Archiwum - rok szkolny 2014/2015

Wrzesień 2014 

Październik 2014

Listopad 2014

Grudzień 2014

Styczeń 2015 

Luty 2015 

Marzec 2015 

Kwiecień 2015 

 

Maj 2015 

Czerwiec 2015 

 

         


 
 wrzesień 2014 

1 września 2014
Początek roku szkolnego  
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. 

12 września 2014
XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru  
Poczet sztandarowy oraz uczniowie klas drugich i trzecich PG 20 oraz klas szóstych SP 29, jak co roku wzięli udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Uroczystość ta ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili.

19 września 2014
Wycieczka do Śliwna
Klasa 1a wyjechała na wycieczkę do Śliwna. Śliwno leży w Narwiańskim Parku Narodowym. Jest tam wspaniały pomost poprowadzony nad rozlewiskami rzeki Narew. Ścieżka przyrodnicza biegnie w poprzek doliny Narwi, która obrazuje większość ekosystemów parkowych. W połowie drogi znajduje się wieża obserwacyjna, z której można podziwiać okalające krajobrazy ciągnące się po horyzont. Uczniowie dowiedzieli się z tablic informacyjnych, jakie zwierzęta można spotkać na rozlewiskach i próbowali je odszukać w ściętych o tej porze roku trzcinach. Największą jednak frajdą były przeprawy pływającą platformą. Było ich pięć. Dzieci musiały same przyciągnąć pływające pomosty, a potem jeszcze przeciągnąć na drugą stronę. Wycieczka zakończyła się wspaniałym ogniskiem, które zorganizowali rodzice. Własnoręcznie upieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie.

20 września 2014
Piknik ekologiczny
W lesie turczyńskim odbył się piknik ekologiczny organizowany przez stowarzyszenie "Okolica". Piknik zapoczątkowało sprzątanie lasu w ramach akcji Sprzątania Świata a potem rozpoczęły się różnego rodzaju atrakcje związane z ekologią. Harcerze z naszej szkoły wraz z opiekunem, uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - recyklingowych. Uczniowie wcześniej budowali swoje rakiety pod okiem przedstawiciela z Polskiego Towarzystwa Rakietowego. Na pikniku udało się wystrzelić własne rakiety ku niebu. Harcerze uczestniczyli w zabawach sportowych, wykonywali zabawki z surowców wtórnych, w konkursie plastycznym "wykonaj i zjedz". Można też było strzelać do celu z armatki wodnej pod kierunkiem strażaków. Piknik zakończył się pieczonymi kiełbaskami i ogniskiem.

21 września 2014
Sprzątanie Świata - Polska 2014
Zespół Szkół Sportowych nr 1 jak co roku wziął udział w Sprzątaniu Świata - Polska 2014”. W tym roku akcja miała hasło „Turysto! Szanuj Środowisko!”, zachęcając do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie czy na łonie przyrody. Uczniowie ZSS nr 1 sprzątali na osiedlu Marczuk i osiedlu Młodych.

21 wrzesień 2014
Ogólnopolski Bieg Uliczny - Białystok Biega
Uczniowie klasy 5B wraz z trenerem Hubertem Milewskim wzięli udział Ogólnopolskim Biegu Ulicznym - Białystok Biega.

27 wrzesień 2014
Zawody Pływackie o Puchar Mistrza Sportu
Reprezentacja klasy 5B z trenerem H. Milewskim uczestniczyła w Zawodach Pływackich o Puchar Mistrza Sportu pod patronatem Radosława Kawęckiego rozgrywanych w Ciechanowie. Wyróżnili się:
Brzozowski Mateusz - 50m motylkowy - II miejsce;
Greczan Sebastian - 50m grzbietowy - III miejsce; 100m motylkowy - I miejsce;
Kaczmarczyk Łukasz - 100m klasyczny - III miejsce;
Pasiuk Jakub - 50m klasyczny - III miejsce;
Mońko Zuzanna - 50m klasyczny - III miejsce;
Sidorczuk Martyna - 100m grzbietowy - III miejsce.

 
  październik 2014 

2 października 2014
Akcja „Jedz jabłka, będziesz zdrowy”
We wrześniu w naszej szkole odbywała się akcja „Jedz jabłka, będziesz zdrowy”, której celem była promocja prawidłowego odżywiania się. Angielskie przysłowie mówi "An apple a day keeps the doctor away" („Jedz jabłko codziennie, a nie będziesz potrzebował lekarza"). Jabłka należą do najsmaczniejszych, a zarazem najtańszych polskich owoców. Można je przyrządzać na setki sposobów, dlatego też w szkole odbyły się konkursy na „Najlepszą szarlotkę” i „Najlepszą sałatkę z jabłkiem”. W konkursie wzięli uczniowie klas 4 -6.
Laureaci konkursu na „Najlepszą szarlotkę”:
I miejsce Monika Kimborowicz 4c; II miejsce Emilia Stańczuk 6b; III miejsce Katarzyna Bagińska 6c.
Laureaci konkursu na „Najlepszą sałatkę z jabłkiem”:
I miejsce Maja Szabuniewicz 6b; II miejsce Emila Dmochowska 5a; III miejsce Michał Cywoniuk 4c. Gratulujemy!

2 października 2014
Igrzyska Miasta Białegostoku – indywidualne biegi przełajowe
Na leśnych trasach biegowych Pietrasz odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentacja SP 29 wśród dziewcząt zajęła III miejsce. Chłopcy zostali sklasyfikowani na XII miejscu.
Indywidualnie najlepiej spisali się - klasy IV: Borkowska Dominika, Rafałowska Maria, Waszczuk Weronika, Łupiński Sebastian, Czapla Dawid;
klasy V: Sidorczuk Marta, Szpakowska Martyna;
klasy VI: Bućko Oliwia (I miejsce), Jurczak Emilia, Kosk Damian, Arcimowicz Tomasz.

10 października 2014 odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w sztafetowych biegach przełajowych, gdzie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 29 dziewcząt zajęła VI miejsce.

7 października 2014
Wycieczka do Wioski Indiańskiej
Klasy „0” i II wyjechały na wycieczkę do Wioski Indiańskiej za Grabówkę. Program dzielił się na dwa elementy: ścieżkę edukacyjną i rekreacyjną. Pierwsza część programu zawierała wątki tematyczne takie jak: zwyczaje, ceremonie, filozofię i aspekt kulturowy Indian. Po jej zakończeniu zorganizowano ognisko z własnoręcznie pieczonymi kiełbaskami. Druga część zawierała gry i zabawy wywodzące się z kultury Indian. Zarówno gry zespołowe, jak i indywidualne miały na celu rozwijać jednostkę uczuć i szacunku dla rywali. Mottem przewodnim wycieczki było poznawanie świata i nauka poprzez zabawę.

8 października 2014
Zajęcia w Muzeum Podlaskim
Klasa 1a wzięła udział w muzealnej lekcji w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Na początku uczniowie zapoznali się twórczością malarzy polskich, zwiedzili wystawę prac współczesnych twórców. Dzieci zaznajomiły się także z zasadami, jakie obowiązują w muzeum. W dalszej części edukacyjnego spotkania, uczniowie otrzymali kartki w formie pocztówek, na której widniał zarys Muzeum Podlaskiego. Zadaniem dzieci było pokolorowanie w taki sposób muzeum, aby zachęcić wszystkich do częstego odwiedzania Ratusza. Po tym spotkaniu klasa poszła na Rynek i oglądała wystawę dawnego Białegostoku. Takie lekcje zapewne pozostaną na długo w pamięci uczniów.

14 października 2014
Dzień Edukacji Narodowej
Szkolną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały klasy 1a i 1c gimnazjum. W czasie spotkania nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora. Jednorazowe stypendia otrzymała też grupa wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów.

   Wojewódzkie obchody święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty odbyły sie w PG nr 6. W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Podlaski Pan Maciej Żywno, Podlaski Kurator Oświaty Pan Jerzy Kiszkiel, a także: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji związkowych i instytucji oświatowych. Wśród wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazły sie Pani Jolanta Wysztygiel i Pani Dorota Seluk, a wśród wyróżnionych Nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty Pan Tomasz Włodarczyk.
   Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły sie w Pałacu Branickich. Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska znalazła sie w gronie nagrodzonych pracowników oświaty przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

15 października 2014
Ślubowanie klas pierwszych
W obecności dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych Nr 1, wychowawczyń oraz rodziców, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Przed pasowaniem na pierwszoklasistę, uczniowie popisywali się wierszami i piosenkami. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie klas pierwszych - pani H. Mielko, pani G. Niemyjska, pani D. Żołyńska. Po części artystycznej wszyscy uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek i wspólną zabawę.

16 październik 2014
Dzień Papieski
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Członkowie Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem swego opiekuna przygotowali z tej okazji montaż słowno - muzyczny wzbogacony prezentacjami multimedialnymi. Społeczność szkolna miała możliwość pochylenia się nad słowami bł. Jana Pawła II związanymi ze świętością, co było mottem tegorocznego Dnia Papieskiego.

20 października 2014
Wyniki konkursu plastycznego
Komisja szkolna podała wyniki konkursu plastycznego organizowanego w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami, którego celem było wykonanie ilustracji do książek Tomasza Samojlika: „Żubr Pompik. Kolory jesieni i „Żubr Pompik. Tropy na śniegu”.
W konkursie szkolnym nagrodzone zostały następujące osoby: I miejsce - Szymon Naumowicz i Hubert Suchodolski z IIa, II miejsce - Paweł Daniluk IIa i Patrycja Antoniuk IIb, zaś III miejsce - Ola Murawska IIa i Marta Piszczatowska IIb. Do konkursu na szczeblu miejskim zakwalifikowane zostały prace: Szymona Naumowicz, Huberta Suchodolskiego i Pawła Daniluka. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi w listopadzie.

