Rok 2006/2007 

Lipiec 2006

Wrzesień 2006

Październik 2006

Listopad 2006

Grudzień 2006

Styczeń 2007

Marzec 2007

II semestr

Harcerze

Świetlica

-

-
lipiec 2006
Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2006  (VII)
W Dębicy odbyły się MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 12 lat (30 VI - 9 VII). Najlepsze wyniki naszych uczniów:
50m motylkowy 17 Halicka Kamila, 27 Jakubowska Karolina,
100m klasyczny 28 Halicka Kamila,
100m grzbietowy 10 Halicka Kamila.
Ponadto występowali: Demska Agnieszka i Ignatowicz Krystian.

W Oświęcimiu (09.07) odbywały się MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 13 lat. Najlepsze wyniki uczniów VIc:
50m motylkowy 9 Kornacki Robert,
100m motylkowy 5 Kornacki Robert,
100m dowolny 8 Jagielska Marika, 17 Kornacki Robert,
200m dowolny 16 Jagielska Marika, 11 Gierda Mateusz, 26 Iłendo Piotr,
400m dowolny 9 Gierda Mateusz, 19 Iłendo Piotr,
800m dowolny 20 Gierda Mateusz, 21 Iłendo Piotr,
100m klasyczny 15 Jagielska Marika,
400m zmienny 20 Nowicki Filip,
4x100m 7 Gierda Mateusz, Bogus Paweł, Iłendo Piotr, Kornacki Robert.


wrzesień 2006
Początek roku szkolnego  (4 IX)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/7 zaszczycili patroni szkoły Synowie Pułku. Odbyła się też prezentacja uczestników Mistrzostw Polski w pływaniu.

Akcja - Sprzątanie świata  (15 IX)
Wszystkie klasy uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” porządkując teren wokół szkoły i na osiedlu Marczuk.

Chór SP 29 przystępuje do akcji Śpiewająca Polska  (21 IX)
W roku szkolnym 2006/2007 chór naszej szkoły przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Dyrygentem chóru została pani Janina Reniewicz. Do chóru należą dzieci z klasy I, II i V Szkoły Podstawowej nr 29.
Chór brał udział w uroczystej inauguracji programu „Śpiewająca Polska”, który odbył się w XI LO w Białymstoku. Oprócz nas uczestniczyło tam 13 chórów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wycieczka do Białowieży - nagroda w konkursie  (21 IX)
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w konkursie „Baterie zagrożeniem dla środowiska i ludzi”. Tytuł EKOKLASY zdobyła wówczas kl. Vc (obecnie VIc) SP Nr 29 zbierając najwięcej baterii, pod opieką nauczyciela przyrody Ireny Boreczko-Aksiucik. Startowało 39 szkół. W nagrodę klasa pojechała na wycieczkę do Białowieży. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce ścieżką edukacyjną "Żebra żubra", zwiedzaniu Rezerwatu Pokazowego, Parku Pałacowego. Jedną z największych atrakcji było zwiedzanie Muzeum przyrodniczo-leśnego. Życie puszczy przedstawione jest tu nie tylko za pomocą wystawionych eksponatów, lecz multimedialnie. W muzeum w nowoczesny sposób i z powodzeniem wykorzystano oświetlenie oraz dźwięk. Ostatni punkt wycieczki, to ognisko. Oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek, był czas na relaks i zbieranie grzybów.

Ślubowanie klas pierwszych  (29 IX)
Po południu 29 września w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział: pani dyrektor E. Rogowska, wicedyrektorzy: pani I. Boreczko, pan F. Bolesta oraz uczniowie klas pierwszych, ich rodzice i wychowawcy: p. Danuta Okułowicz i p. Bogusława Kuklińska. Uczniowie ubrani w galowe stroje i granatowe uczniowskie czapki złożyli tradycyjne przyrzeczenie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 29. Po zaprezentowaniu gościom programu artystycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szkoła bez przemocy  (29 IX)
Szkoła Podstawowa Nr 29 została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji "Szkoła bez przemocy".

październik 2006
OGÓLNOPOLSKIE INTEGRACYJNE ZAWODY W PŁYWANIU  (6 X)
Na basenie przy ul. Stromej w Białymstoku, odbyły się Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w pływaniu. Uczestniczyli w nich uczniowie SP 29.
Wyniki:
    50m dowolny
4 Iga Parfienowicz
7 Agnieszka Demska
8 Kamila Wojciechowska
7 Krystian Ignatowicz

    100m dowolny
5 Iga Parfienowicz
6 Karolina Jakubowska
7 Kamila Wojciechowska
6 Rafał Perkowski

