Archiwum - rok szkolny 2013/2014

Wrzesień 2013 

Październik 2013

Listopad 2013

Grudzień 2013

Styczeń 2014 

Luty 2014 

Marzec 2014 

Kwiecień 2014 

 

Maj 2014 

Czerwiec 2014 

 

          
 wrzesień 2013 

2 września 2013
Początek roku szkolnego  
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. 

5 września 2013
Medal PRO MEMORIA dla ZSS nr 1 im. Synów Pułku
W przeddzień XIII Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Opery i Filharmonii Podlaskiej osobom i instytucjom zasłużonym dla ruchu sybirackiego i kombatanckiego wręczone zostały ordery i odznaczenia państwowe, a także medale Związku Sybiraków.
Zespół Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku został odznaczony Medalem "PRO MEMORIA", za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Medal z rąk Jana Stanisława Ciechanowskiego, kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odebrała P. Dyr. Elżbieta Rogowska.

6 września 2013
XII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru  
Poczet sztandarowy oraz uczniowie klas drugich i trzecich PG 20 oraz klas szóstych SP 29, jak co roku wzięli udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

17 września 2013
Rocznica agresji sowieckiej  
W rocznicę napaści Armii Czerwonej na terytorium Polski w 1939 roku, na Cmentarzu Wojskowym odbyła się uroczystość oddania hołdu ofiarom komunistycznego terroru. W wydarzeniu tym wzięła udział delegacja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku - poczet sztandarowy.

21 września 2013
Zawody Pływackie o Puchar Mistrza Sportu  
W rozegranych w Ciechanowie Zawodach Pływackich o Puchar Mistrza Sportu pod patronatem Oli Urbańczyk, młodzi pływacy MKS MOS Juvenia Białystok i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku, zdobyli 10 medali. W zawodach wystartowało 320 zawodników z 27 klubów z Polski w rocznikach od 2002 do 1995 i starsi. Podopieczni Andrzeja Mackiewicza, Małgorzaty Sobocińskiej i Huberta Milewskiego, wyłowili z wody 10 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. W liczebność medali białostockich pływaków swój wkład miała młoda zawodniczka KS Puszcza Hajnówka - Kaja Kruszewska zdobywając srebrny medal na 50 m st motylkowym, która od września trenuje i uczy się w szkole razem z kolegami i koleżankami z Białegostoku (już niedługo również reprezentantka MKS MOS Juvenia Białystok).
W roczniku 2001 - klasa VIc najlepsze wyniki:
- Kowalczuk Wiktoria - złoty medal 50m motylkowym, srebrny medal 50m dowolnym;
- Augustyniak Martyna - złoty medal 50m grzbietowym, 5 miejsce w finale 50m dowolnym;
- Chańko Dominika - srebrny medal 50m grzbietowym, 6 miejsce w finale 50m klasycznym;
- Szymborska Dominika - złoty medal 50m klasycznym,
- Sidorczuk Hubert - srebrny medal 50m klasycznym,
- Rogowska Paulina - brązowy medal 50m grzbietowym,
- Gardocki Szymon - 5 miejsce w finale 50m klasycznym, Markuszewski Kacper - 4 miejsce w finale 50m grzbietowym, Petelska Julia - 5 miejsce w finale 50m motylkowym, Mazur Nikola - 6 miejsce w finale 50m grzbietowym, Sobociński Piotr - 6 miejsce w finale 50m motylkowym.
Trener Małgorzata Sobocińska.

20-22 września 2013
Sprzątanie świata - Polska 2013  
Kolejna edycja "Sprzątania świata" odbywała się w bieżącym roku pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". W Białymstoku akcję organizował Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, jak co roku, z chęcią i dużym zaangażowaniem przyłączyli się do porządkowania naszego miasta. Zaopatrzeni w worki szare - na odpady komunalne i papier, żółte - na plastik, zielone - na szkło oraz rękawiczki ochronne sprzątali tereny wokół szkoły i ulice osiedla Młodych.

21 września 2013
Piknik ekologiczny
Zuchy wraz z harcerzami uczestniczyli w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Okolica” w Lesie Turczyńskim. Naszym głównym zadaniem było oczyszczenie lasu z zalegających śmieci. Po pracy czekały na nas liczne atrakcje: malowanie jadalnymi farbami, konkurs na najpiękniejsze balonowe zwierzątko, zawody w celowaniu strumieniem wody, słodki poczęstunek, ognisko. Podziwialiśmy również tańce hawajskie i pokazy sztuk walk. Za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody.

21 września 2013
Zawody Pływackie o puchar Mistrza Sportu pod patronatem Oli Urbańczyk w Ciechanowie
Miejsca na podium uczniów kl. VIc: Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 50m motylkowym oraz 2 m-ce na 50m dowolnym, Szymborska Dominika - 1 m-ce na 50m klasycznym, Augustyniak Martyna - 1 m-ce na 50m grzbietowym, Chańko Dominika - 2 m-ce na 50m grzbietowym, Sidorczuk Hubert - 2 m-ce na 50m klasycznym.

wrzesień 2013
Mam kota na punkcie mleka  
Klasy drugie i trzecie biorą udział w programie "Mam kota na punkcie mleka" zainicjowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producenta mleka. Misją programu jest edukacja w zakresie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się. Uczniowie z klasy trzeciej zorganizowali "serowe śniadanie". Dzieci przygotowały różne gatunki sera i degustując rozmawiały o ich walorach smakowych. Potem każdy przygotował kanapki ze swoim ulubionym serem. To były bardzo ciekawe i smaczne zajęcia.

23-27 wrzesień 2013
Enjoy my origin   
Nasza szkoła po raz kolejnym wzięła udział w programie "Enjoy my origin" organizowanych przez AISEC. W tym roku gościliśmy studentów z Chin i Portugalii, którzy przez tydzień prowadzili zajęcia w ZSS nr 1. Journey i John przedstawili uczniom kraje skąd pochodzą, swoje tradycje, największe miasta oraz najpiękniejsze i najbardziej malownicze zakątki. Bardzo dużo opowiadali także o chińskich i portugalskich tradycjach kulinarnych, co niewątpliwie najbardziej interesowało uczestników zajęć. Wszystko to w połączeniu z ciekawymi prezentacjami oraz rozmowami w języku angielskim sprawiło dzieciom ogromna frajdę i z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości w przyszłym roku szkolnym.

wrzesień 2013
Wybory do Samorządu Szkolnego w SP29 (SU)
We wrześniu 2013 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego w SP29. Uczniowie klas V i VI zgłaszali swoich kandydatów, następnie podczas tygodnia wyborczego kandydaci Ci prowadzili kampanię wyborczą i zachęcali do głosowania na swoją osobę. W dniu wyborów wszyscy uczniowie SP otrzymali karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Przewodniczącą SU została Aleksandra Grygorczyk z klasy VB, zastępcą Dominika Dryl klasy VB.

 
  październik 2013   

11 października 2013
Dzień Samorządności
W naszej szkole został zorganizowany Dzień Samorządności. Uczniowie mieli okazję tego dnia wcielić się w rolę nauczycieli. Dumnie z dziennikami prowadzili zajęcia pod bacznym okiem nauczyciela. Ten dzień przynióśł wszystkim dużo frajdy i uśmiechów. Po zajęciach uczniowie stwierdzili, że praca nauczyciela nie jest wcale łatwa.

14 października 2013
Ślubowanie Klas Pierwszych
Uczniowie klasy Ia i Ib złożyli przyrzeczenie na sztandar i zostali pasowani na ucznia przez p. dyrektor Elżbietę Rogowską. Potem recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce szkolnej. Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia otrzymali dyplomy. Po części oficjalnej dzieci udały się do wielkiego stołu, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie odbyła się pierwsza szkolna zabawa przy muzyce, która na pewno pozostanie w pamięci na długie lata.