23 października 2014
Spotkanie z pisarzem
Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko odbyło się w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami organizowanych przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Kazimierz Szymeczko jest autorem książek m.in. „Wywrotka” czy „Czworo i kości”. Autor opowiadał o swoich utworach z wielką pasją. Wszystkie swoje wypowiedzi obracał w żart, aby wzbudzić ciekawość słuchaczy. Był on otwarty na pytania, starał się odpowiedzieć na każde z nich. Swoje wypowiedzi często rozwijał tak, że ktoś kto miał zamiar podnieść rękę, nie musiał tego robić. Odpowiedzią na jedno pytanie tłumaczył wiele wątpliwości czytelników. Spotkanie z pisarzem uważam za bardzo udane. Chciałabym aby do naszej szkoły częściej zapraszani pisarzy.
         Julia Kobylińska Ib PG20

25 października 2014
Akademia Przyszłości - ROZPOCZĘTA…
 
 No i stało się. Oficjalny rok szkolny AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Białymstoku można uznać za otwarty! Inauguracja, która odbyła się 25 października 2014r, była tego swoistym symbolem.
Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami, panią Dyrektor Elżbieta Rogowską oraz szkolnym koordynatorem Małgorzatą Jurewicz uczestniczyło w uroczystości wręczenia indeksów.
   
Oto krótka refleksja naszego szkolnego przyjaciela tutora Magdy Miszkiel:
   "Inauguracja była dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Choć to moja druga edycja w AKADEMII, na Inauguracji byłam po raz pierwszy. Przed nią byłam bardzo podekscytowana i z niecierpliwością oczekiwałam na pierwsze po wakacjach spotkanie z moją podopieczną. Podczas inauguracji najpiękniejszym momentem było wręczenie Indeksów Dzieciom. Obserwowanie, jak jedni sięgają pewnie po Indeks, a inni nieśmiało wyciągają po niego rękę, niepewni, co ich tak właściwie czeka. Byłam z nich niesamowicie dumna, ale uświadomiłam sobie wówczas, że jedni i drudzy niecierpliwie czekają na swojego Tutora. I że w związku z tym, ciąży na nas duża odpowiedzialność za tych Naszych Małych Studentów."

Szkolna Inauguracja AKADEMII
We wtorek 18 listopada 2014r. odbyła się szkolna uroczystość otwarcia Akademii Przyszłości. Jej celem była wspólna zabawa, wzajemne poznanie się dzieci, wolontariuszy oraz rodziców. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami poznawali się poprzez wspólną zabawę. Pierwszą zabawą był „Misio”. Gra polegała na przekazywaniu maskotki wybranej osobie. Wskazana osoba, czyli posiadacz owego "Misia”, aby przekazać go następnej, musiał opowiedzieć kilka słów o sobie - czym się zajmuje na co dzień, co robi w wolnym czasie lub jaka jest jej ulubiona potrawa. Na kolejną zabawę WĄŻ i OGON potrzebowaliśmy więcej miejsca, dlatego zorganizowaliśmy ją na szkolnym korytarzu. Atrakcja jeszcze bardziej rozweseliła i rozluźniła dzieci oraz tutorów, było niezwykle wesoło. Dzieciom bardzo spodobało się malowanie twarzy farbkami oraz robienie z podłużnych baloników fantastycznych zwierzaków…. Po wspólnej zabawie był czas na poczęstunek, podczas którego dużym powodzeniem cieszyły się cukierki, ciasteczka i słone paluszki. Tutorzy mieli czas na rozmowę z dziećmi i rodzicami, omówienie szczegółów, dotyczących terminów spotkań z dziećmi.
Tutorzy stanęli na wysokości zadania… Zaczynamy z pełną motywacją i nadzieją w sukcesy…

25 października 2014
VIII Międzynarodowy Mecz Pływacki
Najmłodsi adepci sztuki pływackiej MKS Juvenia, podopieczni Małgorzaty Andrzejewskiej, wystartowali w swoich pierwszych" profesjonalnych" zawodach pływackich w Bielsku Podlaskim czyli VIII Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski „ZŁOTA JESIEŃ 2014”. W zawodach startowało 431 zawodników i zawodniczek.
Najmłodsi uczniowie IV klasy pływackiej w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku, wywalczyli 4 medale. Wśród chłopców w roczniku 2005 (9 lat) Halicki Kacper złoty medal na 50 m st klasycznym, a Milenkiewicz Jakub srebrny medal w tej samej konkurencji. W roczniku 2006 Michał Cywoniuk zdobył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym. Wśród dziewcząt w kategorii 10 latków Dominika Borkowska wywalczyła brązowy medal na 100 m st grzbietowym. Gratulacje!

25-26 października 2014
Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława
Młodzi zawodnicy Juvenii wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Najlepsze wyniki osiągnęli: 10 latki: Aleksander Jurgiel Vc - srebro na 100m grzbietowym, brąz na 50m motylkowym;
- 11 latki: Adrianna Wałuszko VIc - srebro na 100m motylkowym, brąz na 100m klasycznym, brąz na 50m motylkowym;
- sztafeta: dziewcząt (4x50 dowolnym) w składzie: Szymborska Patrycja, Rafałowska Maria, Mońko Zuzanna, Wałuszko Adrianna - złoty medal;
- sztafeta chłopców (4x50 dowolnym) w składzie: Brzozowski Mateusz, Kowalewski Paweł, Jurgiel Aleksander, Greczan Sebastian - srebrny medal;
- 12 latki: Paweł Kwiatkowski VIc - brąz na 100m klasycznym. Gratulacje!

27 października 2014
Święto Szkoły
27 października br. w naszej szkole obchodziliśmy kolejną (ósmą już) rocznicę nadania imienia Synów Pułku ZSS nr 1. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. nasi patroni, podlaska wicekurator oświaty - p. Wiesława Ćwiklińska, ks. Jacek Tomkiel - proboszcz parafii pw. bł. Bolesławy Lament, przewodnicząca Rady Rodziców oraz emerytowani żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych.
W uroczystości wzięła udział także dyrekcja szkoły, rodzice i wychowawcy klas I gimnazjum ze swoimi podopiecznymi, którzy podczas apelu, zgodnie z tradycją szkoły, złożyli uroczyste ślubowanie. Oczywiście nie obyło się bez uroczystych przemówień, odznaczeń i podniosłej atmosfery. W tym duchu była utrzymana również część artystyczna przygotowana przez panie: Katarzynę Sikorę i Annę Michalewicz poświęcona patronom szkoły - Synom Pułku. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak też gimnazjum oraz chór PG20. Występom młodych artystów towarzyszyła prezentacja multimedialna dotycząca patronów szkoły. Całość wypadła bardzo wzruszająco, lirycznie i patriotycznie, a występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Kolejna taka impreza … już za rok.
     Galeria zdjęć z uroczystości  >>KLIKNIJ<<


październik 2014
Straż Miejska uczy dzieci przez zabawę i nie tylko…
W październiku w klasach 0 oraz III odbyły się zajęcia profilaktyczne, które przeprowadzone zostały przez pracowników Straży Miejskiej.
   W klasie 0 - zajęcia, Autochodzik, czyli "Jestem bezpieczny na drodze" - dotyczy bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym poprzez zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami, w tym umiejętności "czytania" znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg poprzez praktyczne wyćwiczenie zachowań przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego "Autochodzik".
   W klasach III - zajęcia "Uwaga na obcych" - celem zajęć było uświadomienie dzieciom, na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone; w jaki sposób można rozpoznać kto jest niebezpieczny?; ukształtowanie prawidłowego zachowania podczas spotkania z nieznajomym - jak uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji?; przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa; ukształtowanie nawyków zapewniających bezpieczeństwo.

30 października 2014
Konkurs Piosenki Jesiennej
Od 30 października uczniowie klas 0-III naszej szkoły nie mają już chyba wątpliwości, co do faktu, iż Pani Jesień przybyła! To właśnie z myślą o najmłodszych uczniach Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku, wychowawcy świetlicy tejże placówki zorganizowali Konkurs Piosenki Jesiennej, do uczestnictwa w którym, oprócz milusińskich uczęszczających do SP 29 zaproszono gości z Przedszkola nr 29.
Pani Dyrektor, ciepłym powitaniem zainaugurowała jesienne spotkanie z piosenką. Przedstawiciele poszczególnych klas czuli zapewne niemałą tremę występując w obecności tak licznej publiczności, jednak wszyscy okazali się doskonałymi artystami, dlatego też nikomu nie zabrakło wyróżnień i nagród.
Komisja pierwsze miejsce przyznała Aleksandrze Zajko, która reprezentując Przedszkole nr 29 zaśpiewała „Jesienną kołysankę”. Równolegle doceniona została interpretacja piosenki „Wiatr Jesienny” Natalii Naumowicz uczęszczającej do oddziału zerowego naszej szkoły, a także uczennicy klasy IIIb, Emilii Wysztygiel występującej z utworem muzycznym „Przyszła do nas pani jesień”. Nagroda za drugie miejsca powędrowała do: Szymona Naumowicza z klasy IIa, śpiewającego tego dnia o „Barwach jesieni” oraz uczennicy kl. IIIb: Mai Markowskiej za piosenkę „Jesienny rock and roll”. Duet reprezentujący „Kolorową piosenką” klasę IIb w składzie: Gabriela Perkowska i Karol Dwiliński zdobył trzecie miejsce, dzieląc je z koleżanką z kl. IIIa: Igą Edut wykonującą „Jesienną cza-czę”.
Wyróżnieni zostali zarówno goście z Przedszkola nr 29: Natalia Milewska („Wiatr psotnik”), Karolina Oksiuta wraz z Olafem Brańskim (Znaki jesieni”), jak i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29: Weronika Jurczuk i Zuzanna Brzozowska (kl. Ia) w pięknych, kocich kostiumach z piosenką „Parasol dla kota” na ustach; reprezentantka klasy Ib: Marcelina Arciszewska, przypominająca swoją piosenką, że jesienią często „Pada deszcz”; Emilia Makicka z klasy Ic za piosenkę „Jesień”.
Wśród wyróżnionych nie zabrakło pięknie śpiewających dziewcząt z klas starszych: IIa Aleksandra Murawska „Listki tańczą”; IIb Anna Pełszyńska: „Deszczowa muzyka”; IIIa Izabela Lubecka: „Wczesnym rankiem”; IIIb Patrycja Rydzewska „Tańcowała jesień”. Dyplomy i nagrody wręczone przez Panią Dyrektor przypieczętowały chwilę pogodnego przybycia Jesieni na Promienną 13a.

październik 2014
Udział w projekcie edukacji filmowej
Od października 2014 roku klasa IIb (wych. B.Kuklińska) realizuje projekt „Filmoteka szkolna. Nowe horyzonty edukacji filmowej.” W ramach cyklu „Podróże filmowe” uczniowie oglądają w kinie FORUM raz w miesiącu wartościowy film, o którym później rozmawiają w klasie. Cykl ten jest ciekawym uzupełnieniem planu dydaktyczno – wychowawczego w edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci poznają kulturę różnych narodów. Poznają pojęcia: posłuszeństwo, sprawiedliwość, tolerancja dla inności, przyjaźń, nagroda, kara, wierność i inne.

