Rok szkolny 2009/2010

Czerwiec 2009

Wrzesień 2009

Październik 2009

Listopad 2009

Grudzień 2009

Styczeń 2010

Luty 2010

Marzec 2010

Kwiecień 2010

Maj 2010

Czerwiec 2010

 
czerwiec 2009
Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików w pływaniu   (5 lipca 2009)
Trzy złote medale zdobyła Diana Sokołowska na Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików w pływaniu 13-lat w Gorzowie Wlkp. Na dystansie 50m dowolnym Diana ustanowiła Rekord Polski Młodziczek 13-lat.  


wrzesień 2009
Początek roku szkolnego   (1 września)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 zaszczycili patroni szkoły Synowie Pułku.

VIII Marsz Żywej Pamięci Sybiru  (10 września)
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Marszu Żywej Pamięci Sybiru. W tym ważnym patriotycznym wydarzeniu oprócz pocztu sztandarowego brały udział klasy drugie i trzecie gimnazjum, harcerze z Szkoły Podstawowej nr 29.

Apel z okazji wybuchu II wojny światowej (17 września 2009)
Z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie klasy 6c pod kierunkiem nauczycieli D. Seluk, H. Surynowicz i F. Bolesty, przygotowali uroczysty apel poświęcony napaści hitlerowskich Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 r. 6c przedstawiła wrześniowe wydarzenia z 1939 r., urozmaicone okolicznościową poezją i pieśniami. Apel wzbogaciły fragmenty dokumentalnych filmów.

Sprzątanie Świata  (18 września)
Dzieci z naszej szkoły brały udział w kampanii Sprzątanie świata – Polska 2009. "Sprzątanie świata" jest międzynarodową akcją związaną z promocją ochrony środowiska.październik 2009
Wizyta klas 0 – III w teatrze   (28 października)
Tego dnia najmłodsza grupa wiekowa wybrała się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl pt: „Pinokio” w reżyserii Piotra Dąbrowskiego. Młodzi odbiorcy sztuki teatralnej poznali losy niesfornego urwisa – pajaca, który poprzez szereg przygód dowiaduje się, co w życiu jest najważniejsze. Ciekawie opracowana choreografia, wiele świetnych rozwiązań scenograficznych oraz walory edukacyjne przedstawienia sprawiły, że sztuka bardzo podobała się naszym uczniom. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań teatralnych.

listopad 2009 
FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU  (14 listopada)
Na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU. W punktacji drużynowej chłopców (trener Tomasz Lankau) nasza szkoła zajęła II miejsce, a wśród dziewcząt (trener Małgorzata Sobocińska) - III miejsce.

Akcja "Ratujmy kasztany"   (listopad 2009)
Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w akcji "Ratujmy kasztany 2009" zorganizowanej przez Departament Ochrony Środowiska UM w Białymstoku. Naszym zadaniem było uprzątanie opadłych liści kasztanowca w których zimują szkodniki. Uprzątnęliśmy liście przy ul. Spokojnej i na terenie naszej szkoły.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Odżywiamy się zdrowo"   (20 listopada 2009)
Wychowawczynie świetlicy zorganizowały V edycję Międzyszkolnego konkursu plastycznego "Odżywiamy się zdrowo”. Konkurs miał na celu propagowanie zdrowego odżywiania się, pogłębianie wiedzy o wartościach odżywczych produktów pokarmowych, rozwijanie wyobraźni twórczej i zainteresowań plastycznych. Osoby nagrodzone to:
Wioletta Lenczewska SP 50, Karolina Wojczula SP 43, Urszula Szczykowska SP 32,
Patrycja Rećko SP 29, Agata Łudzicz SP 29, Norbert Podgórski SP 29,
Pola Skrzymowska SP 29, Angelika Rusiłowicz SP 20, Emilia Konarzewska SP 1.