21 października 2013
Biegi przełajowe
Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w Igrzyskach Białegostoku w biegach przełajowych i awansowała do finału wojewódzkiego.

październik 2013
Projekt ogólnopolski “Lepsza szkoła”  
 Projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA daje możliwości obiektywnej oceny postępów uczniów. W ramach projektu przeprowadzane są „Sesje z plusem”. W tym ogólnopolskim programie bada się kompetencje matematyczne uczniów. Pomaga w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dziesiątki tysięcy uczniów w całej Polsce będą rozwiązywać standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Po każdym teście będzie możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.  

25 października 2013
30 lecie nadania imienia Synów Pułku Szkole Podstawowej nr 29
25 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 30-lecia nadania imienia Synów Pułku Szkole Podstawowej nr 29. Na uroczystość przybyli liczni goście, m. in. Przedstawiciele Synów Pułku, Związku Kombatantów, Kuratorium, Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz przedstawiciele Kurii Metropolitalnej Kościoła Katolickiego i Diecezji Białostocko - Gdańskiej Kościoła Prawosławnego, dyrektorzy białostockich szkół, rodzice i uczniowie.
Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów obu szkół i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej. Przemówienie Dyrektora szkoły i zaproszonych gości przypomniało zebranym uroczyste chwile nadania imienia oraz historię współpracy z Synami Pułku. Z tej okazji Dyrektor i Wicedyrektor szkoły zostali udekorowani Odznaką za Wybitne Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Medal „Pro Patria” otrzymała Pani Dyrektor a Odznaki za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych - p. A. Michalewicz, p. E. Zawistowska i p. G. Antosiak.
Uroczystość zakończono częścią artystyczną, którą przygotowali: p. M. Kukliński,p. J. Selwesiuk, p. M. Sienkiewicz i p. J. Kiercul. Młodzież zaśpiewała piosenki i przedstawiła inscenizację ukazującą krótką historię naszego kraju od drugiej wojny światowej Występ został nagrodzony brawami. Była to jeszcze jedna żywa lekcja historii w naszej szkole.
   Galeria zdjęć z uroczystości 

26 październik 2013
VII Międzynarodowy Mecz Pływacki w Bielsku Podlaskim
W VII Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski „Złota Jesień 2013” rozegranym w Bielsku Podlaskim najwartościowsze wyniki uzyskali:
kl. IVc: Rafałowska Maria - 3 m-ce na 50m dowolnym, Sadowski Kacper - 2 m-ce na 50m grzbietowym, Jurgiel Aleksander - 2 m-ce na 50m dowolnym oraz 3 m-ce na 50m grzbietowym;
kl. Vc: Jurczak Emilia - 1 m-ce na 100m klasycznym, Bućko Oliwia 3 m-ce na 50m grzbietowym, Szopa Oliwia - 1 m-ce na 50m klasycznym, Szczelina Anna - 2 m-ce na 100m klasycznym oraz 3 m-ce na 50m klasycznym, Kwiatkowski Paweł - 2 m-ce na 50m klasycznym oraz 3 m-ce na 100m zmiennym, Bagińska Katarzyna - 2 m-ce na 100m zmiennym, 3 m-ce na 50m dowolnym oraz 3 m-ce na 50m motylkowym;
kl. VIc: Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 100m dowolnym; 1 m-ce na 50m motylkowym oraz 3 m-ce na 50m dowolnym.

29 października 2013
Konkurs Piosenki Jesiennej
W konkursie zorganizowanym przez wychowawców świetlicy uczestniczyły dzieci z klas 0-III naszej szkoły oraz zaproszeni goście: dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28 i Przedszkola Samorządowego nr 29.
Wyniki: I miejsce: Amelia Puszko i Emilia Guziejko PS nr 28, Antonina Kubicka PS nr 29, Gabriela Łukaszewicz PS nr 28, Natalia Naumowicz i Paulina Szupica kl. „0” SP nr 29, Iga Edut kl. IIa SP nr 29, Maja Markowska kl. IIb SP nr 29.
II miejsce: Emilia Makicka, Patryk Anchimiuk PS nr 29, Gabriela Perkowska kl. Ib SP nr 29.
III miejsce: Aleksandra Murawska kl. Ia SP nr 29, Patrycja Rydzewska kl. II b SP nr 29.

Październik 2013
Akcja "Ratujmy kasztany"
Dzieci z naszej szkoły (klasa „0”, świetlica oraz zuchy i harcerze) kolejny już raz uczestniczyły w akcji „Ratujmy kasztany" zorganizowanej przez Departament Ochrony Środowiska UM w Białymstoku. Naszym zadaniem było uprzątnięcie opadłych liści kasztanowców, w których zimują szkodniki. Dzięki akcji wzrosła świadomość proekologiczna dzieci oraz okolicznych mieszkańców.

30 października 2013
Konferencja Szkoła bezpieczna w sieci
Szkoła bezpieczna w sieci to projekt realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów gimnazjalnych korzystających z internetu oraz promocja pozytywnych zastosowań sieci. W konferencji naszą szkołę reprezentowały panie pedagog.
Publikacja:   Szkolne standardy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Ważne adresy stron:   Dziecko w sieci    i    Fundacja Dzieci Niczyje

31 października 2013
Sukces w Konkursie eTwinning w Podlaskiem
Projekt "Mapping origins for a better understanding of our world and its diversity" realizowany przez uczniów ZSS nr 1 pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego Ewy Madury-Gryc, przy pomocy Natalii Mikłasz i Elżbiety Turczewskiej zdobył 2 miejsce w konkursie „eTwinning w Podlaskiem”.
Celem konkursu jest rozwijanie różnych kompetencji: językowych, interkulturowych, przedmiotowych oraz technicznych, a także promocja regionu w innych krajach Unii Europejskiej. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.
Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Gratulacje!

październik 2013
Samorząd Uczniowski (SU)
Samorząd Uczniowski SP 29 w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożył Pedagogom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej obdarowując ich słodkościami oraz samodzielnie wykonaną kartką okolicznościową.
Członkowie SU czynnie zaangażowani byli w organizację uroczystości z okazji Święta Szkoły - 30 rocznicy nadania imienia Synów Pułku: razem z harcerzami pełnili watrę honorową przed tablicą pamiątkową, witali i żegnali gości przybyłych na uroczystość wręczając im okolicznościową pamiątkę wykonaną przez członków SU z naszego gimnazjum.


 
  listopad 2013 

7 listopada 2013
Lekcja anatomii
Uczniowie klasy 6a odwiedzili Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka odbyła się lekcja "Budowa ciała człowieka". Uczniowie mogli samodzielnie rozłożyć i złożyć m.in. oko i ucho ludzkie oraz całe ciało człowieka oraz obejrzeć ludzkie narządy, które przechowywane są w formalinie. Wycieczka była bardzo interesująca.

15 listopada 2013
Międzyklasowy konkurs matematyczny
Klasa 3a i3b uczestniczyły w międzyklasowym konkursie matematycznym. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko umiejętnością liczenia, ale też i umiejętnością rozwiązywania trudnych i podchwytliwych zagadek matematycznych. Do testu przystąpiło 15 osób. 15.11.2013 roku zostały ogłoszone wyniki. Najlepiej test napisała, zdobywając największą liczbę punktów, Joanna Łukaszuk z kl.3b. Ona będzie reprezentowała naszą szkołę na Miejskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez MODM w Białymstoku.

16 listopada
Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11-12 latków w ramach
 IV Międzynarodowych Zawodów Pływackich pod Patronatem Starosty Sokólskiego

Miejsca medalowe:
kl. IVc: Rafałowska Maria - 2 m-ce na 100m zmiennym oraz 3 m-ce na 50m dowolnym, Szymborska Patrycja - 3 m-ce na 50m grzbietowym, Jurgiel Aleksander - 1 m-ce na 50m motylkowym;
kl. Vc: Bagińska Katarzyna - 1 m-ce na 400m dowolnym oraz 1 m-ce na 200m dowolnym, Bienasz Wiktoria - 3 m-ce na 200m zmiennym, Przygoda Zuzanna - 3 m-ce na 400m dowolnym, Wałuszko Adrianna -1 m-ce na 50m st dowolnym oraz 1 m-ce na 100m zmiennym;
kl. VIc: Augustyniak Martyna - 2 m-ce na 800m dowolnym; Augustynowicz Michał - 2 m-ce na 800m dowolnym, Sobociński Piotr - 1 m-ce na 800m dowolnym, Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 800m dowolnym oraz 1 m-ce na 200m zmiennym, Szymborska Dominika - 3 m-ce na 200m zmiennym.

