+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Dla Rodziców
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Wyniki egzaminów
» Rozkład lekcji
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 
 
 
..:: Aktualności - rok 2018/2019 ::..

lipiec 2018 wrzesień 2018 październik 2018
      
     
      

  Zdjęcia z życia szkoły dostępne są w pracowni komputerowej.
     Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia. 

 
lipiec 2018

  lipiec 2018
 Mistrz Polski w pływaniu! 
W Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu Kowalewski Paweł IIIc został Mistrzem Polski na dystansie 100m grzbietem. Oprócz złota na 100m Paweł zdobył medal brązowy na 200m grzbietem.
 Gratulujemy!     
wrzesień 2018

 3 września 2018
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  
  Ostatnie klasy, które ukończą Publiczne Gimnazjum nr 20 rozpoczęły uroczyście rok szkolny 2018/19.

 7 września 2018
 XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej" 
  Poczet sztandarowy szkoły i uczniowie klas III gimnazjum, klas 7 i 8 szkoły podstawowej wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru "Przez Sybir do Niepodległej"

17 września 2018
 Koncert „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”  
W Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się XIX Koncert Pamięci „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ”, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół: SP nr 16 w Białymstoku, SP nr 20 w Białymstoku, SP nr 29 w Białymstoku, SP nr 49 w Białymstoku, I LO w Białymstoku, II LO w Białymstoku, IV LO w Białymstoku, Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Młodzi wykonawcy w ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za wolność, sprawiedliwość i NIEPODLEGŁOŚĆ. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Białystok, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.
Szkołę Podstawową nr 29 w Białymstoku artystycznie reprezentował zespół wokalny przygotowany przez panią Annę Michalewicz w utworze "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej". Na widowni zsiadli uczniowie z klasy 5d pod opieką pani Jadwigi Biedryckiej. Warto dodać, że gościnnie wystąpiła Maja Markowska.

17 września 2018
 Wybory do Samorządu Uczniowskiego   (SU)  
Już rozpoczęła się w naszej szkole kampania wyborcza do władz samorządu uczniowskiego. Najpierw zarejestrowaliśmy się w ogólnopolskim projekcie "Samorządy mają głos", któremu patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki. Celem programu jest wsparcie uczniów i nauczycieli we wprowadzeniu mechanizmów demokratycznych i włączenie uczniów w podejmowanie decyzji dotyczących szkoły. Wybraliśmy już zespół, który tworzy wraz z nauczycielem koordynatorem komisję wyborczą. Uczniowie naszej szkoły każdego dnia zapoznają się z kandydatami, którzy na plakatach, ulotkach przedstawiają swoje programy wyborcze. Teraz przed nami jeszcze spotkania z wyborcami, cisza wyborcza i oczywiście dzień wyborów - 28.09.2018r.

20 września 2018
 Duży sukces naszej szkoły!  
Na lekkoatletycznym Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się z zachowaniem ceremoniału olimpijskiego. W jej trakcie przedstawiona została klasyfikacja w sporcie dzieci i młodzieży w województwie podlaskim za rok szkolny 2017/2018.
Nasza szkoła zajęła 8 miejsce w województwie. To ogromny sukces. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, zawodnikom, trenerom składamy wielkie wyrazy uznania.

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2018

21 września 2018
 „Sprzątanie Świata - Polska 2018”  
Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata" odbyła się pod hasłem "Akcja - Segregacja". Jak co roku uczniowie naszej szkoły z chęcią i dużym zaangażowaniem wzięli w niej udział. Młodsze dzieci zaopatrzone w rękawiczki ochronne sprzątały tereny wokół szkoły, starsi uczniowie chodniki przy ulicach na Osiedlu Młodych. Wszyscy pamiętali o tym, że śmieci należy segregować i wrzucali je do specjalnie przygotowanych worków- szarych na odpady komunalne i papier, żółtych na plastik i zielonych na szkło.

wrzesień 2018
 Wyróżnienia w ogólnopolskiej kampanii  
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018. Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu zorganizowało Konkurs plastyczno-literacki pn. AUTOPORTRET. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Ewa Wilczewska z kl. IIIa gimnazjum za pracę literacką "Wspinaczka życia" (opiekun: Elżbieta Zawistowska) i również wyróżnienie otrzymał Robert Snarski z kl. 6b za pracę plastyczną (opiekun: Iwona Turowska-Wasilewska). Serdeczne gratulacje.

27 września 2018
 Spotkania z Rodzicami  
Dnia 27 września 2018 roku odbyły się spotkania Dyrekcji i wychowawców najpierw z Rodzicami w sprawie egzaminu ósmoklasistów, następnie z Rodzicami w sprawie egzaminu gimnazjalnego. Chętni mogli spotkać się z nauczycielami w ramach comiesięcznych konsultacji dla Rodziców.

