Archiwum - rok szkolny 2012/2013

Wrzesień 2012 

Październik 2012

Listopad 2012

Grudzień 2012

Styczeń 2013 

Luty 2013 

Marzec 2013 

Kwiecień 2013 

 

Maj 2013 

Czerwiec 2013 

 

          
 wrzesień 2012 
Początek roku szkolnego   (3 września)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 zaszczycili patroni szkoły Synowie Pułku.


XII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru   (7 września 2012)
Poczet sztandarowy oraz uczniowie klas szóstych SP 29, klas drugich i trzecich gimnazjum PG 20, jak co roku brali udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

Sprzątanie świata 2012: „Kocham, lubię, szanuję – nie śmiecę!”   (16 września 2012)
Sprzątanie widziane oczami Dominiki Chańko Vc:
"Tegoroczna XIX edycja akcji „Sprzątanie świata” odbyła się pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję - nie śmiecę…!” Od 8 lat systematycznie i bardzo chętnie biorę w tym udział. Nie tylko w te wyznaczone dni dbam o środowisko. Codziennie staram się zachować czystość i porządek w domu, w szkole, na ulicy w lesie i we wszystkich miejscach w jakich się znajduję.
W moim domu od dawna segregowane są odpady. Jadąc samochodem nigdy nie wyrzucam żadnych śmieci przez szybę. Będąc w lesie, w parku i na łące nigdy nie zdarzyło mi się wyrzucić najmniejszego nawet papierka. Dnia 13.IX.2012 roku cała nasza szkoła sprzątała teren wokół szkoły oraz pobliskie ulice. Każdy z nas dostał jedną, foliową rękawiczkę. Otrzymaliśmy również po 3 worki do segregowania: czarny - na różne odpady, zielony - na szkło, żółty - na plastik.
PAMIĘTAJMY - SPRZĄTAJMY NA CODZIEŃ, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!"

Warsztaty w Castoramie   (20 września 2012)
Uczniowie klasy IIa z wychowawczynią p. G. Niemyjską uczestniczyli w warsztatach plastycznych, organizowanych przez Castoramę, pod hasłem „Majsterkowo”. Po przybyciu na miejsce każde dziecko otrzymało potrzebne materiały i narzędzia, niezbędne do samodzielnego wykonania ozdobnej doniczki. Efektem intensywnej pracy były pomysłowe i różnorodne prace. Na zakończenie każdy mały majsterkowicz otrzymał drobny upominek i dyplom uczestnictwa w warsztatach. Wizyta wszystkim bardzo się podobała.

Enjoy my origin - Poznajemy inne kultury   (21 września 2012)
W dniach 17 -21 września już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole studentów z zagranicy w ramach projektu Enjoy My Origin. Jest to narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska skierowany do szkół podstawowych na terenie całego kraju.
W tym roku naszymi gośćmi były praktykantki z Bułgarii oraz Tunezji. Przeprowadziły one warsztaty edukacyjne dla uczniów naszej szkoły z zakresu tematów związanych z geografią, kulturą, historią oraz tradycjami swoich krajów. Dzięki lekcjom przeprowadzonym za pomocą różnych metod (gry, zabawy, zajęcia interaktywne, prezentacje) uczniowie mieli okazję poznania wielu ciekawych aspektów kulturowych dotyczących Bułgarii i Tunezji. Bezpośredni kontakt z obcą kulturą wpłynął na budowanie postawy otwartości i tolerancji, a nauka języka angielskiego i innych języków obcych okazała się naprawdę przydatna.

Dzień Tosta   (26 września 2012)
Uczniowie klasy 2 zorganizowali Dzień Tosta. Uczniowie przygotowali potrzebne produkty, samodzielnie przygotowywali kanapki. Potem następowało pieczenie w tosterze. Jeszcze pyszny ketchup i gotowe. Wszystkim kanapki smakowały wybornie.

 
  październik 2012   
Warsztaty "Szkoła dla rodziców"   (październik 2012)
W naszej szkole od 4 października 2012r (czwartek) rozpoczęły się warsztaty SZKOŁA dla RODZICÓW.
Przez 10 kolejnych czwartków o 16.30, w sali nr 6, wszyscy chętni rodzice będą pogłębiali swoją wiedzę na temat dobrego i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Prowadzące, to z wieloletnim stażem zawodowym pracownice Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 2, profesjonalistki w swoich dziedzinach, pani psycholog Anna Nieścieruk oraz pani pedagog Ewa Karczewska.

Tydzień Czytania Dzieciom   (5 października 2012)
W ramach akcji Tydzień Czytania Dzieciom uczniowie poznawali twórczość Beaty Ostrowickiej na podstawie przeczytanych im fragmentów książek - "Mój kochany Kotopies", "Bobek", "Ale ja tak chcę", "Misia rządzi". Podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny ilustrujący treść ulubionej książki pisarki. W konkursie tym pierwsze miejsce zdobyła Ola Maliszewska z Ib, drugie miejsce Hubert Matulewicz Ib a miejsce trzecie Ania Dobrzycka z IIIa.

„Jaka jest przyroda w Naszej okolicy”   (8 października 2012)
Klasa 2a i 2b w ubiegłym roku szkolnym wzięły udział w konkursie organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku pt. „Jaka jest przyroda w Naszej okolicy”. Uczniowie zakwalifikowali się do udziału w projekcie na rok szkolny 2012/2013. Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu Białostockiego oraz promocję RDOŚ w Białymstoku. 8 października odbyły się warsztaty przeprowadzone przez pracowników RDOŚ. Uczniowie otrzymali specjalnie dla nich przygotowany pakiet, w skład którego wszedł wyjątkowy zestaw pomocy edukacyjnych (zeszyt edukacyjny z naklejkami, plan lekcji, linijka, długopis, kredki, torba ekologiczna). Ponadto pakiet uatrakcyjniono maskotką z nadrukowanym logo, przedstawiająca zwierzę, gatunek chroniony, które stanie się również wizerunkiem instytucji oraz będzie pomocne podczas warsztatów.

Opera „Straszny dwór”   (9 października 2012)
Uczniowie klas pierwszych gimnazjum i szóstych szkoły podstawowej gościli po raz pierwszy w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Budynek zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz zrobił na nas wielkie wrażenie. Głównym celem było obejrzenie narodowej opery polskiej Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. Obok popisów wokalnych śpiewaków bardzo spodobała się uczniom scenografia (org. Anna Michalewicz).