Konkurs Mikołajkowa Gala Przedszkolaków   (25 listopada)
W listopadzie klasa „0” reprezentowała naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim oraz Konkursie Piosenki Mikołajkowej Gali Przedszkolaków o tematyce związanej z zimą, Świętami Bożego Narodzenia, Mikołajem i Nowym Rokiem. Konkursy odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury. Kasia Strelczuk recytowała wiersz p.t. „Hej, kolęda…” natomiast Martyna Sidorczuk, Marysia Werbel, Magda Tarnowska i Nela Łoś jako „Śnieżynki zaśpiewały zabawną piosenkę p.t. „Wesoła zima”. Dzieci wykonały także prace plastyczne na temat tradycji mikołajkowej i Świąt Bożego Narodzenia, które zostały przesłane na Konkurs Plastyczny do MDK.

Konkurs miś (SU)   (25 listopada)
W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, który jest okazją do świetnej zabawy, a także promocji czytelnictwa. Samorząd Uczniowski PG włączył się do akcji i zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Mój miś”. Uczniowie ZSS nr 1 przynosili prace wykonywane różnymi technikami. Nagrodę – pluszowego misia - otrzymały następujące osoby: w klasach 0 – 3 SP Igor Kowalewski 2a, w klasach 4 – 6 SP Karolina Babicz 6b, w klasach I – III PG Karolina Biała IIIe. Gratulujemy!

Wieczór andrzejkowy w świetlicy   (26 listopada)
26 listopada w świetlicy szkolnej odbył się wieczór andrzejkowy. Na andrzejkowe wróżby zostały zaproszone dzieci z klas 0-III nauczania zintegrowanego. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się co ich czeka w najbliższej przyszłości, jaki zawód wybiorą, czy spełnią się ich marzenia oraz poznali imię przyszłej sympatii. W przeprowadzeniu andrzejek pomagały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przebrane za wróżki. Wszyscy bawili się znakomicie.

Grand Prix Podlasia w pływaniu - Suwałki   (28 listopada 2009)
Najlepiej pływali - zwyciężali na swoich dystansach uczniowie: Szymon Awruk, Filip Jazykow i Angelika Krynicka z IVc, Magdalena Popiel z Vc, Marcin Kisielewski z VIc.
    Wyniki zawodów  


grudzień 2009  
Loteria mikołajkowa   (4 grudnia)
W dniach 03 – 04 grudnia odbyła się w naszej szkole "Loteria mikołajkowa”. Loteria została zorganizowana przez wychowawców świetlicy, uczniów z klasy Va oraz Samorządu Uczniowskiego. Uzyskany dochód w wysokości 247 zł został przekazany szkolnym pedagogom z przeznaczeniem na rzecz potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem "Jestem kibicem z klasą"   (9 grudnia)
W poniedziałek 9 grudnia 2009r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem "Jestem kibicem z klasą". Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac plastycznych i 90 prac literackich.
W kat. plastycznej - wyróżnienie Agata Jurewicz - SP nr 29 (opiekun Danuta Żołyńska),
w kat. literackiej - II miejsce Maciej Jurewicz - SP nr 29 (opiekun Marzanna Sienkiewicz). Gratulacje.

Wizyta w przedszkolu   (9 grudnia 2009)
Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszej zerówki były gośćmi przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 79 w Białymstoku. Obejrzały tam jasełka przygotowane przez grupę sześciolatków i pięciolatków, zaśpiewały razem kolędę i wymieniły się słodkimi prezentami. Przedszkolaki otrzymały od nas także własnoręcznie wykonaną pocztówkę z życzeniami świątecznymi. Na zakończenie zwiedziły przedszkole, podziwiając udekorowane świątecznie sale.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – Praw Dziecka (SU)   (10 grudnia)
„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały”. Tymi słowami zaczął się uroczysty apel zorganizowany przez SU, pana Tomasza Włodarczyka oraz uczniów gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję poznać swoje obowiązki i przywileje. Szczególnie wymowna była prezentacja fotografii dzieci z różnych stron świata. Wśród wielu zdjęć uczniowie naszej szkoły mogli znaleźć siebie lub swoich kolegów i koleżanki.