19 listopada 2014
Tuwim znany i lubiany   (Biblioteka)
W listopadzie 2013 roku uczniowie z klasy VA pracujący pod kierunkiem pań bibliotekarek wystawili zabawną inscenizację pt: "Tuwim znany i lubiany". W tym miesiącu został także przeprowadzony konkurs wiedzy o twórczości Juliana Tuwima. Zwycięzcami zostały dzieci z klasy IIB (Patrycja Rydzewska, Kasia Gryń, Ola Maliszewska, Mateusz Dunaj).

27 listopada 2013
Mikołajkowy Wielobój Pływacki o Puchar Lokalnej Grupy Rybackiej
Miejsca medalowe:
kl. IVc: Jurgiel Aleksander - 3 m-ce na 50m dowolnym;
kl. Vc: Bagińska Katarzyna - 1 m-ce na 50m klasycznym; 2 m-ce na 50m grzbietowym oraz 2 m-ce na 50m dowolnym, Jurczak Emilia - 3 m-ce na 50m grzbietowym, 3 m-ce na 50m klasycznym oraz 3 m-ce na 50m dowolnym, Wałuszko Adrianna - 1 m-ce na 50m dowolnym, 2 m-ce na 50m klasycznym oraz 3 m-ce na 50m grzbietowym, Kwiatkowski Paweł - 1 m-ce na 50m klasycznym, 2 m-ce na 50m grzbietowym oraz 2 m-ce na 50m dowolnym, Rafałowska Maria - 2 m-ce na 50m dowolnym oraz 3 m-ce na 50m grzbietowym;
kl. VIc: Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 50m motylkowym; 2 m-ce na 50m grzbietowym, 2 m-ce na 50m klasycznym; 2 m-ce na 50m dowolnym, Szymborska Dominika - 1 m-ce na 50m klasycznym oraz 3 m-ce na 50m motylkowym, Sidorczuk Hubert - 2 m-ce na 50m klasycznym, Sobociński Piotr - 3 m-ce na 50m motylkowym.

28 listopada 2013
Spotkanie z pedagogiem - terapeutą
W ramach spotkań comiesięcznych z Rodzicami odbędzie się spotkanie z pedagogiem - terapeutą P. Barbarą Choroszewską. Tematem spotkania będzie: Kształtowanie relacji w rodzinie - w kontekście osamotnienia dziecka i podejmowania przez nie zachowań ryzykownych.

 Wrzesień -
grudzień 2013
w SP 29


 

listopad 2013
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Pingwin"
W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pingwin" dwóch uczniów otrzymało dyplomy laureata oraz nagrody książkowe: Brzozowski Mateusz (opiekun M.Górska) - 5 miejsce oraz Białoszewski Jakub (opiekun D.Czajkowska) - 3 miejsce. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy uznania.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wiosennej edycji konkursu "Panda".

 
  grudzień 2013 

grudzień 2013
Program "Akademia przyszłości"
 
 W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa nr 29 została zaproszona do udziału w programie Akademia Przyszłości. Jest, to program ogólnopolski, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać. W AKADEMII kimś takim jest Tutor - wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach sprawdzonej metodologii - tzw. Systemu Motywatorów Zmiany.    
„Każdy z nas miał jakieś porażki w szkole. Pewnie lepiej byśmy sobie z nimi poradzili, gdyby ktoś w odpowiednim momencie zechciał do nas wyciągnąć pomocną dłoń. W AKADEMII taką osobą jest wolontariusz-tutor. Indywidualne spotkania dziecka z tutorem pomagają mu pokonać szkolne problemy i uwierzyć w siebie. AKADEMIA uczy swoich podopiecznych wygrywać - w szkole, a później w życiu” - ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
 W ramach Akademii przez cały rok dzieci pod okiem wolontariusza uczą się dostrzegać swoje sukcesy - te małe i większe, które wpisują do Indeksu Sukcesów. W projekcie bierze udział 10 dzieci z naszej szkoły. Każde z nich ma swojego osobistego opiekuna - tutora, który uczy, wspiera i motywuje do sukcesów. Koordynatorem regionalnym projektu jest pani Joanna Winnicka, zaś szkolnym koordynatorem jest pani pedagog Małgorzata Jurewicz.
W czwartek 28 listopada 2013 w nowej auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja Akademii Przyszłości. Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami i szkolnym koordynatorem uczestniczyło w uroczystości wręczenia indeksów przez prorektora ds. studenckich UwB prof. Jerzego Halickiego.
2 grudnia 2013r. odbyła się szkolna uroczystość otwarcia Akademii Przyszłości. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami poznawali się poprzez wspólną zabawę. Było miło, ciekawie i „otwarcie”. Oprócz wesołej zabawy studenci przygotowali swoim małym przyjaciołom słodki poczęstunek.

6 grudnia 2013
Konkurs Literacko - Plastyczny "Jestem kibicem z klasą"
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego "Jestem kibicem z klasą". Nasi uczniowie uzyskali 5 wyróżnień: w kategorii prozy - Michał Bułkowski VIb, Zuzanna Przygoda Vc; w kategorii poezji - Anna Szczelina Vc, Adrianna Wałuszko Vc; w kategorii plastycznej - Julia Korolczuk IVb. Jak się okazuje, jesteśmy całkiem dobrymi kibicami.

6 grudnia
Mikołajki
6 grudnia to magiczny dzień, który lubią wszyscy a szczególnie dzieci. W tym dniu klasa 3b uczestniczyła w loterii fantowej, której dochód wspomoże organizację paczek rodzinom potrzebującym pomocy. Potem klasę odwiedził Mikołaj. Przyniósł ze sobą wiele paczek. Lecz na prezenty trzeba było zasłużyć. Mikołaj przepytał uczniów np. z tabliczki mnożenia. Każda otrzymana paczka sprawiła wiele radości. Na koniec wizyty wszyscy chętnie zrobili pamiątkowe zdjęcie, z tym jakże wspaniałym gościem.

grudzień 2013
Miejski Konkurs Matematyczno-Plastyczny "Barwy matematyki"
Katarzyna Bagińska Vc zdobyła nagrodę a prace Michała Augustynowicza VIc i Martyny Augustyniak VIc zdobyły wyróżnienia w Miejskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym "Barwy matematyki" organizowanym przez MODM Białystok i SP12 (opiekun D.Czajkowska).

8 grudnia 2013
Mistrzostwa Podlasia w pływaniu - Łomża
Najlepiej spisali się:
z klasy Vc: Bagińska Katarzyna - 1 m-ce na 100m klasycznym; 1 m-ce na 100m motylkowym, Bienasz Wiktoria - 2 m-ce na 100m dowolnym, Jurczak Emilia - 3 m-ce na 100m grzbietowym, Przygoda Zuzanna - 2 m-ce na 100m grzbietowym; 3 m-ce na 100m dowolnym, Szczelina Anna - 3 m-ce na 100m klasycznym, Wałuszko Adrianna - 1 m-ce na 50m klasycznym; 2 m-ce na 50m dowolnym i Kwiatkowski Paweł - 1 m-ce na 100m klasycznym; 3 m-ce na 100m grzbietowym;
z klasy VIc: Augustyniak Martyna - 3 m-ce na 100m dowolnym, Augustynowicz Michał - 2 m-ce na 400m dowolnym, Gardocki Szymon - 3 m-ce na 100m klasycznym, Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 100m motylkowym; 1 m-ce na 100m dowolnym, Szymborska Dominika - 1 m-ce na 100m klasycznym; 3 m-ce na 400m dowolnym, Markuszewski Kacper - 3 m-ce na 100m grzbietowym, Sidorczuk Hubert - 1 m-ce na 100m klasycznym oraz Sobociński Piotr - 3 m-ce na 100m motylkowym.