1-31 października 2014
Akcja - Ratujmy kasztany 2014
Dzieci ze świetlicy oraz dzieci z klasy zerowej, pod opieką wychowawców B. Kowalskiej i K. Budny, brały udział w akcji "Ratujmy kasztany 2014" zorganizowanej pod patronatem Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Uczniowie uprzątnęli opadłe liście kasztanowców znajdujących się przy ulicy Spokojnej, aby w ten sposób uniemożliwić przetrwanie atakujących je szkodników.
  Wrzesień
  - grudzień 2014
w SP 29


 
 
  listopad 2014 

7 listopad 2014
96 rocznica odzyskania niepodległości
Na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Akademię przygotowały klasy Va SP i IIb PG pod opieką p. D. Seluk i p. E. Kamieńskiej. W montażu poetycko-muzycznym pt. "Droga do wolności" zostały przedstawione losy naszej Ojczyzny od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Uczniowie wierszem, piosenką i obrazem uczcili pamięć ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę, oddali życie, by ich potomkowie mogli żyć w wolnym kraju. Była to ciekawa uroczystość patriotyczna, zaszczepiająca w młodych sercach miłość do Ojczyzny.

10 listopada 2014
III edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
W Monieckim Ośrodku Kultury odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska Nie Zginęła”. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne TAK, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Moniecki Ośrodek Kultury. SP 29 reprezentowały: Katarzyna Bagińska (6c), która wystąpiła w zespole z uczniami PG20 oraz Maja Markowska (3b), która wykonała „Rotę” a’capella oraz utwór na głos i fortepian własnego autorstwa „Ojczyzno ma”. Maja w swojej kategorii uzyskała I miejsce. Gratulujemy!!!

14 listopada 2014
Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych
Uczennice SP 29: Katarzyna Bagińska (6c) i Maja Markowska (3b) reprezentowały szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. W przeglądzie wzięło udział ponad 70 solistów i zespołów z naszego województwa. Kasia wykonała wraz z zespołem naszego gimnazjum piosenkę „Biały krzyż”, a Maja „Przybyli ułani” za które otrzymały gromkie brawa. Gratulujemy udanego występu!

22 listopada 2014
Planetarium Astropark w naszej szkole
Na sali gimnastycznej odbyły się pokazy w specjalnie przygotowanych namiotach, gdzie z bliska podziwiać mogli uczniowie kosmos i poznać prawa którymi się rządzi. Planetarium Astropark jest narzędziem dydaktycznym do edukacji astronomiczno- przyrodniczej i stanowi bardzo dobre uzupełnienie wiedzy szkolnej z zakresu astronomii, fizyki, geografii czy biologii. Pokazy były dostosowane do grup wiekowych, więc każdy znalazł coś dla siebie interesującego.
   Na pokazie specjalnym gościliśmy uczniów niedowidzących z białostockich szkół. Zajęcia dla nich urozmaicone były nie tylko przekazem wizualnym ale i manualnym, oraz publikacjami w języku Braille'a.

22 listopad 2014
Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…
Listopad jest miesiącem zadumy i refleksji. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem wyszli więc na marsz wspomnień. Na trasie marszu znalazły się takie miejsca jak Pomnik Katyński czy też Cmentarz Wojskowy. Uczniowie mieli możliwość poznać niektóre wydarzenia z naszej historii i zapalić znicze dla tych, którzy życie oddali za Polskę.

22 listopada 2014
V Przegląd Pieśni Patriotycznej
W sali dawnego kina Ton odbył się V Przegląd Pieśni Patriotycznej. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie "Wspólne dobro - wspólny cel". Szkołę Podstawową nr 29 reprezentowały: Katarzyna Bagińska (6c) z piosenką Mury oraz Maja Markowska (3b), która zaśpiewała Przybyli ułani i wykonała utwór na głos i fortepian własnego autorstwa Ojczyzno ma. W przeglądzie wzięło udział 65 wykonawców. Maja Markowska wyśpiewała III miejsce. Gratulacje występującym!

28 listopada
Andrzejki w 1a
Koleżanki ze starszej klasy przygotowały klasie 1a wspaniałą zabawę. Tego dnia tradycyjnie próbowaliśmy przewidzieć przyszłość. Były magiczne kubeczki, losowanie przyszłych zawodów oraz przekłuwanie serduszek z imionami osób, które o nas myślą. Wszyscy się dobrze bawili.

listopad 2014
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN
W listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN. Z zadaniami zmagało się 24 uczniów. Największą liczbę punktów wśród uczniów 4 kl. otrzymała Monika Zagroba uzyskując 12 miejsce, wśród uczniów kl.5 otrzymali: Krzysztof Piechowski i Mateusz Brzozowski. Najwyższe miejsce wśród szóstoklasistów uzyskał Paweł Kwiatkowski (15 miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Serdecznie gratulujemy.

 
  grudzień 2014 

grudzień 2014
Pomagamy zwierzętom
W grudniu klasa IIb przekazała Schronisku dla zwierząt w Białymstoku koce dla psów i suchą karmę.
Staramy się pomagać czworonogom w miarę naszych możliwości.

5 grudnia
Mikołajki w 1a
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Każdy, i dziecko i dorosły, oczekuje spotkania z Mikołajem. Klasę 1a odwiedziły dwie pomocnice Mikołaja, gdyż on sam był bardzo zajęty czytaniem listów od dzieci. Zanim jednak pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki, musieli wykazać się znajomością liter, umiejętnością głoskowania, dodawania i odejmowania. Na koniec spotkania z przemiłymi śnieżynkami, kasa chętnie pozowała do wspólnego zdjęcia.

6 grudnia 2014
VIII edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie…”
W Publicznym Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku odbyła się VIII edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie…”.
W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół z województwa podlaskiego. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory: jeden w języku polskim, drugi w języku obcym. Młodych artystów oceniało profesjonalne jury.
Naszą szkołę reprezentowały: Maja Markowska (kl. III), Anna Mojsik i Emilia Wojno (obie kl. IV). W kategorii soliści Maja uzyskała I miejsce, a Ania II miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała p. Anna Michalewicz.

7 grudnia 2014
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Piosenki
W Białymstoku odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard". Uczennica naszej szkoły Maja Markowska (kl. III) po raz kolejny prezentowała swój talent i umiejętności wokalne. Jury festiwalu przyznało Mai wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

8 grudnia 2014
Gwiazdka w skansenie
Klasy IIa i IIb uczestniczyły w imprezie "Gwiazdka w skansenie", zorganizowanej przez Białostockie Muzeum Wsi. Była to interesująca podróż do świątecznej przeszłości. Uczniowie obejrzeli gwiazdy kolędnicze, izbę z nakrytym do wigilii stołem, choinkę udekorowaną ozdobami wykonanymi ze słomy i bibułki, obserwowali jak dawniej wypiekano na Podlasiu opłatki i i produkowano pocztówki świąteczne. Własnoręcznie wykonali bibułkowe i słomiane ozdoby na choinkę.

12 grudnia 2014
Sukces w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
Maja Markowska IIIb zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Wiew Sitowia" w Łapach. Interpretacja wiersza Anny Bayer "Kaczka złodziejka" w wykonaniu Mai zrobiła ogromne wrażenie na jury konkursu. Maję do konkursu przygotowała wychowawczyni, pani Danuta Okułowicz. Serdeczne gratulacje.

15 grudnia 2014
Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych
W Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych, zorganizowanym przez wychowawców świetlicy szkolnej uczestniczyli uczniowie klas 0-III SP nr 29 i dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 29 "Fantazja". Nagrodzeni zostali:
I miejsce: Natalia Milewska i Dawid Parfieniuk PS nr 29, Jan Chodkiewicz Ib;
II miejsce: Julia Dobrowolska, Amelia Wilińska i Sebastian Dakowicz PS nr 29, Maja Kamińska Ia, Emilia Makicka Ic, Kuba Szamrej Ic, Weronika Kużelewska Ic;
III miejsce: Hubert Suchodolski i Sebastian Klebeko IIa, Iga Edut, Oliwia Guziejko, Małgorzata Zalewska IIIa, Patrycja Rydzewska IIIb;
Wyróżnienie: Tomasz Zaniewski kl "0", Julia Galanty kl "0", Marta Piszczatowska, Amelia Karłowicz IIb.