Wycieczka do lasu   (15 października 2012)
Klasa IIIa była na wycieczce w lesie. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, określali rodzaj lasu, wskazywali jego warstwy, omawiali warunki panujące w lesie i obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Potem sprzątali las i bawili się w różne zabawy. Klasa odwiedziła również Miejsce Pamięci Narodowej, gdzie zapaliła znicze i uczciła minutą ciszy pamięć ofiar II wojny światowej.

Spotkanie z ciekawymi zawodami   (18 października 2012)
Klasa 6a z wychowawczynią, panią Ewą Madurą i pedagog Małgorzatą Jurewicz uczestniczyły w „SPOTKANIU Z CIEKAWYMI ZAWODAMI”. Prezentacja przedstawicieli zawodów i służb mundurowych: wojska, policji straży miejskiej, straży pożarnej i straży granicznej odbyła się w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Każdy z przedstawicieli służb mundurowych opowiedział nie tylko o wykonywanym zawodzie, ale również o swoich pasjach, które udaje się pogodzić z pracą. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania zrobił pokaz wytresowanego psa obronnego i jego przewodnika. Tresura odbywała się na trawniku obok Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego. Na początek psia musztra, czyli ćwiczenia z posłuszeństwa (np. chodzenie przy nodze, pozostawania w miejscu, przy czym komendy wydaje się słownie lub za pomocą gestów). Bardziej żwawo reagował pies na ćwiczenia obronne, polegające na ataku na pozoranta. Tu musiał obezwładnić agresora, nie bać się wystrzałów, ale też chronić przewodnika, gdy napastnik próbował go zaczepić. Pies obronny może być wykorzystywany do działań prewencyjnych, do ochrony przewodnika, do pościgów i do obezwładnia osób. Do tropienia śladów, zwłaszcza przy włamaniach, bójkach, rozbojach. Może być wykorzystywany do wykrywania różnych substancji.

Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką   (18 października 2012)
W spotkaniu z pisarką Beatą Ostrowicką uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, oraz zaproszeni goście z kilku białostockich szkół. Autorka opowiadała dzieciom o swoim warsztacie pisarskim, zachęcała uczniów nie tylko do czytelnictwa ale i do prób samodzielnego tworzenia.

Rocznica nadania szkole imienia Synów Pułku   (25 października 2012)
25 października jest dniem bardzo ważnym dla nas wszystkich - świętujemy rocznicę nadania szkole zaszczytnego imienia Synów Pułku. W tym roku SP nr 29 celebrowała uroczystość po raz dwudziesty dziewiąty, natomiast cały ZSS nr 1 po raz szósty. Na tę okazję przybyło wielu znakomitych gości: przedstawicieli Środowiska Synów Pułku i kombatanckich, przyjaciele szkoły, proboszcz tutejszej parafii - ks. Jacek Tomkiel. Po części oficjalnej, wręczeniu odznaczeń (m.in. wicedyrektorowi szkoły Panu Franciszkowi Boleście), rozpoczęła się część artystyczna wg scenariusza napisanego przez Pana Marka Kuklińskiego "Gdy byłem chłopcem, chciałem być żołnierzem", która była swoistą lekcją historii, skłaniała do refleksji nad sytuacją młodego człowieka w czasie wojny i obecnie - w wolnej Polsce. Swoje role znakomicie kreowali uczniowie z Kawiarenki Literackiej PG 20 pod kierunkiem Pani Elżbiety Zawistowskiej. Wiele wzruszeń i uśmiechu dostarczyli najmłodsi, odgrywający role "małych żołnierzyków". O oprawę muzyczną przedstawienia zadbała Pani Anna Michalewicz z Chórem PG 20 przy akompaniamencie Pana Marka Kuklińskiego.
Część artystyczna została przedstawiona jeszcze raz - nauczycielom i uczniom pozostałych klas - aby wszyscy mogli odczuć, że 25 października to dzień świąteczny, radosny, bardzo ważny dla całej naszej społeczności szkolnej.

Festiwal Piosenki z „Uśmiechem”   (25 października 2012)
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku odbył się Festiwal Piosenki z „Uśmiechem”. W kategorii klas I – III Szkołę Podstawową nr 29 w Białymstoku reprezentowała Maja Markowska przygotowana przez panie: Annę Michalewicz i Danutę Okułowicz. Uczennica naszej szkoły zaprezentowała utwór „Bezzębny blues”.

Konkurs „Przyroda wokół mnie”   (26 października 2012)
Uczniowie SP 29 wzięli udział w konkursie plastyczno-fotograficznym „Przyroda wokół mnie” (org. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku). Konkurs ma na celu nie tylko zainteresowanie młodzieży otaczającą przyrodą i problemami ochrony środowiska, ale również kształtowanie właściwych postaw młodego człowieka wobec przyrody oraz zapoznanie z obiektami przyrodniczymi.
Wrzesień -
październik 2012
w SP 29


 
  listopad 2012 

Zawody pływackie „Mleko z klasą”   (2 listopada 2012)
Relacja z III edycji zawodów pływackich „Mleko z klasą” w których brali udział uczniowie SP 29: http://www.miejskoaktywni.pl

Apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości   (9 listopada 2012)
Klasy 5b SP29 i IIe PG20 z wychowawczyniami przygotowały apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, Synowie Pułku. Muzykę do apelu przygotowała pani Anna Michalewicz. Wspólnie na nowo wspominaliśmy tamte wydarzenia. To była dla nas świetna lekcja historii. Każdy w ciszy i skupieniu oglądał apel.

II ogólnopolski konkurs z wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST   (13 listopada 2012)
Grupa uczniów klas szóstych wzięła udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony. Meditest ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia oraz pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego ciała. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Pola Skrzymowska 6b, która w ogólnopolskim rankingu uplasowała się na 22 miejscu.

Dzień Pluszowego Misia   (23 listopada 2012)
W naszej szkole tradycyjnie od kilku lat także obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. Uczniowie gimnazjum zwolnieni byli tego dnia z pytania lub niezapowiedzianych kartkówek. Dzieci z klas 0-III słuchały, czytanych przez dziewczyny z SU PG, fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia, zgadywały znane postacie z bajek i oczywiście częstowały się żelkami w kształcie misiów.

