Rok 2002/2003 

"Szkoła z klasą"   (IX 2002)
Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej nauczyciele podjęli decyzję o aktywnym włączeniu się do akcji pod nazwą "Szkoła z klasą". Jej organizatorami są: Agora S.A., wydawca "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl, z siedzibą w Warszawie oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patronat nad akcją sprawuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksander Kwaśniewski.
Szkoły muszą zrealizować sześć z trzydziestu przygotowanych przez organizatorów zadań, przy czym każde z nich powinno dotyczyć innej z sześciu zasad.

A oto jakie zadania wybraliśmy:
Zasada 1:   Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.
"Szkoła z klasą wyjaśnia, zaciekawia, dba, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe."
Zadanie 1D: Lepiej przygotować do egzaminów.

Zasada 2:   Szkoła ocenia sprawiedliwie.
"Szkoła z klasą sprawiedliwie ocenia. Uczniowie wiedzą, czego mają się nauczyć, znają i rozumieją zasady oceniania."
Zadanie 2B: Poinformujmy, jak oceniamy.

Zasada 3:   Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.
"Szkoła z klasą uczy twórczego i krytycznego myślenia, pomaga zrozumieć świat i lepiej sobie z nim radzić."
Zadanie 3D: Uczeń bada świat.

Zasada 4:   Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.
"Szkoła z klasą rozwija społecznie, uwrażliwia, uczy współpracy, działania na rzecz innych i dla dobra wspólnego."
Zadanie 4E: Młodzi obywatele.

Zadanie 5   Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.
"Szkoła z klasą pomaga uczniom uwierzyć w siebie. Panuje w niej życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera."
Zadanie 5C: Nasz szkolny kodeks.

Zasada 6:   Szkoła przygotowuje do przyszłości.
"Szkoła z klasą przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie. Uczy języków obcych, posługiwania się komputerem i internetem, wprowadza w świat kultury."
Zadanie 6D: Uczniowie wchodzą do Europy.
 -------------------
Wizytówka naszej szkoły w serwisie Szkoły z klasą - KLIKNIJ

Święto Szkoły   (11 X 2002)
Jak co roku uroczyście obchodziliśmy "Święto Szkoły". Tym razem apel przygotowała najmłodsza grupa wiekowa "Pacholęta" pod kierunkiem I. Suchodolskiej. Przejęte rolą maluchy pięknie zaprezentowały się przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i starszymi kolegami z grupy "Sztubaków". Recytowały, śpiewały, tańczyły na tle misternie wykonanych dekoracji.
Dzieci otrzymały zasłużone oklaski.

     

"Zemsta"   (20 XI 2002)
Cała Polska czekała na głośno reklamowany film A. Wajdy zrealizowany na podstawie znanej komedii A. Fredry "Zemsta". Do kina wybrały się klasy szóste. Tylko nieliczni czytali utwór, większość nie znała treści. Duży ekran powoli i stopniowo odkrywał przed nimi czasem zaskakujące wydarzenia.
Okazało się, że komedia nie straciła na aktualności i dziś również bohaterowie utworu mogą śmieszyć i bawić widzów. Ale tak do końca chyba nie udało się reżyserowi to zaplanowane na wielką skalę przedsięwzięcie. Film nie wzbudził spodziewanego zachwytu, został przyjęty raczej krytycznie, a Wajda nie zdobył zbyt wielu pochwał.
Jednak z całą pewnością warto było obejrzeć tę ekranizację. To nasza rodzinna produkcja oparta na polskiej wartościowej literaturze. A historię, tradycje, obyczaje własnego narodu powinniśmy znać.

Dyskoteka andrzejkowa   (26 XI 2002)
Uczniowie klas IV - VI bawili się na wspólnej dyskotece na holu I piętra. Miła atmosfera sprzyjała tańcom. Jakoś nikomu nie przeszkadzała różnica wiekowa. Starsi podrygiwali z młodszymi.