Konkurs Ogólnopolski „Alfik Matematyczny”   (grudzień 2009)
Wysokie miejsca w Konkursie Ogólnopolskim „Alfik Matematyczny” zdobyli - Piotr Aleksiuk Va - VI miejsce w województwie i Eryk Sochacki Vc - VI miejsce w województwie (opiekun: Danuta Czajkowska).

IX Festiwal Kolęd i Pastorałek   (12 grudnia)
Zuchy z 11 BGZ „Słoneczna Gromada” brały udział w IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Białymstoku. W kategorii solo II miejsce zdobyła dh. Małgorzata Arciszewska. 13 grudnia wystąpiła ona na koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Hufiec ZHP oraz chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku.

Grand Prix Podlasia w pływaniu   (12 grudnia)
W Augustowie z zawodników Juvenii pierwsze miejsca zajmowali: Stankiewicz Hubert i Popiel Magdalena z kl. Vc, Szymon Awruk i Filip Jazykow z kl. IVc, Marcin Kisielewski z kl. VIc.
   Wyniki zawodów 

Konkurs Kolęd i Pastorałek   (17 grudnia 2009)
W świetlicy szkolnej odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów religijnych. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Magda Tarnowska kl. 0, Paulina Łajkowska i Natalia Węcko kl. IIIa, Anna Panas kl. IIIb,
II miejsce - Paweł Kozłowski kl. Ia, Paulina Chrostowska i Karolina Cylwik kl. IIa,
III miejsce - Małgorzata Arciszewska kl. IIb,
Wyróżnienie - Michał Król kl. Ib.

Kółko historyczno-regionalne (październik-grudzień 2009)
Klasa 4b spotyka się na kółku historyczno-regionalnym prowadzonym przez p. H. Surynowicz i poznaje dzieje swojego regionu i miasta. Zajęcia urozmaicają wyprawy do białostockich muzeów, m.in. uczniowie dwukrotnie odwiedzili Muzeum Rzeźby A. Karnego – 9 października 2009 r. byli na zajęciach edukacyjnych p.t. „Moja pierwsza wizyta w Muzem”. Po zapoznaniu się z zasadami zachowania w Muzeum uczniowie zwiedzili wnętrza muzealne (które mieszczą się XIX-wiecznej willi), zwracając uwagę na nazwy i przeznaczenie poszczególnych eksponatów, zapoznając się z zasadami muzealnictwa i z twórczością rzeźbiarza Alfonsa Karnego. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak lepienie w glinie różnych przedmiotów. Dzieci poznały proces powstawania glinianej rzeźby.
Druga wizyta w Muzeum Rzeźby miała miejsce 6 listopada 2009r. i związana była ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, a zajęcia dotyczyły „Józefa Piłsudskiego i jego drogi do niepodległości”. Uczniowie wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją filmu o Józefie Piłsudskim.
Kolejna wyprawa miała miejsce 11 grudnia 2009 r. i dotarła do Białostockiego Muzeum Wsi na zajęcia edukacyjne „Gwiazdka w Skansenie”. Tym razem dołączyli uczniowie klasy 4a i 4c, a zajęcia poświęcone były głównie tradycjom związanym ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy zapoznali się ze zwyczajami, obrzędami świątecznymi zróżnicowanego wyznaniowo Podlasia. Zajęcia były prowadzone przez członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych i pracowników Skansenu. Wszystkie pokazy odbywały się we wnętrzach zabytkowych budynków znajdujących się na terenie Skansenu. Program zajęć obejmował: wyrób tradycyjnych ozdób choinkowych, wyrób szopki kolędniczej, wypiek opłatków, tłoczenie drzeworytu, gry na ligawce, zwiedzanie chałupy z tradycyjnym wystrojem świątecznym. A imprezę zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Spotkanie integracyjne z dziećmi z Białorusi   (19 grudnia 2009)
Zuchy z 11 BGZ i harcerze z 36 BDH spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych z Grodna na Białorusi. Celem spotkania była integracja środowisk poprzez wspólne rozmowy, zabawy, śpiewanie kolęd. Goście z ciekawością zwiedzili szkołę. Zainteresowała ich wystawą wykonanych przez dzieci szopek, puchary zdobyte przez naszych sportowców, wystawa prac plastycznych z konkursu "Odżywiamy się zdrowo”. Nasi koledzy z Grodna zostali przyjęci przez nas słodkim poczęstunkiem – własnoręcznie upieczonymi ciastami. Na zakończenie wymieniliśmy się upominkami.