Konkurs Piosenki Jesiennej (24 listopada 2012)
W konkursie zorganizowanym przez wychowawców świetlicy uczestniczyły dzieci z klas 0-III oraz zaproszeni goście - dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 29.
Wyniki: I miejsce - Julia Matan PS nr 29, Maja Markowska Ib SP nr 29, Emilia Wojno IIb, Anna Mojsik IIa;
II miejsce - Natalia Brodowska Ib SP nr 29, Kinga Zalewska IIa SP nr 29;
III miejsce - Zuzanna Szycko PS nr 29;
wyróżnienia - Urszula Korniłowicz „0” SP nr 29, Patryk Anchimiuk PS nr 29, Antonina Kubicka PS nr 29, Patrycja Rynkiewicz PS nr 29.

Wizyta klas drugich w Schronisku dla zwierząt   (28 listopada 2012)
Uczniowie klas IIA i IIB pod opieką p. G .Niemyjskiej i p. D. Żołyńskiej od października prowadzili zbiórkę suchej karmy i koców dla czworonogów z białostockiego schroniska. Pod koniec listopada wszystkie zebrane „dary” zostały przekazane przez dzieci do schroniska. Cieszymy się, że chociaż troszeczkę pomogliśmy pieskom, szczególnie, że zbliża się surowa zima.

Prawidłowe relacje w rodzinie - spotkanie z rodzicami   (29 listopada 2012)
Tego dnia odbyło się spotkanie rodziców uczniów ZSS nr 1 z Panią Barbarę Choroszewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Białymstoku. Jest to kolejne spotkanie na temat tworzenia prawidłowych relacji w rodzinie (wzorców porozumiewania się w rodzinie), sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu dziecka.

 
  grudzień 2012   

Konkurs "Bombka origami"   (5 grudnia 2012)
Po raz drugi odbył się konkurs "Bombka origami". Uczniowie klas I - III, wraz ze swoimi opiekunami, przygotowali wspaniałe ozdoby z papieru. Bombki z kolorowego papieru składane techniką origami to prosty i szybki sposób na udekorowanie świątecznego drzewka. Tak wykonane ozdoby rozwijają także wyobraźnię. Jury podczas oceny przesłanych ozdób brało pod uwagę technikę wykonanych prac, oryginalność i estetykę. Wiele wykonanych przez uczniów prac wymagało cierpliwości podczas ich wykonywania. Nagrodzonych zostało ponad 30 uczniów z różnych szkół miasta Białegostoku. Każdy z wyróżnionych uczestników potrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Sponsorem nagród rzeczowych byli właściciele sklepu "Fatałaszek". Wszystkie papierowe cudeńka brały udział w wystawie pokonkursowej zorganizowanej na terenie szkoły.

Wojewódzki Konkurs Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie…” (6 grudnia 2012)
W "mikołajkowe święto" uczennica klasy Ib Maja Markowska uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie…”, którego organizatorem było PG 6 w Białymstoku. Podczas eliminacji wykonała dwie piosenki: „Za kominem świerszczyk spał” oraz „Jingle bels”.
Dnia 11 grudnia podczas Gali Finałowej w PG 6 w Białymstoku Maja zaśpiewała „Jingle bels” i odebrała dyplom oraz nagrodę za zdobycie II miejsce w kat. soliści (opiekun Anna Michalewicz).

Nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jestem odblaskowy”   (7 grudnia 2012)
Uczniowie klas drugich wzięli udział w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jestem odblaskowy” (org. Straż Miejska w Białymstoku, pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku). Na 500 nadesłanych prac nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: Niemyjski Michał - I miejsce, Myszkowska Wiktoria - II miejsce, Piskor Karolina - wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów miała miejsce w WOAK „Spodki”.

Laureatka w XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”   (8 grudnia 2012)
Maja Markowska Ib (opiekun Anna Michalewicz) uczestniczyła w XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wzięło w nim udział ok 300 osób w tym soliści, duety i zespoły wokalne. Jury pod przewodnictwem pani Lidii Trojanowskiej przyznało III miejsce uczennicy Szkoły Podstawowej nr 29 w Białymstoku w kategorii: soliści do lat 7 za fantastyczne wykonanie piosenki „Sroka Jubilerka”. Gratulacje.

Festiwal Kolęd i pastorałek (8 grudnia 2012)
Zuchy z 11 BGZ „Słoneczna Gromada” i harcerze z 36 BDH „Leśni” uczestniczyli w Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP. I miejsce w kategorii zuchowej zdobyła Anna Mojsik a II miejsce w kategorii harcerskiej zdobyła Małgorzata Arciszewska.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego "Jestem kibicem z klasą"   (grudzień 2012)
I miejsce (w kategorii prozy) - Anita Sulik VIa, II miejsce (w kategorii poezji) - Adrian Lupa VIa.

Igrzyska Miasta Białegostoku w Pływaniu   (11 grudnia 2012)
Zwycięstwem reprezentantów SP 29 zakończyła się rywalizacja w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Pływaniu.
Relacja z imprezy na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl

Miejski konkurs kolęd i pastorałek „Kolęda malucha”   (20 grudnia 2012)
Na scenie MDK w Białymstoku odbyła się XI edycja miejskiego konkursu kolęd i pastorałek dla uczniów klas I-III SP „KOLĘDA MALUCHA”. Uczestniczyła w nim Maja Markowska Ib, która pięknie wykonała kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” (opiekun Anna Michalewicz).
Listopad -
grudzień 2012
w SP 29


 
  styczeń 2013 

Zabawa karnawałowa   (12 stycznia 2013)
Uczniowie klas 0-III wzięli udział w zabawie karnawałowej w WOAK „Spodki”. Dzieci tańczyły przy najnowszych hitach muzycznych, brały udział w licznych konkursach i zabawach, oglądały występ iluzjonisty, a także spotkały się z bohaterami dziecięcych kreskówek. Na koniec spotkały się ze Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. Zabawa była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili.

Zwyciężczyni konkursu pamięci Simony Kossak   (17 stycznia 2013)
Małgorzata Mojsiuszko VIb zajęła pierwsze miejsce w "Konkursie literacko - plastycznym pamięci Simony Kossak" (org. Polskie Radio Białystok). Konkurs polegał na napisaniu opowiadania o tematyce przyrodniczej, wzbogacony własnoręcznie wykonaną ilustracją. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Trzy nagrodzone prace oraz dziesięć, które uzyskały największą liczbę głosów internautów tworzyć będą książkę, która ukaże się przed wakacjami i trafi do dzieci z hospicjów i szpitali. Gratulacje!

