Archiwum - rok szkolny 2011/2012

Wrzesień 2011 

Październik 2011

Listopad 2011

Grudzień 2011

Styczeń 2012

Luty 2012

Marzec 2012

Kwiecień 2012

 

Maj 2012

Czerwiec 2012

 

          
wrzesień 2011
Początek roku szkolnego   (1 września)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 zaszczycili patroni szkoły Synowie Pułku.

Stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku   (1 września)
Troje uczennic Szkoły Podstawowej nr 29 w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku zostało stypendystkami Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2011/2012 w dziedzinie twórczości artystycznej - Sulik Anita 5a, Sulik Patrycja 6b i Kosk Patrycja 6b. 

Realizacja projektu "W harmonii z otaczającym światem wędrujemy ku dorosłości"
W czerwcu zakończyły się zajęcia plastyczne „Papierowe fantazje”, które są fragmentem projektu „W harmonii z otaczającym światem wędrujemy ku dorosłości”, realizowanym na terenie naszej szkoły. Wykonane prace były prezentowane w Dniu Otwartym Szkoły, na Paradzie Młodych, a także ozdabiały stoisko w Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku podczas prezentacji Ogólnopolskiego Projektu „Grupa Szkół Rozwijających się”. Uczniowie poznawali sztukę składania papieru czyli origami, rozwijali swoją wyobraźnię wykonując ciekawe prace z papieru i innych naturalnych materiałów. Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi pobudza do twórczego działania, rozwija fantazję, pomysłowość. Różnorodne techniki plastyczne posiadają specyficzne właściwości i wymagają od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności. Wiele z nich jest powszechnie znana i stosowana, niektóre zaś są dla dzieci nowością, a przez dorosłych mało używane lub zapomniane. W zajęciach uczestniczyli także rodzice uczniów. Wspomagali swoje pociechy w pracy, sami też wykonywali ciekawe prace. Podczas spotkań realizowane były pomysły samych rodziców (stroiki świąteczne, gwiazdki z koralików). Wspólna praca daje wiele korzyści. Rodzice interesujący się nie tylko postępami w nauce dziecka, ale też i pracą całego zespołu klasowego, przyczynia się do lepszego współdziałania i współpracy na terenie szkoły.
 Podsumowanie osiągnięć klasy "a" 2008-2011:
     
 

Piknik prozdrowotny "Chodzę, biegam, więc jestem" (11 września 2011)
15 uczniów SP 29 uczestniczyło w przemarszu w ramach organizowanego przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny, Białostockie Centrum Onkologii, Departament Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz pikniku prozdrowotnym "Chodzę, biegam, więc jestem". Trasa marszu: Ogrody Branickich-Bulwary Kościałkowskiego w stronę Alei Zakochanych-Plac Katyński-Filharmonia Opera Białostocka, po przemarszu młodzież uczestniczyła w zawodach sportowych.

Sprzątanie świata 2011 (16 września 2011)  
Starsze klasy szkoły podstawowej miały okazję zrobić coś dla środowiska (tego najbliższego szkole oczywiście). Uczniowie przeczesywali okolice ulicy Promiennej, zbierając śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych, nieuważnych ludzi. Była też okazja do porozmawiania na temat ekologii.
 
Biegi Przełajowe (22 września 2011)
W Igrzyskach Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyna SP 29 zajęła I miejsce w Białymstoku (opiekun Alicja Han).
 
październik 2011

"Ratujmy kasztany 2011" (wrzesień-październik 2011)
W wrześniu i październiku dzieci ze świetlicy, zuchy i harcerze brali udział w kampanii zorganizowanej przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku "Ratujmy kasztany 2011". Akcja polegała na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadłych liści kasztanowców, wewnątrz których zimują szkodniki niszczące kasztanowce. Uczestnicy wraz z opiekunami Bożeną Kowalską i Danutą Czajkowską objęli swoją opieką kasztanowce z ulicy Spokojnej i Asnyka. Akcja cieszyła się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Wszystkich chętnych, którym nie jest obojętny los kasztanowców w naszym mieście, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji kampanii w przyszłym roku.

Konkurs na aforyzm lub rymowankę (październik 2011)
W październiku w naszej szkole został ogłoszony dla uczniów klas IV-VI konkurs na aforyzm lub rymowankę, propagującą używanie pięknej polszczyzny. Celem konkursu było budzenie świadomości językowej oraz uczenie dzieci szacunku do języka ojczystego. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów. I miejsce zajął Tomasz Bochen VIc pracą: „Wiele twarzy ma polska mowa; raz unosi się na skrzydłach ptaka, a kiedy indziej pełza po ziemi…. To wszystko zależy od tego, jak się nią posługujemy.” II miejsce zajął Filip Kupiński, natomiast III miejsce zajęła Paulina Rogowska. Nagrodę specjalną za oryginalność i twórcze podejście otrzymała Julia Gołaszewska za wiersz „Współczesny język”.

