+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Dla Rodziców
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Wyniki egzaminów
» Rozkład lekcji
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 
 
 
..:: Aktualności - rok 2018/2019 ::..

wakacje 2018 wrzesień 2018 październik 2018
listopad 2018 grudzień 2018 styczeń 2019
luty 2019 marzec 2019  
      

  Zdjęcia z życia szkoły dostępne są w pracowni komputerowej.
     Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia. 

 
wakacje 2018

29 czerwca 2018
 Nasi uczniowie na Ukrainie (strzelectwo)  
Zaraz po zakończeniu wakacji nasi uczniowie Maja Wołosowicz, Aleksandra Piotrowska i Emilia Jurczak wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+. Wyjazd zorganizował UKS Kaliber. Pierwsza dla wielu podróż samolotem do Kijowa, potem przejazd do Czerkas. To duże miasto położone w środkowej Ukrainie. Braliśmy udział w zawodach strzeleckich, zwiedzaliśmy miasto, pływaliśmy statkiem po Dnieprze. Przede wszystkim zaś mieliśmy okazję poznać się z młodzieżą ukraińską. Mieliśmy spotkania, uczestniczyliśmy w grach i zabawach. Mogliśmy poznać wicemistrza olimpijskiego Siergieja Kulisza. Wyjazd bardzo się wszystkim spodobał. Spotkamy się znowu na zawodach w Białymstoku.

30 czerwca 2018
 Zajęcia na poligonie (strzelectwo)  
W dniu 30 czerwca nasi najmłodsi strzelcy mieli okazję wziąć udział w swoich pierwszych zajęciach na poligonie. Pomimo chłodu na dworze zabawa była gorąca. Składanie i rozkładanie broni, rzut granatem, pierwsza pomoc. Rywalizowaliśmy w tych konkurencjach, ale najważniejsze było strzelanie. Kaliber broni pozwalał poczuć moc, ale wszyscy skupiali się na celności. Na koniec zajęć - specjalne nagrody i dyplomy od 18-tego Pułku Rozpoznawczego. Dziękujemy dowódcy i żołnierzom za umożliwienie nam przeżycia takich emocji.
     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29

  lipiec 2018
 Mistrz Polski w pływaniu! 
W Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu Kowalewski Paweł IIIc został Mistrzem Polski na dystansie 100m grzbietem. Oprócz złota na 100m Paweł zdobył medal brązowy na 200m grzbietem.
 Gratulujemy!

17 sierpnia 2018
 Obóz sportowy w Ustce (strzelectwo)  
W czasie wakacji nie wszyscy odpoczywali. Strzelcy z IIIc PG i VIIIb SP wyjechali na obóz sportowy do Ustki. Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała. Ciepła woda w Bałtyku to rzadkość. Ciężkie treningi umilały zajęcia sportowe, pływanie statkiem po morzu, rozrywka w parku linowym. Spotkania z Mistrzem Świata Łukaszem Czaplą i Mistrzynią Olimpijską Iryną Szyłową pozwoliły zrozumieć dlaczego trenujemy. Szkoda, że następne wakacje będą dopiero za rok!

24 sierpnia 2018
 Obóz sportowy Gawrych Ruda (strzelectwo)  
Najmłodsi kandydaci na strzelców - uczniowie klas VII uczestniczyli w dniach 21-24 sierpnia w obozie w Gawrych Rudzie koło Suwałk. Było strzelanie z karabinu i z pistoletu, a dla najlepszych - nagrody. Oprócz tego mnóstwo atrakcji - rejs statkiem, zabawa na basenie w Augustowie. Do tego przejażdżka kolejką wigierską i zwiedzanie muzeum przyrodniczego. To były intensywne dni. Dzięki temu w nowy rok szkolny można było wkroczyć pełnym zapału i energii do nauki i treningów.
     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29


 
wrzesień 2018

 3 września 2018
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  
  Ostatnie klasy, które ukończą Publiczne Gimnazjum nr 20 rozpoczęły uroczyście rok szkolny 2018/19.

 7 września 2018
 XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej" 
  Poczet sztandarowy szkoły i uczniowie klas III gimnazjum, klas 7 i 8 szkoły podstawowej wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej"

 9 września 2018
 Medale Mistrzostw Świata w strzelectwie naszych absolwentów  
Wspaniałe wiadomości dotarły do nas z Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym, które odbyły się we wrześniu w Changwon w Korei. Nasi absolwenci odnieśli ogromne sukcesy. Aleksandra Szutko (absolwentka PG20 - 2016) wywalczyła brązowy medal indywidualnie w postawie karabin sportowy leżąc. Potem Kacper Jurasz (absolwent PG20 - 2015) stanął z kolegami z drużyny na 3 miejscu podium w pistolecie szybkostrzelnym. Oboje świetnie się też spisali w pozostałych konkurencjach! Jesteśmy z nich bardzo dumni!!!