Wokalne sukcesy uczennicy Ib Mai Markowskiej    (styczeń 2013)
15.I.2013 - Maja Markowska, uczennica klasy I b SP 29 wystąpiła gościnnie podczas konkursu wojewódzkiego: XII Prezentacje Małych Form Teatralnych „Kolędy to czas - 2013”. W jej wykonaniu publiczność wysłuchała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w języku polskim i angielskim. Do występu Maję przygotowały panie: A. Michalewicz i D. Okułowicz.
20.01.2013 - Maja Markowska po brawurowym wykonaniu piosenki „Jingle Bells” pokonała konkurencję w kat. do lat 7 i zajęła I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolędy i Pastorałki z Radiem Jard (opieka Anna Michalewicz).
27.01.2013 - W Bielsku Podlaskim odbył się XIV Ogólnopolski Dziecięco - Młodzieżowy Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej. Bielska „Kantyczka”. „Kantyczka” to nie tylko konkurs wokalny, to również koncerty wykonywane wspólnie przez gości i gospodarzy Festiwalu, warsztaty wokalne (zajęcia emisji głosu, dykcji, interpretacji utworów) prowadzone przez profesjonalnych instruktorów i muzyków, wspólne „rozśpiewania” i indywidualne konsultacje wokalne.
Festiwal odbył się w dniach 26 - 27 stycznia 2013 r. na scenie głównej BDK w Bielsku Podlaskim. W konkursie startowało 26 młodych wokalistów z całej Polski wyłonionych na podstawie przysłanych wcześniej nagranych utworów. Z radością informujemy, że uczennica klasy I b, Maja Markowska otrzymała wyróżnienie Dyrektora Festiwalu. Maja zaprezentowała dwa utwory: kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” i pastorałkę „Kolędnicy - Wędrownicy”, które przygotowała pod czujnym okiem pani Anny Michalewicz.


II Festiwal Piosenki z uśmiechem

Konkurs Piosenki Jesiennej

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki 

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolęda Malucha"

Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

II Woj. Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”


II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”    (21 stycznia 2013)
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Czarnej Białostockiej odbył się II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. Uczestnicy reprezentowali m.in. Czarną Białostocką, Dąbrowę Białostocką, Łapy, Tykocin, Michałowo, Mońki, Jasionówkę, Wasilków, Białystok. Jury w składzie: Irena Szawiel - sopranistka, wykładowca uniwersytecki przedmiotów związanych z kształceniem muzycznym, ks. Krzysztof Łapiński - muzykolog, wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, Cezary Kunda - organista Bazyliki Katedralnej w Białymstoku oraz ks. Tomasz Mazurek - wikary parafii Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej przyznało: II miejsce uczennicy naszej szkoły Mai Markowskiej, wyróżnienie - Zofii Baranowskiej (soliści - szkoła podstawowa). Występujących przygotowała pani Anna Michalewicz. Gratulujemy.

Noworoczne spotkanie Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru    (21 stycznia 2013)
W naszej szkole odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, związków kombatanckich oraz stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Białegostoku. Prezes Stowarzyszenia pan Jerzy Bołtuć zapoznał zgromadzonych z głównym celem działalności Stowarzyszenia, którym jest pielęgnowanie pamięci o Sybirakach wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze.
  >>Zdjęcia z spotkania<<

Noworoczne Spotkanie Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłania Sybiru (21 stycznia 2013)           36BDH i 2BGZ
Nasza szkoła w czasie ferii zimowych została gospodarzem Noworocznego Spotkania Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłania Sybiru. Wśród dostojnych gości obecny był nasz przyjaciel - komendant Chorągwi Białostockiej hm Andrzej Bajkowski. Nasi młodzi harcerze, którzy obsługiwali to spotkanie, mogli poznać druha, porozmawiać, zrobić z nim fotkę. Było bardzo sympatycznie!
Harcerska nocka w szkole (22 stycznia 2013)     36BDH i 2BGZ    
Rozpoczęcie ferii zimowych 2012/13 było kapitalne dla naszej 36 BDH. Harcerze, którzy są jeszcze jak na razie „biszkoptami” przeszli „chrzest” harcerski. Organizatorzy dh Danusia Czajkowska i dh Halina Mielko zadbały o to, by nie było nudno. Było mnóstwo zajęć, druhna wicedyrektor Irena Boreczko-Aksiucik przeprowadziła gawędę n/t ekologii. W trakcie zajęć, okazało się, że „duszą” harcerskiego spotkania został Dawid Chazbijewicz z Vb, który znał wiele zabaw harcerskich i potrafił je świetnie przeprowadzić. Po zbiórce - mycie, przygotowanie się do snu. Harcerze przygotowali sobie sale do spania na materacach i w śpiworach. Noc przebiegła spokojnie. Wszyscy wrócili do domu radośni i zadowoleni.

 
  luty 2013 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Pingwin" (luty 2013)
W listopadzie 2012r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Pingwin", w którym wzięło udział 39 uczniów. Jakub Białoszewski 5c (opiekun p. Czajkowska) zajął 5 miejsce w Polsce (dyplom laureata i nagroda książkowa). Grzegorz Zińczuk 6b (opiekun p. Górska) zajął 10 miejsce w Polsce (dyplom wyróżnienia). Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dyskoteka   (06 luty)
Samorząd Uczniowski SP zorganizował dla klas szkoły podstawowej dyskotekę szkolną. Przy dobrej muzyce bawili się uczniowie klas IV-VI.

Kiermasz ciast na Walentynki   (14 luty)
Klasa Vb wraz z wychowawczynią oraz Samorządem Uczniowskim SP przygotowała kiermasz ciast w związku z Dniem Zakochanych. Zebraną kwotę uczniowie oddali na cele charytatywne dla szkolnego Koła Caritas.


 
  marzec 2013 

Dzień Otwarty Szkoły   (9 marca 2013)
Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 29, to impreza skierowana do sześciolatków i siedmiolatków, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole w przyszłym roku, oraz ich rodziców. Przybyłych gości witali harcerzy i obdarowywali symbolem naszej szkoły. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor E. Rogowska. W części artystycznej nasi uczniowie zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję popisy wokalne i taneczne. Pokazy zakończył wspaniały występ zespołu „Atom Mini” prowadzony pod kierunkiem pani Edyty Jerończuk. Po części oficjalnej dzieci i rodzice mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć sale oraz podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów z nauczania wczesnoszkolnego. Przyszli uczniowie dużo czasu spędzili w sali przeznaczonej dla zerówki. Tam czekali nauczyciele, którzy odpowiadali na nurtujące pytania rodziców przyszłych uczniów. Wiele atrakcji czekało także na gości w świetlicy szkolnej.
Porady udzielała też psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku Pani Justyna Soja-Sularz.
Mamy nadzieję, że z większością gości spotkamy się już we wrześniu.