28 września 2018
 Wybory do Samorządu Uczniowskiego - głosowanie   (SU)  
W ostatni piątek września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Wybory odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu "Samorządy mają głos". Każdy z uczniów mógł oddać swój głos na jednego z 5 kandydatów. W naszej szkole głosowało 291 osób. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza. Lokal wyborczy znajdował się w bibliotece. Już po południu udało się zliczyć wszystkie głosy. Mateusz Michalczuk z klasy 7c zdobył 131 głosów, Martyna Suchowierska z 6c - 46 głosów, Szymon Naumowicz z 6a zdobył 41 głosów, Alicja Gromow z 6a - 38 a Aleksandra Murawska z 6a - 28 głosów. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy.


 
październik 2018


12 października 2018
 Dzień Edukacji Narodowej  
Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi. Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku uroczystości Pani dyrektor Elżbieta Rogowska wręczyła nagrody nauczycielom oraz stypendia za osiągnięcia naukowe najlepszym uczniom. Uczniowie z klasy 6a i 4a wspierani przez wychowawców i rodziców mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez wyjątkowy program artystyczny, w którym zaprezentowali talenty recytatorskie, taneczne, muzyczne, akrobatyczne. Niespodzianką okazał się pokaz tańca w wykonaniu zespołu Atom Mini, w którym występują: Oliwka Jerończuk i Ola Toczko z klasy 6a. Zespół Atom Mini jest uczestnikiem pierwszej edycji telewizyjnego show World of Dance Polska.
     Galeria zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października 2018
 Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości wojewódzkie  
W bieżącym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała p. Ewa Madura–Gryc, p. Marzena Górska oraz p. Elżbieta Turczewska. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 15 października w Szkole Podstawowej nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Jest nam bardzo miło, iż po raz kolejny Minister Edukacji Narodowej docenił wkład i zaangażowanie naszych nauczycieli w działalność dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą przyznając im tę prestiżowa nagrodę.

Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości miejskie
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku gościło wyróżnionych przez prezydenta Białegostoku nauczycieli i pedagogów. Z SP 29 została nagrodzona p. Marzanna Sienkiewicz.
W trakcie uroczystości wyróżniono również 9 pedagogów statuetką „Nauczyciel Mądry Sercem” (czyli takich, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków, cechuje ich empatia i troska o dobro każdego człowieka). Wśród nagrodzonych znalazła się p. Barbara Kardasiewicz pedagog z naszej szkoły.
W notce wyświetlanej na ekranie w trakcie uroczystości, można było przeczytać:
„Barbara Kardasiewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 29. Jest pedagogiem szkolnym, kocha bezpośredni kontakt z ludźmi, świetnie się spełnia w roli mediatora konfliktów o różnym podłożu. Jest uważna i słuchająca, uczy młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka”. Serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym!

15-19 października 2018
 „Jesienią zdrowo i kolorowo …” - kiermasz ciast SU  
W okresie od 15 do19 października 2018 w SP 29 trwał Kiermasz ciast pod hasłem „Jesienią zdrowo i kolorowo czyli jesienne warzywa i owoce na naszych stołach”.
Kiermasz zorganizowany przez SU miał charakter akcji charytatywnej promującej zdrowe odżywianie. Rozpoczęły go klasy czwarte. Kolejne dni należały kolejno do klas piątych, szóstych i siódmych. Ostatniego dnia gospodarzami akcji byli uczniowie klas ósmych i III gimnazjum.
Każda klasa przygotowała ciasto, którego głównym składnikiem było dowolnie wybrane sezonowe warzywo lub owoc. Królowały: dynia, cukinia, marchewka, śliwka i jabłko. Wszyscy chętni za niewielką kwotę mogli kupić i skosztować pysznych wypieków. Ozdobą charytatywnego stoiska były wykonane przez dzieci plakaty ukazujące wartości odżywcze, walory smakowe oraz propozycje komponowania wybranego warzywa lub owocu z innymi zdrowymi produktami. Komisja pod przewodnictwem pani Dyrektor Elżbiety Rogowskiej oceniała przygotowane przez dzieci wypieki i plakaty biorąc pod uwagę walory smakowe, estetyczne oraz poprawność merytoryczną prezentowanych treści. SU serdecznie dziękuje wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na Szlachetną Paczkę 2018.

19 października 2018
 Wycieczka do Warszawy  
"W wycieczce do stolicy uczestniczyli uczniowie klasy IIIC PG i VIIIB SP pod opieką p. A. Skowrońskiej, p. W. Podgórskiej i p L. Utrutko. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Ewolucji znajdujące się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Duże wrażenie wywarły na nas szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, głównie azjatyckiego tarbozaura. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też inne eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów.
Po lekcji muzealnej udaliśmy się do Sejmu. Niestety nie mogliśmy zobaczyć tablicy upamiętniającej posłów II Rzeczpospolitej, gabloty z laskami marszałkowskimi ani Sali Kolumnowej czy "korytarza marszałkowskiego". Zwiedziliśmy tylko Salę Posiedzeń i obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych.
Pozostałą część wycieczki spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Zabawa i nauka przy eksponatach w sześciu tematycznych galeriach pochłonęła nas całkowicie. Na zakończenie obejrzeliśmy seans w planetarium. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Białegostoku".
     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2018