  
   Dyskoteka          Andrzejki w świetlicy

Niektóre melodie cieszyły się szczególnym upodobaniem i co jakiś czas pokaźny tłumek podchodził do DJ-a i "wypraszał" ulubioną muzyczkę.
Niektórzy uczniowie w swoich salach zabawiali się we wróżby, głęboko wierząc, że się spełnią. Gorzej było, jeśli przepowiednia okazywała się niekorzystna, daleka od przewidywanej. Lano wosk, ustawiano buty, czytano przyszłość z kart i dłoni, i jak przystało na bujną uczniowską wyobraźnię - wymyślano sto innych sposobów i atrakcji. W każdym bądź razie humor dopisywał wszystkim. A może i jakie głębsze uczucie w tańcu czy przy wróżbach płomiennie się zrodziło.
Jedno jest pewne - chcemy więcej takich dyskotek!!!

Mistrzostwa Województwa w pływaniu    (27 XI 2002)
W wojewódzkich zmaganiach chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i niepokonani. Oczywiście I miejsce!!!
Dziewczęta też się popisały, II miejsce - to wspaniałe osiągnięcie.
Oby tak dalej! Górą 29-a!!!

Konkursy   (XII 2002)
W tym roku przystąpiliśmy do Konkursu Humanistycznego. Pytania ułożone przez szkolną komisję konkursową były trudne, a niektóre bardzo szczegółowe. Mimo to 5-osobowej grupie udało się przejść do etapu rejonowego.
Test możecie zobaczyć w Publikacjach nauczycielskich. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Sprawdźcie, czy Wy też poradzilibyście sobie z zadaniami. Aby przejść dalej, trzeba uzyskać 90% punktów. Policzcie, ile Wam się udało zdobyć.
A oto zwycięzcy: M. Kiszycka, J. Korzunowicz, M. Kondrat, A. Żukowska, A. Sosnowska.

Nasi uczniowie wzięli też udział w innych konkursach przedmiotowych i przeszli do etapu rejonowego w:
Konkursie J. Angielskiego - B. Łukaszewicz, A. Snarska, M. Kiszycka, M. Janczarek, P. Horodeński
Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym - A. Żukowska, P. Szeszko, Ł. Piotrowski.
Wszystkim życzymy powodzenia, a raczej przysłowiowego połamania piór w dalszych zmaganiach.

"Harry Potter i komnata tajemnic"   (I 2003)
To już kolejny obejrzany przez nas film o przygodach Pottera. Podobał się raczej wszystkim. Wartka akcja, trzymająca widza w nieustannym napięciu, dobrze dopasowana do zdarzeń muzyka, świetne zdjęcia, wykorzystanie doskonałej techniki komputerowej - wszystko to stanowiło o atrakcyjności tej ekranizacji.
Niejeden pomyślał, patrząc na głównych bohaterów, że dobrze byłoby posiąść choć odrobinkę umiejętności magicznych, aby móc w sposób łatwy, lekki i przyjemny rozwiązywać swoje piętrzące się czasem problemy życiowe. Któż z nas nie chciałby być takim czarodziejem jak Harry Potter?
Czekamy więc na następne ekranizacje, a póki co czytamy kolejne tomy książki. W końcu przecież coś czytać trzeba.

