Aktualności - rok szkolny 2021/2022


 
  
 wrzesień 2021 

01 września 2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 


21 września 2021
Miasteczko ruchu drogowego
14 września uczniowie klasy 4s oraz 21 września klasy 4a wraz z opiekunami udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze oraz wyrobienie wśród dzieci nawyków poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na początku czwartoklasiści odbyli teoretyczne szkolenie, po czym odbyła się część praktyczna. Jazda po miasteczku wymagała dużego skupienia i szybkiej analizy znaków drogowych. Uczniowie pokonywali różnego rodzaju skrzyżowania, zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. To były super zajęcia.

24 września 2021
Zajęcia 6s z pracownikiem ETAPu
Uczniowie klasy 6s mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących asertywności – trudnej sztuki odmawiania. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem asertywności, kształcili umiejętność odmawiania w sytuacjach nacisku grupowego. Zdobyli także wiedzę dotyczącą rożnego rodzaju postaw, szczególnie w trudnych sytuacjach.

27 września 2021
Europejski Dzień Języków
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto celebrowane corocznie w całej Europie ma na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności kulturowej.
Z tej okazji nasza szkoła na chwilę zamieniła się w prawdziwą małą Europę. Każda klasa prezentowała jeden z krajów. Uczniowie wykonali flagi państw, nauczyli się na pamięć podstawnych zwrotów w danym języku, takich jak np. witamy w……., dzień dobry , do widzenia, zapraszamy , dziękujemy, itp. Ubrani byli w barwy narodowe lub charakterystyczne dla danego kraju stroje. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców oraz różnorodnych potraw do degustacji.
Odbyły się także konkursy i zabawy językowe. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Dyktandzie Bieganym, w którym musieli się wykazać dobrą pamięcią i refleksem. Ich zadaniem było dobiec jak najszybciej do swojej kartki znajdującej się w pewnej odległości i zapisać na niej słowo w języku obcym, które widzieli tylko przez chwilę.
Starsi uczniowie, czyli klasy 7-8 i LO rozwiązywali zagadki, rebusy i łamigłówki językowe w Lingwistycznym Escape Room w wersji niemiecko i anglojęzycznej. Mieli też okazję zaprezentować piękną, staranną pisownię lub po prostu zmierzyć z własną dysgrafią w konkursie kaligraficznym z języka rosyjskiego.
Ten dzień upłyną pod znakiem nauki poprzez zabawę i na pewno dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji.

         Galeria zdjęć - Europejski Dzień Języków

11 października 2021
Wybory do SU
W poniedziałek 11 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU prowadzili agitację wyborczą. W tegorocznych wyborach wystartowało 4 kandydatów: Aleksandra Raciborska (kl. 5b), Gabriela Niedźwiecka (kl. 5a), Roksana Pietraszewicz (kl. 6s) oraz Marek Zajkowski (kl. 8b).
Prawo uczestniczenia w wyborach miał każdy uczeń naszej szkoły począwszy od klasy IV. Oddając głos należało na karcie wyborczej wpisać znak X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata, a następnie wrzucić kartę do urny wyborczej Prawidłowy przebieg głosowania nadzorowała Komisja Wyborcza w następującym składzie: Iga Kuklicz, Adrian Gola, Oliwier Ołdytowski, Aleksander Więcław, Kacper Lenczewski, Olaf Jeliński – uczniowie klasy I LO oraz opiekunowie SU tj. p. Ewa Madury-Gryc, p. Elżbieta Turczewska oraz p. Agata Paszczuk.
W wyborach wzięło udział 248 uczniów, a głosy rozłożyły się następująco:
Marek Zajkowski – 81,
Aleksandra Raciborska – 62,
Gabriela Niedźwiecka – 62,
Roksana Pietraszewicz – 43.
Nowym przewodniczącym SU został więc Marek Zajkowski, zastępcami zaś Aleksandra Raciborska oraz Gabriela Niedźwiecka.
Serdecznie gratulujemy!