Betlejemskie Światło Pokoju   (23 grudnia 2009)
Tradycyjnie już zuchy i harcerze wybrali się na Dziedziniec Pałacu Branickich, aby uczestniczyć w harcerskim ognisku połączonym z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Po uroczystości przewieźliśmy Światło do kościoła p.w. Błogosławionej Bolesławy Lament, by przekazać je mieszkańcom osiedla. Betlejemskie Światło Pokoju już po raz dziewiętnasty zagościło w Białymstoku. Hasłem tegorocznej edycji były słowa Zofii Kossak „Wszyscy rodzimy się do służby” - To znaczy, że służba jest przyrodzonym zadaniem i nakazem moralnym każdego człowieka, a ideałem harcerskiego wychowania jest, aby służba była też wolną wolą każdego harcerza (phm. Paweł Chmielewski). Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi, narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni.

Mistrzostwa województwa podlaskiego w pływaniu Białystok   (23 grudnia 2009)
W zawodach, które odbyły się w Białymstoku, na najwyższym stopniu podium stawali uczniowie:
z klasy Vc - Aleksiejuk Natalia, Pietrzykowska Karolina, Popiel Magdalena, Giedzicz Katarzyna, Stankiewicz Hubert, z klasy IVc - Awruk Szymon, Małyszko Mateusz, Litwiejko Karolina, Wysocki Kamil, Bocheń Tomasz (wszyscy IVc), oraz z klasy VIc Kisielewski Marcin.
   Wyniki zawodów 

Religia – konkursy
- „Anioł - Posłaniec Dobra” – nagrody Justyna Kuczyńska VIb (opiekun: Agnieszka Kazberuk); Natalia Niewińska Vb (opiekun: Jolanta Wysztygiel); wyróżnienie- Karolina Babicz VIb (opiekun: Agnieszka Kazberuk),
- „Rób Aniołki z wielką rozkoszą, bo one szczęście Ci przyniosą” - Julita Grodzka Vc - III miejsce (opiekun: Jolanta Wysztygiel); wyróżnienia - Justyna Kaczmarczyk VIc, Katarzyna Kołaczyk VIc (opiekun: Agnieszka Kazberuk),
- Konkurs na najładniejszą szopkę betlejemską - Izabela Lasota wyróżnienie na etapie wojewódzkim (opiekun: Agnieszka Kazberuk).

Osiągnięcia w konkursach kl. 0-3 w I semestrze 2009/2010
KLASA Ia (wych. Justyna Milewska)
12.2009 - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Hej kolęda, kolęda…” (org. SP 19) - III miejsce Norbert Podgórski

KLASA Ib (wych. Danuta Okułowicz)
09.2009 - Konkurs plastyczny pt. „Bezpiecznie na drodze” (org. Statoil) - I miejsce Emilia Lubecka, II miejsce Emilia Stańczuk.
10.2009 - Konkurs fotograficzny „Wspomnienia z wakacji” (org. SP 49) - wyróżnienie Maja Szabuniewicz, Inga Jastrzębowska.