Indywidualne Biegi Przełajowe (6 października 2011)
W Igrzyskach Miasta Białegostoku w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkoła Podstawowa Nr 29 zajęła II miejsce, a indywidualnie Tomek Bocheń VIc zajął I miejsce. Gratulacje! Awans do finału na szczeblu wojewódzkim uzyskało 8 osób (opiekun Alicja Han).

Pasowanie na ucznia  (14 października 2011)
Dzień Komisji Edukacji Narodowej stał się w tym roku w naszej szkole bardzo ważnym dniem nie tylko dla nauczycieli ale też i dla uczniów. To dzień, w którym "pierwszaki" złożyły uroczyste ślubowanie. Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice dzieci. Uczniowie kl. IVa zadawali pierwszoklasistom pytania m.in. na temat barw ojczystych. Klasy pierwsze śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce szkolnej. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska oraz Pani Wicedyrektor Irena Boreczko-Aksiucik. Po części oficjalnej w salach na dzieci czekały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez nauczycieli i rodziców.  

Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska "Nauczyciel Mądry Sercem” 2011 (14 października 2011)
Wśród 18 wyróżnionych statuetką "Nauczyciel Mądry Sercem” 2011 znalazła się Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 1 Pani Elżbieta Rogowska. Gala już po raz piąty w naszym mieście odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Statuetka jest prestiżową nagrodą dla osoby, która swoim postępowaniem, postawą i czynami uczy i mądrze kieruje uczniami; jest dla nich szczególnym autorytetem i niedoścignionym ideałem. Nauczyciel, który mobilizuje młodzież do działania, pracy i rozwoju, który ma w sobie „magię” przyciągania ludzi. Nauczyciel Mądry Sercem. Gratulujemy serdecznie!

Ogólnopolski konkurs internetowy ARBORES VITAE  (październik 2011)
Zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie internetowym ARBORES VITAE. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o lasach pierwotnych ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Białowieskiej, ostatniej w Europie puszczy pierwotnej, oraz europejskiej sieci NATURA 2000.
 Strona konkursu: http://konkurs.arboresvitae.eu/Wstep.html
 Regulamin: http://konkurs.arboresvitae.eu/Regulamin.html

Dlaczego Podlasie jest nazywane regionem "wielokulturowym"?  (19 października 2011)
W ramach Projektu E-twinning "Wielokulturowość lokalna - oknem do globalnej tolerancji" oraz integracji klas IV-V w dniu 19 października 2011 zorganizowano wycieczkę integracyjno - turystyczną trasą Kruszyniany - Poczopek - Supraśl. Zwiedzając meczet i cmentarz muzułmański w Kruszynianach oraz Muzeum Ikon w Supraślu, uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie: dlaczego Podlasie jest nazywane regionem "wielokulturowym". Podczas wycieczki największym zainteresowaniem cieszyły się miejsca do tej pory nieznane, a poznane i omówione podczas wycieczki.
A więc niezmienna prawda "normalną drogą przyswajania wiedzy nie jest wcale obserwacja, wyjaśnianie i pokaz, procesy właściwe szkole tradycyjnej, lecz doświadczanie po omacku, stanowiące naturalną drogę działania", stała się rzeczywistością.
 Film z wycieczki  KLIKNIJ 

Spotkanie z pisarką  (27 października 2011)
W ramach II edycji projektu "Podlaskie spotkania z pisarzami" w Zespole Szkół Sportowych nr 1 odbyło się spotkanie z panią Anną Onichimowską - autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Anna Onichimowska debiutowała wierszami dla dorosłych, obecnie jest autorką 40 książek oraz licznych scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Jej książki były tłumaczone na angielski, francuski, włoski, niemiecki, chiński i koreański.
Autorka opowiadała o swojej pracy - skąd czerpie pomysły na ksiązki, ile czasu zajmuje jej pisanie, które tytuły to jej ulubione. Anna Onichimowska bardzo chętnie odpowiadała na pytania dzieci i młodzieży, zachęcała do brania udziału w konkursach literackich i niezrażania się początkowymi niepowodzeniami. Autorka przeczytała fragmenty dwóch swoich książek - zachęcając młodzież do zainteresowania się dalszymi losami swoich bohaterów. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 uczniów PG 20 i SP 29 oraz zaproszeni goście - uczniowie PG 14 i PG 18 wraz o opiekunami. Na koniec spotkania młodzież mogła dostać autograf pisarki lub zakupić książki przez nią napisane.