    400m dowolny
2 Iga Parfienowicz
3 Kamila Wojciechowska

    200m dowolny
2 Iga Parfienowicz
4 Rafał Perkowski
    100m zmienny
1 Kamila Halicka
3 Karolina Jakubowska
7 Agnieszka Demska
4 Krystian Ignatowicz
7 Rafał Adamski

    200m zmienny
1 Kamila Halicka

    50m klasyczny
1 Agnieszka Demska
3 Edyta Janowicz
4 Małgorzata Surowiec
3 Rafał Adamski
4 Marek Twarowski
5 Krzysztof Korotkich
8 Rafał Tarasiuk

    50m grzbietowy
2 Kamila Halicka
5 Marta Trusewicz
7 Małgorzata Surowiec
8 Greta Sawicka
2 Marek Twarowski
3 Rafał Adamski

    100m grzbietowy
2 Kamila Wojciechowska
4 Marta Trusewicz
6 Małgorzata Surowiec
7 Greta Sawicka
8 Marta Tankiewicz
1 Marek Twarowski

    50m motylkowy
3 Karolina Jakubowska
7 Eliza Stasiewicz
3 Krystian Ignatowicz
5 Joachim Artemiuk

    100m motylkowy
2 Kamila Halicka
1 Krystian Ignatowicz
4 Krzysztof Korotkich
7 Rafał Perkowski

    100m klasyczny
1 Karolina Jakubowska
3 Małgorzata Surowiec
6 Aleksandra Seluk
2 Rafał Adamski
3 Marek Twarowski

Dzień Nauczyciela  (13 X)
Uczniowie klasy IIIb zaprezentowali młodszej grupie wiekowej część artystyczną z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali swoim nauczycielom za ich codzienną pracę i włożony trud. W grupie klas IV-VI apel przygotowywała klasa Vb.

Biegi przełajowe   (20 X 2006)
15 osób zakwalifikowało się do wiosennych wojewódzkich biegów przełajowych.

25 październik 2006
Nadanie imienia „SYNÓW PUŁKU” Zespołowi Szkół Sportowych nr 1 oraz Publicznemu Gimnazjum nr 20
Nadanie imienia szkole jest zawsze wydarzeniem doniosłym i wyjątkowym, zwłaszcza jeśli patron może swoją obecnością uświetnić tę uroczystość. Przybycie przedstawicieli Środowiska Synów Pułku, których imię przyjęło Publiczne Gimnazjum nr 20, a tym samym Zespół Szkół Sportowych nr1 w Białymstoku, dodało blasku i powagi całemu przedsięwzięciu. Synowie Pułku to organizacja zrzeszająca młodocianych żołnierzy, którzy w latach 1939 – 1945, nie mając ukończonych siedemnastu lat, brali udział w walkach z hitlerowskim okupantem.
Uroczystość nadania imienia była przygotowywana przez kilka miesięcy. Zaangażowała się w to przedsięwzięcie cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Była to wspaniała okazja do ściślejszej integracji całego środowiska.
    25 październik 2006 roku znajdzie swoje miejsce na kartach historii szkoły jako jeden z najważniejszych i niepowtarzalnych dni. Tego właśnie dnia nastąpiło oficjalne nadanie Gimnazjum nr 20, a także Zespołowi Szkół Sportowych nr 1 imienia Synów Pułku.
Uroczystość rozpoczęła się Liturgią Świętą w Cerkwi p.w. Św. Ducha oraz w Kościele p.w. bł. Bolesławy Lament. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz z kościoła do szkoły, któremu towarzyszyły dźwięki orkiestry Zespołu Szkół Mechanicznych. Ten odświętny pochód prowadziło dwóch ułanów z XI Pułku Piechoty na wspaniałych koniach, co stanowiło niewątpliwie dużą atrakcję.
Przed budynkiem szkoły nastąpiła jeszcze jedna ważna w dziejach chwila. Środowisko Synów Pułku, aby uczcić to pamiętne wydarzenie, ufundowało tablicę pamiątkową, która została odsłonięta i poświęcona przez zaproszonych duchownych.
Po wysłuchaniu „Roty” zebrani goście i społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.
Ten uroczysty dzień zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz miasta, kuratorium, związków zawodowych, dostojnicy kościoła katolickiego i prawosławnego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, rodzice, uczniowie pracownicy szkoły. Najważniejszymi osobami tego dnia byli patroni – Synowie Pułku, którzy swoim życiem świadczą o trudnej historii naszego kraju. Wszyscy bardzo serdecznie zostali przywitani przez dyrektora szkoły, panią Elżbietę Rogowską.
Nadszedł moment, na który cała społeczność uczniowska czekała z niecierpliwością. Wiceprezydent Miasta Białegostoku p. Krzysztof Sawicki przekazał pani dyrektor akt nadania imienia Synów Pułku szkole. Kulminacyjnym punktem uroczystości stało się odznaczenie sztandaru przez przedstawicieli środowiska Synów Pułku oraz uhonorowanie medalami zasłużonych nauczycieli. Następnie Przewodniczący Rady Okręgowej Środowiska Synów Pułku pan Oleg Tiuryn wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego, którego temat brzmiał: „Bohaterstwo dzieci i młodzieży w czasie II wojny światowej”. Chór szkolny brawurowo wykonał piosenkę „ Synowie Pułku”, która w widoczny sposób wzruszyła patronów, a u wielu z nich pojawiły się łzy.
Po wyprowadzeniu sztandaru odbyła się część artystyczna. Głównym jej przesłaniem było życie w pokoju. Uczniowie apelowali o to, aby nigdy już nie powtórzyła się historia żołnierzy, Synów Pułku, którzy zamiast korzystać z uroków młodości, musieli walczyć o wolność ukochanej ojczyzny. Toteż, aby pamięć o nich trwała, przypomniano ich historię, trud i wysiłek. Wszystkie te informacje okraszone były piękną wojenną poezją, m.in. K.K. Baczyńskiego. Uczniowie przypomnieli także, wyrywając kartki z symbolicznego kalendarza, historię szkoły, największe osiągnięcia jej uczniów oraz najważniejsze wydarzenia. Oprawa muzyczna, misterna scenografia pełna symboli oraz ciekawych rozwiązań artystycznych dodawały splendoru uroczystości. Wypowiedziane na zakończenie przez jednego z uczniów słowa, iż zaszczytem jest posiadanie tak wspaniałego patrona, wywołały wśród Synów Pułku łzy wzruszenia i radości.
    Na koniec Goście zostali zaproszeni do zwiedzenia Izby Patrona, w której znajdują się dawne zdjęcia, dokumenty oraz kroniki szkoły.


