Archiwum - rok szkolny 2016/2017

Wrzesień 2016

Październik 2016 

Listopad 2016 

Grudzień 2016

Styczeń 2017 

Luty 2017

Marzec 2017

Kwiecień 2017

Maj 2017

Czerwiec 2017

 

 

 Galerie zdjęć z roku szkolnego 2016-17:
   Zdjęcia Wrzesień - październik 2016 w SP 29  
   Zdjęcia Święto Szkoły 2016   
   Zdjęcia Październik 2016 w SP 29  
   Zdjęcia Listopad - grudzień 2016 w SP 29  

   Zdjęcia Styczeń - luty 2017 w SP 29  
   Zdjęcia Śniegórek 2017 w SP 29  
   Zdjęcia Marzec 2017 w SP 29  
   Zdjęcia Marzec 2017 w SP 29 część 2   

    
 
  
 wrzesień 2016 

01 września 2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 
Uczniowie klas 0-VI rozpoczęli nowy rok szkolny. Niektórzy z radością, niecierpliwie oczekując nowych zadań, inni z lękiem, co przyniesie im ten rok. Podzieleni na dwie grupy wiekowe 0-III i IV-VI przywitali się na placu apelowym. Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska przypomniała wszystkim o najważniejszych obowiązkach ucznia i życzyła sukcesów. Minutą ciszy uczczono poległych w czasie II wojny światowej. Również przedstawiciele: Kościoła, Synów Pułku - Patrona szkoły, Rady Rodziców życzyli uczniom i nauczycielom owocnej nauki i pracy.
Po zakończeniu części oficjalnej w poszczególnych klasach wychowawcy zapoznali dzieci z rozkładem zajęć, a część otrzymała wypożyczone w bibliotece podręczniki i zeszyty ćwiczeń.
Z takim przygotowaniem do zajęć i wsparciem Rady Pedagogicznej i Rodziców sukcesy zapewnione!

06 września 2016
Pokaz zajęć tanecznych
Dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w pokazie zajęć tanecznych. Przeprowadziły go instruktorki z ogólnopolskiej Szkoły Tańca i dobrych Manier. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do zapisania się na zajęcia, na których kształtowałyby harmonijny rozwój psychofizyczny. Zainteresowałyby się tańcem jako formą ruchu i poznałyby go jako jeden z rodzajów sztuki. Wyrobiłyby w sobie kulturalne i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu bawiły się wspaniale. Otrzymały też naklejki i broszury zachęcające do rekrutacji na zajęcia taneczne.

06 września 2016
Misja robotyka - nauka robotyki dla dzieci
Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia z robotyki dla uczniów klas IV-VI. Prowadzący zaprezentowali atrakcyjne formy nauki - zabawy z robotami. Zapewnili, że nauka programowania i robotyki jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty. Zachęcano do zapisywania się na takie zajęcia, które obejmują: wytyczanie nowych ścieżek rozwoju, rozwiązywanie problemów natury technicznej, kreatywne wykorzystanie możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, odkrywanie nowych pasji.
„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.” - Bill Gates

09 września 2016
Integracja uczniów klas czwartych
Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia integracyjne klas czwartych. Uczniowie ze swoimi wychowawcami brali udział w licznych konkursach i zadaniach, które miały na celu umożliwienie lepszego poznania się, nawiązania przyjaznych więzi oraz rozwinięcia zdrowej rywalizacji między klasami. Zadania były atrakcyjne i zróżnicowane. Wszyscy chętnie, z dużym zapałem wykonywali je, bawiąc się przy tym znakomicie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, empatią i umiejętnością pracy w grupie. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do prawdziwej integracji uczniów klas czwartych i zaowocują przyjaźnią, współpracą i wzajemną pomocą. To z całą pewnością przyjemny sposób spędzania czasu w szkole, trochę inny niż na co dzień.

15 września 2016
Próbne ćwiczenia ewakuacyjne w szkole
O godz. 10.10 w Zespole Szkół Sportowych nr 1 zabrzmiał sygnał alarmowy - przerywany dźwięk dzwonka w okresie 1 minuty. Był to sygnał do opuszczenia budynku. Odbyła się próbna ewakuacja. W sposób sprawny i zorganizowany uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki na boisku szkolnym. Po sprawdzeniu, czy wszyscy opuścili szkołę i przeliczeniu ilości uczniów, wrócono na lekcje.

16 września 2016
Koncert Pamięci…
W Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się po raz siedemnasty wyjątkowy koncert upamiętniający rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski 17 września oraz Polaków zesłanych na Sybir. Koncert zorganizowali: Impresariat Muzyczny „Pro Art” Lidia i Tadeusz Trojanowscy, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Musica sacra” we współpracy z Zespołem Szkół Sportowych Nr 1, Szkołą Podstawową nr 34 i Szkołą Podstawową nr 28. Patronatem Honorowym Koncert objęli: Metropolita Białostocki J. E. Ks. Abp Edward Ozorowski i Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski.
Młodzież uczestnicząca w Koncercie miała okazję spotkać się z żywymi świadkami historii, zwłaszcza tej, która miała miejsce w naszej małej ojczyźnie. Wśród wykonawców uświetniających XVII Koncert Pamięci znalazła się wokalistka naszej szkoły - Maja Markowska wspierana przez swoich kolegów i koleżanki z klasy Vb, wychowawczynię panią Elżbietę Turczewską, panią dyrektor Elżbietę Rogowską i panią Ludmiłę Utrutko.