Międzynarodowe Zawody pływackie (29 październik 2011)
Uczniowie klas IVc i Vb (zawodnicy Juvenii Białystok) wzięli udział w V Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski "ZŁOTA JESIEŃ 2011" w Bielsku Podlaskim. Najlepsze wyniki uzyskali:
100m dowolnym - I miejsce Lisowska Wiktoria Vb, II miejsce Sobocińska Julia Vb, III miejsce Malewicka Gabriela Vb;
100m zmiennym - I miejsce Wiktoria Lisowska Vb, II miejsce Julia Sobocińska Vb;
50m dowolnym - I miejsce Wiktoria Lisowska Vb, II miejsce Julia Sobocińska Vb, III miejsce Gabriela Kozłowska Vb;
50m grzbietowym - III miejsce Kacper Markuszewski IVc;
50m grzbietowym - I miejsce Wiktoria Kowalczuk IVc, III miejsce Martyna Augustyniak IVc;
4x50m zmiennym - I i II miejsce - uczennice Vb;
4x50m zmiennym - IIIm - uczniowie IVc.
Wrzesień - październik 2011
w SP 29 listopad 2011

Święto Niepodległości (10 listopad 2011)
Dnia 10 XI 2011 r. odbył się uroczysty apel z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały klasy Vb SP i IIc PG pod opieką p. D. Seluk i p. E. Kamieńskiej. W montażu poetycko-muzycznym zostały przedstawione losy naszej Ojczyzny od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Uroczystość uatrakcyjniła prezentacja multimedialna dopasowana do
tematyki wierszy i pieśni patriotycznych.

Igrzyska Miasta Białegostoku w badmintonie (16 i 17 listopad 2011)
Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca w Igrzyskach Miasta Białegostoku w badmintonie. Obie drużyny uległy jedynie gospodarzom SP 32 (czyli zawonikom UKS Hubal w badmintonie).
Dziewczęta - Magdalena Pruszyńska 6b, Natalia Skorupska 6b, Patrycja Kosk 6b, Gabriela Kucharczyk 6b.
Chłopcy - Maciej Bagan 6b, Jonatan Pietrzak 6b, Adam Czajkowski 6b, Adrian Lupa 5a.
Opiekun - trener Michał Sowa.

Międzyszkolny konkurs "Bombka origami" (25 listopad 2011)
25.11.2011r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Bombka origami". Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół miasta Białegostoku. Przesłano wiele pięknych prac, z których wyróżniono 16. W swoich dziełach uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i wytrwałością. Nagrodzone papierowe cudeńka zaprezentowano na wystawie pokonkursowej w SP 29. Sponsorem konkursu był sklep odzieżowy "Fatałaszek" oraz Stowarzyszenie "Okolica". Nagrodzeni z naszej szkoły - Dominika Zubrycka Ib, Joanna Łukaszuk Ib, Igor Kowalewski IVa. (Organizator: Danuta Żołyńska, nauczanie wczesnoszkolne)

Dzień pluszowego Misia (SU) (25 listopad 2011)
Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wielu uczniów przynosi do szkoły swoją ulubioną przytulankę. Ten dzień jest również dniem promocji czytelnictwa. W naszej szkole tradycją już jest czytanie bajek najmłodszym, czyli dzieciom w świetlicy i zerówce. Uczennice klas II gimnazjum: Gabriela Antonowicz IIa, Dominika Misiewicz IIa oraz Gariela Kietura IIe przebrały się za różne postacie z bajek i poprowadziły wśród najmłodszych godzinę czytania bajek i bajeczek, zagadki oraz zabawy z malowaniem bohaterów różnych bajek. Każde dziecko poczęstowało się żelkami - żabkami.


  grudzień 2011

Dzień Sałatek  (02 grudzień 2011)
Tego dnia Samorząd Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej zorganizował Dzień Sałatek, czyli Dzień Zdrowego odżywiania się. Dochód ze sprzedaży sałatek został przekazany paniom pedagog.

Wyniki Konkursu Literacko - Plastycznego "Jestem kibicem z klasą" (grudzień 2011)
W tym roku Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Jestem kibicem z klasą" miał podtytuł "Euro 2012". I miejsce (w kategorii prozy) - Patrycja Sulik kl. VI, III miejsce (w kategorii poezji) - Szymon Awruk VIc, Anita Sulik Va. Przyznano też nam 3 wyróżnienia w kategorii poezji: Natalia Węcko Va, Adrian Lupa Va, Wiktoria Nowik Va.

Loteria fantowa  (6 grudzień 2011)
Uczniowie klas I i III nauczania wczesnoszkolnego zebrali zabawki na loterię fantową, z której dochód był przeznaczony na cele charytatywne. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomogły organizacje paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Loterię przygotowali uczniowie z wolontariatu pod okiem Pani pedagog.