IX Przegląd Zajęć Pozalekcyjnych   (12 marca 2013)
Uczniowie ZSS Nr 1 w Białymstoku uczestniczyli w IX Przeglądzie Zajęć Pozalekcyjnych, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Organizatorem przeglądu, jak co roku, jest Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Nasi artyści uzyskali bardzo wysokie wyniki: ZŁOTE PASMO - Maja Markowska Ib i SREBRNE PASMO - Katarzyna Bagińska IVc (opiekun Anna Michalewicz).
Dziękujemy rodzicom: Państwu Markowskim, Pani Bagińskiej i Pani Gołaszewskiej za pomoc w organizacji występów naszej grupy.

Zwycięstwo w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w pływaniu   (14 marca 2013)
W finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w pływaniu (Augustów) wzięło udział po 12 najlepszych pływaków - dziewcząt i chłopców w czterech stylach pływackich oraz po 12 sztafet wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich. W punktacji drużynowej szkół Szkoła Podstawowa nr 29 zdobyła zarówno I miejsce dziewcząt (trener Hubert Milewski) jak i chłopców (trener Małgorzata Sobocińska).
Wyniki konkurencji: sztafety - I miejsce dziewcząt i chłopców Szkoła Podstawowa nr 29 Białystok; indywidualnie: I miejsca - S. Zalewska 6b, W. Lisowska 6b; II miejsca - G. Malewicka 6b, K. Krzyżaniak 6b; III miejsca - W. Kowalczuk 5c; IV miejsca - P. Rogowska 6b, W. Paczkowska 6b, K. Grynczel, K. Gromak 6b, M. Augustynowicz 5c. Gratulacje.

"Sport, rodzina i ja" (marzec 2013)
Anita Sulik VIa zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Sport, rodzina i ja" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 19 w Białymstoku.
 
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych   (18 marca 2013)
Szkoła Podstawowa nr 29 w roku szk. 2012/2013 ma pięciu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Gratulacje uczniom i ich opiekunom.
Język polski - Paulina Chomik 6a i Gabriela Malewicka 6b
Matematyka - Grzegorz Zińczuk 6b
Historia - Grzegorz Zińczuk 6b
Język angielski - Gabriela Kozłowska 6b

Zajęcia otwarte w klasie „0” i klasie I   (19 marca 2013)
 Naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28 i Przedszkola Samorządowego nr 29. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach otwartych w klasie zerowej i klasie I. Tematem zajęć w klasie zerowej były „Wielkanocne zwyczaje”. Dzieci wspólnie śpiewały, bawiły się, rozwiązywały zagadki, ozdabiały papierowe jajka. Tematem zajęć w klasie I była „Wiosna”. Podczas zajęcia dzieci poznawały życie bocianów, oglądały film przyrodniczy z życia tych ptaków z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, wykonały pracę plastyczną „Bocian”.
Dzieci, które odwiedziły szkołę wraz z rodzicami w godz. 13.00-15.00 mogły zapoznać się z kolegami z klasy „0”. Oglądały zajęcia taneczne, wykonywały różne prace plastyczne związane ze świętami i wiosną oraz ozdoby. W klasie I obserwowały zajęcia podczas których dzieci poznawały swoje zalety i wady na przykładzie wiersza Jana Brzechwy, bawiły się w układanie rymów oraz wymyślanie ich do imion, wykonały portret Kaczki Dziwaczki. Natomiast w świetlicy uczestniczyły w zabawie w teatr. Goście chętnie zwiedzali sale lekcyjne klas 0-III i świetlicę.

I miejsce na XVIII Międzynarodowym Festiwalu o Super Mikrofon Radia Jard   (24 marca 2013)
 XVIII Międzynarodowy Festiwal o „Super Mikrofon Radia Jard” zakończył się sukcesem dla uczennicy z klasy Ib Mai Markowskiej, która za wspaniałą interpretację piosenki „Śrubki Pana Michała” otrzymała I miejsce. Nad przygotowaniem Majki czuwały niezastąpione panie: Anna Michalewicz i Danuta Okułowicz.

Konkurs Wiedzy Humanistycznej „ALFA I OMEGA”   (26 marca 2013)
Już po raz czternasty odbył się w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku Konkurs Wiedzy Humanistycznej „ALFA I OMEGA”. Głównym jego celem jest poszerzanie wiedzy z języka polskiego, historii i sztuki wśród piątoklasistów województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowała Michalina Seluk Va. Przeszła ona pomyślnie przez część pisemną etapu rejonowego i zakwalifikowała się do finałowej szóstki. Toczyła zażarty bój w rozgrywkach turniejowych w kilku dziedzinach: literatura, historia, sztuka, gramatyka, ortografia. Turniej jako forma konkursu zmusza uczestników do szybkiego podejmowania decyzji i błyskawicznych odpowiedzi. Udział w tego typu imprezach wymaga od dzieci nie tylko dużej wiedzy, ale także odporności na stres. Michalina godnie reprezentowała naszą szkołę i w rezultacie zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 Styczeń -
marzec 2013
w SP 29


 
  kwiecień 2013

"Daj lekcję śmieciom"   (3 kwietnia 2013)
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach, których głównym celem jest wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz motywowanie do segregowania odpadów. Podczas lekcji uczniowie zapoznają się i rozumieją pojęcia: składowisko odpadów, odpady, recykling, potrafią określić na czym polegają zagrożenia związane z odpadami i które materiały opakowaniowe są przyjazne dla środowiska i dlaczego oraz umieją wymienić zalety recyklingu. Zajęcia prowadzone przy okazji konkursu "Kartonada" (prow. Małgorzata Sobocińska)

Origami na sportowo   (14 kwietnia 2013)
Uczennica 2b Dominika Zubrycka zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 w Białymstoku pt.:”Origami na sportowo”. Dominika wykonała makietę stadionu i umieściła na niej piłkarzy wykonanych z origami metodą chińskiego modułu. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 34 podczas Dnia Olimpijskiego. Imprezę poprzedziły pokazy walk bokserskich. Sędziowała K.Baganowska, która jest aktualną mistrzynią Polski i srebrną medalistką Mistrzostw Unii Europejskiej.