16 września 2016
Sprzątanie Świata
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kampanii „Sprzątanie Świata - Polska 2016” organizowanej przez Departament Gospodarki Komunalnej.” Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali tereny przyszkolne oraz Osiedle Młodych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem zbierali śmieci segregując je do odpowiednich worków. Akcja ta uświadomiła uczniom, jak dużo odpadów wytwarzamy podczas codziennych czynności i jak bardzo poprzez to wpływamy na środowisko.

16 września 2016
Zajęcia muzyczne
Przez kilka dni września na zajęciach muzycznych gościliśmy panie z Centrum Muzyczno - Językowego w Białymstoku, które zaprezentowały uczniom budowę, brzmienie i sposoby wykonania różnych dźwięków na skrzypcach i wiolonczeli. Najbardziej aktywni uczniowie mieli możliwość zagrania na wybranym przez siebie instrumencie. „Spotkanie z instrumentami na żywo” bardzo podobało się wszystkim uczestnikom lekcji.

16 września 2016
Konkurs "U nas rowerów jest najwięcej"
Białystok w dniach 16-22 września uczestniczył w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pierwszego dnia Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej ogłosił konkurs pod hasłem: "U nas rowerów jest najwięcej". Zaproszono białostockich nauczycieli i uczniów do przyjazdu do szkoły rowerem. Wygra szkoła, przy której zaparkowanych zostanie najwięcej tych pojazdów. Nagrodą za najlepszy wynik są kamizelki odblaskowe. Zwycięska szkoła otrzyma ich tyle, ile było rowerów.
My również wzięliśmy udział w tym konkursie. Przy naszej szkole tego dnia zaparkowano 100 rowerów. Czekamy na wyniki.

23 września 2016
Wycieczka do Parku Linowego w Fastach
Klasa VIa wraz z wychowawcą E. Madurą-Gryc uczestniczyła w wycieczce do parku linowego w Fastach, niedaleko Białegostoku. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas. Swoją wytrzymałość i sprawność sprawdzali podczas pokonywania średniej trasy. Integrowali się podczas wspólnych zabaw w strefie zabawy. Do dyspozycji dzieci były trampoliny, karuzela, zjeżdżalnie dmuchane, mega szachy oraz wiele innych atrakcji. Klasa korzystała również ze strefy nauki, gdzie uczestniczyła w interesującym i zabawnym pokazie naukowym. Uczniowie mogli również obejrzeć ciekawe urządzenia edukacyjne w wersji Mega. Wspólną zabawę zakończyło ognisko z kiełbaskami.

24 września 2016
Początek sezonu treningowo-startowego pływaków
Na pływalni w Ciechanowie odbyły się zawody o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Startowało 247 zawodników z 26 klubów z Polski. Uczniowie klas pływackich w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku zaprezentowali się na bardzo dobrym poziomie "otwierając" tym samym nowy rok szkoleniowo-startowy. Zawodnicy MKS "Juvenia" Białystok przywieźli z zawodów 41 medali (7 złotych, 21 srebrnych, 13 brązowych). W punktacji drużynowej byli bezkonkurencyjni zajmując I miejsce.
Wyniki uczniów SP 29:
Aleksandra Bieńkowska - srebro na 50m motylkowym;
Dominika Borkowska - brąz na 50m grzbietowym;
Julian Pytel - brąz na 50m klasycznym, brąz na 50m motylkowym;
Emilia Łuszczewska- srebro na 50m grzbietowym, srebro na 50m klasycznym;
Kacper Halicki - złoto na 50m dowolnym, srebro na 50m motylkowym, brąz na 50m klasycznym;
Jakub Milenkiewicz - brąz na 50m grzbietowym.

28 września 2016
"Spotkanie z królową książek" uczniów klas trzecich
27 i 28 września 2016r. w naszej bibliotece gościli uczniowie klas trzecich. Zapoznali się z pracą pań bibliotekarek, obejrzeli inscenizację pt. „Spotkanie z królową książek” i ślubowali, że będą dobrymi, szanującymi książki czytelnikami. Spotkanie miało zachęcić najmłodsze dzieci do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

wrzesień 2016
Pogadanka o bezpieczeństwie
Na początku września klasę pierwszą odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji. Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na ulicy. Straż Miejska zaprezentowała film o prawidłowym zachowaniu w samochodzie, na przejściu dla pieszych oraz w czasie jazdy na rowerze. Goście obdarowali uczniów kamizelkami i opaskami odblaskowymi.

29 września 2016
Biegi przełajowe szkół podstawowych
Na Pietraszach (SP 32) odbyły się drużynowe i indywidualne zawody w biegach przełajowych szkół podstawowych. W konkurencji indywidualnej uczennica kl. IVc Matylda Szczotka zajęła V miejsce (na 150 osób) i zakwalifikowała się do finału wojewódzkich biegów przełajowych, który odbędzie się wiosną.