Gwiazdka w skansenie  (13 grudzień 2011)
Klasa IIa uczestniczyła w imprezie "Gwiazdka w skansenie". Uczniowie wykonali papierowe ozdoby na choinkę w stylu retro, poznali technikę odbijania pocztówek z drzeworytu, piekli opłatki, którymi później dzielili się podczas klasowej wigilii, obejrzeli wiejską izbę ze stołem nakrytym do do kolacji wigilijnej i snopem siana umieszczonym w kącie pomieszczenia, a na koniec zadęli w długą drewnianą ligawkę, obwieszczając wszystkim zbliżające się Boże Narodzenie.

Konkurs Kolęd i Piosenki Świątecznej  (15 grudzień 2011)
II miejsce zajęła Julia Gołaszewska VIa w Wojewódzkim Konkursie Kolędy i Piosenki Świątecznej "Niech kolęda się niesie po świecie...".

Jestem odblaskowy  (16 grudnia 2011)
Straż miejska rozstrzygnęła II edycję konkursu plastycznego dla dzieci "Jestem odblaskowy”. Julia Szwed ze Szkoły Podstawowej nr 29 zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas drugich.
Listopad - grudzień 2011
w SP 29 styczeń 2012

Projekt zajęć pozalekcyjnych "W harmonii z otaczającym światem razem wędrujemy ku dorosłości"
Od lutego 2011r do grudnia 2011r trwały w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu. Podsumowanie działań i galerie zdjęć z realizacji można obejrzeć na stronie naszego gimnazjum >>KLIKNIJ<<

I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" (13 stycznia 2012)
Dużym sukcesem "reprezentacji" naszego Zespołu Szkół zakończył się udział w I Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej. W Jury konkursu oprócz wykładowców z uczelni i szkół muzycznych, gościła aktorka filmowa i teatralna Maria Pakulnis.
W najmłodszej kategorii I miejsce zdobyła Zofia Baranowska (kl.I SP), urzekając komisję grą na gitarze i śpiewem kolędy "Wśród nocnej ciszy". Wyróżnienia: kat. szkół podstawowych Zespół Rodzinny: Patrycja Kosk (kl.VI), Daniel Kosk (kl.III), Sylwester Kosk (kl.VI) oraz kat. gimnazjum Justyna Samosiuk (IIIa).
W kat. zespołów I miejsce zajął Chór naszego gimnazjum.

Bal charytatywny dla klas 4-6   (19 stycznia 2012)
Szkolne Koło Caritas (pod opieką Doroty Borsuk) zorganizowało bal charytatywny dla klas 4 - 6. Biletem wstępu była maskotka lub przybory szkolne, które zostały przeznaczone na wsparcie dzieci z jednej ze świetlic socjoterapeutycznych. Kolejnym celem była integracja i dobra zabawa szkolnych wolontariuszy.

 luty 2012
Walentynki
Dnia 14 lutego świętowaliśmy w szkole podstawowej Dzień Swiętego Walentego. Samorząd Uczniowski SP29 zorganizował w tym dniu wiele atrakcji. Odbył się Konkurs na Najlepszą Recytację Wiersza o Miłości. Uczestnicy konkursu losowali wiersze, które następnie deklamowali na różne sposoby. Laureatem Konkursu został Łukasz Dawidziuk z kl. VIc. Dodatkowo rozstrzygnięty został Konkurs na Najpiękniejszy Klasowy Wiersz Walentynkowy. Reprezentanci wszystkich klas IV-VI prezentowali przygotowane wcześniej przez klasę wiersze walentynkowe. Nagroda główna w tym konkursie została przyznana klasie Va. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
W tym dniu działała również Szkolna Poczta Walentynkowa.

Wojewódzki Konkurs z j. polskiego   (luty 2012)
Julia Gołaszewska VIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z j. polskiego. Finalistami tego konkursu zostali Szymon Awruk VIc i Tomasz Bocheń VIc (uczniowie Pani I. Lis).

Akcja charytatywna    (21 luty 2012)
Uczniowie klasy VIc sprzedawali ciasto. Dochód został przeznaczony na następujące cele charytatywne:
1. Wsparcie akcji Pani pedagog Małgorzaty Jurewicz, która pomaga uczniom naszej szkoły mającym trudności finansowe, jak również wspiera dzieci z jednej ze świetlic socjoterapeutycznych.
2. Wsparcie rehabilitacji Huberta Pieńczaka chorego na zanik mięśni.
Nie jest to akcja jednorazowa. Uczniowie tej klasy zamierzają przeprowadzić kilka takich sprzedaży ciasta, których celem będzie wsparcie dwóch powyżej wymienionych akcji. Przez cały rok szkolny trwała akcja zbierania zakrętek: "Odkręcamy - pomagamy", którą zainicjowało SKC SP 29.
Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych Nr 1. Chęć niesienia pomocy małemu dziecku choremu na zanik mięśni była bardzo duża, za co w dniu 8 czerwca złożył Pani Dyrektor podziękowania ojciec Huberta Pieńczaka.