9 grudnia 2013
Igrzyska Miasta Białegostoku w pływaniu
Drużynowo dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsca. Wyniki indywidualne:
50m dowolnym - Serafin Julia 1 m-ce, Raplewicz Natalia 2 m-ce, Wałuszko Adrianna 3 m-ce, Augustynowicz Michał 2 m-ce, Bedeniczuk Szymon 3 m-ce;
50m klasycznym - Szymborska Dominika 1 m-ce, Majewska Matylda 2 m-ce, Jurczak Emilia 3 m-ce, Sidorczuk Hubert 1 m-ce, Gardocki Szymon 2 m-ce, Kimborowicz Michał 3 m-ce;
50m motylkowym - Kowalczuk Wiktoria 1 m-ce, Bagińska Katarzyna 2 m-ce, Chańko Dominika 3 m-ce, Sobociński Piotr 3 m-ce;
50m grzbietowym - Augustyniak Martyna 3 m-ce, Markuszewski Kacper 2 m-ce, Kwiatkowski Paweł 3 m-ce.

13 grudnia 2013
Pływackie Zawody Integracyjne o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk
Miejsca na podium uczniów: kl. IVc: Mońko Zuzanna - 3 m-ce na 100m klasycznym, Pasiuk Jakub - 3 m-ce na 100m grzbietowym.
Miejsca na podium uczniów kl. VIc: Augustyniak Martyna - 2 m-ce na 50m dowolnym, 2 m-ce na 100m grzbietowym, Chańko Dominika - 2 m-ce na 200m zmiennym,
Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce na 200m zmiennym, Majewska Matylda - 3 m-ce na 100m klasycznym, Petelska Julia - 3 m-ce na 100m grzbietowym,
Szymborska Dominika - 1 m-ce na 100m klasycznym; 1 m-ce na 50m motylkowym, Augustynowicz Michał - 3 m-ce na 50m dowolnym,
Markuszewski Kacper - 1 m-ce na 100m grzbietowym, Bedeniczuk Szymon - 2 m-ce na 50m dowolnym; 3 m-ce na 100m grzbietowym,
Gardocki Szymon - 3 m-ce na 50m motylkowym, Sac Sebastian - 3 m-ce na 100m grzbietowym, Sidorczuk Hubert - 1 m-ce na 100m klasycznym,
Sobociński Piotr - 1 m-ce na 50m motylkowym, Zaleski Kacper - 1 m-ce na 200m zmiennym.

17 grudnia
Konkurs recytatorski pierwszoklasistów
W szkolnym konkursie recytatorskim pierwszoklasistów, uczniowie recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Zwyciężyli: Oliwia Jerończuk i Aleksandra Toczko z klasy Ia, Patryk Kamiński z klasy Ib; wyróżnieni zostali: Weronika Połocka kl. Ib i Szymon Naumowicz kl. Ia.

grudzień 2014
Polscy nobliści literaccy w karykaturze   (Biblioteka)
W grudniu 2013 roku uczniowie ZSS nr 1 wzięli udział w konkursie plastycznym „Polscy nobliści literaccy w karykaturze”. Komisja przyznała I miejsce Martynie Rutkowskiej IIId PG, II miejsce Julii Petelskiej VIc SP i Oliwii Bućko Vc SP, III miejsce Łukaszowi Dawidziuk IIc PG.

20 grudnia 2013
Jasełka
W ostatni dzień zajęć przed świąteczną przerwą odbyły się Wigilie klasowe. W nastrój długo oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i gości wprowadziły Jasełka. W kukiełkowym przedstawieniu, które przypomniało historię narodzenia Maleńkiej Miłości, udział wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej, jak też gimnazjum. Całość wystąpienia przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu solistów i chóru aniołów, które stworzyły niepowtarzalny klimat radości. Nad wystąpieniem czuwała pani Jolanta Wysztygiel. Na zakończenie, Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.

 
  styczeń 2014  

12 stycznia 2014
XVI Grand Prix Legionowa w pływaniu
Najlepiej spisali się: kl. IVc: Szymborska Patrycja - 3 m-ce 50m motylkowym, Rafałowska Maria - 2 m-ce 100m zmiennym,
kl. VIc: Kowalczuk Wiktoria - 2 m-ce 50m motylkowym.

18 stycznia 2014
"U Ciecha" Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora MOSiR Ciechanów
Najlepiej spisali się: kl. IVc: Brzozowski Mateusz - 3 m-ce 50m dowolnym, Rafałowska Maria - 2 m-ce 100m grzbietowym, Greczan Sebastian - 1 m-ce 100m motylkowym,
kl. VIc: Kowalczuk Wiktoria - 1 m-ce 50m motylkowym; 3 m-ce 100 dowolnym; 2 m-ce 100m motylkowym.

23 stycznia 2014
V Festiwal Sztuki Bożonarodzeniowej
Katarzyna Bagińska Vc zajęła II miejsce w Konkursie Wokalnym "Kolędy i Pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane" w ramach V Festiwalu Sztuki Bożonarodzeniowej zorganizowanego przez Niepubliczną szkołę Podstawową w Niewodnicy Kościelnej.

27 stycznia 2014
Nagroda w III Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi"
W Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej odbył się III Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi". Honorowym patronatem objęli konkurs: Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, Podlaski Kurator Oświaty, Burmistrz Czarnej Białostockiej i Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Laureatką w kategorii klas IV-VI została Katarzyna Bagińska, a Maja Markowska zdobyła III miejsce w kategorii klas I-III.

28 stycznia 2014
"Harcerska nocka w szkole"
Tegoroczne ferie nasi harcerze rozpoczęli ……w szkole. Harcerska nocka, druga już z kolei, przebiegała pod hasłem: „Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem”. Po zakwaterowaniu i kolacji, dh Bożena Kowalska uczyła harcerskich piosenek. Następnie odbyło się świeczkowisko. Gawędę „Krąg Radości” przeprowadziła dh Halina Mielko. Zadania do wykonania, związane z tematem biwaku, wyznaczyła dh Danuta Czajkowska. Po zajęciach – mycie, przygotowania do snu. Harcerze przygotowali sobie spanie jak się patrzy! Noc przebiegła spokojnie.
Drugiego dnia, po śniadaniu i porządkach podsumowaliśmy swoje wyniki doświadczeń i stwierdziliśmy, że świetny z nas materiał na naukowców! Wszyscy wrócili do domu radośni i zadowoleni! CZUWAJ! DO NASTĘPNEGO ROKU!

wrzesień 2013 - styczeń 2014
Sukcesy młodej wokalistki
  Maja Markowska, uczennica kl. IIb, wychowanka pani Danuty Okułowicz, 23 listopada 2013r. brała udział w IV Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, zajmując II miejsce (org. Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” w Białymstoku, Prezydent Miasta Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej). Uczestniczyli uczniowie szkół od podstawowych do ponadgimnazjalnych, a także chóry, zespoły i schole działające przy ośrodkach kultury województwa podlaskiego i parafiach archidiecezji białostockiej.
    Ponadto Maja wzięła udział w:
- XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”,
- II edycji Festiwalu Kolędy i Pastorałki z Radiem Jard,
- VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Białystok - Miasto Młodych”,
- XIII Prezentacje Małych Form Teatralnych,
- spotkanie uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku,
- 22 finale WOŚP organizowanym w MDK w Białymstoku.
Gratulujemy Mai i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