17 grudnia 2014
Spotkanie wigilijne
W "zerówce" miało miejsce uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem dzieci, rodziców, nauczycieli i Pani Dyrektor Elżbiety Rogowskiej. Pani Kamila odczytała fragment Pisma Świętego opowiadający o narodzinach w Betlejem. Następnie przy dźwiękach kolęd i pastorałek dzielono się opłatkiem i wszyscy składali sobie nawzajem życzenia świąteczne. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

19 grudnia 2014
"Słodkie kolędowanie"
W grudniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem przygotowali krótkie przedstawienie jasełkowe. Zgodnie z polską tradycją wyruszyli w wędrówkę po klasach jako kolędnicy. Pukając od drzwi do drzwi wędrowali po szkole, a w zamian za kolędowanie prosili o słodycze, które potem przekazali do Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii p.w. bł. B. Lament w Białymstoku.

 
  styczeń 2015 

6 stycznia 2015
Orszak Trzech Króli
W tegorocznym Orszaku Trzech Króli w grupie zielonej uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Pomimo dużego mrozu, humor i kondycja dopisały. Trasa wiodła z dziedzińca Pałacu Branickich, do stacji Anioły (kino Forum), stacji Herod (Plac Uniwersytecki), aż do Stajenki (Rynek Kościuszki).

11 stycznia 2015
Nasi w 23 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - za nami! Było głośno, kolorowo i wesoło, z młodzieńczą fantazją, szczodrością oraz otwartym sercem i portfelem na potrzeby innych osób. W akcji czynnie wzięła udział młodzież naszej szkoły: Maja Markowska, Julia Gołaszewska i Michał Cetra, wspierając WOŚP tym, co im najlepiej wychodzi, czyli śpiewem i graniem.
Warto dodać, że Maja aktywnie udziela się w działaniach pod wodzą Jerzego Owsiaka, występując na koncertach organizowanych przez MDK od 2012r. i już po raz trzeci przyczyniła się do odpalenia światełka do nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
   Informacja na stronie MDK >>Kliknij<<

12 stycznia 2015
Konkurs literacko-czytelniczy "Czy znasz baśnie Andersena?"
Klasy czwarte SP nr 29 rywalizowały w konkursie literacko-czytelniczym "Czy znasz baśnie Andersena?".
Panie z biblioteki przygotowały pytania dotyczące życia i twórczości tego pisarza, ale także kilka konkurencji sprawnościowych np. ułożenie haseł z kawałków styropianu za pomocą kija do hokeja. Zwyciężyła drużyna z kl. IVa, ale wszyscy uczestnicy i widzowie świetnie się bawili.

12 stycznia 2015
Jasełka w Przedszkolu Samorządowym nr 29
Klasa „0” została zaproszona przez Przedszkole Samorządowe nr 29 w Białymstoku na Jasełka. Podczas spotkania grupa V ­ „Pszczółki” wraz z nauczycielami: p. Katarzyną Stepaniuk i p. Martą Micewicz przedstawiła historię narodzin Jezusa w Betlejem. Po wspaniałym występie starszaków dzieci z zerówki zostały zaproszone na słodki poczęstunek i ciepłą herbatę. Dziękujemy.

13 stycznia 2015
Konkurs "Kolęda Malucha"
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkurs "Kolęda Malucha". Maja Markowska IIIb zdobyła nagrodę (I miejsce), rewelacyjnie interpretując pastorałkę "Bożonarodzeniowa opowieść". Maję do konkursu przygotowała pani Anna Michalewicz. Gratulujemy.

13 stycznia 2015
XIV Wojewódzkie Prezentacje Małych Form Teatralnych
W Białostockim Ośrodku Kultury odbyły się XIV Wojewódzkie Prezentacje Małych Form Teatralnych "Kolędy to czas", które uświetniły koncertem kolęd uczniowie naszej szkoły: Maja Markowska (kl.IIIb), Anna Mojsik, Emilia Wojno (obie kl. IV), Mateusz Baranowski (kl.V) - SP 29 oraz z PG 20 Julia Gołaszewska (kl.IIIa), Eryk Kołodziejczyk (kl. IIc) i CHÓR PG 20. Gratulujemy młodym artystom i ich opiekunowi - pani Annie Michalewicz.

14 stycznia 2015
Konkurs "Kolęda Młodych"
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkurs o zasięgu miejskim "Kolęda Młodych" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Wojno kl. IV i Mateusz Baranowski kl. V. Dzieci do konkursu przygotowała pani Anna Michalewicz.

18 stycznia 2015
Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard
Wokaliści z całej Polski przybyli, aby wziąć udział w III edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard. Naszą szkołę reprezentowała Maja Markowska z kl. IIIb. Miło nam poinformować, że Maja po brawurowym wykonaniu utworu "Let it snow" zajęła II miejsce. Po raz kolejny gratulujemy Mai i jej opiekunowi, pani Annie Michalewicz.

październik 2014 – styczeń 2015
Zawody pływackie klasy 5b
Uczniowie klasy 5b pod okiem trenera Huberta Milewskiego w pierwszym semestrze uczestniczyli w kilkunastu zawodach sportowych. W niektórych zdobywali doświadczenie a w innych wysokie lokaty.
Pełne zestawienie  >>KLIKNIJ<<

21 stycznia 2015
Dzień Babci i Dziadka
W klasie "0" odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały krótki spektakl
pt. "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" do którego stroje zostały zakupione dzięki projektowi Unijnemu "My dla innych", w którym bierze udział nasza szkoła. Po przedstawieniu był słodki poczęstunek i własnoręcznie zrobione prezenty dla Kochanych Dziadków. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Dyrektor, która była bardzo dumna ze swoich małych artystów. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i pożegnali I semestr z uśmiechem na twarzy.

22 stycznia 2015
VI Festiwal Sztuk Bożonarodzeniowych
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej gościła uczestników VI Festiwalu Sztuk Bożonarodzeniowych. Konkurs został objęty Patronatem m.in. przez władze kościelne, Posłów na Sejm RP, Podlaskie Kuratorium Oświaty, Konsula Honorowego Chorwacji w Białymstoku, biznesmenów.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Maja Markowska (IIIb), która zajęła III miejsce w kategorii klas I – III, Katarzyna Bagińska (VIc) – II miejsce, Mateusz Baranowski (Vb) – III miejsce oraz Gabriela Rafałko (VIa). Gratulujemy wykonawcom i opiekunom p. Annie Michalewicz i Jolancie Wysztygiel.
   Informacje o konkursie - patronacie i wynikach  >>KLIKNIJ<<

24 stycznia 2015
Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2015"
Już po raz szesnasty do Bielska Podlaskiego zjechali wokaliści sceny dziecięcej i młodzieżowej, by rywalizować o Złote Fleciki. To nagrody dla najlepszych wykonawców podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2015". Uczennica naszej szkoły Maja Markowska IIIb, miała przyjemność śpiewać w finale Konkursu. W tym roku nie udało jej się zdobyć Flecika, ale według niej największym wyróżnieniem były pochwały, konstruktywne rady i uwagi od samej Beaty Bednarz - jurorki "Kantyczki". Gratulujemy!

26 stycznia 2015
Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi"
Już po raz czwarty CHÓR PG 20 i soliści ZSS1 wybrali się do Czarnej Białostockiej, by wziąć udział w IV Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi". Wśród ponad 70 podmiotów wykonawczych naszą szkołę reprezentowali: Chór PG 20 pod dyrekcją p. Anny Michalewicz w kategorii zespoły szkół podstawowych i gimnazjów oraz soliści w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III Maja Markowska, klasy IV - VI Emilia Wojno i Anna Mojsik, gimnazjum Julia Gołaszewska i Eryk Kołodziejczyk. Poziom konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Maja Markowska wyśpiewała I miejsce a CHÓR PG 20 II miejsce.

31 stycznia 2015
Wywiad z młodą wokalistką w Radiu Jard
Maja Markowska, uczennica kl. IIIb, została zaproszona przez panią Lidię Trojanowską - opiekuna młodych talentów wokalnych z Białegostoku, nauczyciela, dyrygenta chóru, jurora festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard", animatora kultury w kraju i poza jego granicami do białostockiej rozgłośni Radio Jard. Maja miała okazję opowiedzieć na antenie o swojej pasji - muzyce i śpiewaniu. To WIELKIE wyróżnienie dla tak młodej wokalistki, gdyż ma dopiero 9 lat.

  Styczeń
  - marzec 2015
w SP 29


  

 
  luty 2015 

14 luty 2015
Przyjęcie do grona czytelników
Biblioteka szkolna gościła wszystkie klasy pierwsze szkoły podstawowej na uroczystości przyjęcia uczniów do grona czytelników. Dzieci obejrzały scenki przedstawiające między innymi prawidłowe zachowanie się w bibliotece, umiejętność odnalezienia poszukiwanej lektury i ślubowały szanować książkę i korzystać z jej wiedzy jak najczęściej.

17 luty 2015
III Konkurs Łamigłówek Matematycznych
Uczniowie klas 5b, 6a, 6b i 6c wzięli udział w "III Konkursie Łamigłówek Matematycznych”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. M. Konopnickiej w Białymstoku.
Składał on się z trzech części: rywalizacja drużynowa, indywidualny test matematyczny i warsztaty matematyczne prowadzone przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8. Wszystkim uczniom naszej szkoły, biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych edycjach.
 
  marzec 2015 

5 marca 2015
Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka
W celu stworzenie możliwości zaprezentowania swoich talentów muzycznych i wokalnych, wzmocnienia więzi z rodziną, dziadkami, okazania szacunku w stosunku do dawnej kultury i zwyczajów i ukazywania wartości odległych czasów w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbyła się IV edycja Festiwalu Piosenki z czasów Babci i Dziadka.
W konkursie brała udział uczennica klasy IIIb, Maja Markowska, przygotowana przez panią Annę Michalewicz. Maja po brawurowym wykonaniu utworu "Na pierwszy znak" zajęła II miejsce. Gratulujemy. 

6 marca 2015
Nagroda w Konkursie Piosenki Angielskiej
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej "My English Song". W konkursie wzięła udział Maja Markowska przygotowana przez panią Annę Michalewicz i panią Justyna Pacewicz. Maja po znakomitym wykonaniu utworu Franca Sinatry "Let it snow" zdobyła nagrodę (I miejsce). Gratulujemy naszej młodej wokalistce i jej opiekunom.