Akademia Małego Amperka (23 luty 2012)
Przez cały rok szkolny uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w programie Akademia Małego Amperka. Kampania ma na celu edukację najmłodszych jak bezpiecznie obchodzić się z prądem.
Partnerem przedsięwzięcia zostało Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a honorowym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Przedsięwzięcie to stanowi rozszerzenie prowadzonej przez SEP Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bezpieczna elektryczność”. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się jak bezpiecznie obchodzić się z prądem; skąd bierze się elektryczność, czy widać prąd, jaki ma kolor, do czego służy i co zrobić aby był on przyjacielem a nie zagrożeniem. (DŻ)


 marzec 2012
Igrzyska Szkół Podstawowych w Pływaniu  (8 marca 2012)
W Finale Wojewódzkim Igrzysk Szkół Podstawowych w pływaniu w Augustowie drużyny SP 29 dziewcząt (Litwiejko Karolina, Babicka Paulina, Stasiełuk Lena, Sobocińska Julia, Lisowska Wiktoria, Kozłowska Gabriela) i chłopców (Awruk Szymon, Bocheń Tomasz, Kupiński Filip, Królik Paweł, Rynkowski Karol, Małyszko Mateusz) zajęły I miejsca!
Najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali:
50m dowolnym 1 Babicka Paulina, 1 Królik Paweł, 2 Awruk Szymon, 3 Choromański Michał;
50m klasycznym 1 Krynicka Angelika, 3 Stasiełuk Lena, 3 Marcinowicz Karol;
50m motylkowym 3 Sokólska Magda, 1 Bocheń Tomasz, 2 Rynkowski Karol;
50m grzbietowym 1 Litwiejko Karolina, 1 Kupiński Filip, 2 Sieczko Klaudia, 3 Jazykow Filip.

Warsztaty - Ozdoby wiosenne quilling   (7 marca 2012)
Zbliżają się święta i nadszedł czas na ozdoby wielkanocne. 7 marca 2012r. odbyły się warsztaty, na których nauczyciele z różnych szkół i przedszkoli, uczyli się wykonywania pocztówek i ozdabiania jaj metodą quillingu. Spotkaniu patronował MODM oraz pani metodyk Celina Borowska. Licznie zgromadzonych nauczycieli przywitała pani dyrektor Elżbieta Rogowska. Uczestnicy warsztatów zapoznali się w tajnikami tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zawiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie wewnętrznych warstw papieru. Prowadzące zajęcia p.D. Okułowicz i p. D. Żołyńska cierpliwie tłumaczyły, pokazywały i objaśniały, w jaki sposób wykonać piękne prace.
Zajęciom towarzyszyła wystawa prac p D. Okułowicz, p J. Reniewicz i p. D. Żołyńskiej.

Dzień Kobiet   (8 marca 2012)
Apel z okazji Dnia Kobiet przygotowały klasy IVb szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum pod kierunkiem pani Natalii Topczewskiej i Justyny Pacewicz. W akademii uczestniczyli uczniowie z obu szkół, dyrekcja oraz nauczyciele. Pomysł był prosty - z humorem i żartem przypomnieć o Święcie Wszystkich Pań. Udało się w 100%, ponieważ dobrej zabawy było mnóstwo. Chłopcy ze szkoły podstawowej recytowali piękne wierszyki, cała klasa zaśpiewała piosnkę na cześć kobiet. Uczniowie gimnazjum przygotowali zabawną scenkę z małżeńskiego życia, która wzbudzała salwy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności.

Dzień Otwarty w SP 29  (15 marca 2012)
W czwartek (15 marca 2012) po południu uczniowie z nauczycielami prezentowali osiągnięcia szkoły.
Na holu I piętra odbyła się część artystyczna (pokazy muzyczne, taneczne, prezentacja o E-Twinningu).
W salach czekali nauczyciele klas I-III SP, którzy udzielali odpowiedzi na pytania. Można było obejrzeć piękne wystawy prac uczniów. Sala 18 pełni funkcję Szkolnej Izby Pamięci - można było obejrzeć kroniki oraz pamiątki związane z patronami naszej szkoły. W sali 20 prezentowano sportowe osiągnięcia naszych uczniów. Na sali gimnastycznej odbył się pokaz gry w badmintona zorganizowany przez szkolną sekcja badmintona. Świetlica szkolna zapraszała do udziału w atrakcyjnych zajęciach stolikowych. Nauczyciele świetlicy udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania.