Walentynki  (14 II 2003)
W tym roku, jak już najnowsza tradycja nakazuje, w szkole zorganizowano "Pocztę walentynkową". Większość pisała z zapałem liściki - jedni, żeby coś wyznać komuś, inni, żeby korzystając z nadarzającej się okazji, dokuczyć i zepsuć humor wybranej osobie. "Listonosze" krążyli od drzwi do drzwi, krople potu ściekały po zmęczonych czołach, a kopert wciąż przybywało.
Nie ma co ukrywać - fajna to zabawa. Niejedna dziewczyna z pąsami na policzkach zastanawiała się przez cały dzień, nie bacząc na wysiłki nauczycieli, aby coś do tych głów mądrzejszego "wcisnąć" - "Który to takie wyznania nasmarował na czerwonej od serduszek zabazgranej brzydkim pismem z niezliczoną ilością ortografów kartce." A inni planowali, jakby tu wyznać takiej na przykład Małgośce, że piegi na jej nosie nie są takie złe. Itp., itd. - jak w starej piosence o "Okularnikach".
Walentynki na szczęście (ze względu na uczniowskie umysły pozbawione dostępu do wiedzy naukowej) szybko minęły. Ale (i znowu na szczęście - tym razem ze względu na skołatane serduszka) raz zapalone uczucia tak szybko nie zniknęły.
A może jednak...?

Mistrzostwa Polski w Skierniewicach   (28 II - 2 III 2003)
W pływaniu ciągle jesteśmy dobrzy. Może w tym roku zdobyliśmy mniej znaczących miejsc, ale wszystkiemu winna epidemia grypy. Nasi najlepsi zawodnicy - chorzy!!! K. Babilewicz nie pojechał i zamiast stanąć na podium ze złotym medalem na szyi, musiał wygrzewać się pod ciepłą kołderką, połykając skuteczne miksturki.
Inni też w nie najlepszej formie zdrowotnej - po przebytej grypie lub tuż przed. W pływackiej VIc tydzień przed samymi zawodami na zajęcia szkolne uczęszczało tylko 5 osób. No cóż, pechowo!
Ale i tak co nieco udało się zyskać. M. Jabłoński (VIc) zajął 3 miejsce (na 100 m stylem motylkowym), 5 miejsce (na 50 m motylkowym), 9 miejsce (na 100 m grzbietowym).
10 miejsce - A. Dowgiert kl. VIc (na 100 m klasycznym).
Gratulujemy!!! Nie daliście się pokonać grypie i konkurencji.

Egzaminy próbne    (4 III 2003)
W tym roku szkolnym pisaliśmy 2 sprawdziany próbne. Wszystko odbywało się tak, jak na egzaminie. Komisja, powołana dla każdej grupy, pojedyncze siedzenie w ławce, 60 min do dyspozycji, testy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Nie można było ściągać!!!
Pierwszy test (4 XII 2002) był trochę łatwiejszy, ale drugi - (4 III 2003) zawierał dużo podchwytliwych pytań. Okazało się, że mało kto zrobił na pozór proste zadanko o pantofelku. Wszystkim pomyliły się cm z mm. I kto by pomyślał, że takie miłe "stworzonko", a tyle w nim złośliwości i tyle narobi nam kłopotów.
W obu testach trochę lepiej od innych wypadła klasa pływacka - VIc. O drugie miejsce ze zmiennym szczęściem konkurowały VIa i VIb. Raz jedni byli górą, raz drudzy, ale różnice są bardzo niewielkie - dziesiąte części punktów. Okazało się, że piszemy jednak słabiej niż ubiegłoroczne szóste. Znacznie niższa średnia.
Do prawdziwych egzaminów jeszcze miesiąc. Może uda się nam coś zmienić.


Telewizja w szkole   (7 III 2003)
7 marca gościliśmy redaktorów Telewizji Białystok, a wieczorem w "Obiektywie" mogliśmy obejrzeć naszą szkołę na szklanym ekranie. Wszystkich bardzo to ucieszyło. Zaprezentowano fragmenty apeli i wystawkę prac plastycznych. Zapraszamy do nas częściej.

Wybory "Miss szkoły"   (8 III 2003)
Jak zwykle przy wyborach Miss szkoły było dużo emocji, radości, śmiechu. Już niemal tradycyjnie "imprezka" ta odbywa się 8 III, a do konkursu stają przebrani za dziewczynki chłopcy.
Ciekawie jest ujrzeć np. Maćka lub Zbyszka w krótkiej spódniczce lub sukience i w pantofelkach na wysokim obcasie. Kształty też się nieco zaokrąglają u niektórych. Czasem piękne blond włosy lub kruczoczarny warkocz i ostry makijaż uniemożliwiają wręcz rozpoznanie tego czy owego osobnika.