listopad 2006
Igrzyska Miasta Białegostoku w szachach   (4 XI)
W Igrzyska Miasta Białegostoku szkół podstawowych w szachach reprezentacja dziewcząt SP 29 zajęła V miejsce (Dubrawska Greta, Zawadzka Paula, Połocka Monika). Drużyna chłopców - VII miejsce (Majewski Michał, Markiewicz Michał, Borkowski Łukasz).

Zawody pływackie o Puchar Prezydenta Suwałk  (10 XI)
W zawodach uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Wyniki konkurencji indywidualnych:

   50m motylkowy
2 Halicka Kamila
5 Stasiewicz Eliza
9 Trusewicz Marta
2 Ignatowicz Krystian
3 Artemiuk Joachim

   100m motylkowy
2 Jakubowska Karolina
1 Ignatowicz Krystian
   100m klasyczny
7 Surowiec Małgorzata
8 Seluk Aleksandra
7 Adamski Rafał

   200m zmienny
7 Stasiewicz Eliza
8 Seluk Aleksandra
10 Tankiewicz Marta
2 Adamski Rafał
   100m dowolny
2 Halicka Kamila
6 Parfienowicz Iga
2 Perkowski Rafał

   400m dowolny
2 Wojciechowska Kamila
4 Parfienowicz Iga
4 Perkowski Rafał
   100m grzbietowy
2 Jakubowska Karolina
5 Trusewicz Marta
6 Surowiec Małgorzata
2 Twarowski Marek
4 Korotkich Krzysztof

   200m grzbietowy
2 Wojciechowska Kamila
2 Twarowski Marek
6 Korotkich Krzysztof

Obchody Święta Niepodległości   (10 XI)
W Szkole Podstawowej nr 29, jak co roku odbyły się obchody Święta Niepodległości. Uroczysty apel przygotowała klasa IVb z wychowawczynią Haliną Surynowicz i szkolny chór pod kierunkiem Anny Michalewicz. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni Synowie Pułku, którym zadedykowano wiersze i pieśni.
Dla grupy klas najmłodszych klasa IIIa przygotowała apel z okazji Odzyskania Niepodległości.

Igrzyska Miasta Białegostoku w pływaniu  (16 XI)
W Białymstoku jesteśmy najlepsi w pływaniu! W Igrzyskach Miasta Białegostoku nasza szkoła zajęła I miejsce wśród dziewcząt i chłopców. Sztafety zajęły I miejsca, a w konkurencjach indywidualnych wyniki poniżej:
     50m dowolny
1 PARFIENOWICZ IGA
2 STASIEWICZ ELIZA
1 PERKOWSKI RAFAŁ
    50m klasyczny
1 DEMSKA AGNIESZKA
2 ADAMSKI RAFAŁ
    50m motylkowy
1 HALICKA KAMILA
2 JAKUBOWSKA KAROLINA
1 IGNATOWICZ KRYSTIAN
    50m grzbietowy
1 WOJCIECHOWSKA KAMILA
2 SUROWIEC MAŁGORZATA
3 TRUSEWICZ MARTA
1 TWAROWSKI MAREK
2 ARTEMIUK JOACHIM

Występ chóru SP 29  (17 XI)
Chór SP 29 „Wiolinki” brał udział w przeglądzie VI Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna”. Wykonał pieśń St. Moniuszki „Dąbrowa”. Przegląd odbył się w BOK w Białymstoku.