30 września 2016
Żywa lekcja historii Sybiru
W klasach IV i IV odbyły się lekcje „żywej historii”. Panie - Janina Rutkowska i Mieczysława Kontnik opowiadały dzieciom o swoich losach - Sybiraczek, okrutnych czasach swego dzieciństwa, kiedy zostały wywiezione na Sybir, przybliżyły historię i losy Polaków na zesłaniu, ze wzruszeniem opowiedziały też o powrocie do Białegostoku. Uczniowie wysłuchali także hymnu Sybiraków oraz wiersza „Polskie dziecko”.

                    Zdjęcia Wrzesień - październik 2016 w SP 29  
  
 październik 2016 

3 października 2016
Teatrzyk Conieco
Naszą szkołę odwiedził Teatrzyk Conieco, który przedstawił spektakl pt.”Tak jest dobrze". Była to opowieść o dobrych wyborach z mottem: "Bądź dobry dla innych, dbaj o przyjaciół, a nigdy nie zostaniesz sam." Przedstawienie obejrzały dzieci z klas 0-III, które z zaciekawieniem przyglądały się poszczególnym scenom, a także bawiły się przy humorystycznych dialogach.

4 października 2016
Zajęcia z przedstawicielami Centrum Kreatywności bricks 4 kidz
Na zajęciach gościliśmy przedstawicieli Centrum Kreatywności bricks 4 kidz. Uczniowie klas I – III obejrzeli ciekawą prezentację przyrodniczą, a następnie współpracując ze sobą tworzyli z klocków lego interesujące konstrukcje. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na zajęcia pozalekcyjne, otrzymały ulotki, a także upominki.

7 października 2016
Inauguracja kampanii „Pola Nadziei”
Wiosną - już po raz siódmy, w całym regionie zakwitną prawdziwe „Pola Nadziei”. Tworzące je żonkile mają przypominać ludziom o trudnym losie osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących. To symbol ogólnopolskiej kampanii o tej samej nazwie, której kolejna edycja wystartowała w piątek, 7 października.
Wolontariusze z klas VIa i VIc wraz z panią pedagog, Małgorzatą Jurewicz wzięli udział w uroczystym otwarciu VII edycji kampanii Pola Nadziei organizowanej przez Fundację „Pomóż Im.” Podczas spotkania inauguracyjnego mówiono przede wszystkim o potrzebach i sytuacji osób niepełnosprawnych, o konieczności systematycznego rozwijania wrażliwości społecznej na ich los.
- Pomoc dla dzieci i rodzin zawsze niesiona jest przez ludzi. Z tego powodu powinniśmy z całego serca wspierać działania Fundacji „Pomóż Im” i akcje takie, jak dzisiejsza, które zwracają uwagę na potrzeby innych – mówił Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno.
Zaraz po oficjalnej części spotkania, pierwsze żonkilowe cebulki zostały symbolicznie posadzone w przygotowanych wcześniej doniczkach. Docelowo zaś trafią one do parku na Planty (w pobliżu ulicy Akademickiej), gdzie powstanie kolejne Miejskie Pole Nadziei.
My, przy naszej szkole również posadzimy, jak co roku nasze żonkilowe „Pola Nadziei”, które są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności. Weźmiemy udział w zbiórce pieniędzy nie tylko na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci, ale także na budowę domu opieki wyręczającej „Arka” połączonego z hospicjum.

11 października 2016
Dzień Papieski
Z tej okazji Dnia Papieskiego odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Dzieci mogły posłuchać ulubionych pieśni Papieża Polaka w wykonaniu scholi pod kierunkiem ks. Leszka Giemzy, dowiedzieć się ciekawych informacji dotyczących życia Jana Pawła II i obejrzeć prezentację multimedialną. Całość została przygotowana przez Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem Jolanty Wysztygiel.

11 października 2016
Muzyka łagodzi obyczaje   (SU)
W ramach prowadzonej przez Samorząd Szkolny SP 29 akcji „Muzyka łagodzi obyczaje” we wtorek 11.10.2016 uczniowie i nauczyciele podczas przerw mogli się zrelaksować słuchając i śpiewając swoje ulubione przeboje z gatunku muzyki pop. W przyszłym miesiącu chcemy zaproponować muzykę klasyczną. Mamy nadzieję, że zostanie przyjęta równie entuzjastycznie.

11 października 2016
Ślubowanie uczniów klasy I
11 października odbyło się Ślubowanie uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 29. W części oficjalnej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, zostały pasowane przez Panią Dyrektor Elżbietę Rogowską na uczniów szkoły. W części artystycznej nowo pasowani z ogromnym przejęciem zaprezentowali wiersze i piosenki, których wysłuchano z wielką uwagą. Rodzice przygotowali dzieciom przyjęcie - niespodziankę.