7 marca 2015
Projekt "Trzej przyjaciele z boiska"
W Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku w dniu 7 marca 2015r. odbył się projekt "Trzej przyjaciele z boiska". W ramach warsztatów edukacji międzykulturowej podczas spotkań uczniowie poznawali kultury: polską, tatarską i czeczeńską.
Projekt został zrealizowany przez Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne w Białymstoku. Głównym celem projektu była edukacja kulturowa uczniów, przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom, wzbudzenie zainteresowania poznawczego oraz zwiększenie świadomości i wiedzy wśród beneficjentów. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Białystok oraz objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.
Na wielokulturowe spotkanie z zaciekawieniem licznie przybyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Przygotowano warsztaty łucznicze, degustację potraw tatarskich i czeczeńskich, prezentację multimedialną, a także pokaz tańców tatarskich i czeczeńskich w wykonaniu zespołów Buńczuk i Lowzar. Po ubiegłorocznym sukcesie zespołu Lowzar w programie Mam Talent czeczeńscy tancerze stali się idolami białostockiej młodzieży. Po energetycznym występie chętnie rozdawali autografy i fotografowali się z uczniami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też tatarskie czebureki, czyli nadziewane pierogi z chrupiącą skórką. Kosztowały je z chęcią nie tylko dzieci, ale i rodzice. Każdy mógł też spróbować swoich sił z łukiem. Choć na pierwszy rzut oka strzelanie z tej broni wydaje się łatwe, to wielu amatorów łucznictwa miało problemy nawet z wypuszczeniem strzały. Zajęcia edukacyjne zakończyły się pokazem tańca tatarskiego, czeczeńskiego i polskiego oraz wspólnie zatańczonym przez wszystkich uczestników korowodem. Wspólne przeżywanie i odkrywanie różnic i podobieństw kultury polskiej, tatarskiej i czeczeńskiej sprawiły ogromną satysfakcję i wiarę w słuszność działań Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne w Białymstoku
Uczestnicy projektu przekonali się, że mieszkając na Podlasiu, które jest swoistą mozaiką kulturową i wyznaniową, często na jednym boisku spotykają się koledzy, których pomimo różnic łączą wspólne pasje, zainteresowania oraz miejsce zamieszkania. Wspólne przeżywanie i odkrywanie różnic i podobieństw kultury polskiej, tatarskiej i czeczeńskiej sprawiły ogromną satysfakcję i wiarę w słuszność podejmowanych działań w zakresie edukacji międzykulturowej. Serdecznie dziękujemy za współpracę Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne w Białymstoku (m.in. pani Róży i Marii Chazbijewicz, pani Izie Brant-Szehidewicz i Ewie Jakubowskiej), Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom. To był dzień udany, pełen pozytywnych emocji i energii.
Koordynatorzy szkolni: Małgorzta Jurewicz i Barbara Kardasiewicz

Galeria zdjęć: "Spotkania na ścieżce kultur: polskiej, tatarskiej i czeczeńskiej" 

9 marca 2015
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas: IVc i VIa SP29 oraz IIId PG20 pod opieką pani Agnieszki Moczydłowskiej i pani Marzanny Sienkiewicz przygotowali artystyczny występ. Największą furorę zrobił występ chłopców z gimnazjum przebranych za dziewczęta. Poza tym między lirycznymi wierszami uczniowie przekazywali mądre i przydatne przemyślenia dotyczące kobiet. Całą uroczystość wzbogaciły fragmenty popularnych piosenek dotyczących "płci pięknej".

13 marca 2015
Lekcja ekologiczna "Segreguję, świecę przykładem"
Klasy 1a i 1b uczestniczyły w lekcji ekologicznej "Segreguję, świecę przykładem" zorganizowanej przez Spółkę "Lech". Uczniowie uczyli się prawidłowego segregowania śmieci zgodnie ze sposobem obowiązującym na terenie miasta Białegostoku. Dowiedzieli się w jaki sposób ograniczać ilość produkowanych odpadów. Wymyślali w jaki sposób można ponownie wykorzystać różnorodne produkty. Dzięki takim zajęciom uczniowie uczą się wrażliwości i szacunku do przyrody, uczą się także ekologicznego trybu życia we własnym domu oraz perspektywicznego myślenia i przewidywania. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali wspaniałe pamiątki ze spotkania.

19 marca 2015
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział 35 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał podarunek - układankę "matematycznego węża".

22 marca 2015
MAJA zgarnęła wszystko …
W dniach 20-22 marca 2015r. odbywał się XXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”. Uczennica naszej szkoły, Maja Markowska IIIb zdobyła I miejsce po wspaniałym wykonaniu piosenki „Kukułeczka”. Była chwalona za wybór repertuaru, ruch sceniczny i wygląd.
Ponadto nasza młoda wokalistka otrzymała tytuł Laureata Top Listy XXI Międzynarodowego Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard” za miesiąc marzec, gdyż w głosowaniu na stronie www.trojanowscy.pl zdobyła największą ilość głosów za swoje wykonanie piosenki „Jesienny rock and roll” w poprzedniej edycji Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard.
Maja otrzymała również nominację na telewizyjny Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2015”. Gratulujemy Mai i jej opiekunowi muzycznemu, pani Annie Michalewicz.

23 marca 2015
Konkurs plastyczny "Tradycje wielkanocne"
Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny, w którym nagrodzeni zostali:
I miejsce - Kornelia Bukowska kl. 0, Jakub Rapiej kl. Ia;
II miejsce - Daria Greś kl. 0, Zuzanna Brzozowska kl. Ia, Dariusz Greś kl. IIIa, Małgorzata Zalewska kl. IIIa;
III miejsce - Gabriela Perkowska kl. IIb.
 
25 marca 2015
Wielkanocne Wydarzenie…  
Akademia Przyszłości wraz z tutorami, uczniami i panią pedagog Małgorzatą Jurewicz zorganizowała Wielkanocne Wydarzenie…  Odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 44 w Białymstoku na ul. Rumiankowej, aby wspólnie z grupą wolontariuszy i ich opiekunami, panią Anną Samborską i panią Barbarą Brzozowską, wykonać wielkanocne ozdoby.
   
Tutorzy z Akademii Przyszłości zakupili styropianowe jajeczka, kolorowe cekiny, szpileczki i ozdobne taśmy, z których wyczarowaliśmy przepiękne świąteczne jajka. Podczas pracy nie zabrakło czasu na podzielenie się wrażeniami z życia Akademii z wolontariuszami SP 44 i zintegrowanie się we wspólnej zabawie. Na przyjazną i energetyczną atmosferę również wpłynęły słodkości zaserwowane przez tutorów.
Główną Ideą tego spotkania było wykonanie świątecznych jajeczek, które przekazaliśmy na kiermasz wielkanocny Stowarzyszeniu MY DLA INNYCH. Do akcji charytatywnej dołączyli wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem Barbarą Kardasiewicz.

27 marca 2015
Szkolny konkurs ortograficzny
Uczniowie klas VI brali udział w II edycji Szkolnego konkursu ortograficznego. Nagrodzeni uczniowie:
Monika Duchnowska VIa - I miejsce, Hubert Osmólski VIc - II miejsce, Daria Firsowicz VIb - III miejsce, Aleksandra Mentel VIa - IV miejsce.

30 marca 2015
Sukces w Międzyszkolnym Konkursie "Przyroda w rebusach"
Uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w III edycji międzyszkolnego konkursu "Przyroda w rebusach" organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 3 BTO pod patronatem Prezydenta m. Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, jak w ciekawy sposób można przedstawić zagadnienia przyrodnicze ( z zakresu biologii, chemii, fizyki lub geografii) oraz rozwijanie logicznego myślenia wśród młodych ludzi.
Mateusz Brzozowski z klasy 5b został laureatem zdobywając I miejsce wśród ponad 100 autorów, którzy nadesłali prace na konkurs. GRATULUJEMY! (opiekun Irena Boreczko-Aksiucik)

marzec 2015
Konkurs Matematyczny KANGUR
Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole w marcu odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015. Uczniowie zmagali sie z testem, który zawierał różnorodne zadania matematyczne. Każdy uczestnik otrzymał zabawkę - węża matematycznego. Uczniowie: Cywoniuk Michał 4c, Kwiatkowski Paweł 6c, Kimborowicz Michał 6c, Stepaniuk Sebastian 6c otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy wyróżnienia. Wszystkim serdecznie gratulujemy:)

  kwiecień 2015 

13 kwietnia 2015
Spotkanie dyngusowo - wiosenne
Klasa IIb przygotowała program artystyczny o tematyce wielkanocno - wiosennej, który był okazją do zaprezentowania starego polskiego zwyczaju "chodzenia po dyngusie" oraz powitania wiosny. Program obejrzeli rodzice uczniów oraz klasa 0.

14 kwietnia 2015
Projekt "Filmoteka szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej"
Od października 2014 do kwietnia 2015 klasa IIb uczestniczyła w realizacji projektu "Filmoteka szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". W ramach cyklu "Filmowe podróże" uczniowie obejrzeli 6 filmów wyprodukowanych w różnych krajach: "Przyjaciel na balkonie", "Dziadek do orzechów", Mój sąsiad Totoro", "Pan Patyk", Blask tęczy" i "Antboy". Każdy film poprzedzała prelekcja przybliżająca kraj, w którym toczy się akcja filmowej opowieści. Dzięki obejrzanym filmom dzieci odbyły podróże do Austrii, Rosji, Japonii, Norwegii, Irlandii i Danii. Po projekcji każdego filmu klasa uczestniczyła w warsztatach utrwalających zdobyte wiadomości. Filmowe podróże dostarczyły dużo radości, ale towarzyszyły im także łzy wzruszenia.
Uczniowie dowiedzieli się, że świat jest pełen różnorodności i kontrastów. Filmy kształtowały takie pojęcia jak: posłuszeństwo, sprawiedliwość, tolerancja, odwaga, nagroda i kara, przyjaźń, wierność, niepewność o własny los, inność. Filmowe podróże pomogły zrozumieć odmienności kulturowe innych narodów, a przez to lepiej identyfikować się z własnym narodem i tradycjami. W ramach spotkań w kinie FORUM uczniowie mieli także możliwość obejrzenia różnych projektorów filmowych - starszych i tych najnowszych. W klasie dyskutowali o problemach dzieci poruszonych w filmach, wykonywali prace plastyczne.