Drużynowe Mistrzostwa Województw   (18 XI)
W Płocku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Województw w pływaniu. Wyniki jakie uzyskali uczniowie klasy VIc naszej szkoły:
    50m motylkowy
5 Jakubowska Karolina
9 Ignatowicz Krystian

    100m motylkowy
7 Jakubowska Karolina
4 Ignatowicz Krystian

    100m zmienny
4 Halicka Kamila
    200m zmienny
6 Halicka Kamila
15 Wojciechowska Kamila
19 Adamski Rafał

    50m dowolny
8 Jakubowska Karolina

    100m dowolny
18 Perkowski Rafał
    100m grzbietowy
6 Halicka Kamila
19 Wojciechowska Kamila
17 Twarowski Marek

    200m grzbietowy
20 Trusewicz Marta
14 Twarowski Marek
20 Korotkich Krzysztof

    400m dowolny
10. Wojciechowska Kamila
    100m klasyczny
8 Jakubowska Karolina
10 Demska Agnieszka
7 Adamski Rafał

    200m klasyczny
10 Demska Agnieszka
17 Adamski Rafał

    200m dowolny
18. Perkowski Rafał

Liga Szkolna szkół podstawowych w szachach  (18 XI)
W zawodach z dużymi sukcesami występuje Greta Dubrawska klasa VIa. Wyniki jakie uzyskała dotychczas:
16 września - I miejsce w grupie dziewcząt do lat 13
21 października - I miejsce
22 października - I miejsce w Gimnazjadzie dziewcząt do lat 16
18 października - I miejsce.

FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO w pływaniu  (25 XI)
Dnia 25 listopada 2006 roku na krytej pływalni Augustowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU. W finale uczestniczyło po 8 reprezentacji szkolnych. Nasza szkoła wywalczyła w punktacji drużynowej: dziewcząt - I miejsce, chłopców - II miejsce.
Reprezentacje SP 29: dziewczęta - Demska Agnieszka, Halicka Kamila, Jakubowska Karolina, Ostrowska Izabela, Parfienowicz Iga, Sokołowska Diana, Stasiewicz Eliza, Wojciechowska Kamila,
chłopcy - Artemiuk Joachim, Adamski Rafał, Ignatowicz Krystian, Kowalewski Maciej, Korotkich Krzysztof, Marchel Adrian, Niewiński Juliusz, Perkowski Rafał.
Wyniki konkurencji indywidualnych:
    50m motylkowy
1 Halicka Kamila
2 Jakubowska Karolina
3 Sokołowska Diana
2 Ignatowicz Krystian
4 Artemiuk Joachim
    50m grzbietowy
1 Wojciechowska Kamila
2 Trusewicz Marta
4 Surowiec Małgorzata
3 Marchel Adrian
6 Korotkich Krzysztof
     50m dowolny
2 Perkowski Rafał
4 Adamski Rafał

    50m klasyczny
2 Charyło Dominik
4 Kuźmicki Łukasz

Zabawa andrzejkowa  (28 XI)
Imprezę andrzejkową poprowadziła wychowawczyni grupy „0” Bożena Kowalska. Wspólnie bawiły się dzieci z zerówki, zuchy z 11 BGZ i zaproszeni rodzice. Do współpracy został też zaproszony Samorząd naszego gimnazjum. Nasze starsze koleżanki przygotowały dla wszystkich ciekawe konkursy. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że nasze wróżby chociaż w części się spełnią.

Wizytacja   (29 XI)
W Zespole Szkół Sportowych Nr 1 gościliśmy Wizytatora z Podlaskiego Kuratorium, dwie panie z Komendy Wojewódzkiej Policji - wydział prewencji i dzielnicowego. Tematem spotkań z przedstawicielami samorządu uczniowskiego, były agresja i przemoc w szkole, związane z ostatnimi, niepokojącymi wydarzeniami w kilku szkołach w Polsce. Uczniowie wypełniali ankietę i rozmawiali o sytuacji w naszej szkole.
Po południu goście spotkali się z Radą Pedagogiczną, pracownikami administracyjnymi i rodzicami.

grudzień 2006
Mikołajki  (6 XII)
Uczniów z wszystkich klas szkoły podstawowej odwiedzał Mikołaj z elfami, Śnieżynkami, rozdając słodycze. W najmłodszych klasach odbywały się pląsy i zabawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Koncert Kolęd i Pastorałek  (8 XII)
W filharmonii odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Nasz chór wykonał kolędę „Gdy śliczna Panna”. Akompaniowała nam Pani Anna Michalewicz. Wspólnie z 27 chórami z Białegostoku śpiewaliśmy hymn „Śpiewającej Polski” oraz kolędę „Bóg się rodzi”.

