Aktualności - rok szkolny 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

21 września 2021
Miasteczko ruchu drogowego
14 września uczniowie klasy 4s oraz 21 września klasy 4a wraz z opiekunami udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze oraz wyrobienie wśród dzieci nawyków poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na początku czwartoklasiści odbyli teoretyczne szkolenie, po czym odbyła się część praktyczna. Jazda po miasteczku wymagała dużego skupienia i szybkiej analizy znaków drogowych. Uczniowie pokonywali różnego rodzaju skrzyżowania, zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. To były super zajęcia.

24 września 2021
Zajęcia 6s z pracownikiem ETAPu
Uczniowie klasy 6s mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących asertywności – trudnej sztuki odmawiania. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem asertywności, kształcili umiejętność odmawiania w sytuacjach nacisku grupowego. Zdobyli także wiedzę dotyczącą rożnego rodzaju postaw, szczególnie w trudnych sytuacjach.

27 września 2021
Europejski Dzień Języków
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto celebrowane corocznie w całej Europie ma na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności kulturowej.
Z tej okazji nasza szkoła na chwilę zamieniła się w prawdziwą małą Europę. Każda klasa prezentowała jeden z krajów. Uczniowie wykonali flagi państw, nauczyli się na pamięć podstawnych zwrotów w danym języku, takich jak np. witamy w……., dzień dobry , do widzenia, zapraszamy , dziękujemy, itp. Ubrani byli w barwy narodowe lub charakterystyczne dla danego kraju stroje. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców oraz różnorodnych potraw do degustacji.
Odbyły się także konkursy i zabawy językowe. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Dyktandzie Bieganym, w którym musieli się wykazać dobrą pamięcią i refleksem. Ich zadaniem było dobiec jak najszybciej do swojej kartki znajdującej się w pewnej odległości i zapisać na niej słowo w języku obcym, które widzieli tylko przez chwilę.
Starsi uczniowie, czyli klasy 7-8 i LO rozwiązywali zagadki, rebusy i łamigłówki językowe w Lingwistycznym Escape Room w wersji niemiecko i anglojęzycznej. Mieli też okazję zaprezentować piękną, staranną pisownię lub po prostu zmierzyć z własną dysgrafią w konkursie kaligraficznym z języka rosyjskiego.
Ten dzień upłyną pod znakiem nauki poprzez zabawę i na pewno dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji.

Galeria zdjęć - Europejski Dzień Języków

11 października 2021
Wybory do SU
W poniedziałek 11 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU prowadzili agitację wyborczą. W tegorocznych wyborach wystartowało 4 kandydatów: Aleksandra Raciborska (kl. 5b), Gabriela Niedźwiecka (kl. 5a), Roksana Pietraszewicz (kl. 6s) oraz Marek Zajkowski (kl. 8b).
Prawo uczestniczenia w wyborach miał każdy uczeń naszej szkoły począwszy od klasy IV. Oddając głos należało na karcie wyborczej wpisać znak X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata, a następnie wrzucić kartę do urny wyborczej Prawidłowy przebieg głosowania nadzorowała Komisja Wyborcza w następującym składzie: Iga Kuklicz, Adrian Gola, Oliwier Ołdytowski, Aleksander Więcław, Kacper Lenczewski, Olaf Jeliński – uczniowie klasy I LO oraz opiekunowie SU tj. p. Ewa Madury-Gryc, p. Elżbieta Turczewska oraz p. Agata Paszczuk.
W wyborach wzięło udział 248 uczniów, a głosy rozłożyły się następująco:
Marek Zajkowski – 81,
Aleksandra Raciborska – 62,
Gabriela Niedźwiecka – 62,
Roksana Pietraszewicz – 43.
Nowym przewodniczącym SU został więc Marek Zajkowski, zastępcami zaś Aleksandra Raciborska oraz Gabriela Niedźwiecka.
Serdecznie gratulujemy!

13 października 2021
Zajęcia profilaktyczne z policją
W dniu dzisiejszym odbyły się w klasie 6s zajęcia profilaktyczne z policją dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas spotkania zostały przedstawione zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne oraz za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi.

14 października 2021
Dzień Edukacji Narodowej
Uczniowie klasy 6s oraz chórzyści pod okiem pani Marzeny Kotik, Renaty Kalinowskiej oraz Anny Michalewicz przygotowali krótką akademię w formie koncertu życzeń, chcąc tym samym wyrazić podziękowanie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, poświęcenie, wysiłek oraz serce.
   „Różne są drogi wiodące przez życie
    i różne ludzkiej dobroci są style.
     Jest też i taki: bez pozy, reklamy,
      bez pawich piórek i skrzydeł motyli.
       Dobroć, co płomień jasnej życzliwości
        w czynu realne kształty przyobleka.
          I całym życiem wiernie, nieprzerwanie
           trwa w służebnictwie drugiego człowieka”

Galeria zdjęć - Wrzesień - grudzień 2021 w SP 29

29 października 2021
Szkolny konkurs fizyczny
Klasy SP 7 i 8 oraz LO, wzięły udział w szkolnym konkursie fizycznym pt. " Najciekawsza gazetka szkolna - Fizyka wokół nas". Młodzież wykazała się kreatywnością, pomysłowością i zamiłowaniem do fizyki. I miejsce zdobyła uczennica z kl. 8s Julia Sianko, II miejsce uczeń kl. 8b Arseni Kanonchyk, III miejsce uczennica kl. 8 s Aleksandra Maciak. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Bułatewicz kl. 8s, Kinga Godlewska kl. 7b, Wiktoria Kotyńska kl. 7b. Gratulacje zwycięzcom. Podziękowania uczestnikom. Organizatorem konkursu był nauczyciel fizyki Iwona Lipska.