+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Wyniki egzaminów
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w SP 29
» Biblioteka SP 29
» Bule - petanque


 
 
..:: WIADOMOŚCI BULOWE ::..


  Instruktor, organizator zawodów w petanque - Paweł Baranowski

  Rok 2009 
 W dniu 20.06.2009 został zorganizowany I Otwarty Turniej Petanque Dubletów o Puchar Pani Dyrektor ZSS Nr 1 w Białymstoku. Był to pierwszy oficjalny turniej zorganizowany na Podlasiu w tej dyscyplinie sportu i rekreacji, rozpoczynający rozwój tej dyscypliny w naszym mieście i województwie.
  >Artykuł na stronie PFP<

Jesienne Turnieje Petanque w Białymstoku w dniach 26-27 września 2009 były pierwszym cyklem turniejów z tak szerokim zainteresowaniem graczy z naszego miasta jak również innych ośrodków petanque w naszym kraju. Pojawili się również goście z innych krajów a najliczniejszą grupę stanowili nasi przyjaciele z Litwy. Co ciekawe i warte zaznaczenia uczniowie naszej szkoły dzielnie i godnie stawali z graczami posiadającymi większe doświadczenie w tej grze.
  >Artykuł na stronie PFP<

Białostocka prasa o petance. Zapraszam do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem napisanym przez Mariusza Klimaszewskiego a zamieszczonego w Gazecie Współczesnej.
  >Artykuł na stronie PFP<


 
  Rok 2010 

XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Nasi uczniowie wraz z ich opiekunem i trenerem brali czynny udział w XVIII Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Gdzie swoimi działaniami starali się wnieść skromną cegiełkę w tak szczytnym celu.
  >Artykuł na stronie PFP<

Zimowy turniej Soft Petanque La Molle
Oczekując na wiosnę postanowiliśmy zorganizować turniej halowy używając miękkich kul. Nasze działania miały na celu aktywne spędzanie wolnego czasu jak również promowanie zrowego i aktywnego stylu życia.
  >Artykuł na stronie PFP<

Wielka Ciechanowska Majówka
Prócz turniejów organizowanych w Białymstoku bierzemy czynny udział w imprezach organizowanych w innych ośrodkach petanque w Polsce. Nasi przyjaciele z Ciechanowa organizują również turnieje które swoim klimatem oraz atmosferą sprawiają że nasi uczniowie spędzają niezapomniane chwile na Ciechanowskiej ziemi.
  >Artykuł na stronie PFP<

II Puchar MM Białystok
Braliśmy udział we współ organizacji jak również czynnym udziale II Pucharu MM Białystok. Udało nam się zdobyć na nim I Miejsce w Tripletach (zespoły trzy osobowe)!!!
  >Artykuł na stronie PFP<

Jesienny Turniej
Kolejny turniej zorganizowany w naszej szkole który pokazał jak nieobliczalną grą jest Petanque. Wygrali Debiutanci ale ich gra, polot i fantazja sprawiła że sukces który osiągnęli był całkowicie zasłużony.
  >Artykuł na stronie PFP<


 
  Rok 2011 

Szkolenie w Paryżu
Paweł Baranowski nauczyciel naszej szkoły brał udział w szkoleniu trenerskim zorganizowanym w Paryżu. Wiedza zdobyta w kolebce Petanque na pewno zaowocuje wynikami i lepszą pracą trenerską.
  >Artykuł na stronie PFP<

I Szkolenie dla Nauczycieli
Po szkoleniu w Paryżu i rozmowie z Panią Dyrektor Elżbietą Rogowską zdecydowałem się na przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli. Uznaliśmy iż należy wykorzystać możliwości jakie posiadamy i podzielić się wiedzą z innymi oraz promować grę w kule która to niesie za sobą wiele pozytywnych walorów. Szkolenie odbyło się pod Patronatem Polskiej Federacji Petanque oraz przy współpracy z Białostockim Klubem Petanque.
  >Artykuł na stronie PFP<

Wiosenne Kulanie w Białymstoku
Początek sezonu kulowego rozpoczął się bardzo udanie dla naszych uczniów. W mocno obsadzonym turnieju II miejsce zajęli Marcin Kalenik i Hubert Olchowik. Ten wynik potwierdza iż poziom sportowy rośnie a młodzież stawia coraz wyższe wymagania a swoją grą potwierdza dojrzałość techniczną.
  >Artykuł na stronie PFP<

III Turniej MM Białystok
Kolejne zmagania na naszych bulodromach i kolejne wielkie emocje.
  >Artykuł na stronie PFP<

Kowno
Paweł Baranowski nauczyciel naszej szkoły brał udział w Międzynarodowym Turnieju rozgrywanym w Litewskim Kownie. Gdzie po zaciętej i dramatycznej walce wraz z Pawłem Jankowskim uległ reprezentacji Rosji w Wielkim Finale. II miejsce w takim turnieju jest niewątpliwie wielkim sukcesem Białostockiej Petanki i potwierdzeniem że podejmowane działania idą w dobrym kierunku.
  >Artykuł na stronie PFP<