13 października 2016
Dzień Edukacji Narodowej
  Podczas miejskich uroczystości DEN Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska oraz pani pedagog Barbara Kardasiewicz otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku, a panie: Renata Kalinowska, Ewa Droździewicz - Woźniak i Ludmiła Utrutko Medale Edukacji Narodowej.
  W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska wraz z Wicedyrektorem Panem Franciszkiem Bolestą wręczyli Nagrody Dyrektora wielu nauczycielom za sumienną pracę i osiągnięcia.
Kilkunastu uczniom wręczono stypendia Dyrektora szkoły. Otrzymało je 7 uczniów gimnazjum (3 naukowe i 4 sportowe) i 11 uczniów szkoły podstawowej (7 naukowych i 4 sportowe). Stypendia naukowe w SP29 uzyskały: Aleksandra Brzozowska Vc, Emilia Łuszczewska Vc, Iga Edut Va, Maja Markowska Vb, Martyna Peukert VIa, Monika Kimborowicz VIc, Dominika Zubrycka VIb. Stypendia sportowe w SP 29 dostały: Julia Potrykus VIc, Aleksandra Bieńkowska VIc, Aleksandra Trochimowicz Vc, Maria Beszterda Vc.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy Ib gimnazjum oraz 5b szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Natalii Mikłasz i Elżbiety Turczewskiej. Zaprezentowali zabawne przedstawienie, którego motywem przewodnim był pokaz mody nauczycielskiej opracowany z pewnym przymrużeniem oka. Nauczyciele dostali szereg wskazówek jak ubierać się zgodnie z najnowszymi trendami oraz jakie akcesoria są niezbędnymi dopełnieniem stroju. Jako przykład z całą pewnością należy podać niezawodną miotełkę do wymiatania błędów z uczniowskich zeszytów, podręczną łopatkę ułatwiającą dokopywanie się do pokładów uczniowskiej wiedzy oraz nowoczesne nakrycie głowy umożliwiające bezpośredni dostęp do Internetu za pośrednictwem hiperłącza. Oprócz inspiracji dotyczących codziennej garderoby pedagodzy otrzymali podziękowania oraz życzenia w formie wierszy i piosenek. Występ wszystkim bardzo się podobał i nagrodzono młodych aktorów gromkimi brawami.

październik 2016
Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego SP 29
Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 29 poprzedzone były kampanią wyborczą (06 - 11.10.2016r.), podczas której kandydaci z poszczególnych klas prezentowali swoje programy wyborcze na plakatach wyborczych oraz w trakcie osobistych spotkań z wyborcami. 12.10.2016r. - dzień przed głosowaniem, ogłoszona została - cisza wyborcza.

13 października 2016
Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 29
W czwartek 13 października odbyło się demokratyczne głosowanie. Uczniowie z poszczególnych klas oddawali swoje głosy skreślając znak X przy nazwisku swojego kandydata na kartach do głosowania. Swoje głosy uczniowie wrzucali do urny wyborczej. Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza złożona z 5 przedstawicieli klas VI. Prace Komisji przebiegały bardzo sprawnie i zostały zakończone tego samego dnia.
W wyniku głosowania wyłoniono nowego przewodniczącego oraz jego zastępcę. Przewodniczącym SU SP został Paweł Fik z kl. VIb. Z-cą Przewodniczącego została Alicja Sołtyszewska z kl. Vc. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

16 października
X Koncert Totus Tuus na rzecz Damiana
W Auli Magna Pałacu Branickich zaśpiewali, zagrali i zatańczyli chóry, zespoły taneczne i soliści z Białegostoku w koncercie organizowanym na rzecz Damiana, który cierpi od urodzenia na porażenie mózgowe. Zbierane były pieniądze na krzesełko, dzięki któremu chłopca będzie można transportować z mieszkania na II piętrze.
Koncert, który odbył się już po raz dziesiąty w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, uświetniła wokalistka naszej szkoły Maja Markowska prezentacją utworu „Chociaż”.
(Org. koncertu - Impresariat Muzyczny Pro Art; Patronat Medialny - Telewizja Polska Białystok S.A., Polskie Radio Białystok S.A., Radio I, Radio Jard).

17 października 2016
Hapenning edukacyjny „Nie marnujmy żywności”
W poniedziałek w Białymstoku na Rynku Kościuszki odbył się hapenning edukacyjny „Nie marnujmy żywności” zorganizowany przez Bank Żywności. Udział wzięli również uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Caritas. Akcja miała na celu uświadomienie istnienia z jednej strony głodu i niedożywienia, a z drugiej strony marnowania dużych ilości żywności.

17 października 2016
Spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Szwedem
Uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. W tym roku szkolnym gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku. Tomasz Szwed – to znany autor książek dla dzieci („Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, „Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, „Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”), kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta. Pisarz opowiadał uczniom o inspiracji do swoich książek, grał na instrumentach, zadawał zagadki, a na koniec rozdawał autografy wszystkim chętnym. Jego utwory są dostępne do wypożyczenie w naszej bibliotece.