KLASA IIa (wych. Danuta Żołyńska)
10.2009 - Konkurs plastyczny pt. „Jestem kibicem z klasą” (org. SP 34) - wyróżnienie – Agata Jurewicz.
10.2009 - Zawody karate o puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - II miejsce Agata Jurewicz.
12.2009 - Konkurs plastyczny „Przygody Renifera Niko” (org. kino Helios) - I miejsce Igor Kowalewski, II miejsce Paulina Sawoniuk.
12.2009 - Konkurs plastyczny „Kartka do św. Mikołaja” (org. kino Helios) - wyróżnienie cała klasa IIa.

KLASA IIb (wych. Janina Reniewicz)
10.2009 - Zawody karate o puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - II miejsce Piotr Nowakowski.
12.2009 - Zawody Karate „Mikołajkowe” w Grajewie - II miejsce Piotr Nowakowski
12.2009 - Konkurs plastyczny „Dziewczynka z zapałkami” (org. SP 49) - I miejsce Michał Werbel, II miejsce Małgorzata Dubrowska.
12.2009 - Konkurs kolęd i pastorałek (org. SP 47) - II miejsce Małgorzata Arciszewska.
12.2009 - Konkurs plastyczny „Kartka do św. Mikołaja” (org. kino Helios) - wyróżnienie cała klasa IIb.

KLASA IIIa (wych. Renata Krystosiak)
11.2009 - Konkurs „Kto ty jesteś? Polak mały.” - wyróżnienie Julia Sobocińska.
12.2009 - Konkurs kolęd i pastorałek (org. SP 19) - wyróżnienie Paulina Łajkowska i Natalia Węcko.

KLASA IIIb (wych. Grażyna Niemyjska)
10.2009 - Wojewódzki Konkurs Plastyczny ”Złota Polska Jesień” (org. SP 19) - wyróżnienie Pola Skrzymowska.
12.2009 - Konkurs plastyczny „Matematyka wokół nas” (org. SP 26) - II miejsce Monika Krupicka.
12.2009 - Konkurs plastyczny „Rób aniołki z wielką rozkoszą, bo one szczęście przynoszą” (org. ZSI 1) - II miejsce Paulina Rogowska.


 
styczeń 2010
Medal Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu  (15-17.01.2010)
Bardzo dobrze wystąpili pływacy Juvenii Białystok na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu. 13-latkowie startowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Marcin Kisielewski 6c zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym, czwarte miejsce 50m dowolnym i piąte na 200m dowolnym (trener Hubert Milewski).

Zabawa karnawałowa w świetlicy   (19 stycznia 2010)

 
luty 2010
Konkursy przedmiotowe Podlaskiego Kuratora Oświaty 
Z radością informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w konkursach przedmiotowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się z jęz. polskiego 2 uczniów, z matematyki 1 uczeń.

Turniej piłki nożnej o Puchar Wychowawcy Podwórkowego (1 luty 2010)
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 29 w składzie: K. Bogdan, T. Korniłowicz, A. Lasota, A. Mazur, R. Myśliński, P. Piekarski, M. Romańczuk wywalczyła II miejsce w III Turnieju piłki nożnej o Puchar Wychowawcy Podwórkowego.
Drużyna zdobyła również tytuł Drużyny Fair Play w swojej kategorii wiekowej.

 
marzec 2010
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została Dominika Bondar 6c; finalistką - Paulina Mieleszko 6c (opiekun D. Seluk).

Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Paulina Mieleszko 6c została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun M. Górska).

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy MIX
Wyróżnienie i 14 miejsce w kraju wśród klas V zdobyli - Izabela Kazberuk 5a i Eryk Sochacki 5c (opiekun D. Czajkowska). Wyróżnienie wśród klas VI - Dominika Bondar 6c oraz Paulina Mieleszko 6c (opiekun M. Górska).