Pożegnanie wakacji w Ciechanowie
Paweł Baranowski wraz z uczniami naszej szkoły oraz członkami Białostockiego Klubu Petanque (BKP) brali udział w turnieju zorganizowanym na pożegnanie wakacji w Ciechanowie.
  >Artykuł na stronie PFP<

Canakkale Turcja
W dniach 3-9 listopada 2011 roku w Çanakkale (Turcja) odbyło się szkolenie, które zostało poprowadzone przez Pawła Baranowskiego i Łukasza Kudłę. Stowarzyszenie „heLp – House of Education and Life Promoters” z siedzibą w Zielonej Górze skierowało do Polskiej Federacji Petanque prośbę o nawiązanie współpracy w ramach projektu realizowanego przez ich tureckiego partnera. Projekt „BOCCE: A NEW APPROACH FROM YOUTH ORGANIZATIONS” finansowany był z programu UE „Młodzież w działaniu”.
  >Artykuł na stronie PFP<

 
 
  Rok 2012   

Szkolenie II 2012
To już drugie szkolenie dla nauczycieli i pracowników oświaty które udało się zorganizować w naszej Szkole. Mamy nadzieję że będzie to cykliczne działanie które sprawi że nauczyciele chętnie będą wprowadzali grę w kule do swoich szkół. A Petanque będzie bardziej rozpoznawalne w naszym mieście i regionie. Szkolenie zorganizował i poprowadził Paweł Baranowski przy współudziale Uli Klimaszewskiej.
  >Artykuł na stronie PFP<

Majówka w Ciechanowie 4-6.05
Kolejny turniej w którym braliśmy udział i mieliśmy okazję na sprawdzenie swojego poziomu. Z gry jak i z samego turnieju jesteśmy zadowoleni choć zabrakło nam nieco szczęścia.
  >Artykuł na stronie PFP<

Turnieju o Puchar Dyrektora ZSS Nr1 w B-stoku.
Do cyklu Turniejów o Puchar Dyrektora ZSS Nr1 wprowadziliśmy rywalizację synglistów rozgrywaną w kategorii Juniorów. Co prawda w relacji poniżej nie ma o niej wzmianki ale takowa się odbyła. I miejsce zajął Tomasz Korniłowicz, II miejsce Mateusz Markiewicz, III miejsca zajął Mateusz Kraszewski i IV Jonatan Pietrzak.
  >Artykuł na stronie PFP<  i  >Artykuł na stronie Gazety Współczesnej

Kowno 2012
W pierwszy weekend sierpnia nasi uczniowie wraz z Pawłem Baranowskim brali udział w międzynarodowym turnieju w Kownie. Turniej zakończył się sukcesem ponieważ Paweł Baranowski wraz z absolwentem naszej szkoły Łukaszem Onoszko zajęli III miejsce. Natomiast Tomasz Korniłowicz i Jonatan Pietrzak zdobyli mnóstwo doświadczeń oraz poznali dużo nowych ciekawych ludzi. Turniej ten był również dla naszych uczniów możliwością sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Gdzie musieli wykazać się językiem angielskim komunikując się podczas gry z Francuzami, Holendrami, Szwajcarami, Włochami, Łotyszami, Rosjanami i Litwinami.
  >Artykuł na stronie Federacji Litewskiej<

Reprezentacja Łotwy na szkoleniu w ZSS nr 1
W dniach 31.08-02.09.2012 gościliśmy w naszej Szkole na trzydniowym szkoleniu Reprezentację Narodową Juniorów z Łotwy z ówczesnym trenerem, a aktualnie Prezydentem Łotewskiej Federacji Petanque Panem Girtisem Peirags. Przy tej okazji nasi uczniowie mieli okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistycznych.

Pożegnanie wakacji w Ciechanowie
Paweł Baranowski wraz z uczniami naszej szkoły tj. Tomaszem Korniłowiczem, Mateuszem Markiewiczem, Jonatanem Pietrzakiem oraz absolwentem naszej szkoły Łukaszem Onoszko brali udział w cyklicznej imprezie na pożegnanie wakacji która rozgrywana jest w Ciechanowie. Białystok wystawił bardzo liczną ekipę na ten turniej ponieważ licznie pojawili się w Ciechanowie członkowie Białostockiego Klubo Petanque. Bardzo duży sukces odniósł w pierwszym dniu rywalizacji Jonatan Pietrzak z Miłoszem Karbowskim członkiem (BKP) zajmując bardzo wysokie II miejsce.
  >Artykuł na stronie PFP<


 
  Rok 2013   

III Szkolenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Petanque
W dniu 17.05.2013r. na Bulodromie naszej szkoły odbyło się III Szkolenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Petanque. Podczas szkolenia prócz uczestników z naszego regionu gościliśmy uczestniczkę z Warszawy. Cieszy fakt, że nauczyciele chcą się rozwijać i pokonywać spore odległości, aby podnosić swoje kwalifikacje i wzbogacać swój warsztat pracy.

V Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Nr 1
W dniach 8-9.06.2013r. został zorganizowany w naszej szkole V Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku. Impreza zgromadziła zawodników z Warszawy, Ciechanowa, Kowna, Gib oraz Białegostoku.

Międzynarodowy Turniej Martin Winter Cup
W dniach 3-4.08.2013r. w Kownie odbył się Międzynarodowy Turniej Martin Winter Cup. Na Litwę jak co roku wybrał się Paweł Baranowski z uczniami i naszymi absolwentami Łukaszem Onoszko, Tomkiem Korniłowiczem i Mateuszem Markiewiczem. Tomek Korniłowicz grając z Francuzem i Estończykiem wygrał turniej tripletów reprezentując bardzo wysoki poziom gry jak na tak młody wiek. Zbierając przy tym wiele pochwał i gratulacji.
Paweł Baranowski wraz z Łukaszem Onoszko awansowali do fazy Play Off i niestety zakończyli swoją rywalizację na 1/4.
Artykuł w Gazecie Współczesnej

Turniej Pożegnania Wakacji
Nasi zawodnicy w dniach 24-25.08 startowali w Turnieju tzw. Pożegnania Wakacji w którym Tomasz Korniłowicz i Mateusz Markiewicz zajęli I miejsce, Łukasz Onoszko i Artur Korniłowicz - III miejsce. Na II miejscu uplasowała się ekipa z Łodzi.
                                                  Galeria zdjęć   


 
  Rok 2014   

VI Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Nr 1
W dniu 14.06.2014 roku został zorganizowany VI Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku. Oto końcowe rozstrzygnięcia:
- mecz o 1. miejsce: Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko (Zemsta Teściowej) - Artur Bobiński, Rafał Kilian (Norco) 13:0,
- mecz o 3. miejsce: Zosia i Jarek Jabłońscy (Piana na Ustach) - Ryszard Mosiewicz, Roman Gudewicz (Morena) 13:10.

Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski w Petanque
Zawodnicy Białostockiego Klubu Petanque prowadzeni przez Pawła Baranowskiego wzięli udział w Regionalnych Eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Gibach 6.09.2014r. Są to zawodnicy którzy jeszcze niedawno uczęszczali na zajęcia lekcyjne w murach naszej szkoły. Cieszy fakt że chłopcy po ukończeniu edukacji w PG 20 nie zaprzestali treningu Petanque. Efektem czego jest bardzo wysoki poziom jaki aktualnie prezentują. Łukasz Onoszko potwierdził swoją wysoką dyspozycję zajmując I miejsce. Tomasz Korniłowicz wypadł również bardzo dobrze zajmując III miejsce. Natomiast Mateusz Markiewicz zakończył rywalizację na miejscu V. Wyniki uzyskane na Eliminacjach plasują naszych absolwentów ścisłej czołówce naszej strefy.
    Paweł Baranowski

Puchar Polski Dubletów
13.09.2014r. rozegrany został w Chojnicach Puchar Polski Dubletów. Impreza ta dość mocno nas elektryzowała ponieważ szykowaliśmy się do tej imprezy bardzo starannie. Było wiele pytań na które dopiero podczas zawodów mogliśmy uzyskać odpowiedzi. Generalnie start wypadł wyśmienicie. Tomasz Korniłowicz i Mateusz Markiewicz zajęli I miejsce zdobywając Puchar Polski i jest to jak na razie jeden z największych sukcesów jaki osiągnęli zawodnicy z naszego regionu. Łukasz Onoszko z Andrzejem Mosiewiczem awansowali do fazy Play Off ale niestety musieli uznać wyższość zespołu ze Śremu i odpadli z rywalizacji. Prócz sukcesu cieszy poziom i jakość gry jaki zaprezentowali nasi jeszcze niedawni uczniowie. Pochwały i ciepłe słowa które chłopcy otrzymali cieszą i są jak najbardziej zasłużone.
    Paweł Baranowski

Eliminacja strefowa MIMP w Mielnie
Dnia 4 października 2014 roku na bulodromie w Mielnie rozegrano Półfinały Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wzięło udział 35 osób (29 mężczyzn oraz 6 kobiet). Organizatorem zawodów był KP Grunwald oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gierzwałdzie. Zawody zostały przeprowadzone przy wsparciu środków finansowych Gminy Grunwald.
Nasz absolwent Tomasz Korniłowicz trenujący w Białostockim Klubie Petanque pod okiem Pawła Baranowskiego zdobył I miejsce i awansował do turnieju finałowego który rozegrany zostanie w 18.10.2014 roku w Liskowie. Do turnieju finałowego awansował jeszcze jeden nasz absolwent Mateusz Markiewicz który podobnie jak Tomek należy do BKP i trenuje również pod okiem trenera Pawła Baranowskiego.
   >>Artykuł na stronie PFP<<