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach błyskawicznych  (9 XII)
W Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach błyskawicznych. Greta Dubrawska z klasy VIa zajęła 12 miejsce w grupie 12-latków. W Turnieju Gwiazdkowym w szachach, który odbył się w Olkuszu, Greta Dubrawska VIa zajęła 15 miejsce.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu młodzików (Augustów)  (9 XII)
Wyniki:
50m motylkowy
1 Jakubowska Karolina
2 Stasiewicz Eliza
2 Ignatowicz Krystian
3 Artemiuk Joachim

100m motylkowy
2 Jakubowska Karolina
4 Stasiewicz Eliza
2 Ignatowicz Krystian

50m klasyczny
4 Szreniawska Joanna
5 Janowicz Edyta
3 Tarasiuk Rafał

100m klasyczny
2 Charyło Dominik
7 Seluk Aleksandra
9 Car Izabela

4X50m zmienny
1 Halicka, Demska, Jakubowska, Parfienowicz
2 Twarowski, Adamski, Ignatowicz, Perkowski
200m klasyczny
1 Demska Agnieszka
3 Seluk Aleksandra
7 Car Izabela
1 Kuźmicki Łukasz

50m dowolny
2 Szreniawska Joanna
3 Sawicka Greta
7 Janowicz Edyta
2 Perkowski Rafał
4 Adamski Rafał
9 Tarasiuk Rafał

100m dowolny
5 Parfienowicz Iga
3 Perkowski Rafał

200m dowolny
3 Wojciechowska Kamila
4 Parfienowicz Iga
6 Demska Agnieszka
6 Artemiuk Joachim
100m zmienny
2 Głąbień Daria
3 Trusewicz Marta
1 Adamski Rafał
3 Twarowski Marek

50m grzbietowy
1 Halicka Kamila
2 Trusewicz Marta
6 Sawicka Greta
2 Twarowski Marek

100m grzbietowy
2 Wojciechowska Kamila
4 Surowiec Małgorzata
3 Niedzielko Wojciech
4 Korotkich Krzysztof

200m grzbietowy
1 Halicka Kamila
6 Surowiec Małgorzata
2 Marchel Adrian
3 Korotkich Krzysztof

Wyniki w kategorii dzieci - klasa IVc:
    50m dowolny
1 Sokołowska Diana

    50m motylkowy
1 Sokołowska Diana
2 Tochman Daniel
3 Perkowski Dawid
    100m zmienny
1 Sokołowska Diana
1 Tochman Daniel

    50m klasyczny
1 Mojsa Marta
2 Łochowski Rafał
    100m klasyczny
2 Konecko Daniel

    50m grzbietowy
3 Dudaryk Kamila

    100m grzbietowy
3 Wysocka Karolina

Wizyta w redakcji gazety  (18 XII)
Uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Niemyjskiej gościli w redakcji Gazety Współczesnej. Dzieci zwiedzały pomieszczenia redakcji oraz dowiedziały się, w jaki sposób powstaje gazeta. Przeprowadziły także wywiad ze znanym białostockim dziennikarzem.

Jasełka bożonarodzeniowe   (22 XII)
Uczniowie szkoły podstawowej przedstawili piękne Jasełka bożonarodzeniowe. Występ uświetnił chór SP 29.

Betlejemskie Światło Pokoju   (23 XII)
Zuchy z 11 BGZ „Słoneczna Gromada” (opiekun B. Kowalska) i harcerze z 36 BDH „Leśni” (opiekun D. Czajkowska) uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego światła Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego władzom oraz mieszkańcom Białegostoku. Światło zostało następnie przeniesione przez harcerzy z Dziedzińca Pałacu Branickich do kościoła p.w. Błogosławionej Bolesławy Lament oraz przekazane proboszczowi i mieszkańcom osiedla.

styczeń 2007
Konkursy
Do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowały się następujące osoby:
konkurs języka polskiego - Kamila Halicka VIc, Greta Dubrawska VIa, Magdalena Lasota VIb, Klaudia Baranowska VIb, Greta Sawicka VIc, Aleksandra Seluk VIc, Agnieszka Demska VIc,
konkurs matematyczny - Michał Markiewicz VIa, Magdalena Lasota VIb, Marcin Piotrowski VIb,
konkurs historyczny - Greta Dubrawska VIa, Michał Markiewicz VIa.