II Międzyszkolny Konkurs Pisanek i Kraszanek
Najpiękniejsze pisanki i kraszanki w II Międzyszkolnym Konkursie Pisanek i Kraszanek z naszej szkoły wykonali:
Julita Grodzka Vc - I miejsce (opiekun J. Wysztygiel), Karolina Litwiejko IVc - II miejsce (opiekun J. Wysztygiel),
Katarzyna Kołaczyk VIc - III miejsce (opiekun A. Kazberuk), Piotr Babicz IVb - III miejsce (opiekun J. Wysztygiel).

Nagroda w konkursie ekologicznym  (24.03.2010)
Cała klasa 2a zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć pt. „Akademia 3R – okiem reportera” (opiekun D. Żołyńska).

Dzieci z zerówki spotkały się z treserkami psów i ich podopiecznymi w ramach programu "Bezpieczny przedszkolak". (24.03)

Konkurs poetycki o laur „Złotego Pióra”  (marzec 2010)
Patrycja Rećko zdobyła I miejsce w Konkursie poetyckim o laur „Złotego Pióra” pt. „Dzieci nadzieją na pokój w świecie” (org. przez SP 45).

Nagrody w konkursie plastycznym  (31.03.2010)
Jakub Pikuła 2a – II miejsce, Konrad Wiński 2a – wyróżnienie w Konkursie plastycznym "Modelinkowe cudaki – niesamowite zwierzaki" (org. przez SP 19).

 
kwiecień 2010
Tragedia w Katyniu   (16 kwietnia 2010)
Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły złożyli hołd ofiarom kaźni w Katyniu, Charkowie, Twerze z 1940 roku, a także katastrofy lotniczej w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010r. - największej tragedii w historii naszego kraju, którą pogłębiła śmierć Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jego Małżonki i wielu znamienitych obywateli.
Wzruszający wiersz Mariana Hemara „Katyń” recytowały uczennice klas trzecich gimnazjum. Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej odczytali fragmenty listów dzieci do ojców – oficerów i listy oficerów Wojska Polskiego wydobyte z katyńskich mogił.
Odczytano też przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które miało być wygłoszone w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010r. Uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona zbrodni katyńskiej i pieśni wykonane przez szkolny chór (opiekun Halina Surynowicz).

 
maj 2010
Ogólnopolski Konkurs Albus z języka polskiego   (05.05.2010)
Z naszej szkoły wzięło udział 66 uczniów. Tytuły laureatów uzyskało 14 uczniów. Najwyższe II miejsce zajęła Paulina Mieleszko 6c, III miejsce Dominika Bondar 6c (opiek. D. Seluk), V miejsce Marta Majewska 5a (opiek. M. Sienkiewicz). Pozostali laureaci zajęli miejsca od VI do X: z klas 4 - Magdalena Pruszyńska, Jakub Bazarewicz, Julia Gołaszewska, Szymon Awruk, Patrycja Sulik; z klas 5 - Magdalena Polecka, Eryk Sochacki, Agata Karny, Małgorzata Żmieńko; z klas 6 - Adrian Lasota, Damian Wasilenko.

Konkurs Międzyszkolny "British life"   (14.05.2010)
Reprezentacja SP 29 w składzie: Paulina Mieleszko 6c, Dominika Bondar 6c, Paulina Borowik 6b zajęła II miejsce. Konkurs z udziałem reprezentacji kilku białostockich szkół przygotowały i przeprowadziły Panie E. Madura-Gryc i A. Jaworowska.

Występ młodzieży z Ugandy   (19 maja 2010)
W ramach I FESTIWALU BEZ GRANIC gościliśmy w naszej szkole młodzież z UGANDY. Szesnastu chłopców wykonało piosenki i utwory muzyczne na samodzielnie skonstruowanych instrumentach. Zaprezentowali też tańce afrykańskie, które wymagały niezwykłej kondycji fizycznej. Młodzież i pracownicy szkoły byli pod niesamowitym wrażeniem tego pokazu. Owacjom nie było końca. Koncert znakomicie przybliżył nam rodzimą kulturę Afryki.