wrzesień 2013 - styczeń 2014
Wolontarystyczna praca uczniów SP 29
W I semestrze 2013/2014 roku uczniowie klas I - VI zaangażowali się w życie społeczne szkoły, a zwłaszcza w akcje charytatywne, których celem była pomoc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. We współpracy z uczniami, wychowawcami oraz panią pedagog udało się zorganizować wiele pozytywnych działań.
Już na początku września 2013 uczniowie jak i nauczyciele włączyli się w akcję WYPRAWKA ŻAKA czyli zbiórka przyborów szkolnych, artykułów piśmienniczych, zeszytów, piórników i innych ważnych akcesoriów szkolnych potrzebnych w codziennej pracy ucznia. Uczniowie przekazywali nieodpłatnie, niepotrzebne już podręczniki, które zostały przekazane uczniom z rodzin najuboższych. Pomoc również otrzymaliśmy od PCK w postaci 5 paczek z artykułami szkolnymi.
Tak jak w poprzednim roku szkolnym podjęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Ku Dobrej Nadziei, biorąc udział w zbiórce żywności na terenie marketów, w wyznaczonych godzinach, pod kierunkiem nauczycieli. W dniach 4-5 października 2013r. uczniowie klas VI i V wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Podziel się posiłkiem". W dniach 29.11-01.12.2013r. aktywnie uczestniczyli też w Ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Bank Żywności "Świąteczna zbiórka żywności".
Każdego roku Bank Żywności w Suwałkach wraz z innymi instytucjami organizuje na terenie całej Polski pomoc dzieciom z ubogich rodzin, a w ramach tej akcji zbierana jest żywność w wyznaczonych punktach handlowych. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów klas VI i V oraz wolontariuszy PG 20, przekazano potrzebującym produkty pierwszej potrzeby, takie jak mąka, cukier, makaron, kasza, olej, słodycze, herbatę. Zebrane artykuły spożywcze zostały przeznaczone na pomoc rodzinom uczniów naszej szkoły.
Wraz z Wolontariuszami Publicznego Gimnazjum nr 20 od września do grudnia 2013r. uczestniczyliśmy w zbiórce makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka we współpracy z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka, w ramach akcji Przywróćmy dzieciom uśmiech. – Fundacja odbierała makulaturę, przyniesioną przez uczniów i rodziców ZSS. Akcja ma nie tylko wymiar ekologiczny i materialny, lecz także edukacyjny – rozwijała empatię, wrażliwość, postawę pomocy. Bardzo pomagają nam pracownicy szkoły (p. konserwator, p. woźne, wychowawcy), za co serdecznie dziękujemy. W I semestrze zebraliśmy 500 kg makulatury, dziękujemy i prosimy o więcej.
W grudniu 2013r. na holu I piętra pani Danusia Czajkowska wraz z klasą V a zorganizowała kiermasz ciast, ciasteczek i innych słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na potrzeby rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.
Od 6 grudnia została także przeprowadzona akcja zbiórki różnych artykułów przemysłowych i spożywczych, które także zostały przekazane w formie paczek świątecznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ten sposób innym.
      Pedagog Małgorzata Jurewicz

 
  luty 2014 

22 luty 2014
Zawody pływackie na Białorusi
Uczniowie klasy VIc SP29 i Ic PG20 byli na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Brześciu na Białorusi. W zawodach uczestniczyło 25 klubów z 5 krajów (Białoruś, Rosja, Azerbejdżan, Ukraina i Polska). Nie wrócili z pustymi rękoma. Na przepięknym obiekcie Brzeskiego Centrum Rezerwy Olimpijskiej W Pływaniu Wszystkich Sportów Wodnych, basenie 50 metrowym, podopieczni trenerów Małgorzaty Sobocińskiej, Andrzeja Mackiewicza i Huberta Milewskiego wypływali 6 medali i worek życiówek. Najlepiej spisali się:
Szymborska Dominika VIc - srebrny medal na 50 m stylem klasycznym;
Kowalczuk Wiktoria VIc - srebrny medal na 100 m stylem motylkowym, brązowy medal na 50 m stylem motylkowym i brązowy medal na 200 m stylem zmiennym.
Gratulacje i powodzenia na zbliżających się Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbywać się będą w Olsztynie, Opolu, Gliwicach i Gorzowie Wielkopolskim.

26 luty 2014
Dzień Otwarty Szkoły
Przybyłych gości witali harcerze i przedstawiciele SU. Dzieci i rodzice mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć sale lekcyjne, świetlicę szkolną, gdzie czekali nauczyciele, którzy odpowiadali na nurtujące pytania rodziców przyszłych uczniów.

28 luty 2014
Konkurs Piosenki Angielskiej
Katarzyna Bagińska Vc i Maja Markowska IIb zdobyły wyróżnienia w III Miejskim Konkursie Piosenki Angielskiej "Sing a Song" w kategorii solistek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 w Białymstoku.

28 luty 2014
Jestem bezpieczny na drodze
W klasie 0 odbyły się zajęcia psychoedukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się po jezdni w ramach programu "Jestem bezpieczny na drodze" z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego Autochodzik, zaś w klasach 1a i 1b odbyły się zajęcia na temat "OBCY". Prowadzącymi byli pracownicy Straży Miejskiej w Białymstoku.

 Styczeń -
marzec 2014
w SP 29


 

  
  marzec 2014 

marzec 2014
Przesiewowe badania logopedyczne
W lutym i marcu 2014 roku odbyły się przesiewowe badania logopedyczne w klasach 0, 1a, 1b. Wkrótce odbędzie się spotkanie otwarte logopedy, pani Krystyny Kordy z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku z rodzicami uczniów, którzy powinni zostać objęci terapią logopedyczną.

7 marca 2014
Szkolny konkurs ortograficzny   (Bilblioteka)
W marcu 2014r biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ortograficzny dla uczniów z klas V i VI. Był to konkurs dwuetapowy. Do drugiego etapu przeszło 6 osób i ostatecznie zwycięzcami zostali - I miejsce Jakub Białoszewski VIc, II miejsce Julia Kobylińska VIb i Dominika Chańko VIc, zaś III miejsce Monika Duchnowska Va.

8 marca 2014
Zajęcia taneczne   (AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI)
Nasi uczniowie z Akademii Przyszłości wspólnie ze swoimi tutorami bawili się w szkole tańca DanceOFFnia. Poczucie humoru i kondycja dopisały wszystkim uczestnikom.

12 marca 2014
Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w pływaniu
W finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w pływaniu, przeprowadzonym na pływalni CSiR w Augustowie uczniowie SP 29 zwyciężyli w punktacji drużynowej wśród dziewcząt i chłopców.
W konkurencji sztafet 6x25m - chłopcy z SP 29 zwyciężyli a dziewczęta zajęły 2 miejsce. Indywidualnie najlepiej spisali się:
Raplewicz Natalia 3m, Augustynowicz Michał 2m - 50m dowolnym
Szymborska Dominika 1m, Majewska Matylda 3m, Gardocki Szymon 2m - 50m klasycznym
Bagińska Katarzyna 2m, Sobociński Piotr 2m - 50m motylkiem
Markuszewski Kacper 3m - 50m grzbietowym.
Gratulacje uczniom i trenerom (Małgorzata Sobocińska i Piotr Mikłosz)!

18 marca 2014
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Szkoła Podstawowa nr 29 w tym roku szkolnym może poszczycić sie 9 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
j.polski - Seluk Michalina, Petelska Julia, Fiedorczyk Julia, Kobylińska Julia;
matematyka - Białoszewski Jakub;
przyroda - Białoszewski Jakub;
j.angielski - Kobylińska Julia, Fiedorczyk Julia;
informatyka - Białoszewski Jakub.
Finalistkami zostały: historia - Kobylińska Julia i Tymińska Rozalia z matematyki.
  Gratulacje Laureatom i ich opiekunom!

21 marca 2014
Warsztaty i Pierwszy dzień wiosny
Klasa VIa wraz z pedagogiem szkolnym Małgorzatą Jurewicz uczestniczyła w warsztatach "ODWAŻNIE W PRZYSZŁOŚĆ" adresowanych do uczniów klas VI szkół podstawowych odbywających się w ramach konferencji "Kształcenie zawodowe - egzaminy zewnętrzne - rynek pracy".
Dopisała nam cudownie wiosenno-letnia pogoda, dlatego postanowiliśmy chwilę pospacerować po Parku Dojlidy. Słońce, ciepły wietrzyk i aparaty fotograficzne w ręku pozwoliły nam odnaleźć piękno wiosennej przyrody. Dotleniliśmy się i w pełni sił wróciliśmy po wiedzę do szkoły.