     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29

15 września 2018
 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym odbyły się na strzelnicy UKS Kaliber w dnach 13-15 września 2018 roku. Startowali w nich uczniowie klasy IIIC i VIIIB. Najlepiej wypadła Julia Szwed, która zdobyła dwa złote medale w pistolecie sportowym i pneumatycznym. Tuż za koleżanką z klasy plasowała się Maja Wołosowicz zdobywając dwa srebrne medale. Dwa medale w karabinie - srebrny i brązowy zdobył Damian Pogorzelski. Aleksandra Piotrowska w karabinie zajęła 2 i 4 miejsce. Daria Kuczyńska była 4 w konkurencji karabin sportowy, a Mateusz Gierej 4 a Daniel Kuklik 6 w tej samej konkurencji. Dzięki wspaniałym występom swoich zawodników klub Kaliber zdobył najwięcej punktów wśród wszystkich klubów z województwa podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

17 września 2018
 Koncert „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”  
W Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się XIX Koncert Pamięci „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół: SP nr 16 w Białymstoku, SP nr 20 w Białymstoku, SP nr 29 w Białymstoku, SP nr 49 w Białymstoku, I LO w Białymstoku, II LO w Białymstoku, IV LO w Białymstoku, Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Młodzi wykonawcy w ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za wolność, sprawiedliwość i NIEPODLEGŁOŚĆ. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Białystok, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.
Szkołę Podstawową nr 29 w Białymstoku artystycznie reprezentował zespół wokalny przygotowany przez panią Annę Michalewicz w utworze "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej". Na widowni zsiadli uczniowie z klasy 5d pod opieką pani Jadwigi Biedryckiej. Warto dodać, że gościnnie wystąpiła Maja Markowska.

17 września 2018
 Wybory do Samorządu Uczniowskiego   (SU)  
Już rozpoczęła się w naszej szkole kampania wyborcza do władz samorządu uczniowskiego. Najpierw zarejestrowaliśmy się w ogólnopolskim projekcie "Samorządy mają głos", któremu patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki. Celem programu jest wsparcie uczniów i nauczycieli we wprowadzeniu mechanizmów demokratycznych i włączenie uczniów w podejmowanie decyzji dotyczących szkoły. Wybraliśmy już zespół, który tworzy wraz z nauczycielem koordynatorem komisję wyborczą. Uczniowie naszej szkoły każdego dnia zapoznają się z kandydatami, którzy na plakatach, ulotkach przedstawiają swoje programy wyborcze. Teraz przed nami jeszcze spotkania z wyborcami, cisza wyborcza i oczywiście dzień wyborów - 28.09.2018r.

20 września 2018
 Duży sukces naszej szkoły!  
Na lekkoatletycznym Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się z zachowaniem ceremoniału olimpijskiego. W jej trakcie przedstawiona została klasyfikacja w sporcie dzieci i młodzieży w województwie podlaskim za rok szkolny 2017/2018.
Nasza szkoła zajęła 8 miejsce w województwie. To ogromny sukces. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, zawodnikom, trenerom składamy wielkie wyrazy uznania.

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2018

21 września 2018
 „Sprzątanie Świata - Polska 2018”  
Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata" odbyła się pod hasłem "Akcja - Segregacja". Jak co roku uczniowie naszej szkoły z chęcią i dużym zaangażowaniem wzięli w niej udział. Młodsze dzieci zaopatrzone w rękawiczki ochronne sprzątały tereny wokół szkoły, starsi uczniowie chodniki przy ulicach na Osiedlu Młodych. Wszyscy pamiętali o tym, że śmieci należy segregować i wrzucali je do specjalnie przygotowanych worków- szarych na odpady komunalne i papier, żółtych na plastik i zielonych na szkło.

wrzesień 2018
 Wyróżnienia w ogólnopolskiej kampanii  
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018. Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu zorganizowało Konkurs plastyczno-literacki pn. AUTOPORTRET. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Ewa Wilczewska z kl. IIIa gimnazjum za pracę literacką "Wspinaczka życia" (opiekun: Elżbieta Zawistowska) i również wyróżnienie otrzymał Robert Snarski z kl. 6b za pracę plastyczną (opiekun: Iwona Turowska-Wasilewska). Serdeczne gratulacje. Koordynator szkolny akcji - Irena Czuż-Pienkos.

27 września 2018
 Spotkania z Rodzicami  
Dnia 27 września 2018 roku odbyły się spotkania Dyrekcji i wychowawców najpierw z Rodzicami w sprawie egzaminu ósmoklasistów, następnie z Rodzicami w sprawie egzaminu gimnazjalnego. Chętni mogli spotkać się z nauczycielami w ramach comiesięcznych konsultacji dla Rodziców.

28 września 2018
 Wybory do Samorządu Uczniowskiego - głosowanie   (SU)  
W ostatni piątek września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Wybory odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu "Samorządy mają głos". Każdy z uczniów mógł oddać swój głos na jednego z 5 kandydatów. W naszej szkole głosowało 291 osób. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza. Lokal wyborczy znajdował się w bibliotece. Już po południu udało się zliczyć wszystkie głosy. Mateusz Michalczuk z klasy 7c zdobył 131 głosów, Martyna Suchowierska z 6c - 46 głosów, Szymon Naumowicz z 6a zdobył 41 głosów, Alicja Gromow z 6a - 38 a Aleksandra Murawska z 6a - 28 głosów. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy.