                    Zdjęcia Wrzesień - październik 2016 w SP 29  

21 października 2016
Święto szkoły - Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku
 21 października po raz kolejny obchodziliśmy Święto ZSS nr 1. Tradycyjnie już w szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym patronom - Synom Pułku, którą poprowadziła uczennica klasy IIc Emilia Jurczak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się oczywiście Synowie Pułku, a także pani wicekurator Bożena Dzitkowska, proboszcz parafii pw. bł. Bolesławy Lament – ks. Jacek Tomkiel, rodzice i nauczyciele.
W trakcie uroczystości, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, nie zabrakło przemówień i ciepłych słów pod adresem patronów szkoły. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas I gimnazjum, którzy od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej ZSS nr 1.
 Część oficjalną uroczystości zakończyła pieśń „Śladem Synów Pułku” w wykonaniu chóru szkolnego, a część artystyczną otworzył polonez zatańczony przez najmłodszych uczniów, do pieśni „Piękna nasza Polska cała” (choreografia i przygotowanie p. Danuta Żołyńska). Po nim publiczność obejrzała mini-spektakl w wykonaniu uczniów gimnazjum pt. „Wojenko, wojenko pozostań w piosenkach” - dedykowany naszym dostojnym Patronom - Synom Pułku. Scenariusz przedstawienia napisała i wyreżyserowała p. Halina Surynowicz we współpracy z p. Katarzyną Sikorą. W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty poezji M. Konopnickiej, J. Tuwima i innych poetów, a także piosenki : „Dziś idę walczyć, mamo” w wykonaniu absolwentki PG20 Julii Gołaszewskiej i chóru szkolnego.
  Z kolei piosenkę „Wrzosy” zaśpiewały Joanna Świniarska i Natalia Nosorowska (gitara) z IIc PG20, zaś „Wojenko, wojenko pozostań w piosenkach” zaśpiewali z chórem: Weronika Czerniawska IIIc PG20 i Kacper Bałtyk IIIa PG20, a piosenkę „Jakie ładne chłopaki” wykonała Maja Markowska. Aranżacją i oprawą muzyczną zajęła się p. Anna Michalewicz. Kostiumy - p. Agata Paszczuk i p. Halina Surynowicz. Scenografię przygotowała p. Marzena Kotik, a aktorami byli uczniowie klas IIc, IIIa i IIIc PG20: Natalia Raplewicz, Michał Hołubowicz, Aleksandra Tarasewicz, Dawid Waszkiewicz, Julia Serafin, Kacper Rudziński, Michalina Seluk, Dawid Chazbijewicz, Agata Jurewicz, Dominik Pacuk i Paulina Chrostowska. 

             Galeria zdjęć z Święta Szkoły 2016   

23 października 2016
Medale w pływaniu!
Pływacy białostockiej Juvenii startowali w weekend (21-23.10) w kilku turniejach w całej Polsce, z których jak zwykle przywieźli medale. Najlepiej zaprezentowała się Emilia Łuszczewska 5c - zdobywczyni 3 krążków w złotym kolorze.
Najmłodsi, czyli uczniowie SP 29 w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku z rocznika 2005-2006, mierzyli się ze swoimi rówieśnikami w Bielsku Podlaskim w ramach X Międzynarodowego Meczu Pływackiego Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski Złota Jesień 2016. Z imprezy tej reprezentanci Juvenii przywieźli 13 medali. Krążki zdobyli:
- Emilia Łuszczewska (3x złoto), Maria Beszterda (2x złoto),
- Dominika Golonko (srebro), Patryk Perz (srebro),
- Aleksandra Brzozowska (srebro), Mateusz Łupiński (srebro i brąz),
- Oliwia Tupalska (brąz), Natalia Szoka (brąz),
- Mateusz Michalczuk (brąz).

Starsi uczniowie ZSS nr 1 (11-13 lat) startowali w Warszawie w I rundzie cyklicznych zawodów OMDO - Od Młodzika Do Olimpijczyka. W wydarzeniu wzięło udział 828 pływaków. Uczniowie Juvenii z SP 29 wywalczyli 4 krążki:
- Kacper Halicki (złoto i brąz), Julia Potrykus (brąz), Julian Pytel (brąz).

24 października 2016
Kiermasz ciast SU
Początek ostatniego tygodnia października rozpoczął się na słodko. Odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów klasy IIb PG i IVb SP. Wszystkie przygotowane słodkości wyglądały pięknie, a jeszcze lepiej smakowały. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany rodzinie tragicznie zmarłej Pani Agnieszki Bogackiej. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję i wsparcie.

24 października 2016
Dyskoteka klas IV - VI   (SU)
W poniedziałek na holu I piętra odbyła się oczekiwana przez uczniów klas IV - VI dyskoteka. Odświętnie wystrojona młodzież bawiła się z wielkim zapałem i niespożytą wprost energią przy dobrze dobranej, rytmicznej muzyce. Przez dwie godziny można było naprawdę wspaniale odprężyć się od wytężonej już prawie dwumiesięcznej nauki.
Większość uczestników zabawy uznało ją za dobry relaks i tylko nieliczni czuli niedosyt. Nad przebiegiem czuwali opiekunowie Samorządu Szkolnego i wychowawcy klas.