21 marca 2014
Talenty Wiosna 2014
Z okazji rozpoczęcia wiosny w SP 29 odbył sie konkurs Szkolny Mam Talent. W kategorii klas 0-III zwyciężyli:
Emilia Wojno 3b miejsce I, Anna Mojsik 3a miejsce II, Karolina Bagan 3b miejsce III. Wyróznienia otrzymali: Izabela Dowejko 3a i zespół w składzie Karolina Bagan, Emilia Wojno, Dominika Zubrycka, Urszula Jakimiuk, Anna Mojsik.
W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:
miejsce I ex aequo Małgorzata Arciszewska 6b i Katarzyna Bagińska 5c, miejsce II zespół Weronika Rzepniewska, Adrianna Mikołajewicz, Maria Rafałowska, Julia Korolczuk z 4b, miejsce III Julia Korolczuk 4b (taniec mażoretka). Wyróżnienie otrzymał zespół taneczny Aleksandra Mentel, Gabriela Rafałko, Emilia Stańczuk, Patrycja Rafałko, Magdalena Tarnowska, Maja Wołosowicz. Serdeczne gratulacje wszystkim występującym!

27 marca 2014
Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych
Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber" zorganizował Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych. SP 29 reprezentowała 5-osobowa drużyna złożona z uczniów klas szóstych. Nasza szkoła zajęła I miejsce drużynowo. Indywidualnie - Julia Grygorczyk 6b zajęła I miejsce, a Agnieszka Arciszewska II miejsce 6b wsród dziewcząt, natomiast Michał Bułkowski 6b zajął II miejsce wśród chłopców.

28 marca 2014
Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym
W konkursie fotograficznym - Pomniki znane i nieznane z cyklu "Białystok w moim obiektywie" (org. Zarząd Oddziałowej Sekcji Bibliotecznej przy Zarządzie Oddziału ZNP w Białymstoku) uczennica VIa Agata Jurewicz zdobyła tytuł laureata i wyróżnienie (opiekun T. Włodarczyk).

  
  kwiecień 2014 

10 kwietnia 2014
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
Uczniowie klas III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, rozwiązywali test z języka polskiego oraz zadania z matematyki. Przed egzaminem obejrzeli film terapeutyczny, w którym Bratek, bohater bajek terapeutycznych i przyjaciel dzieci, pokazywał skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudzał w nich poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania. Potem uczniowie zasiedli w ławkach i zmierzyli się z testami przygotowanymi przez Operon. Uczniowie, po skończonym teście, byli zadowoleni i twierdzili, że był łatwy.

kwiecień 2014
Wielkanocny kiermasz
Jak co roku uczniowie SP 29 oraz PG 20 wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu zorganizowali Wielkanocny kiermasz, na którym znalazły się świąteczne baranki, kurczaki i anioły wykonane przez panią Annę Michalewicz. Nie zabrakło też kolorowych jajek wykonanych przez uczniów oraz niepowtarzalnych kart świątecznych.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby doraźne naszych uczniów i ich rodzin.

kwiecień 2014
Wielkanocna zbiórka żywności
W dniach 4-5-6 kwietnia uczniowie klasy VIa oraz wolontariusze z PG nr 20 wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności. Zebraliśmy setki kilogramów.
6 kwietnia (niedziela) w sklepach Biedronki zebraliśmy żywność, ok. 250 kg którą mogliśmy przeznaczyć rodzinom naszych uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

12 kwietnia 2014
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI uczy pomocy przedmedycznej
Tutorka Agnieszka z Akademii Przyszłości zorganizowała dla uczniów i zainteresowanych tutorów kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci Ratownictwa Mateusz Lech i Jakub Zimnoch z zaangażowaniem pokazali nam krok po kroku, jak należy zachować się, gdy znajdujemy się w sytuacji zagrożenia, jakie służby należy powiadomić i co najważniejsze jak należy reanimować poszkodowanego.
Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia reanimacji na fantomach. Już wiemy, że najważniejszą zasadą jest, nie bać się udzielić pomocy. Mamy tylko 5 minut na to, żeby szybko rozpocząć reanimację i podarować poszkodowanej osobie życie.

15 kwietnia 2014
Warsztaty wielkanocne
Klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach wielkanocnych w Białostockim Muzeum Wsi. Uczniowie uczyli się ozdabiać jajka woskiem.

29 kwietnia 2014
Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej
W naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Oprócz uczniów z SP 29 uczestniczyli w nim również reprezentanci SP nr 34 i 37.
W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zajęła Anna Mojsik 3a, drugie Emilia Wojno 3b, zaś trzecie Kinga Zalewska 3a. W kategorii klas IV-VI pierwszym miejscem nagrodzona została Kasia Bagińska 5c, drugim uczennice SP nr 34 i trzecim uczennica Małgorzata Arciszewska 6b.

29 kwietnia 2014
V Konkurs Pieśni Religijnej
Katarzyna Bagińska Vc zajęła II miejsce w V Konkursie Pieśni Religijnej zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie.

30 kwietnia 2014
Wiosenny "Bieg po zdrowie"
Na boisku Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku odbył się organizowany przez ZHP Chorągiew Białostocką wiosenny "Bieg po zdrowie". W kilku kategoriach wiekowych wystartowała ponad setka dzieci i młodzieży. Idea biegu, to zaktywizowanie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz przeciwdziałanie sięganiu po używki.
Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Andrzej Bajkowski wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Rogowską wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy biegów otrzymali medale i podręczniki profilaktyczne.

kwiecień 2014
Konkursy matematyczne
20 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2014. Wyróżnienia otrzymali Zubrycka Dominika z klasy 3b, Bagińska Katarzyna z klasy 5c, Kwiatkowski Paweł z klasy 5c oraz Białoszewski Jakub z klasy 6c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
    W kwietniu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Wzięło w nim udział 13 uczniów. Jakub Białoszewski z klasy 6c otrzymał dyplom wyróżnienia zdobywając 16 miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomu uznania. Gratulujemy.

kwiecień 2014
III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku
W ramach III Międzynarodowych Targów Książki uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Jana Bajtlika, autora plakatów, ilustracji i projektów książek, twórcy cyklu plakatów "BĄDŹ CZŁOWIEKIEM, CZYTAJ!” Pod jego kierunkiem uczniowie różnymi technikami wykonali wspólnie plakat BIAŁYSTOK.

   
  maj 2014 

7 maja 2014
223 rocznica Konstytucji 3 Maja
Uroczysty apel z okazji 223 rocznicy Konstytucji 3 Maja przygotowały klasy: Id PG20 (wych. Alina Skowrońska) i Vc SP29 (wych.Irena Lis). Przypomniano tragiczną sytuację Polski w XVIII wieku, trzy rozbiory kraju i doniosłe znaczenie Konstytucji 3 Maja, próbującej ratować upadającą Ojczyznę. Uczniowie podkreślili ogromny patriotyzm, ale i jednocześnie wielkie rozwarstwienie społeczne, które uniemożliwiało przeprowadzenie reform. Recytację ozdobiły pieśni patriotyczne wykonane przez członków chóru z kl. Id i Katarzynę Bagińską z kl. Vc.

9 maja 2014
Nabór do Akademii Przyszłości
W dniu 9 maja 2014r. został zorganizowany nabór do Akademii Przyszłości już na nowy rok szkolny 2014/2015. Tutorzy przygotowali ciekawe, integracyjne zajęcia dla swoich podopiecznych. Była zabawa, rozmowy o przyszłości oraz zdobycie METY…

14 maja 2014
Międzyszkolny Konkurs Literacki
W Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów". Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym ciekawym przedsięwzięciu pod okiem p. Marzanny Sienkiewicz. Matylda Majewska, uczennica klasy VI c, zajęła III miejsce. Nikola Mazur, także uczennica klasy VI c, zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy.