”PRESTIDIGITATOR”  (8 I 2007)
Nasza szkoła gościła młodzieżowy teatr „ Prestidigitator ” działający przy XI LO w Białymstoku. Trzej nastoletni aktorzy przedstawili uczniom klas 0-III zabawną wersję znanej bajki na podstawie tekstu Jana Brzechwy pt. „Kapturek Czerwony”, wyreżyserowaną przez p. Urszulę Chomik. Spektakl ten jest laureatem Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2006 i w styczniu 2007 r. będzie reprezentował Podlasie na XIII Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu. Życzymy powodzenia!

Zimowe Mistrzostwa Polski młodzików w pływaniu (19 I)
Na Zimowych Mistrzostwach Polski młodzików 13 lat odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim brała udział reprezentacja Juvenii Białystok, uczniów klasy VIc.
Najciekawsze wyniki:
50m motylkowy 9 Halicka Kamila, 22 Jakubowska Karolina, 28 Ignatowicz Krystian,
100m zmienny 8 Halicka Kamila, 24 Jakubowska Karolina,
100m motylkowy 26 Jakubowska Karolina, 22 Ignatowicz Krystian,
200m zmienny 10 Halicka Kamila,
100m dowolny 24 Jakubowska Karolina,
100m grzbietowy 17 Halicka Kamila.


wrzesień 2006 - styczeń 2007
ZUCHY:
W roku szkolnym 2006/2007 w naszej szkole kontynuuje swoją działalność 11 Białostocka Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada”. Zuchy spotykają się w szkole na cotygodniowych zbiórkach. Poznały już wszystkie punkty Prawa Zuchowego i przygotowują się do złożenia Obietnicy Zuchowej. Brały udział w ważnych wydarzeniach z życia szkoły: Święto Szkoły, nadanie imienia Synów Pułku Zespołowi Szkół Sportowych nr 1, andrzejki zorganizowane w klasie „0”. Zuchy współpracują też z działającą w naszej szkole 36 Białostocką Drużyną Harcerską „Leśni”. W bieżącym roku szkolnym zuchy brały udział w akcjach organizowanych na terenie naszej szkoły: Góra grosza, zbiórki na rzecz miejskiego schroniska, loterii fantowej, konkursie kolęd i pastorałek zorganizowanym w świetlicy szkolnej. Zdobyły też sprawność „młody obywatel”.

36 BDH:
1. Organizacja zbiórek raz w tygodniu.
2. Opieka nad obeliskiem „Synów Pułku” (sprzątanie otoczenia obelisku przed Świętem Szkoły, świętami narodowymi; składanie kwiatów).
3. Udział harcerzy w przygotowaniach Święta Szkoły (wystawianie wart honorowych, organizowanie dyżurów).
4. Wycieczka do lasu w Bacieczkach. (zajęcia z terenoznawstwa, nauka znaków patrolowych, gry i zabawy terenowe).
5. Przygotowanie nowych członków drużyny do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego.
6. Prowadzenie gazetki harcerskiej (min. Rocznica II wojny światowej; Mikołajki; Święta Bożego Narodzenia i Betlejemskie Światło Pokoju).
7. Spotkanie opłatkowe drużyny.
8. Udział w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju.

wrzesień 2006 - styczeń 2007
Świetlica
wrzesień - konkurs plastyczny klas 0-III "Wspomnienie z wakacji", udział w akcji org. przez PCK "Wyprawka dla Żaka" zbiórka materiałów piśmienniczych dla dzieci z ubogich rodzin,
październik - cykl zajęć propagujących zdrowe odżywianie się, inscenizacja "Dary Pani Jesieni",
konkurs na najsmaczniejszą surówkę, cykl pogadanek o zasadach zdrowego żywienia,
listopad - udział w akcji "Góra grosza", zabawa andrzejkowa z wróżbami,
grudzień - konkurs kolęd i pastorałek, wigilia w świetlicy ze wspólnym śpiewaniem kolęd i przypomnieniem staropolskich obyczajów świątecznych.