25 października 2016
Drużyna SP 29 w finale Igrzysk Miasta Białegostoku
   Zawodnicy naszej szkoły w półfinale Igrzysk Białegostoku w Piłce Nożnej pokonali 3:0 SP nr 1 oraz
4:2 SP nr 44.  Tym samym awansowaliśmy do finału!!! (opiekun Paweł Baranowski)

26 października 2016
Akademia Przyszłości - inauguracja
Dzieci, wolontariusze, rodzice, koordynatorzy szkolni, Inwestorzy Społeczni, a nawet przedstawiciele szkół wyższych i miasta - wszyscy przyjaciele AKADEMII PRZYSZŁOŚCI jak co roku spotykali się na Uniwersytecie w Białymstoku, by wspólnie uczcić rozpoczęcie kolejnej edycji programu. Inauguracja, to jeden z najważniejszych elementów Akademii. To pierwszy moment, kiedy dziecko, które dotychczas nie wierzyło w siebie, wkracza w niedostępny dla niego świat. Dostaje sygnał - „od dziś jesteś naszym oczkiem w głowie, jesteś najważniejsze. A Twój rok w Akademii będzie niesamowitą przygodą”.
Inauguracja, to uroczyste wejście na drogę realizowania marzeń i celów - zarówno dla dzieci, jak i SuperW - ich wolontariuszy.

październik 2016
Cykl zajęć edukacyjnych z pracownikami Straży Miejskiej
W październiku uczniowie klas klasy 0, I oraz II uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Białymstoku, panią Agnieszkę Kozioł oraz panią Martę Kopciewską.
Zajęcia Autochodzik, czyli „Jestem bezpieczny na drodze” dotyczy zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym poprzez zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu w prawie drogowym, w tym umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, jak i użytkownika roweru oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg poprzez praktyczne wyćwiczenie zachowań przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego o nazwie Autochodzik.

Zajęcia „Uwaga na obcych” - uświadomiły dzieciom, na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone; w jaki sposób można rozpoznać kto jest niebezpieczny; ukształtowanie prawidłowego zachowania podczas spotkania z nieznajomym - jak uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji. Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W trakcie zajęć „Bezpieczne spotkania” przeprowadzono pogadankę, której tematem było przybliżenie pracy w straży miejskiej, czym się zajmuje i jaką rolę pełni Straż Miejska. Dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach dotyczących bezpiecznych zachowań kontaktach ze zwierzętami oraz w jakich sytuacjach mogą zwrócić się o pomoc do funkcjonariuszy. W zajęciach wziął również udział strażnik - przewodnik psa wraz ze swoim „partnerem” owczarkiem belgijskim o imieniu Ajax.
Umiejętności psa służbowego zaprezentowane podczas krótkiego pokazu wzbudziły żywe zainteresowanie uczniów.

             Galeria zdjęć październik 2016   

26 października 2016
„Warzywa górą”
Mając na celu propagowanie zdrowego stylu życia Samorząd Szkolny SP 29 przygotował akcję pt.: „Warzywa górą”. Jednym z wydarzeń był konkurs kulinarny. Każda z klas wybrała losowo jedno warzywo. Klasy IV-VI na bazie wylosowanego warzywa przygotowały dowolną potrawę. Klasy I-III natomiast warzywnego stworka.
Komisja Konkursowa w składzie: p. dyrektor Franciszek Bolesta, p. Agata Paszczuk, p. Ludmiła Utrutko, p. Ewa Hołownia wybrała zwycięzców w 3 kategoriach.
W kategorii przystawka zwyciężyła sałatka z pora przygotowana przez klasę IVc oraz sałatka z selera autorstwa VIc.
W kategorii danie obiadowe najciekawszą propozycją były brokuły w cieście przygotowane przez klasę Vb oraz krokiety z kapustą i grzybami klasy IVa.
Najsmaczniejszym deserem okazało się ciasto marchewkowe, które upiekli uczniowie klasy Va.
Warzywne stworki przygotowane przez nauczanie wczesnoszkolne były piękne i ciekawe. Wybór zwycięzcy okazał się zbyt trudny, dlatego też Komisja Konkursowa postanowiła od tego odstąpić i docenić wszystkie prace.
Wszystkie potrawy zostały wykonane pomysłowo, estetycznie i smakowały wybornie. Najważniejsze było to, że preferowały zdrowy tryb odżywiania. Po przeprowadzonej przez jurorów degustacji do spróbowania dań mogli przystąpić również uczniowie, gdyż porcje surówek i sałatek sprzedawano za symboliczną złotówkę. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne oraz kolejne akcje Samorządu Szkolnego.

26 października 2016
Klasowy Mistrz Ortografii
W środę i piątek odbył się konkurs ortograficzny kl. IV – VI, którego celem było wyłonienie mistrzów ortografii poszczególnych klas. Wybrano teksty dotyczące twórczości literackiej Henryka Sienkiewicza, ponieważ w tym roku przypada 100 rocznica śmierci pisarza.
W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas IV – VI.
Mistrzami i wicemistrzami zostali:
IVa Hubert Suchodolski (wicemistrzowie: Gabriela Biełaga i Julia Romańczuk),
IVb Marta Piszczatowska (wicemistrz - Gabriela Głowacka),
IVc Jakub Sobociński (wicemistrzowie: Martyna Suchowierska i Jakub Borowski),
Va Dawid Trykacz (wicemistrz - Oliwia Guziejko),
Vb Mateusz Dunaj (wicemistrz - Martyna Zadykowicz),
Vc Alicja Sołtyszewska (wicemistrzowie: Aleksandra Brzozowska i Aleksandra Trochimowicz),
VIa Michał Niemyjski (wicemistrzowie: Oliwia Andrukiewicz i Paweł Brzozowski),
VIb Dominika Zubrycka i Joanna Łukaszuk (wicemistrzowie: Urszula Jakimiuk i Anna Mojsik),
VIc Zuzanna Dmitruk i Aleksandra Bieńkowska (wicemistrzowie: Monika Kimborowicz i Dominika Borkowska).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszego doskonalenia umiejętności ortograficznych.