15 maja 2014
Sukces w konkursie piosenki
W Zespole Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego miała miejsce uroczysta Gala Finałowa I Miejskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Odbył się on pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Uczennica klasy Vc Katarzyna Bagińska zajęła I miejsce wśród solistów z szkół podstawowych. Gratulacje!

16 maja 2014
Muzeum Historii i farmacji     (Akademia Przyszłości)
Nasza Akademicka 12 wyruszyła do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich można poznać tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych, poczuć zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku.

21 maja 2014
Wycieczka klas szóstych
W dniach 20-21.05 uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pogoda dopisała, więc uczniowie mogli zwiedzić Stare Miasto z Domem Kopernika i Dworem Artusa. Świetnie bawili się też w Muzeum Piernika oraz zwiedzając wieczorem Ford IV pruskiej twierdzy z pochodniami. Następnego dnia uczniowie oglądali panoramę miasta z pokładu statku wycieczkowego i nauczyli się czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa. Wycieczka była udana i pełna wrażeń.

22 maja 2014
"Po drugiej stronie lustra" - XII Festiwal Nauki i Sztuki
Klasa 3a i 3b uczestniczyły w XII Festiwalu Nauki i Sztuki. Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" zorganizowało zajęcia "Po drugiej stronie lustra", które prowadziła dr A. Poskrobko. Tematem spotkania było pojęcie symetrii - w matematyce, architekturze czy też … słowotwórstwie. Uczniowie badali, które figury geometryczne posiadają oś symetrii. Rozwiązywali zadania związane z odbiciem lustrzanym. Tworzyli też palindromowe słowa oraz zdania. Najbardziej zachwycił uczniów kalejdoskop. Dzięki wielokrotnym odbiciom obrazów różnokolorowych szkiełek, w odpowiednio rozmieszczonych zwierciadłach, obserwowali symetryczne figury. Zajęcia minęły bardzo szybko.

23 maja 2014
Nagroda w konkursie przyrodniczym
Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku zorganizowała międzyszkolny konkurs przyrodniczy pt. "Osobliwości przyrodnicze Podlasia". I miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych zajęła uczennica naszej szkoły Agata Jurewicz z kl. VIa. Agata w swojej pracy zamieściła piękne zdjęcia z różnych typów środowisk naszego regionu, ukazała m.in. uroki lasów, łąk i parku miejskiego. Gratulacje! (opiekun A. Skowrońska, T. Włodarczyk)

28 maja 2014
Konkurs recytatorski "Moja rodzina"
Konkurs został zorganizowany przez wychowawców świetlicy i bibliotekę szkolną. Uczestnicy to dzieci z klas 0-III naszej szkoły. Wyniki konkursu: I miejsce: Jakub Rapiej kl. 0; II miejsce: Patrycja Rydzewska kl. IIb, Natalia Młynarek kl. IIIb; III miejsce: Joanna Łukaszuk kl. IIIb, Joanna Wójcicka kl. 0.

29 maja 2014
XI edycja Konkursu Piosenki Wakacyjnej
Uczennice: Julia Gołaszewska (kl. IIa PG) i Katarzyna Bagińska (kl.Vc SP) reprezentowały naszą szkołę w XI edycji Konkursu Piosenki Wakacyjnej, organizowanym przez MDK w Białymstoku. Dziewczęta wykonały piosenkę pt. „Lato pachnące miętą” w dwugłosie z akompaniamentem własnym (flet prosty, gitara). Piękne wykonanie utworu zostało nagrodzone statuetką LAUREATA. Gratulacje! (opiekun A. Michalewicz)

30 maja 2014
Dzień Dziecka klas pierwszych
Z okazji Dnia Dziecka klasy pierwsze pojechały do Pomigacz. Zwiedziły Majątek Howieny, w którym można było zobaczyć małpki, kangury, lamy, jelenie, strusie i inne zwierzęta. Dzieci jeździły na kucykach i bawiły sie na placu zabaw. Potem było ognisko i dyskoteka pod chmurką. Chociaż słońce tego dnia zawiodło, humory wszystkim dopisały.

30 maja 2014
Centrum Badań Kosmicznych     (Akademia Przyszłości)
Akademia Przyszłości z okazji Dnia Dziecka zaprosiła naszych małych studentów oraz panią pedagog Małgorzatę Jurewicz do Warszawy do Centrum Badań Kosmicznych. Zwiedziliśmy pomieszczenia, w których prowadzone są badania Ziemi, Marsa, Wenus oraz innych planet, obserwowaliśmy przez specjalne monitory świat kosmosu oraz zobaczyliśmy prawie wszystkie urządzenia, które umieszcza się w przestrzeni kosmicznej w celach naukowych. Zaciekawił nas również Pierwszy POLSKI SATELITA NAUKOWY BRITE PL. Udzieliliśmy wielu wywiadów dla telewizji i radia. Można nas było obejrzeć w Teleexpresie o godz. 17. To była niesamowita podróż…

maj 2014
Podsumowanie Akcji Zbiórki Baterii "Działaj Czysto"
Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 aktywnie uczestniczyli w akcji zbiórki zużytych baterii. To już IX edycja Ekokonkursu "Baterie - zagrożenie dla środowiska i ludzi" organizowana w ramach Akcji Zbiórki Baterii "Działaj czysto" przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM w Białymstoku.
W bieżącym roku szkolnym zebraliśmy 362 kg zużytych baterii. Wśród gimnazjalistów tytuł Ekoucznia i II miejsce w międzyszkolnym rankingu zdobyła uczennica kl. Id Anita Sulik (zebrała 23 tys. sztuk baterii).
Wyróżnieni uczniowie ze szkoły podstawowej to: Oliwia Bućko z kl. Vc (2739 szt.), Julia Korolczuk z kl. IVb (2430szt.), Rozalia Tymińska z kl. VIc (2256 szt.), Sebastian Greczan z kl. IVb (1728 szt.) i Marcin Sawicki z kl. Vc (1649 szt.).

 Kwiecień -
czerwiec 2014
w SP 29


 
 
  czerwiec 2014 

2 czerwca 2014
Spotkanie z poetką
W dniach 1-8 czerwca odbył się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Klasa 3b miała przyjemność spotkania się z panią Joanną Myślińską, utalentowaną białostoczanką, autorką wierszy dla dzieci. Pani Joanna pisze wiersze dedykowane swojemu młodszemu bratu. Wiersze pisane są do nauki i zabawy, są pełne humoru, zabawnego spojrzenia na zwierzęta, przyrodę, łąkę i las. Można też wykorzystywać je do nauki poprawnego mówienia, dykcji, nauki ortografii. Pani Joanna opowiadała w jaki sposób powstają jej wiersze, skąd czerpie nowe inspiracje. Chętni uczniowie prezentowali wiersze pani Myślińskiej. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

3 czerwca 2014
Nagroda w Miejskim Konkursie Fotograficznym "Nasz czysty Białystok"
WW IV edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno - Fotograficzno - Literackiego „Nasz czysty Białystok” pod hasłem: „Woda naszym skarbem” (org. Radna RM Białystok Halina Wasiak, Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białymstoku) w kategorii plastyczno-literackiej wyróżnienie zdobyła Julia Grygorczyk VIb (opiekun Marzena Kotik).