15 kwietnia 2015
Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej "Sing a Song"
Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Bagińska (VIc), Anna Mojsik, Emilia Wojno (obie IVb), Maja Markowska (IIIb) uczestniczyły w eliminacjach IV Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej "Sing a Song" pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku, którego organizatorem jest SP 50 i MODM w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 60 podmiotów wykonawczych.
Jury nagrodziło młode artystki przyznając I miejsce Mai Markowskiej w kategorii soliści klas I-III oraz II miejsce duetowi: Emilia Wojno i Anna Mojsik w kategorii zespoły klas IV-VI. Dziewczynki 22 kwietnia wzięły udział w uroczystym wręczeniu nagród połączonym z koncertem laureatów, który odbył się w Białostockim Ośrodku Kultury przy ul. Legionowej w Białymstoku. Gratulujemy wokalistkom oraz ich opiekunkom p. Ewie Madurze - Gryc i p. Annie Michalewicz.

15 kwietnia 2015
Sukces w Miejskim Konkursie Biblijnym
W finale II Miejskiego Konkursu Biblijnego pt. "A Słowo stało się Ciałem…", którego tematem dla kl. IV-VI była Ewangelia wg Św. Mateusza, uczestniczyło 62 uczniów ze szkół naszego miasta. Dumą napawa fakt, że w tej puli dwie uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca: Dominika Zubrycka z kl. IVb zajęła II miejsce a Magdalena Rydzewska z kl. IVa otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! (opiekun Agnieszka Kazberuk)

23 kwietnia 2015
Zajęcia w Muzeum Wojska
Uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Wojska w Białymstoku. Kustosz wystawy przedstawiła dzieciom eksponaty z żołnierskiego wyposażenia. Mogły też podziwiać manekiny ubrane w różnorodne mundury Wojska Polskiego. Uczyły się rozróżniać co to manierka a co to menażka. Nakładały maskę przeciwgazową i wojskowy hełm. Pod koniec zajęć uczniowie mieli za zadanie namalowanie żołnierza z wybranej formacji wojskowej. Zajęcia były niezwykle ciekawe.
  Kwiecień
  - czerwiec 2015
w SP 29


  

28 kwietnia 2015
X Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny "Parki Narodowe Polski"
W ramach obchodów "Dnia Ziemi i Dni Olimpijczyka" w Szkole Podstawowej nr 44 odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego "Parki Narodowe Polski". W konkursie braliśmy udział już po raz dziesiąty. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wspieranie uzdolnień uczniów, poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska i ekologii oraz kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody. Uczestniczyło w nim ponad 30 uczniów z miasta Białegostoku. Konkurs miał formę testu i składał się z ponad 30 pytań o dużym stopniu trudności.
Szkołę reprezentowali Mateusz Brzozowski (5b), który zajął II miejsce i Aleksander Jurgiel (5b) III miejsce. Uczniowie wnieśli duży wysiłek w przygotowania do konkursu, dlatego należą się podziękowania i gratulacje. (opiekun Irena Boreczko-Aksiucik)

29 kwietnia 2015
II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej "Moja Ojczyzna"
W naszej szkole został zorganizowany II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej "Moja Ojczyzna". W konkursie wzięli udział oprócz uczniów naszej szkoły, reprezentanci z SP nr 37. W komisji konkursowej zasiedli nasi patroni - Synowie Pułku.
W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła Maja Markowska IIIb za wykonanie utworu „Warszawo ma”, II miejsce zdobyła klasa 0 („Żeby Polska była Polską”), III miejsce Jan Chodkiewicz Ib („Maszerują strzelcy ”). W kategorii klas IV-VI najlepiej oceniona została Anna Mojsik z piosenką „Taki kraj”, II miejsce przypadło Annie Magnuszewskiej z klasy VI SP 37, zaś III miejsce Dominikowi Wądołowskiemu z klasy V również z SP 37.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

  maj 2015 

4 maja 2015
Rocznica Konstytucji 3 maja
W naszej szkole na pamiątkę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów kl. IVa i IVb pod kierunkiem p. Ewy Madury-Gryc oraz p. Wioletty Podgórskiej. Uczniowie klas IV przypomnieli wszystkim uczestnikom znaczenie słów WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. W zaprezentowanej scence mogliśmy zobaczyć postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wraz z grupą oddanych ojczyźnie posłów oraz przypomnieć najważniejsze hasła Konstytucji 3 Maja. Apel był dla wszystkich żywą lekcją historii.

14 maja 2015
Zajęcia w ramach projektu Romska Akademia Społeczna
Klasa 1a pod okiem wychowawcy, pani wicedyrektor I. Boreczko Aksiucik i pedagoga M. Jurewicz, wybrała się do Przysiółka Szlacheckiego - Pacowa Chata. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Romska Akademia Społeczna - program działań na rzecz Romów z Białegostoku, Siemiatycz i Łomży" organizowanego przez Fundację "Dialog".
Uczniowie mogli zapoznać się z Muzeum historyczno - etnograficznym ze szlacheckimi tradycjami kresowymi. Dzieci mogły same przekonać się, jak dawniej mieliło się na żarnach, prasowało starym żelazkiem. Wspaniale smakowały samodzielnie wypiekane podpłomyki na kuchni opalanej drewnem. Wraz z animatorem uczniowie przedstawili krótkie przedstawienie "Dwie Wieże". Dużo emocji wywołało poszukiwanie skarbów wykrywaczem metali. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem zamku w Tykocinie. W wyjeździe towarzyszyli nam Romowie którzy dołączyli do naszej klasy od drugiego półrocza. Uczestnicy wycieczki zaprzyjaźnili się z nowymi uczniami.

16 maja 2015
Turniej badmintona "Pierwszy krok"
W Szkole Podstawowej nr 7 odbył się turniej badmintona "Pierwszy krok". Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiali również uczniowie naszej szkoły w składzie: Krzysztof Naliwajek IVa, Adrian Brzostowski IVa, Jakub Jabłonowski IVa oraz Dawid Zalewski IVb.

19 maja 2015
Laureatka konkursu "Odpowie ci wiatr…"
W Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbył się Regionalny Konkurs Piosenki "Odpowie Ci wiatr..." dedykowany pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Skierowany był do uczniów grup 0 i klas I-III szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać piosenkę wyrażającą radość z obcowania z ojczystą przyrodą, z wędrowania, podkreślającą piękno polskiego krajobrazu.
W kategorii soliści wystąpiło aż 28 młodych wykonawców. Tym bardziej miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Maja Markowska z kl. IIIb, która oczarowała jury interpretacją piosenki "Kukułeczka".
Gratulujemy młodej wokalistce i opiekunowi pani Annie Michalewicz.

19 maja 2015
Wycieczka pełna czekolady
Klasy IVa i IVc wybrały się na wycieczkę do fabryki czekolady „Wedel”. Dzieci, wspólnie z opiekunami: Ewą Madurą- Gryc, Grażyną Niemyjską i Marzeną Sienkiewicz, miały możliwość uczestniczenia w warsztatach w pijalni czekolady, gdzie samodzielnie dekorowały pierniczki. Zwiedziły też dziedziniec fabryki, wysłuchały opowiastek i ciekawostek o czekoladzie oraz zobaczyły wspaniałe przedmioty wykonane z tej słodkiej masy, jak na przykład czekoladowe sukienki czy pociąg z czekolady. Następnie, obdarowane słodkościami dzieci, oglądały film „Mroczna puszcza” w kinie 5D, gdzie efekty specjalne doprowadzały do krzyku i szybszego bicia serca. Wycieczka należała do wyjątkowo udanych i godnych polecenia.

22 maja 2015
 Ib w Galerii Sleńdzińskich
Uczniowie wzięli udział w zajęciach muzealnych, przybliżających twórczość i dzieje rodu Sleńdzińskich. W trakcie zajęć uczniowie zostali odkrywcami przestrzeni muzealnej, oswajali się z nią i doświadczali wieloma zmysłami. Poprzez liczne zabawy odkrywali znaczenie takich pojęć jak: portret, pejzaż, rzeźba, płaskorzeźba, a także zapoznali się z terminami dotyczącymi warsztatu malarza i rzeźbiarza. Niewątpliwie taka lekcja na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

26 maja 2015
Dzień Matki w "zerówce"
Uczniowie klasy "0" zaprosili swoje mamy na uroczyste obchody Dnia Matki. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowali układ choreograficzny oraz piosenki śpiewane po angielsku. Główną częścią spotkania były zabawy ruchowe mam z dziećmi, prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Po zabawach przeszliśmy do sali, gdzie przygotowany był poczęstunek. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty swoim mamom. Wszyscy bawili się świetnie, a uśmiechy mam ćwiczących ze swoimi pociechami były bezcenne.

29 maja 2015
Marsz Zebry
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznym „Marszu Zebry” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Marsz miał na celu uświadomienie wszystkim mieszkańcom regionu, jak ważne jest wychowanie, profilaktyka i edukacja w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klasy IVa, IVb i Va wraz z opiekunami p. Madurą-Gryc, p. Podgórską, p. Seluk oraz p. Sową przygotowali transparenty z hasłami bezpieczeństwa oraz czarno-białe chorągiewki, z którymi maszerowali głównymi ulicami naszego miasta.