30 września 2018
 Medale Mistrzostw Polski w strzelectwie  
Kilkoro uczniów naszej szkoły dzięki dobrym startom w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików mogło wyjechać w dniach 27-30 września na Mistrzostwa Polski Młodzików do Bydgoszczy. Maja Wołosowicz zdobyła dwa złote medale w pistolecie pneumatycznym oraz dwa rekordy Polski. Dołożyła do tego srebrny medal w pistolecie sportowym. Julia Szwed tym razem zdobyła srebro i brąz. Dziewczęta pokonały koleżanki z całej Polski pokazując, ze są najlepsze. W zawodach startowali też Aleksandra Piotrowska, Filip Galant i Damian Pogorzelski. Liczymy na sukcesy wszystkich w kolejnych imprezach.
     Galeria zdjęć - Wydarzenia, sukcesy, zawody - strzelectwo w SP 29


 
październik 2018


12 października 2018
 Dzień Edukacji Narodowej  
Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi. Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku uroczystości Pani dyrektor Elżbieta Rogowska wręczyła nagrody nauczycielom oraz stypendia za osiągnięcia naukowe najlepszym uczniom. Uczniowie z klasy 6a i 4a wspierani przez wychowawców i rodziców mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez wyjątkowy program artystyczny, w którym zaprezentowali talenty recytatorskie, taneczne, muzyczne, akrobatyczne. Niespodzianką okazał się pokaz tańca w wykonaniu zespołu Atom Mini, w którym występują: Oliwka Jerończuk i Ola Toczko z klasy 6a. Zespół Atom Mini jest uczestnikiem pierwszej edycji telewizyjnego show World of Dance Polska.
     Galeria zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2018

13 października 2018
 VIII Zawody Pływackie pod patronatem Starosty Sokólskiego  
Białostoccy pływacy niedawno świetnie rozpoczęli swój nowy sezon i wciąż idą do przodu. A to dopiero początek startów, jakie zaplanowali na ten semestr.
W sobotę 13 października, pływacy białostockiej Juvenii, uczniowie SP 29 w Białymstoku, znowu pokazali dobrą formę i swoim trenerom - nauczycielom zrobili miłą niespodziankę w przeddzień ich święta. W VIII Zawodach Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego, w których brało udział 347 zawodników z 15 klubów, zawodnicy MKS Juvenia Białystok zdobyli 100 medali (32 złote, 30 srebrnych, 38 brązowych).
Najlepsi zawodnicy - uczniowie gimnazjum IIIc:
Rocznik 2003 i starsi: 1 Kowalewski Paweł, 2 Piechowski Krzysztof
Rocznik 2004: 2 Jurgiel Aleksander. 

15 października 2018
 Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości wojewódzkie  
W bieżącym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała p. Ewa Madura–Gryc, p. Marzena Górska oraz p. Elżbieta Turczewska. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 15 października w Szkole Podstawowej nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Jest nam bardzo miło, iż po raz kolejny Minister Edukacji Narodowej docenił wkład i zaangażowanie naszych nauczycieli w działalność dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą przyznając im tę prestiżowa nagrodę.

Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości miejskie
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku gościło wyróżnionych przez prezydenta Białegostoku nauczycieli i pedagogów. Z SP 29 została nagrodzona p. Marzanna Sienkiewicz.
W trakcie uroczystości wyróżniono również 9 pedagogów statuetką „Nauczyciel Mądry Sercem” (czyli takich, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków, cechuje ich empatia i troska o dobro każdego człowieka). Wśród nagrodzonych znalazła się p. Barbara Kardasiewicz pedagog z naszej szkoły.
W notce wyświetlanej na ekranie w trakcie uroczystości, można było przeczytać:
„Barbara Kardasiewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 29. Jest pedagogiem szkolnym, kocha bezpośredni kontakt z ludźmi, świetnie się spełnia w roli mediatora konfliktów o różnym podłożu. Jest uważna i słuchająca, uczy młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka”. Serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym!

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2018

15-19 października 2018
 „Jesienią zdrowo i kolorowo …” - kiermasz ciast SU  
W okresie od 15 do19 października 2018 w SP 29 trwał Kiermasz ciast pod hasłem „Jesienią zdrowo i kolorowo czyli jesienne warzywa i owoce na naszych stołach”.
Kiermasz zorganizowany przez SU miał charakter akcji charytatywnej promującej zdrowe odżywianie. Rozpoczęły go klasy czwarte. Kolejne dni należały kolejno do klas piątych, szóstych i siódmych. Ostatniego dnia gospodarzami akcji byli uczniowie klas ósmych i III gimnazjum.
Każda klasa przygotowała ciasto, którego głównym składnikiem było dowolnie wybrane sezonowe warzywo lub owoc. Królowały: dynia, cukinia, marchewka, śliwka i jabłko. Wszyscy chętni za niewielką kwotę mogli kupić i skosztować pysznych wypieków. Ozdobą charytatywnego stoiska były wykonane przez dzieci plakaty ukazujące wartości odżywcze, walory smakowe oraz propozycje komponowania wybranego warzywa lub owocu z innymi zdrowymi produktami. Komisja pod przewodnictwem pani Dyrektor Elżbiety Rogowskiej oceniała przygotowane przez dzieci wypieki i plakaty biorąc pod uwagę walory smakowe, estetyczne oraz poprawność merytoryczną prezentowanych treści. SU serdecznie dziękuje wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na Szlachetną Paczkę 2018.