 Kandydaci
Tegoroczni kandydaci do tego jakże prestiżowego tytułu otrzymali też wiele pytań na tzw. inteligencję. Odpowiadali zazwyczaj krótko i zwięźle, niekiedy nawet nazbyt zdawkowo - tak, nie, nie wiem. Niemal każda klasa miała swego reprezentanta. 
Najpiękniejszą, najatrakcyjniejszą i najmądrzejszą okazała się "Michasia" z kl. VIc (Michał Gołoński).
 
Misski 2003
Przy ogromnym aplauzie publiczności z gracją i dumą zwyciężczyni zeszła tanecznym, kołyszącym się krokiem ze szczęśliwej dla niej tego dnia "sceny".

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej   (10 III 2003)
10 marca na apelu dokonano podsumowania konkursów dotyczących państw Unii Europejskiej, wręczono zwycięzcom nagrody. 
Następnie odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. 4-osobowe zespoły z kl. IV - VI musiały odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Czasem zdarzało się, że ktoś z publiczności nie wytrzymywał napięcia i usiłował podpowiadać swoim zawodnikom. Ale na szczęście to były tylko nieliczne przypadki.  
Zwyciężyła klasa VIc, która wykazała się największą wiedzą albo miała największe szczęście przy doborze pytań. Kolejne miejsca zajęły: VIb, VIa. Zwycięzcom gratulujemy.

Forum szkół   (20 III 2003)
Uczniowie klas szóstych udali się do hali "Włókniarza", gdzie odbywało się "Forum szkół". Wiele białostockich podstawówek, gimnazjów i szkół średnich prezentowało zainteresowanym swój dorobek. Każdy mógł zdobyć pisemną informację o wybranej placówce oświatowej. My również w poprzednich latach przygotowywaliśmy swoje "stoisko wystawowe".
Z całą pewnością potrzebne są takie spotkania. Każdy z nas wracał z pokaźnym plikiem broszur, gazetek, reklam i dużą wiedzą - co i gdzie się u nas znajduje, jakie warunki trzeba spełnić, aby być przyjętym do wybranej szkoły.

Szkoła z klasą   (III 2003)
W ramach akcji "Szkoła z klasą" zdaliśmy już sprawozdania z realizacji 4 zadań:
  5C: Nasz szkolny kodeks.
  2B: Poinformujmy, jak oceniamy.
  4E: Młodzi obywatele.
  1D: Lepiej przygotować do egzaminów.

W trakcie realizacji są jeszcze dwa zadania:
  4E: Uczniowie wchodzą do Europy.
  3D: Uczeń bada świat.

Tydzień Unii Europejskiej   (14 - 21 III 2003)
 W tych dniach szkoła tętniła gwarem. Każda klasa przygotowywała w swojej sali wystawkę o wybranym kraju Unii. W sobotę obejrzeliśmy piękne apele prezentowane w klasach I - III i IV - VI.   
W grupie "Sztubaków" wyróżniono klasy:
V c - Hiszpania (opiekun M. Kukliński)
VI c - Dania (opiekun I. Lis)
IV a - Francja (opiekun M. Sienkiewicz)
W grupie "Pacholąt" wyróżniono klasy:
II b - Luksemburg (opiekun G. Niemyjska)
III b - Wielka Brytania (opiekun B. Kuklińska)
II a - Finlandia (opiekun D. Żołyńska)

Scenariusze apeli z grupy "Sztubaków" można przeczytać w Publikacjach nauczycielskich.