X Międzynarodowe Zawody Pływackie Pod Patronatem Burmistrza Sokółki    (20 kwietnia 2013)
Najlepsze rezultaty uczniów klasy Vc: Bedeniczuk Szymon - I na 100 m zmiennym, III na 50 m grzbietowym;
Gardocki Szymon - III na 100 m zmiennym; Kowalczuk Wiktoria - I na 50 m motylkowym i II na 100 m zmiennym; Markuszewski Kacper - III na 50 m grzbietowym (trener M. Sobocińska).

Zajęcia w Muzeum Wojska   (25 kwietnia 2013)
W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja klasa IIIa wzięła udział w zajęciach na temat: Mały patriota, które odbyły się w Muzeum Wojska. Uczniowie poprzez zabawę poszerzyli swoją wiedzę na temat symboli narodowych, majowych świąt, poznali pojęcie "patriota". Układali puzzle dużych rozmiarów, szukali symboli narodowych umieszczonych na różnych eksponatach muzealnych, malowali w zespołach plakaty związane z tematem. Na zakończenie zajęć odbyły się ćwiczenia w strzelaniu z karabinu.
III Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej (30 kwietnia 2013)         36BDH i 2BGZ
III Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej już tradycyjnie odbył się w związku z Miesiącem Pamięci Narodowej. Zaproszeni zostali przyjaciele szkoły: Pan porucznik Stefan Kalski (przewodniczącego Białostockiego Środowiska Synów Pułku) oraz Pan Konopka (Przedstawiciel Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, zgłosiło się do niego wielu wykonawców. Nagrodami za najpiękniejsze wykonanie pieśni były złote statuetki oraz nagrody rzeczowe.

 
  maj 2013

 222 rocznica Konstytucji 3 Maja   (7 maja 2013)
Przypomnienie jednego z ważniejszych wydarzeń w historii Polski - Konstytucji 3 Maja w postaci krótkiego słowno-muzycznego wystąpienia, przygotowali uczniowie klasy 1e PG 20 i 4c SP 29.

Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej   (7 maja 2013)
W MDK w Białymstoku odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej „So, you think you can sing…”. Naszą placówkę reprezentowała uczennica klasy Ib Maja Markowska, która wykonując piosenkę "My Bonny" zajęła II miejsce w kategorii solista. Podziękowanie za pomoc w organizacji Panu A. Markowskiemu. Dziewczynkę do występu przygotowały panie Anna Michalewicz i Justyna Pacewicz.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ALBUS 2013   (7 maja 2013)
77 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego ALBUS. Tytuły laureata uzyskało 13 osób. Najwyższe piąte miejsce zdobyła Katarzyna Bagińska 4c (opiekun I. Lis), szóste - Michalina Seluk 5a (opiekun M. Sienkiewicz), siódme - Marcin Sawicki 4c (opiekun I. Lis), ósme - Norbert Podgórski 4a i Piotr Gołębiewski 4a (opiekun M. Sienkiewicz), dziewiąte - Julia Grygorczyk 5b (opiekun I. Lis) i Jakub Białoszewski 5c (opiekun M. Sienkiewicz), dziesiąte - Sebastian Stepaniuk, Adrianna Wałuszko, Hubert Osmólski, Aleksandra Grygorczyk, Damian Szyndler 5b (opiekun I. Lis), Julia Fiedorczyk 5a (opiekun M. Sienkiewicz). Wszystkim gratulujemy!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur   (maj 2013)
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymali: Kwiatkowski Paweł i Jurczak Emilia w kat. Maluch oraz Białoszewski Jakub w kat. Beniamin.

IV Wojewódzkim Konkursie Pieśni Religijnej   (13 maja 2013)
Uczniowie ZSS 1 uczestniczyli w IV Wojewódzkim Konkursie Pieśni Religijnej, który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie (pod Patronatem m.in. J.E. Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty). Uczennica SP29 Katarzyna Bagińska z klasy IVc wyśpiewała II miejsce w kategorii solista otrzymała atrakcyjne nagrody. Gratulujemy. Podziękowanie za pomoc Pani Bagińskiej. Uczennicę do konkursu przygotowała p. A. Michalewicz.

I Międzyszkolne Zawody w pływaniu o Puchar Dyrektora MOS   (14 maja 2013)
Pływalnia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego była areną I Międzyszkolnych Zawodów w pływaniu o Puchar Dyrektora MOS. W zawodach rywalizowało ponad 120 uczniów klas III Białostockich Publicznych Szkół Podstawowych. Zawody miały na celu popularyzację pływania oraz integrację środowisk z nim związanych w celu rozwoju i wspierania pozytywnego klimatu wokół tej dyscypliny sportu. SP nr 29 reprezentowali uczniowie klasy IIIa: Alicja Zakrzewska, Julia Szwed, Martyna Sidorczuk, Łukasz Kaczmarczyk i Dawid Makicki. Najlepsze wyniki uzyskali: Martna Sidorczuk - VI miejsce w konkurencji styl grzbietowy i Łukasz Kaczmarczyk - VII miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym. Zarówno Martyna jak i Łukasz zakwalifikowali się do klasy pływackiej.

Wojewódzki Konkurs Piosenki "Odpowie Ci wiatr"   (16 maja 2013)
Trzy uczennice SP 29 wzięły udział w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Odpowie Ci wiatr", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 12 w Białymstoku. Dziewczynki zaśpiewały trzy piosenki o naszym mieście i regionie autorstwa białostockich nauczycielek i oprócz upominków uzyskały: tytuł Laureata - Maja Markowska kl. I, wyróżnienia - Anna Mojsik kl. II i Zofia Baranowska kl. II.
Maja, jako laureatka, wystąpiła również 2 maja podczas Rodzinnego Festynu na Krywlanach.
Szczególne podziękowanie rodzicom za pomoc: Pani M. Markowskiej i Pani Mojsik. Uczennice do konkursu przygotowały panie: Anna Michalewicz, Danuta Okułowicz i Grażyna Niemyjska.