17 października 2018
 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym  
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jacek Borawski IIIb, Kamil Narewski IIIb oraz Michał Sawczuk IIIb wywalczyła znakomite piąte miejsce.

19 października 2018
 Wycieczka do Warszawy  
"W wycieczce do stolicy uczestniczyli uczniowie klasy IIIC PG i VIIIB SP pod opieką p. A. Skowrońskiej, p. W. Podgórskiej i p L. Utrutko. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Ewolucji znajdujące się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Duże wrażenie wywarły na nas szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, głównie azjatyckiego tarbozaura. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też inne eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów.
Po lekcji muzealnej udaliśmy się do Sejmu. Niestety nie mogliśmy zobaczyć tablicy upamiętniającej posłów II Rzeczpospolitej, gabloty z laskami marszałkowskimi ani Sali Kolumnowej czy "korytarza marszałkowskiego". Zwiedziliśmy tylko Salę Posiedzeń i obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych.
Pozostałą część wycieczki spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Zabawa i nauka przy eksponatach w sześciu tematycznych galeriach pochłonęła nas całkowicie. Na zakończenie obejrzeliśmy seans w planetarium. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Białegostoku".

     Galeria zdjęć z wycieczki klasy IIIc, 8b

22 października 2018
 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej  
Reprezentacja gimnazjalistów brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miasta Białegostoku w piłce nożnej chłopców. 12 października w SP 37 i 17 października na boisku MOSP wywalczyli awans do finału. 22 października w finałowych rozgrywkach zajęli III miejsce.

23 października 2018
 Wycieczka do Warszawy (IIIA, IIIB, 8c i 7b)  
Uczniowie klas III A, III B, 8c i 7b uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Najpierw młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy uczeń mógł sam wykonać różne doświadczenia i sprawdzić, jak wszystko działa. Bardzo dużo eksponatów zostało umieszczonych w różnych działach tematycznych. Pojawiły się nowe technologie i multimedia, wynalazki sprzed wielu lat. Uczniowie testowali nie tylko przyrządy, ale także możliwości ludzkiego organizmu, poszukiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Po czasie spędzonym w CNK udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie zjedliśmy obiad, a następnie udaliśmy się do Muzeum Ewolucji. Pani przewodnik przekazała uczniom informacje o ewolucji życia na ziemi. Główną ekspozycją był szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami. Ogromne zainteresowanie wzbudziły szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów odkrytych na pustyni Gobi. W Muzeum Ewolucji mogliśmy także zobaczyć najstarszą żabę, rekonstrukcję stada tiktalików - płazoryb, zachowane owady, rośliny i ryby.
Następnie udaliśmy się do Senatu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć znane postacie ze świata politycznego. Panowie przewodnicy oprowadzili nas korytarzami Senatu. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę udzielając odpowiedzi na zadawane przez przewodników pytania. Najpierw obejrzeliśmy makietę budynków Sejmu i Senatu, potem udało nam się zobaczyć piękną wystawę prac plastycznych dotyczącą 100-lecia niepodległości. Temat wystawy to „Marszałkowi w hołdzie”. Prace te są wykonane przez członków Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Widzieliśmy także płytę upamiętniającą pomordowanych, poległych, nieżyjących już senatorów w latach II wojny światowej i powojennym okresie represji. Zerknęliśmy w korytarze sejmowe i senackie oraz weszliśmy na salę posiedzeń. Wiemy już jak odbywa się głosowanie, kto jakie miejsce zajmuje na sali oraz, że w sali jest lustro weneckie, za którym pracują ludzie zajmujący się obsługą nagłośnienia. Każdy uczeń otrzymał także z Senatu drobne pamiątki. Pogoda nam nie dopisała, więc spacer po Warszawie odbył się autokarem:) Zobaczyliśmy Pomnik Nike, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostały czas wolny spędziliśmy w Złotych Tarasach. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Białegostoku.
     Galeria zdjęć z wycieczki klasy IIIa, IIIb

25 października 2018
 Turniej Niepodległości w piłce siatkowej  
W rozegranym w ZSP nr 4 Turnieju Niepodległości w piłce siatkowej dziewcząt, drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce. Patrycja Rafałko zdobyła tytuł MVP turnieju.