              

Odbył się też konkurs plastyczny. Najpiękniejsze prace o państwach Unii wykonali: I - A. Snarska (VIc), A. Borowska (VIc), II - P. Puciłowski VIa, D. Dąbrowski VIa, III - J. Korzunowicz (VIa), M. Andrukiewicz (VIa).

Rozstrzygnięto również konkurs literacki. Wyróżniono prace 4 uczniów: J. Wencla (Va), A. Pasyńczuka (IVc), M. Bogacewicza (VIb), M. Gliszczyńskiego (VIb). Dwie pierwsze są krótsze, ale autorzy w sposób oryginalny wypowiadają własne zdanie o Unii, snują domysły na temat przewidywanej przyszłości własnej i swego kraju. Dwie kolejne prace świadczą o dużej wiedzy na temat struktur europejskich, celu i sposobu funkcjonowania organizacji.
Zapraszamy do lektury nagrodzonych wypowiedzi uczniów:
"Moja przyszłość w Unii Europejskiej" - Jakub Wencel, "Jak będzie wyglądać Unia Europejska" - Adam Pasyńczuk, "Unia Europejska" - Marcin Bogacewicz.

Egzaminy klas VI   (8 IV 2003)
8 IV większość uczniów przyszła w białych bluzkach i sweterkach, a nawet zakołysały się tu i ówdzie krawaty. Niektórzy byli bardzo przejęci i skupieni, inni hałaśliwie roześmiani. Wszyscy czekali na ten dzień przez cały rok.
Zewsząd padały niespokojne i dociekliwe pytania: "Co będzie?", "Co wymyślą?", "Trudne czy łatwe?". Tak, tego dnia odbywały się egzaminy klas VI przeprowadzane w całej Polsce przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Rozdano pytania, wszyscy skwapliwie zanurzyli się w rozłożone na ławkach testy. Na holu I i II piętra oraz w sali gimnastycznej zaległa absolutna cisza. Przez 60 minut pisano, zastanawiano się, rozwiązywano, czytano. Uczniowie twierdzą, że test nie był zbyt trudny. Sporo było zadań z matematyki.
Ale czy na pewno potrafimy dokładnie ocenić, jak napisaliśmy? Czy nazbyt dużej weryfikacji nie przyniesie dokładna analiza poszczególnych zadań? Czy stuprocentowa w chwili obecnej odpowiedź A nie okaże się przypadkiem zaskakującą odpowiedzią B? Czy w liście, który ponoć tak dobrze napisaliśmy, nie zabraknie odpowiedniej ilości argumentów, a "rz" nie zamieni się w "ż"?
Na te pytania odpowiemy dopiero za kilka tygodni, po uzyskaniu wyników sprawdzonych prac. Miejmy nadzieję, że dwa próbne testy, które pisaliśmy w tym roku szk., a także inne działania mające na celu realizację zadania 1D: "Lepiej przygotować do egzaminów" zaowocują dobrymi wynikami i wyższą średnią z tego sprawdzianu.

HAPPENING "DZIEŃ ZIEMI 2003" W KUROWIE (NARWIAŃSKI PARK NARODOWY)  (29 kwietnia 2003)
W ramach akcji "Szkoła z klasą" realizowano projekt "Bliżej natury". Uczniowie klas czwartych wykazali dużą aktywność, zaangażowanie i kreatywność w Wojewódzkim Happeningu "Dzień Ziemi 2003". Wykonali kilkadziesiąt prac indywidualnych w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej, "modelu Ziemi" i "sylwetki zwierzaka". Z około 3500 prac, które napłynęły na konkurs w kategorii fotograficznej doceniono prace: Piotra Sadanowicza (kl. IV c) - II miejsce oraz Damiana Zakrzewskiego (kl. IVc) - wyróżnienie. W kategorii "model Ziemi" (globus) wyróżnienie otrzymał Norbert Wiński (kl. IVa).
Niektórzy uczniowie wykazali się szczególną aktywnością, biorąc jednocześnie udział w realizacji projektu szkolnego i w happeningu: Piotr Sadanowicz, Izabela Włodarczyk, Paulina Kirmuć, Martyna Wierzbicka, Wioletta Andrejczuk.
   Zdjęcia z imprezy  