Festyn rodzinny 2010   (31 maja 2010)
Dnia 31 maja w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka połączony z obchodami Dnia Sportu. Impreza rozpoczęła się na boisku szkolnym o godz.10.00 ciepłym powitaniem przez panią dyrektor zgromadzonych osób zarówno dzieci jak i rodziców. W czasie imprezy odbywały się pokazy taneczne, konkurencje sportowe, gry i zabawy ruchowe. Samorząd Uczniowski PG przygotował różne pyszności, które można było spróbować na kiermaszu sałatek i ciast. Każdy poczęstowany został jabłuszkiem i soczkiem marchwiowym w ramach programu edukacyjnego "trzymaj formę". Jedną z atrakcji była degustacja bigosu, sałatek i ciast pieczonych przez uczniów.
Swoją obecnością zaszczyciły nas zawodniczki Siatkarskiej Ekstraklasy - Pronaru Zeto Astwa Białystok - Szeszko, Wójcik, Ziemcowa, Godos i wzięły udział w turnieju Czwórek Siatkarskich. Wszyscy mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz artystycznych (np. malowanie twarzy). Odbył się - Turniej Badmintona, Przeciąganie liny, Król Strzelców, Wyścigi Rzędów. Pogoda dopisała tego dnia, wszyscy świetnie się bawili aktywnie spędzając ten dzień.
 
 
czerwiec 2010
Ekokonkurs „Baterie - zagrożenie dla środowiska i ludzi”
Wyróżnieni uczniowie otrzymali tytuł Ekoucznia: Patrycja Sulik 4b, Katarzyna Kołaczyk 6c, Konrad Wiński 2a, Julia Sobocińska 3a.

Międzyszkolny turniej badmintona
Reprezentacja SP 29 zdobyła I miejsce w kategorii SP w turnieju badmintona (opiekun M. Sowa). Indywidualnie - I miejsce Magdalena Pruszyńska 4b, I miejsce Jonatan Pietrzak 4b, III miejsce Natalia Skorupska 4b, III miejsce Maciej Czaban 4a.

Nagrody w konkursie fotograficznym  (08.06.2010)
W III edycji miejskiego konkursu plastyczno-literacko-fotograficznego "Przyroda Podlasia w czterech porach roku" II miejsce zdobył Maciej Jurewicz. Wyróżnienia otrzymały Joanna Iłendo i Patrycja Sulik (opiek. Irena Boreczko-Aksiucik).
Konkurs współorganizowała nasza szkoła wraz z Polskim Stowarzyszeniem Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta, Przedszkolem Samorządowym Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołem Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II. Część fotograficzną konkursu organizowali Pani Irena Boreczko-Aksiucik i Pan Tomasz Włodarczyk.

Sukcesy w Konkursie fotograficznym "Przyroda Podlasia"  (18.06)
W kategorii szkół podstawowych - Julia Ciereszko 2a zajęła I miejsce, Maciej Jurewicz 5a zajął II miejsce. Ponadto Maciej Bagan, Agata Jurewicz i Patrycja Sulik otrzymali wyróżnienia. Konkurs fotograficzny pt. „Przyroda Podlasia” organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Brama na Bagna” w ramach projektu „Zrównoważony rozwój wsi - działajmy razem”.

lipiec 2010
Medale Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu  (lipiec 2010)
Kisielewski Marcin 6c zdobył srebro (100m dowolnym) i brąz (50m dowolnym) oraz zajął 5 miejsce (200m dowolnym) na rozgrywanych w Gorzowie Wlkp. Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików 13-lat w pływaniu. GRATULACJE!
W Mistrzostwach Polski Młodzików 12-lat w pływaniu w Ostrowcu Św. bardzo dobre wyniki uzyskali: Popiel Magdalena 5c (5 na 200m dowolnym, 7 na 400m dowolnym i 16 na 100m zmiennym), Giedzicz Katarzyna 5c (15 na 200m zmiennym i 16 na 400m dowolnym) oraz Niemirowicz Tomasz 5c (20 na 800m dowolnym).