27 października 2016
Wycieczka do Warszawy
Wszystkie klasy IV oraz Vb wraz z wychowawcami p. A. Brzozowską, J. Frąckiewicz, M. Górską i E. Turczewską wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki odwiedzili Centrum Nauki Kopernik gdzie mogli obejrzeć niezwykle ciekawe wystawy, takie jak: Człowiek i Środowisko, Nowy Świat w Ruchu, czy Korzenie Cywilizacji a także zakupić nietuzinkowe pamiątki.
Emocjonującym punktem programu był seans w kinie 6D. Film pt. „Tajemnicza Kopalnia” zapewnił wszystkim niezapomniane doznania. Ruchome fotele, tryskające woda, dym, bańki mydlane unoszące się nad głową oraz niesamowite efekty dźwiękowe, dostarczyły zarówno dzieciom jaki opiekunom niecodziennych wrażeń.

29 października 2016
Kolejne medale "naszych" pływaków
36 medali wypływanych na zawodach w Sokółce i Ostrołęce.
28.10.2016 - Zawodnicy MKS "Juvenia", na co dzień uczniowie ZSS Nr 1 (Szkoły Podstawowej nr 29 i Publicznego Gimnazjum nr 20) w Białymstoku, startowali w XIII Międzynarodowych Zawodach Pływackich Pod Patronatem Burmistrza Sokółki. Łatwo nie było, silna ekipa ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i liczna ekipa z MUKS Olimpijczyk Suwałki, stanowiły mocnych przeciwników. W zawodach startowały roczniki od 2002 do 2007. Białostoccy pływacy przywieźli 25 medali (10 złotych, 6 srebrnych, 9 brązowych).
rocznik 2005:
Kacper Halicki - złoto na 100m zmiennym, złoto na 100m klasycznym,
Zuzanna Dmitruk - złoto na 100m  zmiennym,
rocznik 2004:
Maria Rafałowska - złoto na 50m klasycznym, srebro na 100m klasycznym,
Julia Potrykus - złoto na 100m zmiennym, brąz na 50m motylkowym,
Dominika Borkowska - brąz na 50m grzbietowym,
Bieńkowska Aleksandra - brąz na 100m zmiennym,
Michał Cywoniuk - złoto na 100m klasycznym,
Kacper Jakubowski - srebro na 100m zmiennym, brąz na 50m dowolnym,
Aleksander Jurgiel - srebro na 50m dowolnym, brąz na 100m zmiennym,
Paweł Ledachowicz - brąz na 50m klasycznym,
sztafeta 4x50m dowolnym mieszana (Jakubowski, Rafałowska, Pytel, Potrykus) - brąz,
rocznik 2003:
Paweł Kowalewski - srebro na 100m zmiennym, brąz na 50m dowolnym,
Krzysztof Piechowski - srebro na 50m dowolnym,
Zuzanna Mońko - brąz na 100m klasycznym,

rocznik 2002:
Hubert Osmólski - złoto na 50m grzbietowym, złoto na 100m grzbietowym,
Paweł Kwiatkowski - złoto na 50m motylkowym, złoto na 100m zmiennym,
Michał Grochowski - srebro na 100m klasycznym,

29.10.2016 - V Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu (11 medali - 5 złotych, 5 srebrnych, 1 brąz)
rocznik 2005:
Łuszczewska Emilia - złoto na 50m grzbietowym, srebro na 50m motylkowym, srebro na 50m dowolnym,
Brzozowska Aleksandra - srebro na 50m grzbietowym, srebro na 100m grzbietowym,
rocznik 2004:
Jurgiel Aleksander - złoto na 50m motylkowym, złoto na 50m grzbietowym, srebro na 50m dowolnym,
rocznik 2003:
Paweł Kowalewski - złoto na 50m motylkowym, złoto na 50m klasycznym, brąz na 50m dowolnym,
Korolczuk Julia - srebro na 50m klasycznym.

                 Galeria zdjęć październik 2016   
  
 listopad 2016 
03 listopada 2016
Finał Igrzysk Miasta Białegostoku w Piłce Nożnej
Nasza drużyna w finale zajęła zaszczytne IV miejsce. To duży sukces naszych piłkarzy. Skład drużyny: Dawid Czapla, Sebastian Łupiński, Paweł Fik, Paweł Brzozowski, Adrian Brzostowski, Jakub Jabłonowski, Kacper Filipiuk, Dominik Bogucki. Opiekunem grupy był Paweł Baranowski. Gratulujemy sukcesu. Może w przyszłym roku uda się powalczyć o podium?!