"KOZIOŁEK MATOŁEK WŚRÓD NAS"  (maj 2003)
1 czerwca Koziołek Matołek będzie obchodził swoje 70 urodziny. Nasza szkoła przystąpiła do oglnopolskich obchodów tego święta. Przez kilka dni odbywały się imprez, konkursy poświęcone sędziwemu solenizantowi. Kulminacja nastąpiła 31 maja. Poniżej prezentujemy wyniki.
   Przeczytaj o historii Koziołka Matołka  

Kozią Radę tworzyli: Danuta Okułowicz, Halina Mielko, Bogusława Kuklińska, Marzanna Sienkiewicz, uczniowie z klas III i V.

KONKURS RECYTATORSKI
W maju 2003r. odbył się konkurs recytatorski kl. I-IV. Tego dnia w szkole królował Koziołek Matołek, bowiem uczniowie popisywali się przed komisją konkursową znajomością i piękną deklamacją utworów Kornela Makuszyńskiego.
I miejsce zdobyli przedstawiciele klas:
     Vc - Natalia Trusewicz, Dominika Wojszko, Katarzyna Michałowska, Wiktoria Romaniuk.
     VIc - Agnieszka Żukowska, Marta Kozakiewicz.

II miejsce zajęła klasa Vb - Joanna Proskień i Anna Żołyńska.
III miejsce - kl. Va - Paulina Maksimowicz, Katarzyna Kazimierska.

Uczniowie zaprezentowali też ciekawe stroje i rekwizyty.

KONKURS NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE ZA KOZIOŁKA MATOŁKA
Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie za Koziołka Matołka. Wśród zwycięzców znaleźli się:
    I. Iza Fiedorowicz kl. IIb
    II. Natalia Trusewicz kl. Vc
    III. Janusz Kuklik kl. IIIc

KONKURS CZYTELNICZY
Biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą o utworach Kornela Makuszyńskiego. Pokaźna lista lektur odstraszyła jednak wiele osób, nawet tych nieźle czytających. A czasu na przygotowanie nie było dużo. Zgłosiły się tylko nieliczne klasy. Oto zwycięzcy:
Kategoria klas I - III:
 I miejsce - Gabriela Brzozowska IIIb,
 II miejsce - Anna Połocka i Piotr Proskień IIIa,
 III miejsce - Anna Ciechanowska IIIc.
Kategoria klas IV - VI:
 I miejsce - Paulina Maksimowicz Va,
 II miejsce - Kamil Jocz Vc,
 III miejsce - Izabela Włodarczyk IVa.

KONKURS PLASTYCZNY
Biblioteka zorganizowała również konkurs plastyczny, w którym uczniowie pokazali swoją wizję Koziołka Matołka i jego przygód. Zwyciężyli:
Kategoria klas I - III:
 I miejsce - Daniel Semborski Ia,
 II miejsce - Marika Jagielska IIIc,
 III miejsce - Ewelina Kropiwnicka IIIc.
Kategoria klas IV - VI:
 I miejsce - Monika Stepaniuk i Ewa Cylwik IVa,
 II miejsce - Alicja Snarska VIc,
 III miejsce - Przemek Duchnowski IVa.