"Marsz Zebry"   (16 maja 2013)
Uczniowie klas drugich wraz z p. D. Żołyńską i G. Niemyjską uczestniczyli w „Marszu Zebry”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Celem akcji było zwiększenie świadomości i dbałości o bezpieczeństwo dzieci na podlaskich drogach. Nasi uczniowie ubrani symbolicznie na biało-czarno oraz wyposażeni w odblaski, wyruszyli wraz z innymi uczestnikami pochodu spod Teatru Dramatycznego ulicami Białegostoku. Następnie wzięli udział w festynie, podczas którego odbyły się pokazy taneczne, prezentacje wyposażenia służb mundurowych i ratunkowych oraz konkurs na odblaskową modę.

Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”   (20 maja 2013)
W konkursie zorganizowanym przez wychowawców świetlicy i bibliotekę szkolną uczestniczyły dzieci z klas 0-III naszej szkoły oraz zaproszeni goście z Przedszkola Samorządowego nr 28 i Przedszkola Samorządowego nr 29. Wyniki konkursu:
I miejsce - Łukasz Łaszkiewicz PS nr 29, Bruno Szmalec PS nr 29, Aleksandra Murawska SP nr 29 kl. 0, Patrycja Rydzewska SP nr 29 kl. Ib, Maja Markowska SP nr 29 Ib, Kinga Zalewska SP nr 29 kl. IIa;
II miejsce - Magdalena Sikorska PS nr 28, Szymon Kotik PS nr 28;
III miejsce - Natalia Naumowicz PS nr 28, Julia Matan PS nr 29.

Warsztaty „Super RDOŚ II”   (21 maja 2013)
Uczniowie klasy 2a (wych. G. Niemyjska) i 2b (wych. D. Żołyńska) ponownie brali udział w projekcie „Super RDOŚ II” organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku. Dzieci wcześniej przygotowały prace plastyczne oraz ułożyły wiersze na temat „Jaka jest przyroda w naszej okolicy?”. Zajęcia prowadziła koordynator projektu pani Ewelina Bobko. Spotkanie z pracownikami RDOŚ miało na celu podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców powiatu Białostockiego i miasta Białegostoku. Uczniowie otrzymali zestaw edukacyjny, tj. zeszyt edukacyjny z naklejkami, linijkę, długopis, kredki. Zestaw uatrakcyjniała maskotka - wilczek. W ramach projektu, każda klasa otrzymała też zestaw tablic ekologicznych, które będzie można wykorzystać do poszerzenia wiedzy zdobytej na temat ochrony przyrody.


 Kwiecień -
czerwiec 2013
w SP 29


 
  czerwiec 2013

Dzień Sportu   (31 maja 2013)
Dzień Dziecka, to tradycyjnie w naszej szkole Dzień Sportu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od przedszkolaka do gimnazjalisty. Odbyły się: turniej piłki nożnej, biegi, rozgrywki w boule, turniej sprawnościowy na sali gimnastycznej, zabawy dla najmłodszych. Dla preferujących rozgrywki umysłowe przygotowano pojedynki szachowe.

"Przyroda Podlasia w czterech porach roku"   (czerwiec 2013)
W VI edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-literacko-fotograficznego "Przyroda Podlasia w czterech porach roku", którego nasza szkoła jest współorganizatorem razem z Polskim Stowarzyszeniem Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta, PS nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi i ZSI nr 1 im Jana Pawła II w Białymstoku, ucz. klasy 5a Agata Jurewicz została Laureatką w kategorii literacko - fotograficznej (opiekunowie: Marzanna Sienkiewicz, Tomasz Włodarczyk), wyróżnienie otrzymała Zuzanna Przygoda z klasy 4c (opiekun: Irena Boreczko-Aksiucik).

Ogólnoplski Konkurs Matematyczny PANDA 2013 (czerwiec 2013)
W kwietniu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA 2013, w którym udział wzięło 30 uczniów. Dyplomy wyróżnienia otrzymali: Jakub Białoszewski 5c (opiekun D. Czajkowska) - miejsce 10 w Polsce, Gabriela Malewicka 6b - 6 miejsce, Grzegorz Zińczuk 6b - 9 miejsce (opiekun M. Górska). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Podsumowanie konkursu ekologicznego KARTONADA   (5 czerwca 2013)
Na Stadionie Miejskim spotkali się laureaci konkursu ekologicznego KARTONADA. Wśród nich znalazła się klasa IIIa z naszej szkoły, która zajęła III miejsce w mieście w kategorii "Najlepsza klasa". Uczniowie otrzymali zestawy gadżetów "Mleko z klasą". I miejsce w SP nr 29 zajęła ucz. kl. IIIa Zuzanna Mońko. Oprócz niej w klasie wyróżniono: Laurę Janeliunas, Izabelę Żukowską, i Dawida Makickiego.
Nagrodzono również koordynatora z naszej szkoły - p. Małgorzatę Sobocińską.

Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat w pływaniu II runda   (8 czerwca 2013)
Na zawodach rozegranych w Suwałkach najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Vc:
Kowalczuk Wiktoria - I na 400 m dowolnym, I na 200 m zmiennym, II na 100 m motylkowym i III na 100 m dowolnym;
Sidorczuk Hubert - I na 200 m klasycznym i II na 100 m klasycznym;
Gardocki Szymon - II na 200 m klasycznym; Markuszewski Kacper - II na 100 m grzbietowym; Sac Sebastian - III na 100 m grzbietowym i III na 200 m klasycznym; Sobociński Piotr - II na 400 m dowolnym; Szymborska Dominika - II na 100 m klasycznym i III na 200 m klasycznym (trener M. Sobocińska).

Zielona Szkoła w Serpelicach (11-12 czerwca 2013)
Uczniowie klas Va i Vc uczestniczyli w zajęciach surwiwalowych w pięknej miejscowości Serpelice położonej nad Bugiem. Młodzież miała okazję postrzelać z łuku, z procy, powysilać się na ściance wspinaczkowej, zabawić się w podchody. Największą atrakcją było jednak ujeżdżanie byka, przy czym nasi uczniowie wykazali się wielką i godną podziwu wytrwałością . Bardzo praktyczną umiejętnością, która posiedli uczestnicy zielonej szkoły, było krzesanie ognia z dwóch kawałków metalu i waty. Jak nic przyda się , gdy wyłączą prąd. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Specyficzny leczniczy mikroklimat Serpelic, cisza, nieskażona przyroda stwarzają bardzo dogodne i atrakcyjne warunki do wypoczynku, z czego skorzystali również nasi uczniowie.