5 czerwca 2014
Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego "Albus"
Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego "Albus". Laureatami zostali: Ewa Wilczewska IVa, Adrianna Mikołajewicz IVb, Damian Szyndler VIb, Julia Kobylińska VIb. Przyznano też naszym uczniom15 wyróżnień:
- w kategorii klas IV: Krzysztof Piechowski IVb, Milena Chalin IVb, Mateusz Brzozowski IVb, Piotr Nazaruk IVb - w kategorii klas V: Paweł Kwiatkowski Vc, Piotr Gołębiewski Va, Paweł Kozłowski Vb, Sebastian Stepaniuk Vc, Monika Duchnowska Va - w kategorii klas szóstych: Gabriel Czeremcha VIb, Agata Jurewicz VIa, Joanna Chrościńska VIb, Matylda Majewska VIc, Julia Grygorczyk VIb, Julia Fiedorczyk VIa.
Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

czerwiec 2014
III Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach III Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom biblioteka nasza zaprosiła do czytania fragmentów wybranych utworów literackich redaktor TVP Białystok Magdalenę Gołaszewską, lidera zespołu Fokus Zbigniewa Perkowskiego, przedstawicieli Okręgowej Izby Lekarskiej i Dyrekcji Lasów Państwowych. Impreza ma na celu promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartości przekazywane podczas czytania i upowszechnienie twórczości pisarskiej lokalnych autorów. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0-III.

czerwiec 2014
Szkolny konkurs ortograficzny
W czerwcu odbył się konkurs ortograficzny mający na celu wyłonienie Mistrza Ortografii w poszczególnych klasach. Oto najlepsi: IVa Ewa Wilczewska, IVb Piotr Nazaruk, Va Monika Duchnowska, Vb Daria Firsowicz, Vc Hubert Osmólski, VIa Michalina Seluk, VIb Joanna Chrościńska, VIc Jakub Białoszewski. Gratulujemy i życzymy utrzymania „kondycji” ortograficznej również w przyszłym roku. Nie jest to łatwe zadanie!

wrzesień 2013 - czerwiec 2014
Współpraca z Operą i Filharmonią Podlaską
Uczennica kl. Vc Katarzyna Bagińska brała aktywny udział w występach Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku od października 2011r. Chór uczestniczył w przygotowaniach do wystawienia przez OiFP musicalu „Korczak”. Katarzyna Bagińska jest bardzo zaangażowana w to przedsięwzięcie artystyczne. W r. szk. 2013/2014 spektakl był grany 10 razy - w listopadzie 2013r. i w lutym 2014r.
Kasia w Chórze Dziecięcym brała też udział w koncertach symfonicznych 17.05.2013 r. i 16.08.2013 r., wykonując wraz z Orkiestrą i Chórem OiFP III Symfonię „Koddish” L. Bernsteina, 16.12.2013 r. wykonując wraz z Sinfonia Academica suitę kolędową. 25.05.2014 r. koncert chóru uświetnił uroczyste obchody 20-lecia powstania Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Chór Dziecięcy OiFP koncertował również w kościele pw. bł. Bolesławy Lament (12.01.2014 r. i 20.05.2014 r.), w kościele pw. Królowej Jadwigi (18.05.2014 r.) oraz w Katedrze Białostockiej (18.01.2014 r.). Życzymy Kasi dalszych sukcesów i wytrwałości.

12 czerwca 2014
Mam kota na punkcie mleka
Klasa 3b dostała zaproszenie na mleczną lekcję, która odbyła się w Centrum im. L. Zamenhofa w Białymstoku. W pierwszej części zajęć na dzieci czekały łamigłówki, gry i zabawy, sprawdzające oraz poszerzające ich wiedzę o mleku i jego przetworach. Z kolei druga część lekcji poświęcona była eksperymentom z mlekiem w roli głównej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy odebrali z rąk Kota Mleczysława dyplomy. Była też chwila na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Szkoła uczestniczy w programie "Mam kota na punkcie mleka", którego koordynatorką jest M. Sobocińska. Celem programu „Mam kota na punkcie mleka” jest edukowanie odbiorców w zakresie zasad racjonalnego żywienia oraz roli mleka i produktów mlecznych w diecie. Projekt obejmuje działania informacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, ich rodziców oraz nauczycieli z całego kraju.

14 czerwca 2014
Zakończenie roku w Akademii Przyszłości
Gala Sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Białymstoku odbyła się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (Nowa Aula) Uniwersytetu w Białymstoku. 12 uczniów z naszej szkoły z ich tutorami wspierała pani Dyrektor Elżbieta Rogowska. Podczas uroczystości były wspomnienia w postaci zdjęć z całego roku wspólnej pracy i zabawy, wręczono wiele dyplomów sukcesów, podziękowano wszystkim, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w życiu Akademii. Na koniec były pokazy iluzjonisty oraz pyszny tort.

17 czerwca 2014
Dzień Sportu i Zabawy” z programem Wychowawca Podwórkowy
W naszej szkole odbył się Dzień Sportu i Zabawy” wraz z programem Wychowawca Podwórkowy. Wzięły w nim udział dzieci z klas 0 – III. Wychowawcy Podwórkowi na rozgrzewkę zorganizowali na boisku szkolnym wspólne tańce przy muzyce. Później każdy uczestnik wybrał atrakcje dla siebie. Był punkt modelowania balonów. Można było sobie zabawnie pomalować twarz, strzelać na bramkę czy pograć w piłkę oraz poskakać na trampolinie. Zabawę umilali nam Gumisie i maskotka Jagiellonii - Pszczółka.

18 czerwca 2014
Wycieczka do Pacowej Chaty
Klasy IIa i IIb były na czerwcowej wycieczce do Przysiółka Szlacheckiego w Krypnie k. Knyszyna. Gospodarze zorganizowali wiele ciekawych atrakcji. Dzieci wysłuchały historycznej opowieści w muzeum historyczno-etnograficznym i obejrzały zgromadzone eksponaty etnograficzne, historyczne i militaria. Na starym piecu kaflowym piekły podpłomyki. Na świeżym powietrzu były zabawy integracyjne: pojedynki, strzelanie z łuku, rzut podkową. Dziewczynki ochoczo zabrały się do prania na tarze i malowania form gipsowych. Chłopcy grali w piłkę nożną. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili.

18 czerwca 2014
Przedstawienie w wykonaniu dzieci z teatrzyku świetlicowego
Teatrzyk świetlicowy "Słoneczko" zaprezentował uczniom z klas 0-III i zaproszonym dzieciom z PS nr 29 inscenizację pt. "Myszka wiejska i myszka miejska". Celem spektaklu było poznanie różnic między życiem na wsi i w mieście, zachęcenie do zachowań ekologicznych: pobytu na świeżym powietrzu i zdrowego odżywiania oraz integracja z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 29.

24 czerwca 2014                                                                                                   
Biwak w Doktorcach 
Zuchy (11 BGZ Słoneczna Gromada) i harcerze (36 BDH Leśni) z naszej szkoły uczestniczyli w biwaku w bazie harcerskiej w Doktorcach.
  Program biwaku 


czerwiec 2014
Udział klasy Vc w akcjach charytatywnych
9 i 10 czerwca uczniowie kl. Vc (wych. I. Lis) zorganizowali sprzedaż ciast, z których dochód przekazali na pomoc osobom potrzebującym. 26 czerwca wzięli też udział w akcji charytatywnej "Pomagamy dla Krzysia".

26 czerwca 2014
Festyn z Bractwem Rycerskim z Golubia Dobrzynia
W ostatnim dniu nauki, odwiedzili naszą szkołę rycerze z Bractwa Rycerskiego z Golubia Dobrzynia. Wielki Mistrz Jacenty Ordowski wraz ze swoimi towarzyszami w wesoły i bardzo przystępny sposób przybliżył nam życie rycerzy. Uczniowie mogli zobaczyć tańce i stroje obowiązujące na dworze królewskim, zapoznać się z tajnikami rycerskiego ubioru. Jednak najciekawszym momentem była możliwość udziału w zabawach proponowanych przez pana Ordowskiego. Każdy mógł popróbować strzelania z kuszy, pod bacznym okiem rycerza. Można też było trenować ciosy mieczem. Najwięcej uciechy wzbudził "kręcioł plebejski", czyli kręcenie się wkoło pieńka i próba utrzymania równowagi. Nie mniejsze emocje wywoływały bitwy na torbacze i na kije. Na straganie średniowiecznym można było obserwować bicie pamiątkowych monet. Taka żywa lekcja historii zostanie długo w naszej pamięci.

  Czerwiec 2014
  ciąg dalszy
w SP 29


 

6 lipca 2014
Wizyta Synów Pułku
Zespół Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku gościł z krótka wizytą uczestników XXIX Zlotu Ogólnopolskiego Środowiska Synów Pułku.
   >>Zdjęcia z spotkania<<