   Zdjęcia z imprezy  

KONKURS ORTOGRAFICZNY
W zmaganiach ortograficznych w roku szkolnym 2002/2003 najlepsi okazali się:
ww kategorii klas czwartych
I. Paulina Wowak IVa
II. Dorota Drozdowska IVa
Marlena Bojaryn IVa
III. Iza Jaworowska IVb
Maciej Kundzicz IVc
Rafał Radziszewski IVb
IV. Martyna Wierzbicka IVa
Ewelina Cybulko IVa
Małgorzata Łazarska IVb
w kategorii klas piątych
I. Jakub Wencel Va
II. Katarzyna Kazimierska Va
III. Andrzej Stepaniuk Va
IV. Natalia Trusewicz Vc
Katarzyna Michałowska Vc
V. Marcin Dąbrowski Vc
VI. Mateusz Kowalewski Vb
w kategorii klas szóstych
I. Alicja Snarska VIc
Agnieszka Sosnowska VIb
II. Agnieszka Popowska VIc
III. Przemysław Puciłowski VIa
IV. Ewelina Rutkowska VIa
Patryk Jończyk VIc
Marta Andrukiewicz VIa

RAPORT POEGZAMINACYJNY W KLASACH SZÓSTYCH
Nasi uczniowie klas szóstych uzyskali niezłe wyniki w skali województwa i kraju. Uplasowaliśmy się powyżej średniej.
Średnia punktów w Szkole Podstawowej Nr 29 - 30,99.
Dwoje uczniów uzyskało maksymalną ilość punktów (40), dla kilkorga tylko punkt brakował do tego wyniku (39)!!

UDZIAŁ ŚWIETLICY W KONKURSACH
W roku szk. 2002/2003 dzieci objęte opieką świetlicy szkolnej wzięły udział w licznych konkursach międzyszkolnych, uzyskując nagrody i wyróżnienia:
- plakat pod hasłem: "Zdrowe życie" - I miejsce Dominika Borys
- konkurs recytatorski "Spotkanie z poezją Juliana Tuwima" - dyplom uzyskała D. Borys
- konkursy na pracę plastyczną:
"Ubieramy choinkę" (SP 19) - uzyskaliśmy dyplomy
"Pocztówka bożonarodzeniowa" (SP 44) - dyplom otrzymała Kinga Żołyńska
"Wielobarwny łańcuch choinkowy" (SP 20) - uzyskaliśmy wyróżnienie
"Flakonik wiosennych kwiatów" (SP 20) - dyplom wręczono D. Borys
"Pocztówka wielkanocna" (SP 15) - I miejsce D. Borys
"Wielkanocny koszyczek" (SP 43) - otrzymaliśmy dyplom
"Piękno naszej Ziemi" - nagrodę uzyskała A. Baranowska
"Laurka dla mamy" (SP 50) - zdobyliśmy trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia
"Obrazek dla mamy" - otrzymaliśmy trzy dyplomy.

POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH    (20 VI 2003)
W czerwcu uczniowie klas szóstych żegnali szkołę podstawową. Przygotowali uroczysty apel pod kierunkiem Ireny Lis, w którym zaprezentowali w humorystycznych scenkach swoją wiedzę o Unii Europejskiej, zabawne zdarzenia z życia szkolnego, a także nagrodzone w Konkursie Recytatorskim interpretacje prozy Kornela Makuszyńskiego.
Mimo pozornie wesołej atmosfery niejeden szóstoklasista, zwłaszcza dziewczyny ukradkiem otarły nieposłusznie spływającą po policzku łzę. Ciążyła świadomość zakończonego dość ważnego etapu życia - beztroskiego dzieciństwa. Przed nimi kolejny etap, od którego już tylko krok do dojrzałości. Pocieszający był fakt, że nie żegnano się na zawsze, gdyż gimnazjum znajduje się piętro wyżej. Tylko niektórzy zdecydowali się wybrać inną szkołę. Wszystkim życzymy powodzenia!!!

UZYSKALIŚMY TYTUŁ "SZKOŁY Z KLASĄ"                                    
Szkoła Podstawowa Nr 29 w roku szk. 2002/2003 roku uzyskała tytuł "Szkoły z klasą". Znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół w województwie podlaskim. Wykonaliśmy dobrze wszystkie zadania. Poświęciliśmy na ich realizację dużo czasu, włożyliśmy wiele trudu, ale mamy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.