marzec 2007
II Podlaska Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda”   (16 III 2007)
Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku wzięli udział w II Podlaskiej Szkolnej Giełdzie Turystycznej „Przygoda”. Szkolna Giełda Turystyczna to swoiste targi turystyczne i festiwal kultur, podczas której uczniowie prezentują swoją miejscowość lub wybrany kraj, pobudzając zmysły odwiedzających. Całość ma charakter konkursu, a program edukacyjny składa się z dwóch etapów: eliminacji regionalnych i finału ogólnopolskiego, który odbywa się w czerwcu w Szczecinie.
Na tegorocznej giełdzie, która odbyła się 16 marca 2007r. naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 29 w module „Kraje Świata”, czyli „Świat w Zmysłach”. Moduł polega na prezentacji wybranego kraju, przedstawieniu jego specyfiki i zwyczajów. Nasz wybór padł na Irlandię. Dlaczego właśnie ten kraj został wybrany? Niech odpowiedzią będą fragmenty naszej prezentacji pt. „Podróż na Wyspę Zieloną”
„Zielona Wyspa, bo tak nazywają Irlandię, to niepowtarzalna i tajemnicza kraina, jakaś magnetyczna siła w niej drzemie i w ludziach tam mieszkających, otwartych i przyjaznych. W Irlandii są najwspanialsze krajobrazy na świecie, których nie sposób zapomnieć. Obok gwarnego Dublina, warto zobaczyć tajemnicze jeziora Donegal, mistyczne szczyty Ring Kerry, albo maleńkie wioski przycupnięte wśród pagórków hrabstw Louth i Longford… Trzeba koniecznie wybrać się do Liscanor i zobaczyć klify Moheru w hrabstwie Clare, strome na 200 m skalne wybrzeże Atlantyku. A stąd krok do znanej wsi Doolin – mekki tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Tu zjeżdżają się ludzie, nie tylko z Irlandii. W miejscowych pubach śpiewają, grając na tradycyjnych instrumentach, bawią się, wytwarzając niesamowity klimat. Życie Irlandczyków obraca się wokół pubu, muzyki, tańca i śpiewu. To dlatego w herbie Irlandii jest harfa.(…) Czy wiecie, że Irlandia ma wiele wspólnego z Polską. Od wieków walczyła z silniejszym sąsiadem (…)Tak jak Polacy, Irlandczycy musieli walczyć o swą niepodległość, a wielu z nich emigrowało w różne strony świata. Dziś Irlandia rozwija się najdynamiczniej w Europie, a jej mieszkańcy nie muszą już wyjeżdżać. Wielu Europejczyków, w tym Polacy, osiedla się w Irlandii. Zielona Wyspa to kraj św. Patryka, który przyniósł tu chrześcijaństwo, a istotę Świętej Trójcy wyjaśniał poprzez trójlistną koniczynkę. (…)Mimo przyjęcia chrześcijaństwa Irlandczycy zachowali wiele celtyckich tradycji i zwyczajów. Kultywują je i przekazują pokoleniom. (…)Koniecznie przeczytajcie „Baśnie i legendy irlandzkie”(…). Zielona Wyspa to mistyczny świat gawędziarzy, duchów i elfów”.
Zapewne nad naszą prezentacją czuwała tajemnicza siła Zielonej Wyspy, która przywołała „ducha św. Patryka” (Małgorzata Surowiec) i elfa Pookę (Paula Zawadzka). Elf wyczarował na swym flecie piękną irlandzką muzykę. W jej takt zatańczyły: Klaudia Baranowska, Iza Car, Julia Chomik, Monika Fik, Emilia Jaskółka, Magdalena Lasota, Magdalena Kropiwnicka, Aleksandra Seluk. Prezentację zakończyła irlandzka pieśń „Sally Gardens” do wiersza wielkiego irlandzkiego poety Williama Butlera Yeats’a, którą wykonała Paula Zawadzka.
Prezentacja to tylko część konkursu. Mieliśmy tam także irlandzkie stoisko, z tradycyjnymi potrawami, muzyką, pieśniami i kolorowym folderem, który został specjalnie przygotowany na tę okazję. Powstał dzięki materiałom, które zgromadzili uczniowie, penetrując wydawnictwa poświęcone Irlandii, strony internetowe, wydawnictwa multimedialne, czytając irlandzkie „Baśnie i legendy”.
Ku naszej wielkiej radości zostaliśmy docenieni - zdobyliśmy wyróżnienie i zostaliśmy przez organizatorów zaproszeni do Szczecina na Ogólnopolski finał „Przygody”, który odbędzie się 1-2 czerwca 2007 r. w Zamku Książąt Pomorskich.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły za pomoc i aktywne wsparcie naszych działań.
Nauczycielki ZZS nr 1: Bożena Gierasimiuk, Anna Michalewicz, Halina Surynowicz, Ludmiła Utrutko.
Dziękujemy również sponsorom: Radzie Rodziców przy ZSS nr 1 im. Synów Pułku, Towarzystwu Ubezpieczeń i Reasekuracji, Oddział w Białymstoku, Filia w Sokółce - za wsparcie finansowe, a Działowi Wydawnictw i Publikacji Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu za pięknie wydany folder.