VIII Przegląd Zajęć Pozalekcyjnych   (21 marca 2012)
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyły się przesłuchania uczniów w ramach VIII Przeglądu Zajęć Pozalekcyjnych. Reprezentanci Zespołu Szkół Sportowych nr 1 pod kierunkiem pani Anny Michalewicz zdobyli:
- wyróżnienie - Zofia Baranowska (kl. I SP 29),
- Brązowe Pasmo - Chór PG 20,
- Srebrne Pasmo - zespół wokalny: Monika Duchnowska, Daniel Kosk, Norbert Podgórski, Adrian Turowski, Patryk Zadykowicz (kl. III SP 29) oraz Natalia Węcko (kl. V SP 29),
- Złote Pasmo - Łukasz Dawidziuk (kl. VI SP 29) oraz grupa taneczna: Karolina Sidorczuk, Karolina Jarmoszuk, Justyna Gerasimiuk (PG 20).

Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski SP29 zorganizował Szkolny Konkurs Talentów. Uczniowie klas IV-VI prezentowali swoje talenty taneczne i wokalne. Laureatami Konkursu zostały uczennice kl. VIa - Julia Gołaszewska i Agnieszka Babilewicz oraz Małgorzata Arciszewska z kl. IVa.

Zajęcia z tenisa ziemnego    (marzec 2012)
Szkoła Podstawowa nr 29 w ramach promowania tenisa ziemnego dostała darmowe wejścia na korty tenisowe RICHI przy ul. Antoniuk Fabryczny. Uczniowie klasy IVb skorzystali z tej możliwości. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy próbował swoich sił i uzyskał parę wskazówek od trenera. Na koniec urządziliśmy małe zawody. (NT)

Skansen Muzeum Wsi    (30 marca 2012)
Przed Świętami Wielkiej Nocy uczniowie klas pierwszych wyjechali na wycieczkę do Muzeum Wsi. Tam zapoznali się z dawną sztuką wykonywania ozdób świątecznych. Uczestniczyli w ozdabianiu jajek metodą batiku, samodzielnie wykonywali palmy wielkanocne z krepiny. Obejrzeli wiejską izbę skromnie ozdobioną i przygotowaną do wielkanocnego śniadania. Zapoznali się z tradycjami towarzyszącymi dniom świątecznym. Uczestniczyli w tworzeniu pocztówek metodą drzeworytu. Pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni. (DŻ)

Styczeń - marzec 2012
w SP 29 kwiecień 2012 
Wyróżnienia w konkursie fotograficznym "Przyroda wokół mnie"   (16 kwietnia 2012)
Prace trójki uczniów SP 29 - Sulik Anita, Sulik Patrycja i Łukasz Dawidziuk zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym "Przyroda wokół mnie". Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbyło się Uniwersyteckie Muzeum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku.

Konkursy matematyczne (kwiecień 2012)
W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN (listopad 2011). Miejsce 9 w Polsce i dyplom wyróżnienia otrzymał Grzegorz Zińczuk 5b (opiekun p.Górska). Miejsce 7 i wyróżnienie zdobył Szymon Awruk 6c (opiekun p. Czajkowska).
W marcu 2012 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Daniel Kosk uczeń klasy 3b otrzymał dyplom wyróżnienia i nagrodę książkową.
W kwietniu miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Wzięło w nim udział 15 ucz. Nagrodzeni to: Jakub Białoszewski 4c (opiekun p.Czajkowska) - miejsce 3 w Polsce - dyplom laureata i nagroda książkowa oraz Grzegorz Zińczuk 5b (opiekun p.Górska) - miejsce 8 w Polsce - wyróżnienie i Szymon Awruk 6c (opiekun p.Czajkowska) - miejsce 9 w Polsce - dyplom wyróżnienia.


 maj 2012 
EKO - PLANETA  (maj 2012)
W bieżącym roku szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta uczestniczyło 37 uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Najlepszy wynik w szkole w kategorii testowej uzyskała Anita Sulik z kl.Va, w kategorii prac indywidualnych wyróżnione zostały dwie prace: Anity Sulik z kl.Va i Patrycji Sulik z kl.VIb.