13 października 2021
Zajęcia profilaktyczne z policją
W dniu dzisiejszym odbyły się w klasie 6s zajęcia profilaktyczne z policją dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas spotkania zostały przedstawione zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne oraz za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi.

14 października 2021
Dzień Edukacji Narodowej
Uczniowie klasy 6s oraz chórzyści pod okiem pani Marzeny Kotik, Renaty Kalinowskiej oraz Anny Michalewicz przygotowali krótką akademię w formie koncertu życzeń, chcąc tym samym wyrazić podziękowanie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, poświęcenie, wysiłek oraz serce.
   „Różne są drogi wiodące przez życie
    i różne ludzkiej dobroci są style.
     Jest też i taki: bez pozy, reklamy,
      bez pawich piórek i skrzydeł motyli.
       Dobroć, co płomień jasnej życzliwości
        w czynu realne kształty przyobleka.
          I całym życiem wiernie, nieprzerwanie
           trwa w służebnictwie drugiego człowieka”

         Galeria zdjęć - Wrzesień - grudzień 2021 w SP 29

29 października 2021
Szkolny konkurs fizyczny
Klasy SP 7 i 8 oraz LO, wzięły udział w szkolnym konkursie fizycznym pt. " Najciekawsza gazetka szkolna - Fizyka wokół nas". Młodzież wykazała się kreatywnością, pomysłowością i zamiłowaniem do fizyki. I miejsce zdobyła uczennica z kl. 8s Julia Sianko, II miejsce uczeń kl. 8b Arseni Kanonchyk, III miejsce uczennica kl. 8 s Aleksandra Maciak. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Bułatewicz kl. 8s, Kinga Godlewska kl. 7b, Wiktoria Kotyńska kl. 7b. Gratulacje zwycięzcom. Podziękowania uczestnikom. Organizatorem konkursu był nauczyciel fizyki Iwona Lipska.


 
luty 2022
Konkurs „Najpiękniejszy Wiersz Miłosny”
Miło nam poinformować, iż druga edycja konkurs walentynkowego „Najpiękniejszy Wiersz Miłosny” została rozstrzygnięta:
I miejsce Patrycja Bułatewicz kl. 8s
II miejsce Aleksandra Malarek kl. 6s
III miejsce Izabela Wilczewska kl. 8a
Wyróżnienie:
Marek Krukowski kl. 7s
Maja Krasowska kl. 4s
Natalia Borowska kl. 4s

Serdecznie gratulujemy talentu!
Wszystkich zainteresowanych twórczością naszych zwycięzców odsyłamy do Kącika Poezji Walentynkowej.

24 luty 2022
Akcja „Wyślij pączka do Afryki”
Dnia 24 lutego w tłusty czwartek odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy zbiórka funduszy w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Jest to projekt realizowany przez misjonarzy z Zakonu Kapucynów w Afryce – w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. W tym roku hasłem akcji jest „Budujemy studnie”. Zebrane środki zostały przekazane na konto fundacji Kapucyni i Misje.
Opis projektów realizowanych przez misjonarzy znajdziecie na stronie:
https://paczek.kapucyni.pl/na-co-zbieramy
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym: Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za wspólne pączkowanie, szczególnie uczennicom klasy 8s Wiktorii Michaluk, Aleksandrze Maciak, Weronice Radziszewskiej i Oliwii Klim. Koordynator: Justyna Kendyś.

kwiecień 2022
Wyniki konkursu plastycznego "Zajączek wielkanocny"
   Wyniki konkursu  

czerwiec 2022
23 czerwca 2022
Zakończenie roku szkolnego klas 8

         Galeria zdjęć z zakończenie roku klas 8


24 czerwca 2022
Zakończenie roku szkolnego klas 3

         Galeria zdjęć z zakończenie roku klas 3