Najważniejsze informacje z II semestru (2007)

»  Greta Dubrawska kl. VIa – laureatka Konkursu Języka Polskiego (przygot. Irena Lis)
»  Marcin Piotrowski kl. VIb – laureat Konkursu Matematycznego (przygot. A. Moczydłowska)
»  Kamila Halicka kl. VI c – IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym
»  Konkurs Matematyczny „Kangur 2007” - wzięło udział 59 uczniów, siedmiu osiągnęło dobre wyniki:
Michał Markiewicz kl. VIa - 13 w województwie, Michał Majewski kl. VIa – 21, Marcin Piotrowski kl. VIb – 39, Cezary Baranowski kl. IVa – 28, Karolina Wysocka kl. IVc – 31, Przemysław Kurowski kl. IVb – 37,
Piotr Aleksiuk – kl. IIa – 10.
»  Konkurs Historyczny - dwóch finalistów: Greta Dubrawska kl. VIa, Michał Markiewicz kl. VIa
»  Nasza szkoła uczestniczyła w ekologicznej akcji selektywnej zbiórki baterii, która jest częścią ogólnopolskiego programu „Działaj czysto”. Otrzymaliśmy tytuł „Euroszkoły” za wyróżnienie w II edycji Ekokonkursu „Baterie – zagrożenie dla środowiska i ludzi” organizowanego w ramach tego programu. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 zebrali 535 kg baterii . W kategorii „Ekouczeń” wyróżnienia otrzymali: Adam Kuczyński kl. Vc, Katarzyna Brzozowska kl. Vb, Anita Sulik kl. „0”, Joanna Pruszyńska kl. Vb.
»  Przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – planeta” pod hasłem „Przyroda i człowiek”. Wzięło w nim udział 34 uczniów SP29 i 33 uczniów PG20.
»  Konkurs na „Najładniejszą pocztówkę wielkanocną” - Magda Lasota kl. VIb – dyplom.
»  Konkurs piosenki wigilijnej – Angelika Wojno – wyróżnienie
»  Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną – Sylwia Reclaw kl. VIa – dyplom i nagroda za III miejsce w kategorii „Palma mała”, Monika Połocka kl. VIa – dyplom i nagroda za wyróżnienie w kategorii „Palma średnia”, Krzysztof Chwaściński – wyróżnienie w kategorii „Palma średnia” (dyplom i nagroda).
»  Anna Żołyńska i Kinga Żołyńska reprezentowały Młodzieżowy Dom Kultury i osiągnęły sukcesy w: Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Chóralnym – wyróżnienie, Podlaskim Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń wieczorna” – I miejsce, XVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Apella Dzieci i Młodzieży – I miejsce „Złoty Kamerton”, Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Chrześcijańskiej „Kairom” – laureatki., Ewa Jóźwiuk otrzymała wyróżnienie za prezentacje multimedialne.
»  Zdobycie Złotej Kory przez drużyny harcerskie i zuchowe podczas Rajdu Śladami Powstania Styczniowego.

Osiągnięcia uczniów z nauczania zintegrowanego (kl. I – III)
»  Kl. Ia (wych. D. Łapińska): Patrycja Kosk III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim; Natalia Skorupska – III miejsce w Knkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”, Sylwester Kosk – III miejsce w konkursie „Mój ulubiony wiersz”
»  Kl. IIa (wych. J. Milewska): Piotr Aleksiuk – 10 miejsce w Konkursie Matematycznym „Kangur 2007”; Marta Majewska – II miejsce w konkursie „Mój ulubiony wiersz”
»  Kl. IIIa (wych. D. Żołyńska): Paweł Murawski – II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miejski „Kiedy dzwonię po straż pożarną”
»  Kl. IIIb (wych. G. Niemyjska) – Daniel Wawlenko zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii klas III”.
»  Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej wzięli udział w kilku międzyszkolnych konkursach plastycznych. Ich sukcesy:
- konk. „Ozdoby bożonarodzeniowe” – wyróżnienie grupowe,
-konk. „Gdzie mieszka Święty Mikołaj” – wyróżnienie – Agnieszka Leoniuk,
-konk. „Przyszła Pani Wiosna” – wyróżnienie – J. Kulesza.

Osiągnięcia sportowe
»  Mistrzostwa Polski w Pływaniu – Diana Sokołowska kl. IV c uzyskała trzy III miejsca i IV miejsce
»  Na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych startowało 10 uczniów. Zawodnicy występowali w kilku finałach.
»  Maciej Kiercul kl. IVb zajął III miejsce w XI Mistrzostwach Woj. Podlaskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Taekwon-do w konkurencji układy oraz III miejsce w X Turnieju Gwiazdkowym Szk. Podst. i Gimnazjów w Taekwon-do w konkkurencji walka 3-krokowa.

Wyniki sprawdzianu kompetencji w klasach szóstych w roku szk. 2006/2007
Średnie wyniki uzyskane przez uczniów klas VI SP29 są wyższe niż średni wynik w województwie podlaskim i w kraju.
Kraj woj. podlaskie SP 29
26,6 26,8 30,82
Średnia punktów w klasach: 
VIa – 28,88  VIb – 31,80  VIc – 31,79