     Galeria zdjęć - Październik 2018

26 października 2018
 Święto szkoły - 35-lecie nadania Szkole Podstawowej nr 29 imienia Synów Pułku  
26.10.2018r. obchodziliśmy rocznicę 35-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 29 imienia Synów Pułku. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym patronom. Podczas części oficjalnej, która prowadzili uczniowie klasy VIII, Aleksandra Bieńkowska i Michał Niemyjski, Wicekurator Oświaty pani Elżbieta Kamińska odznaczyła kpt. Andrzeja Nusbeka Medalem Edukacji Narodowej. Natomiast płk. Maciej Maksymowicz, przewodniczący Rady Krajowej Synów Pułku, przekazał Medale Pamiątkowe 50 -lecia Środowiska Synów Pułku Dyrektor szkoły pani Elżbiecie Rogowskiej oraz Synom Pułku, a także podarował szkole pamiątki.
Następnie miała miejsce część artystyczna zatytułowana „Opowieść o Synach Pułku”. Motywem przewodnim były historie naszych patronów, które przedstawiali uczniowie: Oliwier Ancutko IIIc, Piotr Nazaruk IIIc, Maciej Salejko VIIIc, Filip Siermantowski IIIc. Główną atrakcję stanowiły utwory muzyczne wykonane przez szkolny chór, a zaaranżowane jak zwykle wspaniale przez panią Annę Michalewicz. Na pochwałę zasługują solowe występy Amelii Rybołowicz VIc w piosence „Dziś idę walczyć mamo” oraz Bartosza Kraśnickiego w pieśni „Pamięć w nas”. Publiczność mogła też podziwiać wielki talent Mai Markowskiej, która gościnnie wystąpiła, grając Nokturn cis-mol Fryderyka Chopina i śpiewając piękny utwór Natalii Kukulskiej „Po co to było”. Wielkie wzruszenie wywołały wśród oglądających dzieci z klasy 2a, które zaczęły część artystyczną polonezem, a zakończyły piosenką „Słoneczko rumiane”. Przygotowała je pani Danuta Żołyńska. Scenariusz akademii został opracowany przez panią Halinę Surynowicz i panią Marzannę Sienkiewicz. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała artystom i nauczycielom.

  Galeria zdjęć -   35 rocznica nadania im. Synów Pułku 

26 października 2018
 BIAŁOSTOCKIE TALENTY XXI WIEKU  
W Białostockim Parku Naukowo - Technologicznym odbyło się seminarium podsumowujące V edycję projektu Białostockie Talenty XXI wieku, realizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Przedsięwzięcie polegało na wspieraniu utalentowanych, młodych białostoczan i poszerzaniu ich wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki. W czasie piątkowej uroczystości wygłoszone zostały interesujące wykłady, a następnie wręczono podziękowania uczelniom i instytucjom wspierającym realizację projektu. Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył pamiątkowe medale i certyfikaty uczennicom kl. III naszej Szkoły, które uzyskały 100% frekwencję na zajęciach, w których uczestniczyły w poprzednim roku szkolnym (Agata Brańska, Weronika Kalinowska, Daria Malinowska, Martyna Szpakowska, Dominika Fiedorowicz, Monika Mierzwińska). Dzięki udziałowi w projekcie uczennice mogły zdobyć nowe wiadomości i umiejętności przydatne w dalszym kształceniu. Przekazano również podziękowania dyrektorom szkół i szkolnym koordynatorom ds. projektu.

27 października 2018
 Dobre starty naszych pływaków  
Młodzi pływacy z MKS Juvenia znowu mogą pochwalić się dobrymi występami. W minioną sobotę, uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku wystartowali w dwóch imprezach.
W Ostrołęce startowało 273 zawodników z 25 klubów. Starsi zawodnicy przywieźli 19 medali (6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych), tym samym plasując się na 3 miejscu w punktacji medalowej klubów. Białostoczanie wywalczyli również miano najlepszego zawodnika: w 13 latkach Kacper Halicki a w 15 latkach Paweł Kowalewski.
Złoty: Kowalewski Paweł 100m grzbietowy, Piechowski Krzysztof 200m dowolny, Jurgiel Aleksander 100m dowolny,
Srebrny: Kowalewski Paweł 200m dowolny, Jurgiel Aleksander 200m dowolny, 100m grzbietowy,
Brązowy: Kowalewski Paweł 100m dowolny.

31 października 2018
 Dzień Śpiocha   (SU)  
Potrafimy się bawić! W środę - 31 października uczniowie naszej szkoły przybyli na zajęcia w pidżamkach, szlafroczkach oraz zabawnych domowych kapciach. Uczniowie, którzy się przebrali nie byli tego dnia pytani i zostali zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek.

     Galeria zdjęć - Październik 2018
 
listopad 2018

 8 listopada 2018
 Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości  
Dyrektor szkoły Elżbieta Rogowska, nauczyciele: Renata Kalinowska i Marek Tofiluk oraz 3 uczniów z klasy IIIA: Adrianna Mikołajewicz, Aleksandra Wasilewska i Monika Mierzwińska uczestniczyli w obchodach 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się 8 listopada w Białostockim Ośrodku Kultury i została zorganizowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Zespół Szkół Technicznych im. Gen. W. Andersa w Białymstoku, Muzeum Wojska, Muzeum Pamięci Sybiru oraz Fundację Inicjatyw Historycznych. Najpierw obejrzeliśmy inscenizację „Jeden dzień Józefa Piłsudskiego w Białymstoku”, potem odbyły się przemówienia i wręczenie nagród w konkursie historyczno – literackim dotyczącym życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 9 listopada 2018
 Uroczyste obchody 100 -lecia odzyskania niepodległości  
 Cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przygotowania zaczęły się od przygotowania dekoracji szkoły, korytarzy i sal oraz wykonania kotylionów, które wszyscy nosili tego dnia.
Punktualnie o godzinie 11.11 zabrzmiały 4 zwrotki hymnu państwowego śpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Dopełnieniem dnia był uroczysty apel przybliżający temat odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu uczniów klasy 5d i 6c (pod kierownictwem wychowawczyń p. Jadwigi Biedryckiej i p. Marzeny Górskiej).
Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Amelia Rybołowicz z 6c wykonała solo piosenkę "Tango na dwa głosy, orkiestrę i jeszcze jeden głos", natomiast wszyscy uczniowie zaśpiewali "Piechota, ta szara piechota" oraz "My pierwsza brygada". W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Szczególne podziękowania składamy p. Annie Michalewicz za przygotowanie muzyczne uczniów.
     Galeria zdjęć z uroczystości szkolnych