29 maja 2015
Wycieczka do Trójmiasta
Uczniowie klas VIa, VIb SP oraz Ib PG pod opieką p. Alicji Gąsowskiej, p. Justyny Krupy i p. E. Turczewskiej uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Program wycieczki był napięty i bardzo interesujący. W Gdańsku uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Długi Targ, Żuraw, Fontannę Neptuna - morski symbol miasta oraz gotycką Bazylikę NMP. W Gdyni natomiast Port, Akwarium, ORP „Błyskawica” a także Muzeum Marynarki Wojennej. Ostatnim punktem programu był spacer po jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno - imprezowych - Molo w Sopocie.

  czerwiec 2015 
 
czerwiec 2015
Wyniki sprawdzianu klas 6
W tym roku uczniowie naszej szkoły sprawdzian szóstoklasistów również napisali dobrze. Po raz pierwszy odbył się sprawdzian w zmienionej formie. Rozdzielono zadania z języka polskiego i matematyki i wprowadzono sprawdzian z j. angielskiego. Znaleźliśmy się w 7 (z dziewięciu) przedziale punktowym (tzw. staninie) ogółem z cz. I (polski + matematyka), natomiast z języka angielskiego w 8 przedziale.
Najlepiej wypadła klasa VI c (wych. I. Lis), zajmując miejsce w najwyższym - 9 przedziale i uzyskując z j.polskiego 81,50% punktów, z matematyki 80,50% i z j. angielskiego 93,20% punktów.
Nasza szkoła uzyskała wyniki wyższe o kilka % od średniej krajowej i średniej woj. podlaskiego.

  język polski matematyka język angielski
średnia SP 29 76,12 66,28 86,79
średnia miasta pow. 100tys. 75 67 84
średnia woj. podlaskie 72 61 77
średnia kraju 73 61 78
stanina 7 7 8

1 czerwca 2015
Dzień Dziecka u najmłodszych
W Dniu Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Po emocjonujących wyścigach rozpoczęły się zajęcia z lektorami języka angielskiego ze Szkoły Języka Angielskiego ABC. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązywać zagadki, krzyżówki i szarady. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywali punkty, które umożliwiały otrzymanie nagrody. Dzień zakończył się zabawą z bańkami mydlanymi, wypuszczanymi na boisku szkolnym.

1 czerwca 2015
Spotkanie z Prezydentem Białegostoku
Klasa IIb reprezentowała szkołę na spotkaniu z Prezydentem Białegostoku p. Tadeuszem Truskolaskim, które odbyło się w ogrodzie Pałacyku Gościnnego. Dziewczynki włożyły na tę okazję żółte kapelusze i prezentowały się pięknie.
Po powitaniu Gospodarz zaprosił wszystkie dzieci do korzystania z atrakcji, które zostały przygotowane na tę okazję. Duże wrażenie robiła wielka, dmuchana zjeżdżalnia, prawie równa z Pałacykiem. Były wyścigi wielkich parówek, tańce, malowanie twarzy i inne atrakcje. Najbardziej oblężona przez dzieci była budka z lodami i stoisko z cukrową watą. Tego dnia nikt nie musiał płacić za te smakołyki. Prezydent przechadzał się po ogrodzie, rozmawiał z gośćmi, rozdawał autografy i fotografował się z dziećmi.
Na spotkanie przybyli też przedstawiciele drużyny Jagiellonii ze swoją pszczołą oraz przedstawiciele drużyny amerykańskiej odmiany footballu, którzy chętnie rozmawiali z dziećmi i rozdawali autografy. Po zakończeniu imprezy klasa zwiedziła usytuowany w pobliżu w Pałac Branickich.

5 czerwca 2015
Pływamy i pomagamy
Ponad 200 zawodników (pływacy zrzeszeni w klubach, amatorzy z Białegostoku, Moniek, Nowego Dworu Maz., Sokółki, Olsztyna, Międzyrzeca Podlaskiego, Hajnówki) wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu - zawodach pływackich na basenie MOS w Białymstoku. Wyjątkowym, bo charytatywnym - "Pływamy dla Krzysia". Zebrane środki podczas tej imprezy zostaną przekazane pływakowi Krzysztofowi Wojtachowi na specjalistyczną rehabilitację.
20-letni Krzysztof Wojtach do lipca 2012 r. był bardzo aktywną osobą. Wyczynowo uprawiał pływanie (Juvenia Białystok), był ratownikiem WOPR i morskim. Niestety, wypadek odsunął marzenia na dalszy plan. Obrażenia głowy i mózgu jakich doznał, spowodowały, że od nowa musiał uczyć się chodzenia, mówienia i wielu innych codziennych czynności. Krzysztof ma szansę na powrót do normalnego życia tylko dzięki ciągłej rehabilitacji funkcjonalnej i neurologopedycznej. Dzięki temu, że już uczestniczył w kilku turnusach rehabilitacyjnych jego sprawność bardzo się poprawiła - zaczął chodzić i pływać. Stąd pomysł na charytatywne zawody i sposób pozyskania środków.
Organizatorami imprezy byli: Komitet Organizacyjny Imprezy Charytatywnej „Pływamy i Gramy dla Krzysia”, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół Sportowych nr 1, Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia.
     Galeria zdjęć z imprezy  KLIKNIJ

8 czerwca 2015
 I miejsce w konkursie piosenki
Uczennice klasy IVb Ania Mojsik i Emilia Wojno reprezentowały naszą szkołę w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "So, you think you can sing…", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku. Dziewczynki zaśpiewały w duecie piosenkę z repertuaru zespołu The Beatles pt. "Let it be". Za swoje wykonanie uzyskały I miejsce, otrzymały dyplomy, statuetkę oraz gratulacje od jury konkursu. Gratulujemy młodym wokalistkom i ich opiekunkom p. A. Michalewicz i p. E. Madurze - Gryc.

9 czerwca 2015
Wycieczka do wioski indiańskiej
Klasa IIb była na wycieczce w wiosce indiańskiej w okolicy Grabówki. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o Indianach Ameryki Północnej, ich zwyczajach i kulturze. Zabawy indiańskie, nauka strzelania z łuku i broni palnej były dla nich wielką atrakcją. Przygotowano też zabawę dla opiekunów - rzucanie surowym jajkiem. Jajko przetrwało w całości :). Dzień był raczej chłodny więc przyjemnie było ogrzać się przy ognisku i zjeść upieczone w nim kiełbaski. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu w Wiosce Indiańskiej.

czerwiec 2015
Wyniki Konkursu "Albus 2015"
Uczniowie klas IV - VI w maju brali udział w Ogólnopolskim Konkursie "Albus 2015" z języka polskiego. W czerwcu ogłoszono wyniki. Laureatami zostali: kl. IV Paweł Brzozowski - 9 miejsce (op. M. Sienkiewicz)
kl. V Ewa Wilczewska - 2 miejsce (op. D. Seluk), Mateusz Brzozowski - 5 miejsce (op. I. Lis)
kl. VI Monika Duchnowska - 8 miejsce (op. M. Sienkiewicz), Marcin Sawicki - 9 miejsce (op. I. Lis)
Wyróżnienia w kategorii klas IV uzyskali: Julia Potrykus, Anna Mojsik, Aleksandra Bieńkowska, Martyna Peukert, Oliwia Andrukiewicz, Bartosz Kraśnicki.
Wyróżnienia w kategorii klas V: Milena Cwalin, Aleksander Jurgiel, Piotr Nazaruk, Martyna Sidorczuk, Maria Rafałowska.
Wyróżnienia w kategorii klas VI: Adrianna Wałuszko, Aleksandra Grygorczyk, Daria Firsowicz, Kacper Bućko, Sebastian Stepaniuk, Zuzanna Przygoda, Patryk Jaszczuk, Magdalena Czeremcha, Patryk Zadykowicz, Julia Krzymińska.
Konkurs Albus organizuje firma Centrum Edukacji Szkolnej.

10 czerwca 2015
Dzień Rodziny
W klasie Ib miało miejsce niezwykłe spotkanie pod hasłem "Razem z mamą i tatą" z udziałem dzieci i ich rodziców. Tematem przewodnim spotkania była rodzina. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas której recytowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone właśnie rodzinie. Następnie wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie wykonane "piaskowe serca". Rodzice nie byli dłużni i obdarowali swoje pociechy gorącymi całusami. Wszystkim dopisywały doskonałe humory. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni p. Grażyna Niemyjska.

10 czerwca 2015
Konkurs I pomocy przedmedycznej
W świetlicy szkolnej odbył się konkurs dotyczący I pomocy przedmedycznej. Uczestnikami byli uczniowie klas III SP. Zwycięzcy wykazali się szeregiem umiejętności niezbędnych do ratowania osoby poszkodowanej m.in. rozpoznawaniem przytomności, znajomością numerów alarmowych, przeprowadzaniem rozmowy z dyspozytorem numerów alarmowych, układaniem osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej.

12-13 czerwca 2015
Harcerska nocka w szkole
Zuchy z 11 BGZ "Słoneczna Gromada" spędziły noc z 12 na 13 czerwca w szkole. Uczyły się jak przestrzegać Prawa Zuchowego, aby być dobrym zuchem. Wysłuchały gawędy o mieście dobroci. Podczas majsterki zuchowej wykonały klucze do "otwierania serc". Nauczyły się nowych pląsów i zabaw zuchowych. Po nocnych podchodach - cisza nocna. Rano w obecności p. dyrektor I. Boreczko-Aksiucik złożyły Obietnicę Zuchową i otrzymały znaczki zuchowe. Od tej pory stały się prawdziwymi zuchami, członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Wszystkim uczestnikom "nocki" gratulujemy odwagi i hartu ducha. Czuwaj!
Instruktorzy dh. pwd. Bożena Kowalska, dh. phm. Halina Mielko, dh. pwd Danuta Czajkowska.

13 czerwca 2015
Korea Festiwal 2015
Uczniowie naszej szkoły, na co dzień trenujący w Białostockim Klubie Taekwondo "Huzar" wraz z nauczycielem i trenerem Pawłem Baranowskim wzięli udział w Korea Festival 2015.
Była to impreza promująca kulturę Korei a odbyła się w Warszawie. Całość zorganizowane zostało przez Centrum Kultury Korei, głównymi organizatorami tej imprezy było MSZ w Korei oraz Ambasada Republiki Korei. Pogoda dopisała, uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników świadczyły że zdecydowanie warto było wybrać się do stolicy. Doskonała kuchnia koreańska połączona z najnowszymi zdobyczami techniki i elektroniki. Przyprawiona szczyptą muzyki tradycyjnej i nowoczesnej okraszona pokazem Taekwondo z naszym udziałem dało niesamowitą imprezę i atmosferę. Rodzice i dzieci już zapowiadają udział w tej imprezie w przyszłym roku. Co jest chyba najlepszą rekomendacją dla tej imprezy.