Wojewódzki Przegląd Piosenki Wakacyjnej   (13 czerwca 2013)
Uczennice SP 29: Maja Markowska i Katarzyna Bagińska uczestniczyły w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej, który miał miejsce w białostockim Amfiteatrze. Dziewczęta bardzo ładnie zaprezentowały przygotowane utwory, za co otrzymały brawa, dyplomy i upominki. Gratulujemy.
Szczególne podziękowania za zaangażowanie rodzicom: p. Markowskiej, p. Gołaszewskiej i państwu Bagińskim. (opiekun: Anna Michalewicz)

Relaks w gospodarstwie agroturystycznym   (17 czerwca 2013)
Klasa IIIa spędziła kilka godzin w gospodarstwie agroturystycznym RITOWISKO w Surażkowie. Dużo radości sprawiła dzieciom podróż bryczkami konnymi po okolicy, nauka jazdy na koniu, zjeżdżanie na linie zawieszonej nad wodą. W południe uczniowie zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla. Chłopcy wiele czasu poświęcili na opiekę nad kotem, któremu bardzo spodobało się ich towarzystwo. Na zakończenie pobytu gospodarz "Ritowiska" - pan Cezary - zaprosił dzieci do stajni na ciekawą opowieść o koniach.

Podsumowanie Akcji Zbiórki Baterii "Działaj Czysto!"   (17 Czerwiec 2013)
Organizatorem konkursu jest Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM w Białymstoku. W VIII edycji Ekokonkursu "Baterie - zagrożenie dla środowiska i ludzi" uczniowie naszej szkoły zebrali 234 kg zużytych baterii.
W kategorii EKOUCZEŃ nagrodzonych zostało 5 uczniów ze szkoły podstawowej: Anita Sulik VIa, która zebrała 15550 sztuk baterii i zajęła II miejsce, Rozalia Tyminska Vc 5292 szt. - V miejsce, wyróżnienia zdobyli Oliwia Bućko IVc - 1126 szt. baterii, Michał Grochowski IVc - 555 szt. i Matylda Majewska Vc - 552 szt. W konkursie brali udział również gimnazjaliści, wśród których największą ilość baterii zebrała Aleksandra Sadowska z Ia - 190 sztuk.

Przedstawienie Kopciuszek   (17 czerwca 2013)
W świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie według Jana Brzechwy pt. „Kopciuszek”. Występ małych artystów z kl. IIa obejrzeli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, rodzice oraz dzieci ze świetlicy. Inscenizacja była przygotowana pod kierunkiem p. G. Ratkiewicz, p. M. Kotik i p. B. Kowalskiej.

Krajowa Odznaka Jakości E-Twinning   (20 czerwca 2013)
Nasza szkoła została odznaczona Krajową Odznaką Jakości E-Twinning za projekt realizowany w roku szk. 2012/13 pt: Mapping origins for a better understanding of our world and its diversity / Śladami przeszłości ku lepszemu rozumieniu świata i jego różnorodności.
Projekt prowadzony był we współpracy z francuską szkołą College Le LAc w Sedanie. W naszej placówce grupą zaangażowaną w pracę nad projektem byli uczniowie VIa SP29 oraz IIa i IIe PG 20 wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi p. Ewa Madurą-Gryc, p. Natalią Mikłasz i p. Elżbietą Turczewską.
Celem projektu była promocja różnorodności kulturowej i językowej w obu miastach. W obu europejskich szkołach biorących udział w projekcie, nauczyciele pracowali ze swoimi uczniami, aby pomóc im zrozumieć różnorodność kulturową Europy przy pomocy genealogii. Uczniowie współpracowali z rodzicami odnajdując informacje na temat swojego pochodzenia, aby lepiej zrozumieć swoją osobistą historię, w której, jak się okazuje niejednokrotnie krzyżują się języki i dialekty, kultury i tradycje. Uczniowie angażowali się oczywiście w poznawanie swoich własnych korzeni, ale postrzeganych przez pryzmat Europy i jej różnorodności językowej i kulturowej poprzez różne składowe (mobilność geograficzną w Europie, dwujęzyczność i wielojęzyczność, wielokulturowość). Uczniowie rozwinęli swoje umiejętności językowe, informatyczne, zdobyli kompetencje społeczne i obywatelskie oraz pogłębili swoją wiedzę na tematy Europy i świata. W znacznej mierze zmotywowani są do dalszej nauki języka oraz pozyskiwania informacji o Europie i świecie. Odkryli i docenili języki i dialekty używane w rodzinach. Rodziny uczestniczące w projekcie odkryły swoje bogactwo i różnorodność kulturową i językową. Projekt objęty był kodeksem etycznym wypracowanym i napisanym wspólnie przez uczniów obu szkół partnerskich. Ten ambitny projekt pozwolił uczniom spojrzeć na własną historię w szerszym kontekście - z punktu widzenia Europejczyków, zjednoczonych w różnorodności.
Podsumowaniem pracy nad projektem była wideokonferencja pomiędzy rodzicami i dyrekcją obu szkół partnerskich, podczas której rodzice zapoznali się z efektami całorocznej pracy, jak również wyrazili swoje opinie na temat projektu. Dyrektorzy obu szkół zapewnili o chęci dalszej współpracy pomiędzy szkołami.
Biwak w Borkach (20-21 czerwca 2013)                                                
Zuchy i harcerze z Szkoły Podstawowej nr 29 brali udział w dwudniowym biwaku w Stanicy harcerskiej w Borkach, podsumowującym roczną pracę harcerską.
   Plan pracy na biwaku w Borkach     

Kolory Tuwima   (25 czerwca 2013)
Koło Humanistów Uniwersytetu w Białymstoku rozstrzygnęło konkurs plastyczno - literacki "Kolory Tuwima". Każdy z uczestników musiał wykonać ilustrację dowolną techniką do wybranego wiersza Juliana Tuwima. W auli uczelni wyeksponowano nagrodzone prace i rozdano nagrody. Z naszej szkoły wysłano pięć prac uczniów szkoły podstawowej (opiekunami były: I. Lis, D. Seluk, M. Sienkiewicz) i pięć prac uczniów gimnazjum (opiekun: M.Kotik). I miejsce w kategorii wiekowej 10 - 12 lat uzyskała Weronika Czerniawska Vc, zaś wyróżnienie uczennica klasy VIb Izabela Gryc. Uroczystość okrasiły warsztaty teatralne aktora Mariusza Orzełka.