 9 listopada 2018
 Zaduszki Sybirackie  
  Muzeum Pamięci Sybiru, Związek Sybiraków oraz Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru zorganizowały Zaduszki Sybirackie, które odbyły się w naszej szkole. Spotkanie wypełnił spektakl poetycko-muzyczny "Sybirski wiatr" pod kierownictwem Ewy Alimowskiej i Olgi Hewy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi.
W drugiej części wspominano Sybiraków, którzy odeszli na wieczną wartę (Eugeniusza Roszkę, Henryka Pasierskiego, Wincentego Dowojnę, Edwarda Duchnowskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego - Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie).
     Galeria zdjęć z spotkania

13 listopada 2018
 Igrzyska Młodzieży Szkolnej miasta Białegostoku w piłce siatkowej  
W rozegranych w SP 11 (7.11) Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miasta Białegostoku w piłce siatkowej chłopców drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Dziewczęta również zajęły III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miasta Białegostoku w piłce siatkowej (rozegrane w ZSP nr 5).

     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2018

13 listopada 2018
 SKS on tour  
Nasi uczniowie wzięli udział w evencie sportowym zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego programu SKS. Wydarzenie odbywało się w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku.
Uczestnicy (2 grupy kl.4-6 o 7-8,IIIPG) pokonywali kolejno 9 stacji kształtujących szybkość i zwinność. Była też budka fotograficzna oraz kurs pierwszej pomocy.

14 listopada 2018
 Wizyta studyjna w ramach Projektu „Dobry zawód – fajne życie”  
Uczniowie klasy IIIa i IIIb naszego gimnazjum ten dzień rozpoczęli wizytą w Firmie Medgal. Początkowo działalność firmy związana była z mechaniką precyzyjną, zaś od drugiej połowy lat osiemdziesiątych firma skoncentrowała się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży wyrobów medycznych. W latach dziewięćdziesiątych firma rozpoczęła produkcję pierwszych implantów ortopedycznych, z czasem coraz bardziej skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie.
Dzisiaj mogliśmy zobaczyć doskonale wyposażone hale produkcyjne, najwyższej klasy maszyny i urządzenia do obróbki, pozwalające na wykonywanie detali o bardzo wysokim stopniu dokładności. Produkcja w przedsiębiorstwie opiera się na zastosowaniu najnowocześniejszych technologii CAD / CAM (komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania) w oparciu o bogaty park obrabiarek CNC (sterowanych numerycznie) renomowanych firm światowych.
Uczniowie poznali czynności zawodowe, konieczne wymagania do pracy, możliwości pracy i rozwoju w firmie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem!
Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, związanych z zawodami: mechanik (automatyk, mechatronik, operator maszyn do przetwarzania tworzyw sztucznych), hotelarz, kosmetyczka, fryzjer. Uczniowie poznali warunki nauki, możliwości, jakie daje szkoła do nauki i praktyki w wybranym zawodzie, możliwości pracy po ukończeniu szkoły. To był dobrze spędzony dzień.

23 listopada 2018
 Dzień Pluszowego Misia  
Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję Fundacji Mam Marzenie, która co roku organizuje zbiórkę nowych pluszaków dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku ponownie nasza szkoła wsparła tą wspaniałą akcję. Udało nam się zebrać śliczne pluszaki, za które wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2018

27 listopada 2018
 Dyskoteka Andrzejkowa  
26 i 27 listopada w naszej szkole odbyły się dyskoteki andrzejkowe. W poniedziałek bawili się uczniowie klas VII-VIII SP oraz III PG we wtorek natomiast klasy IV-VI SP.
Jak co roku organizatorem imprez był Samorząd Uczniowski. Wszyscy miło spędzili czas tańcząc przy utworach różnych gatunków muzycznych. Następną dyskotekę planujemy w karnawale i już teraz serdecznie zapraszamy.