16 czerwca 2015
Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje"
Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Zwycięzcy konkursu wiedzą jak bezpiecznie bawić się i odpoczywać. Są to:
I miejsce - Julia Galanty kl. 0, Mateusz Dubowski kl. Ic,
II miejsce - Szymon Konopka kl. 0, Oliwia Malinowska kl. Ic,
III miejsce - Antoni Pomichter kl. 0.

16 czerwca 2015
Podsumowanie Akcji Zbiórki Baterii "Działaj Czysto!"
Uczniowie PG 20 i SP 29 z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji zbiórki zużytych baterii, uczestnicząc w X edycji EKOKONKURSU "Baterie - zagrożenie dla środowiska i ludzi". Zebraliśmy aż 720 kg zużytych baterii. Nagrodzeni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29: Julia Korolczuk z kl. Vb zajęła 4 miejsce w kategorii Ekouczeń (13000 zebranych baterii), Sebastian Greczan z kl. Vb - 25 miejsce (2000 baterii), Krzysztof Piechowski z kl. Vb 30 miejsce (1500 baterii), Aleksander Jurgiel z kl. Vb 43 miejsce (1000 baterii) i Norbert Podgórski z kl. VIa - 85 miejsce (324 baterie).
Publiczne Gimnazjum nr 20 z naszego zespołu zajęło I miejsce i zdobyło tytuł EKOSZKOŁY (1,83 kg baterii na ucznia!). Zwyciężyliśmy również w kategorii Ekoklasa - klasa IID naszego gimnazjum zdobyła I miejsce, tytuł EKOKLASY a w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Warszawy. W kategorii Ekouczeń Anita Sulik z klasy IID zajęła I miejsce (zebrała 31667 sztuk baterii), Patryk Kozioł także z klasy IID zajął II miejsce (27370 sztuk baterii).

19 czerwca 2015
Konkurs Piosenki Wakacyjnej 2015
W Młodzieżowym Domu Kultury uczennice klasy IVb Anna Mojsik i Emilia Wojno reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Piosenki Wakacyjnej 2015. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenki z repertuaru polskich piosenkarek. Tytuł laureata i statuetkę otrzymała Ania Mojsik. Młodym wokalistkom i opiekunowi p. A. Michalewicz gratulujemy udanego występu.

23 czerwca 2015
Śladami bł. ks. M. Sopoćko
W ostatnim tygodniu nauki szkolnej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w wycieczce zatytułowanej "Śladami bł. ks. Michała Sopoćko". Mieli możliwość przybycia do Domu Zakonnego Zgromadzenia SS. Jezusa Miłosiernego w Białymstoku. Tam obejrzeli pokój, w którym zmarł i spędził ostatnie lata życia ks. Michał. Posłuchali opowieści o różnych pamiątkowych przedmiotach, które należały do księdza, a w kaplicy zobaczyli także konfesjonał, w którym ksiądz spowiadał. Potem wyruszyli w wędrówkę po okolicy, m. in. zatrzymali się w miejscu, gdzie kiedyś wykoleił się pociąg wiozący chlor, a dziś znajduje się Krzyż.

25 czerwca 2015
"Nieść dzieciom uśmiech"
W czerwcu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem swego opiekuna J. Wysztygiel zorganizowali wakacyjną akcję "Nieść dzieciom uśmiech". W ramach tej akcji przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. "Kopciuszek". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ostatnim tygodniu czerwca mogli już poczuć wakacyjny klimat. W dniu 22. 06. przedstawienie obejrzały dzieci z klas I- III uczęszczające do świetlicy szkolnej, a następnie przedszkolaczki z kl. 0. Natomiast 25 czerwca przedstawienie zostało zagrane w Przedszkolu Samorządowym Nr 29 w Białymstoku. Wakacyjna akcja przyniosła wiele frajdy zarówno widzom, jak i aktorom.
  Kwiecień
  - czerwiec 2015
w SP 29


  

czerwiec 2015
Wyniki zawodników Juvenii Białystok
Zebrane wyniki uczniów Zespołu Szkół Sportowych nr 1 zawodników Juvenii Białystok w pływaniu w roku szkolnym 2014-15  (trener Małgorzata Andrzejewska):
   Wyniki - semestr I
   Wyniki - semestr II

czerwiec 2015
Wyniki uczniów klasy 5b
Zebrane wyniki z II semestru uczniów klasy pływackiej 5b przez trenera Huberta Milewskiego:
   Wyniki 5b 

czerwiec 2015
Podziękowania od Fundacji "Przyjazny Świat Dziecka"
Zarząd Fundacji "Przyjazny Świat Dziecka" przesłał społeczności szkolnej podziękowania za udział w akcji "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech" i potwierdził odbiór 1580 kg makulatury z naszej szkoły. Fundacja przeznacza środki uzyskane ze sprzedaży makulatury na pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Największą pomoc w roku szkolnym 2014/2015 udzielili uczniowie klasy Vb: Julia Korolczuk, Weronika Rzepniewska, Sebastian Greczan i Krzysztof Piechowski.

czerwiec 2015
Bezpieczne wakacje
- impreza profilaktyczno-edukacyjna 

Na stronie internetowej
www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez
dostępne są informacje, rady i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.


  sierpień 2015 

sierpień 2015
Bezpieczne wakacje z „Wychowawcą Podwórkowym” - sprawozdanie z Akcji Lato Osiedle Młodych
Akcja lato na osiedlu Młodych odbyła się w lipcu oraz sierpniu w godzinach od 9.00 do ok. 15.00. Na akcję lato zgłoszono 40 dzieci wieku od 6 do 12 lat, w tym 30 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Synów Pułku w Białymstoku. W akcji uczestniczyły dzieci z osiedla Młodych i okolic.
W ciągu sześciodniowej akcji zostały zorganizowane różnorodne zajęcia, wyjścia i wyjazdy. Każdy z poszczególnych dni dotyczył innego kraju Europy i nie tylko.
Pierwszy dzień dotyczył miasta Białystok. Dzieci poznały historię miasta, jak również skorzystały z wyjścia do Muzeum Wsi, by sprawdzić jak dzieci w ich wieku bawiły się kiedyś. Na koniec dnia wszyscy nauczyliśmy się piosenki o Białymstoku i wspólnie ją odśpiewaliśmy.
W kolejnym dniu dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa na początku uczestniczyła w warsztatach pt. „Starożytne miasto” w Muzeum Wojska, natomiast druga grupa uczestniczyła w zajęciach o Hiszpanii. Później nastąpiła zmiana grup. Na koniec zajęć dzieci miały szansę rozbić piniate.
W trzecim dniu wychowawcy zorganizowali zajęcia dotyczące Włoch. Dzieciom na początku została przedstawione ciekawostki o Włoszech. Następnie odbył się konkurs makaronowy, dzieci mogły spróbować sera mozzarella i włoskiej pizzy.
Kolejnym dniem był dzień Brazylijski. W tym dniu wychowawcy z dziećmi wyszli na plażę, gdzie odbyły się zajęcia. Na początku wychowawcy rozmawiali o Brazylii, następnie dzieci tworzyły stroje karnawałowe i wspólnie tańczyły do brazylijskich melodii, jak również nauczyły się wspólnego tańca. Po skończonych zajęciach o Brazylii odbyła się pogadanka z dziećmi na temat właściwego i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Następnie dzieci korzystały z atrakcji na plaży: bawiły się w wodzie, korzystały z placu zabaw, z boiska do gry w piłkę.
Wyjazd do Supraśla i dzień Chiński i Japoński, był kolejną atrakcją. Po dotarciu do celu zostały przedstawione ciekawostki na temat Chin i Japonii, jak również przedstawione różnice. Dzieci mogły stworzyć za pomocą techniki orgiami żurawie, odbyły się zawody sumo, jak również charakterystyczne makijaże dla dziewczynek. Później dzieci bawiły się również na placu zabaw i korzystały z boiska do gry w piłkę nożną i siatkówki oraz pływały w wodzie.
W ostatnim dniu zostało zorganizowane wyjście na kręgle. Każdy z uczestników zajęć mógł spróbować swoich sił w grze. Drugą częścią zajęć było przedstawienie ciekawostek dotyczących Stanów Zjednoczonych, jak również dzieci tworzyły swoje hot-dogi, a na koniec wszyscy poszliśmy na lody i odbyło się podsumowanie akcji. Dzieci opowiadały swoje wrażenia i to co im się podobało lub nie.
Ważnym celem akcji zorganizowanej na osiedlu Młodych było zachęcenie i zaciekawienie poprzez różne zajęcia innymi krajami, jak również zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez różne wyjścia i zorganizowane zajęć.
Dla dzieci każdy dzień był niespodzianką. Z zaciekawieniem odgadywały w jakim kraju będziemy i co będziemy robić. Dzieci chętnie opowiadały o tym co sami wiedzą na temat danego kraju lub co zapamiętały z poprzednich zajęć. Rodzice pytali o poszczególne zajęcia i o zachowanie dzieci na zajęciach. Również od rodziców wpłynęły pozytywne informację zwrotne na temat zajęć. Informowali wychowawców, że dzieci wracają do domu podekscytowane z nowymi informacjami dla nich. Na zajęcia przychodziły dzieci, które już uczęszczały, jak również pojawiła się nowa grupa dzieci. Zajęcia na osiedlu cieszyły się ogromną popularnością.
     Opracowały: Wioletta P. i Milena W. wychowawcy-animatorki Projektu „Wychowawca Podwórkowy”