Poznajemy zawody - straż pożarna (11 maja 2012)
W ramach poznawania nowych zawodów pierwszaki udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Tam zapoznały się z pracą ludzi, którzy nie tylko gaszą pożary, ale także ratują ludzkie zdrowie i życie, pomagają w trakcie klęsk żywiołowych i katastrofach. Największy podziw wzbudziły piękne wozy, ich wyposażenie, sprzęt strażacki i mundury. Uczniowie mogli też podlać trawniki przed budynkiem wodą z węża strażackiego. (DŻ)

Park Linowy w Doktorach (24 maja 2012)
Klasa IVb wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego w Doktorach. Uczniowie zmagali się torem przeszkód i ścianką wspinaczkową. Na koniec było ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy na świeżym powietrze. Wszyscy super się bawili, a zakwasy mieliśmy przez tydzień. (NT)

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny (maj 2012)
Julia Gołaszewska kl. VIa zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy!

 czerwiec 2012 

Dzień Dziecka i Sportu    (01 czerwca 2012)
Z powodu złej pogody Wiosenna Parada Młodych odbyła się w szkole. Było radośnie, głośno, kolorowo i "słonecznie". Czekamy teraz na wymarsz Wiosennej Parady Młodych, który odbędzie się 28.06. W szkole odbywały się różne gry, zabawy, konkursy oraz rozgrywki sportowe (m.in. tenis stołowy, bule, siatkówka).

Turniej memory w Centrum im. Ludwika Zamenhofa    (01 czerwca 2012)
Uczniowie klasy IVa i IVc uczestniczyli w Centralnym Turnieju Memory organizowanym przez Centrum im. L. Zamenhofa. W grze wzięły udział 144 osoby w kategorii grupowej i indywidualnej. W tej pierwszej kategorii II miejsce zajęli Szymon Bedeniczuk i Michał Augustynowicz z klasy IVc, zaś III miejsce Paulina Sawoniuk i Gabriela Czech z IVa. Natomiast w kategorii indywidualnej III miejsce uzyskał Konrad Wiński z klasy IVa, a wyróżnienia dostali: S. Iłendo, Sz. Bedeniczuk, P. Sawoniuk. Obok nagród dużą atrakcją była szansa zagrania w memory na tablicy multimedialnej. Nowością zaś były klocki w rozmiarze XXL. Dzieci miło spędziły czas, zwiedzały też wystawy i układały puzzle z zabytkami Podlasia.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego "Albus 2012"    (czerwiec 2012)
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 zdobyli 9 tytułów laureata: Piotr Zarzeczny IVb, Julia Grygorczyk IVb, Grzegorz Zińczuk Vb, Paulina Chomik Va, Anna Panas Va, Natalia Węcko Va, Szymon Awruk VIc, Julia Gołaszewska VIc, Tomasz Bocheń VIc. Uzyskano też 5 wyróżnień: Michalina Seluk IVa, Agata Jurewicz IVa, Izabela Gryc Vb, Maciej Mackiewicz VIa, Wiktoria Figlewska VIa.

Wycieczka do Kiermus i Pentowa    (6 czerwca 2012)
Uczniowie klasy IIa z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Kiermus i Pentowa. Poznali tam staropolskie zwyczaje i tradycje, sposoby życia różnych warstw społeczeństwa polskiego w XVI wieku (zwiedzili Jantarowy Kasztel, obejrzeli dworek i czworaki, biesiadowali w starej karczmie). Obserwowali także żubry w Kiermusach i bociany we Wsi Bocianiej w Pentowie. Po powrocie z wycieczki opisali swoje wrażenia i zilustrowali je. (BK)

EURO w SP 29    (8 czerwca 2012)
W związku z rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, klasa IIa rozegrała mecz piłkarski. Rolę sędziów pełnili uczniowie naszego gimnazjum. Piłkarze włożyli na tę okoliczność stroje w barwach narodowych. Obie drużyny: zwycięska i pokonana otrzymały w nagrodę słodycze i soki przygotowane przez rodziców. (BK)

Festyn rodzinny    (10 czerwca 2012)
W ramach integracji klasy uczniowie z IVb z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na festyn do Majątku Howieny w Pomigaczach. Były śpiewy, pokazy zwierząt, ognisko i zabawy. Była nawet Miss Polski 2010 Rozalia Mancewicz, która spędziła z nami trochę czasu. Wszyscy aktywnie spędzili ten czas. Nie było mowy o nudzie, a rodzice lepiej poznali się z dziećmi. (NT)

Wycieczka do wioski indiańskiej    (15 czerwca 2012)
W czerwcu klasa 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do wioski indiańskiej. Uczniowie zapoznali się ceremoniami i obrzędami, wzbogacili swoją wiedzę o Indianach żyjących przed stu i więcej lat. Dzieci podziwiały rękodzieło, stroje ceremonialne i biżuterię. Po części oficjalnej nastąpiły niecodzienne gry i zabawy wywodzące się z kultur indiańskich, w pięknej scenerii. Dzieci uczyły się strzelać z łuku, walczyły między sobą przeciągając linkę, rzuty piłeczkami i walki na drągu. Wszystkie zabawy zespołowe jak i indywidualne miału na celu rozwijanie szacunku dla swoich rywali i zdrowej rywalizacji. We wspaniałych humorach klasy pierwsze wróciły do szkoły. (DŻ)
 
