SP 29 reprezentowały klasy V i VI. Zmagania odbywały się w bardzo wesołej atmosferze. Sprzyjał temu zbliżający się koniec roku szkolnego. Młodzież bawiła się grą. Zaprezentowała umiejętności zdobyte podczas ciężkich treningów. W rezultacie młodsi zajęli III miejsce natomiast klasy VI stanęły na II miejscu podium.

14 czerwca 2019
"Bieg z Trójką"
Pomimo zbliżających się wielkimi krokami wakacji nie ustajemy w zmaganiach sportowych. Na zaproszenie SP 3 w Białymstoku wzięliśmy udział w "Biegu z Trójką ". W kategorii klas IV na dystansie 500m nasz zawodnik Andrzej Kuczyński zajął I miejsce. W klasach V (750m) Maciej Szamrej zajął wspaniałe II miejsce - rywalizacja była ostra. W klasach VI (750m) Julia Adamczuk była 1 na mecie zaś Weronika Połocka zajęła III miejsce. Skuteczność 100%. Był to miły akcent przed wakacjami.

14 czerwca 2019
Wyniki egzaminów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum

Zbiorcze wyniki egzaminów klas VIII Szkoły Podstawowej nr 29 i klas III Publicznego Gimnazjum nr 20.

17 czerwca 2019
Mecz Uczniowie vs Nauczyciele
W przeddzień końca roku szkolnego rozegrany został mecz piłkarski Uczniowie vs Nauczyciele SP29. Rezultatem 5:4 wygrali nauczyciele. Spotkanie miało formę zabawy. Pomysłodawcami tego wydarzenia były pani Ania Trusewicz oraz Natalia Topczewska. Już dziś wiadomo, że to początek nowej tradycji w naszej szkole.

18 czerwca 2019
Wolontariusze SKC w Pałacu Branickich
Minął cały rok szkolny! Uczniowie naszej szkoły oprócz wytężonej pracy nad książkami, działali również jako wolontariusze SKC. Brali udział w szeregu różnorodnych akcji charytatywnych, apelach i innych wydarzeniach. W przedostatnim dniu nauki szkolnej udali się więc do Pałacu Branickich, aby wspólnie odpoczywać i bawić się na świeżym powietrzu. Trzeba nabrać sił, aby następny rok szkolny był równie pasjonujący.

18 czerwca 2019
Koniec roku szkolnego klas VIII
Pierwszy "rocznik" klas VIII uroczyście zakończył naukę w Szkole Podstawowej nr 29. W części oficjalnej oprócz przemówień Dyrekcji Szkoły, przedstawiciela patronów Synów Pułku, księdza z naszej parafii, wyróżniono dyplomami najlepszych uczniów gratulując też ich rodzicom. Część artystyczną przygotowali przedstawiciele wszystkich klas VIII pod kierunkiem wychowawczyń.
Życzymy powodzenia w dostaniu się do wybranej szkoły.

                     Galeria zdjęć - zakończenie roku szkolnego klas VIII   

19 czerwca 2019
Koniec roku szkolnego klas I-VII
Podzieleni na grupy wiekowe uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 uroczyście pożegnali rok szkolny. Najlepsi otrzymali dyplomy. Po krótkiej części artystycznej, rozdaniu świadectw .... rozpoczęły sie wakacje.

                     Galeria zdjęć - zakończenie roku szkolnego klas 0-VII   

22 czerwca 2019
Eskorta na meczu rugby
Na wsparcie naszych młodych sportowców możemy liczyć również w okresie wakacyjnym. Na początku wakacji odbył się mecz Rugby Białystok vs Miedziowi Lubin. Eskorta szkolnych rugbystów zagrzała nasz zespół do walki. Wygrali mecz i wywalczyli awans do I ligi. W przerwie meczu nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali umiejętności zdobyte na treningach i turniejach Rugby TAG.

                     Galeria zdjęć - Kwiecień-czerwiec w SP29