+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Na wesoło
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 


 
 
..::  e-Twinning w PG 20  ::..

 

 

  Język angielski  Język niemiecki

 


   E-Twinning jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, w którym nauczyciele wraz ze swoimi uczniami współpracują w ramach projektów partnerskich z nauczycielami i uczniami z innych krajów europejskich. Dzięki programowi eTwinning uczniowie z polskich placówek mają szansę współpracować z rówieśnikami z całej Europy.
   Program umożliwia prowadzenie projektów edukacyjnych przy wykorzystaniu narzędzi ICT: Internetu, bloga, czatu, wideokonferencji, poczty elektronicznej. Języki obce wykorzystywane do komunikacji ze szkołą partnerska zwiększają motywacje uczniów do ich nauki.
   Dzięki programowi uczniowie mogą poznać kolegów i koleżanki o podobnych zainteresowaniach, w podobnym wieku. Bardzo często za pośrednictwem Pulpitu eTwinning nauczyciele spotykali partnerów, z którymi planowali i realizowali swoje pomysły na współpracę partnerską.
   Realizacja europejskich projektów to również promocja dla szkoły i jej dyrektora. Placówka, która może poszczycić się sukcesami we współpracy międzynarodowej, jest chętniej wybierana przez uczniów.
    Uczniowie PG nr 20 realizując projekty z języka niemieckiego i angielskiego współpracują z kilkoma krajami europejskimi, dzięki czemu rozwijają nie tylko kompetencje językowe ale także poszerzają wiedzę na temat innych państw europejskich, ich kultury, tradycji i obyczajów. Poznają nowe osoby, które mają podobne zainteresowania.