Medale w Mistrzostwach Polski Młodzików 13 letnich w pływaniu    (17 czerwca 2012)
Mamy kolejne medale na imprezie rangi centralnej. Mistrzostwa Polski Młodzików 13 letnich w pływaniu są aktualnie rozgrywane pod nową formułą jako Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w pływaniu. Ze względu na dużą liczbę startujących zawody odbyły się równocześnie w dwóch ośrodkach: Ostrowcu Świętokrzyskim i Gorzowie Wielkopolskim. Po zsumowaniu wyników powstała ogólnopolska lista rankingowa. Złoty medal wywalczył Tomasz Bocheń 6c na 100m st.motylkowym. Ponadto zajął 4 miejsce na 200m zmiennym i 5 na 100m dowolnym.
Dwie sztafety chłopców zajęły I miejsca! 4x 50m dowolnym w składzie: Paweł Królik, Szymon Awruk, Filip Kupiński, Tomasz Bocheń oraz 4x 50m zmiennym w składzie: Filip Jazykow, Filip Kupiński, Tomasz Bocheń, Paweł Królik (wszyscy klasa 6c). Zawodników do zawodów przygotowywali trenerzy: Piotr Mikłosz i Tomasz Lankau.

Zwiedzanie Białegostoku    (19 czerwca 2012)
Klasa IIa wybrała się na historyczny spacer po mieście. Uczniowie zwiedzili Pałac Branickich, Pałacyk Gościnny, zajrzeli do Starego Kościoła - mauzoleum rodu Branickich. Przypomnieli także wiadomości o Józefie Piłsudskim, zatrzymując się przez chwilę przy jego pomniku. Potem w drodze na lody przemierzyli Rynek Kościuszki. Na zakończenie zapoznali się z postacią Ludwika Zamenhofa: obejrzeli jego popiersie, zdjęcie przedstawiające dom rodzinny twórcy esperanto oraz mural poświęcony białostockim esperantystom.

Podsumowanie konkursu "Baterie, zagrożenie dla środowiska i ludzi"    (czerwiec 2012)
Jak co roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum aktywnie uczestniczyli w Ekokonkursie "Baterie, zagrożenie dla środowiska i ludzi". Konkurs jest organizowany przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku w ramach Akcji Zbiórki Baterii "Działaj Czysto!"
Szkoła Podstawowa nr 29 zajęła III miejsce w rankingu szkół, które zebrały najwięcej baterii w kg. i uzyskała tytuł EKOSZKOŁY (zebrano 330 kg baterii).
W kategorii EKOKLASA (klasa, która zebrała najwięcej baterii w szt.) I miejsce zdobyła klasa Va (9881 szt. baterii) i w nagrodę wszyscy uczniowie tej klasy pojadą na wycieczkę do Białowieży.
W kategorii EKOUCZEŃ (uczeń, który zebrał najwięcej baterii w szt.), wyróżnionych i nagrodzonych zostało 9 uczniów: Anita Sulik kl.Va - 9300 szt. baterii - 1 miejsce w rankingu, Rozalia Tymińska kl.IVc - 6510 szt.- 2 miejsce, Szymon Awruk kl.VIc - 5380 szt. - 4 miejsce, Łukasz Dawidziuk kl. VIc - 2057 szt. - 22 miejsce, Paulina Chomik kl.Va - 442 szt. i 87 miejsce, Lena Stasiełuk kl.VIc - 441 szt. i 88 miejsce, Karol Marcinowicz kl.VIc - 304 szt. - 108 miejsce. Wszyscy wyróżnieni uczniowie zdobyli tytuł EKOUCZNIA.

Konkurs Przyroda Podlasia w czterech porach roku    (czerwiec 2012)
  Nasza szkoła była współorganizatorem V już edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-literacko-fotograficznego "Przyroda Podlasia w czterech porach roku" w kategorii literacko - fotograficznej (org. Dyr. I. Boreczko-Aksiucik i T. Włodarczyk). Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z całego województwa.
Z Szkoły Podstawowej nr 29 wyróżnienia otrzymały Anita Sulik 5a i Patrycja Sulik 6b.
  >Wyniki konkursu<

Wycieczka - nagroda w konkursie    (25 czerwca 2012)
Uczniowie klas Va, VIc, VIb i IVc za zdobycie tytułu EKOKLASY i wysokie miejsca w kategorii EKOUCZEŃ nagrodzeni zostali wycieczką Białowieskim Expresem po Puszczy. Zobaczyliśmy Rezerwat Pokazowy Zwierząt, Muzeum Przyrodniczo-Leśne z nowoczesną prezentacją multimedialną, odbyliśmy przejażdżkę po Polanie Białowieskiej i Szlakiem Dębów Królewskich (org. Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM w Białymstoku).

Kwiecień - czerwiec 2012
w SP 29