listopad
 Zimowe dokarmianie  
Akcja dokarmiania ptaków rozpoczęta! Już na początku listopada sikorki zaglądały w okna sali 21, przypominając o swoich potrzebach. Pora roku i warunki pogodowe powodują, że trudno jest ptakom znaleźć pożywienie. Dlatego systematycznie będziemy im pomagać. Na oknach sali 21 wywieszone są ptasie przysmaki - orzeszki, kule tłuszczowe i butelka z pestkami słonecznika a na parapetach wystawione karmniki. Wokół szkoły zostało wyciętych dużo wysokich drzew - sosny, świerki i drzewa liściaste i owocowe, które były siedliskiem wielu gatunków ptaków. Mimo, iż nie mają już one tam swoich kryjówek, to bardzo licznie odwiedzają naszą stołówkę. Codziennie przylatują mazurki, wróble, sikory bogatki i modraszki, dzwońce, pojawił się też grubodziób oraz zięba. Obserwacje dostarczają mnóstwo radości i rozbudzają zainteresowania przyrodnicze wśród uczniów. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Dokarmianie będzie trwało do wiosny, dlatego potrzebne są duże ilości pożywienia. Ptaki najchętniej zjadają pestki słonecznika (nie mogą być solone i prażone), kule tłuszczowe i orzeszki ziemne. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy ptakom przetrwać zimę!
Opiekunowie: Alina Skowrońska i Tomasz Włodarczyk.
     Galeria zdjęć - dokarmianie 2018-19


 
grudzień 2018

 1 grudnia 2018
 Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki  
To jeszcze nie koniec startów pływaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w tym roku kalendarzowym, ale ostatni najważniejszy dla najmłodszych. Dla starszych (14,15 latków) były to zawody, które okazały się dobrym prognostykiem przed czekającymi ich Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się 14-16.12.20188 w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
W zawodach w Suwałkach wzięło udział 13 klubów z województwa, do których zgłoszonych zostało ponad 350 zawodników. W zakończonych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu, tytuł najlepszej drużyny w roku 2018 na Podlasiu wywalczyli pływacy MKS Juvenia Białystok. Uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku zdobyli 70 medali (23 złote, 25 srebrnych i 22 brązowe), oraz 8 miejsc w pierwszej trójce punktacji ogólnej w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 Punktacja drużynowa: 1 miejsce MKS Juvenia Białystok
 Klasyfikacja indywidualna chłopców:
10 lat i młodsi - Rapczewski Mateusz 2 m-ce
12 lat - Perz Patryk 2 m-ce
13 lat - Łupiński Mateusz 3 m-ce
14 lat - Pytel Julian 2 m-ce
 Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
12 lat - Sołtyszewska Alicja 1 m-ce
13 lat - Beszterda Maria 1 m-ce, Brzozowska Aleksandra 3 m-ce
14 lat - Potrykus Julia 3 m-ce
      Zebrane wyniki uczniów SP 29 z Mistrzostw Województwa

16 grudnia 2018  
 Złote i finałowe Mistrzostwa Polski dla pływaków Juvenii Białystok  
14 i 15 letni pływacy MKS Juvenii Białystok, startowali na swoich rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie i 15 letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Były to ostatnie najważniejsze starty młodych pływaków z SP 29 w Białymstoku w tym półroczu. Teraz mają zasłużony odpoczynek przed i świąteczny. Do ciężkiej pracy wrócą w pierwszych dniach stycznia nowego roku, aby przygotowywać się do kolejnych startów.
W Olsztynie zgłoszonych było 556 zawodników ze 144 klubów z całej Polski, zaś w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowało 469 zawodników ze 124 klubów. Mimo tak dużej liczby równolatków, białostoccy pływacy potrafili przebić się i uzyskać wspaniałe wyniki i lokaty.
Największym sukcesem może pochwalić się 15 letni Paweł Kowalewski, który przywiózł tym razem 3 medale Mistrzostw Polski - 2 złote i jeden brązowy - ze wszystkich swoich startów (50, 100 i 200 grzbietowym).

Bardzo dobre i wartościowe wyniki i lokaty odnotowały też 14 latki, które startując w Olsztynie wywalczyły 4 miejsca w finałach B: Julia Potrykus - finał B na 200 m motylkowym
Aleksandra Bieńkowska - finał B na 400 m st zmiennym
Aleksander Jurgiel - finał B na 50 m st grzbietowym
Julian Pytel – finał B na 100 m st motylkowym

Jednocześnie, w sobotę 15.12 w Warszawie startowała też grupa młodszych 13 letnich zawodników białostockiej Juvenii, w II części cyklu zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. I tam tez udało się zdobyć 2 medale - Aleksandra Brzozowska - brąz na 100 m st klasycznym i Mateusz Łupiński - srebro na 200 m st zmiennym.

     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2018

21 grudnia 2018
 Słodkie kolędowanie  
Jak co roku, także i tym razem uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym zorganizowali akcję pod hasłem „Słodkie kolędowanie”. W piątek - 21 grudnia kolorowy korowód „przebierańców” – piękny anioł, weseli pastuszkowie, poważni królowie oraz Józef z Maryją wyruszyli z kolędą i krótkimi jasełkami oraz ze świątecznymi życzeniami w wędrówkę po klasach. Efektem końcowym „słodkiego kolędowania” oprócz wprowadzenia świątecznej atmosfery i przypomnienia starego zwyczaju chodzenia kolędników po domach, była zbiórka słodyczy dla dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas pracującego przy naszej parafii szkolnej, tj bł. Bolesławy Lament.

21 grudnia 2018
 Jasełka  
     Galeria zdjęć - Jasełka 2018


 
styczeń 2019

 06 stycznia 2019
 VII Białostocki Orszak Trzech Króli  
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwanym Świętem Trzech Króli, już po raz siódmy ulicami Białegostoku przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestniczyli w nim także uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem - p. Jolantą Wysztygiel. Ubrani w piękne zielone peleryny kroczyli w azjatyckim orszaku Króla Melchiora. Udział w tej uroczystości był wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników.

11 stycznia 2019
 Występ na Warsztatach Terapii Zajęciowej  
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami gościli z przedstawieniem jasełkowym na Warsztatach Terapii Zajęciowej mieszczących się przy ul. Knyszyńskiej. Bardzo serdeczna atmosfera tego spotkania sprawiła, że wspominamy je z niezwykłym sentymentem.

17 stycznia 2019
 Igrzyska zimowe o Puchar Śniegórka  
Wszystkie klasy od IV do III gimnazjum rywalizowały w Igrzyska zimowych o Puchar Śniegórka, naszej już szkolnej tradycji organizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Konkurencje w jakich przebiegała zabawa: sztafeta, bieg parami z szarfą, hokej, rzut kulą śnieżną, król kosza. Wyniki rywalizacji:
klasy gimnazjum - IIIb, IIIc, IIIa,
klasy 8 - 8b, 8c, 8a,
klasy 7 - 7c, 7a, 7b,
klasy 6 - 6c, 6a, 6b,
klasy 5 - 5c, 5d, 5a,
klasy 4 - 4c, 4d, 4b, 4a.

     Galeria zdjęć - 2019 Styczeń-luty


 
luty 2019

 14 luty 2019
 Walentynki  
Wolontariat i SU zorganizował w Dniu Św. Walentego kiermasz ciast, słodkości i walentynkowych drobiazgów (np. piękne kartki z kopertą, breloczki, balony itp.). Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

luty 2019
 Konkurs matematyczny Pingwin  
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIIc gimnazjum Paweł Kowalewski oraz uczeń klasy 8c Paweł Ledachowicz otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pingwin 2019. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennej edycji konkursu.

     Galeria zdjęć - 2019 Styczeń-luty

22 luty 2019
 Wyjście do kina klas gimnazjalnych  
Klasy IIIA i IIIB wraz w wychowawcami wybrały się do kina Helios na film pt. „Powrót Bena”. Dramat ukazuje rodzinę, która walczy o przyszłość syna próbującego wyjść z nałogu narkotykowego. Poruszony został temat uzależnień i wpływu narkotyków na życie osoby uzależnionej oraz jej najbliższego otoczenia.


 
marzec 2019

19 marca 2019
 „Dobry zawód - fajne życie”  
Klasy IIIA i IIIB uczestniczyły wraz w wychowawcami w wizycie studyjnej realizowanej w ramach projektu „Dobry zawód - fajne życie”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania firmy SaMASZ, będącej jedną z wiodących firm w województwie podlaskim, mającej już 35- letnie doświadczenie w projektowaniu i budowie maszyn. Najpierw dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji o firmie, jej powstaniu, rozwoju oraz planach na przyszłość. Później w odpowiednim stroju mogliśmy zacząć zwiedzać fabrykę. Przechodząc przez różne stanowiska pracy widzieliśmy jak działa firma, co należy do obowiązków pracowników i jaki jest zakres pracy.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu były dni otwarte w Zespole Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku. Zapoznaliśmy się tam z zawodami takimi jak: technik hotelarstwa, technik ekonomista i technik handlowiec. Udało nam się porozmawiać z uczniami i nauczycielami tej szkoły. Spotkaliśmy również absolwentów naszego gimnazjum.
Po powrocie do szkoły czekała na nas miła niespodzianka - poczęstunek. Dzień był pełen wrażeń.

     Galeria zdjęć - 2019 Marzec

20 marca 2019
 Konkurs Piosenki Angielskiej  
W Zespole Szkół Technicznych w Białymstoku miał miejsce X Jubileuszowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentował uczeń trzeciej klasy gimnazjum Michał Sawczuk, który wykonał piosenkę z repertuaru Stinga pt. "Englishman in New York".

marzec 2019
 Laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  
Gratulacje wszystkim uczestniczącym w konkursach, a szczególnie laureatom:
Wojewódzki Konkurs Chemiczny - Łukasz Kaczmarczyk,
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - Andrzej Marques,
i finalistom:
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - Ewa Wilczewska,
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - Daniel Sadowski,
Wojewódzki Konkurs Fizyczny - Paweł Kowalewski.

30 marca 2019
 Zawody i Dzień Otwarty XIX LO Mistrzostwa Sportowego  
30 marca 2019 odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie na basenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa.
Po zawodach Szkoła Podstawowa Nr 29 gościła rodziców, uczniów i nauczycieli na DNIU OTWARTYM XIX LO Mistrzostwa Sportowego. Spotkanie rozpoczęło się konferencją z udziałem władz miasta. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu wzięli udział w grze szkolnej z nagrodami niespodziankami.
     Galeria zdjęć - Wiosenne Zawody Pływackie i Dzień Otwarty XIX LO