03 listopada 2016
Konkurs Piosenki Jesiennej
W naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Jesiennej. Uczestnicy to dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 29 oraz uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I - III naszej szkoły. Zwycięzcy konkursu:
I miejsce: Julia Sarosiek, Katarzyna Jakimiuk, Robert Lewicki - PS nr 29,
          Gabriela Niedźwiecka, Antonina Sawicka - oddział przedszkolny SP nr 29,
          Natalia Naumowicz - kl. IIc SP nr 29,
II miejsce: Hanna Gołębiewska, Lena Średzińska, Wiktoria Karpowicz, Blanka Trojgo - PS nr 29,
          Wiktoria Olkowska - kl. IIb SP nr 29,
III miejsce: Krzysztof Laskowski, Natalia Zadykowicz, Alicja Bazarewicz PS nr 29,
          Zofia Komorowska, Olga Walędziak - oddział przedszkolny SP nr 29,
          Patrycja Bułatewicz kl. IIIb SP nr 29.

03 listopada 2016
Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Listopad – to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijaniem czasu. To także miesiąc, gdy na grobach naszych bliskich zapalamy znicze i modlimy się w ich intencji. To czas, aby wspomnieć o tych, którzy odeszli. W dniach 2 i 3 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej 29 należący do SKC udali się na Cmentarz Wojskowy, gdzie zapalili znicze i otoczyli modlitwą poległych żołnierzy.

03 listopada 2016
Konkurs o tematyce religijnej
W czwartek w Szkole Podstawowej nr 7 ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Moje, Twoje, nasze chrześcijaństwo odzwierciedleniem Bożej prawdy w codziennym życiu”, w którym udział brali uczniowie z województwa podlaskiego. Nasz uczeń z kl. IVa - Hubert Suchodolski również zdobył nagrodę.

04 listopada 2016
Kampania „Pola Nadziei”
Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu tego dnia posadzili przed szkołą cebulki kwiatowe żonkili - wiosną powstanie z nich żonkilowe pole nadziei. Kampanię „Pola Nadziei” prowadzi Fundacja „Pomóż Im”. Obejmuje ona zarówno osoby chore i potrzebujące pomocy, jak i ich rodziny oraz młodzież chcącą tę pomoc nieść. Szkolne Koło Wolontariatu od wielu lat współpracuje z Fundacją „Pomóż Im” - propaguje ideę bezinteresownej pomocy.

05 listopada 2016
V Międzynarodowe Mistrzostwa Michałowa w pływaniu
Z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Michałowie odbyły się V Międzynarodowe Mistrzostwa Michałowa w pływaniu. Startowało 320 zawodników z 12 klubów. Zawodnicy MKS „Juvenia” po raz kolejny nie wrócili ze swoich startów z pustymi rękoma. Zdobyli oni 79 medali oraz zdeklasowali rywali w punktacji drużynowej, zdobywając I miejsce z największą ilością punktów.
Na co dzień zawodnicy roczników od 2006 do 2002 to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku, roczniki 2000,1999 i 1997 to absolwenci tej szkoły, obecnie uczniowie białostockich liceów.
Najlepsze wyniki zawodników Juvenii z SP29:
 rocznik 2006:
Perz Patryk - II m 50 klasycznym, II 50 grzbietowym, III 50 dowolnym,
Gwacki Ignacy - II 100 zmiennym, III 50 motylkowym,
 rocznik 2005:
Łuszczewska Emilia - I 50 klasycznym, I 100 klasycznym, I 100 zmiennym,
Trochimowicz Aleksandra - I 50 grzbietowym, I 100 grzbietowym, III 100 zmiennym,
Beszterda Maria - I 100 dowolnym, I 50 dowolnym, II 50 motylkowym,
Szoka Natalia - II 100 motylkowym, III 50 motylkowym, III 50 dowolnym,
Brzozowska Aleksandra - II 100 grzbietowym, II 50 grzbietowym,
Tupalska Oliwia - III m 50 klasycznym,
Dmitruk Zuzanna - III 100 grzbietowym,
Mortel Oliwia - III 50 grzbietowym,
Łupiński Mateusz - I 50 klasycznym, I 100 zmiennym, I 100 klasycznym,
Halicki Kacper - I na 100 grzbietowym, I na 50 motylkowym, I na 100 motylkowym,
Milenkiewicz Jakub - II 100 motylkowym, III 50 motylkowym,
 rocznik 2004:
Potrykus Julia - I 100 motylkowym, II 100 grzbietowym, II 50 dowolnym,
Bieńkowska Aleksandra - II 100 motylkowym, III 50 motylkowym, III 100 klasycznym,
Bedeniczuk Nela - III m 50 klasycznym,
Borkowska Dominika - II 50 motylkowym,
Cywoniuk Michał - II m 50 klasycznym, II 50 grzbietowym, III 100 zmiennym,
Jakubowski Kacper - I 50 motylkowym, I 50 grzbietowym,
Kraśnicki Bartosz - II 50 motylkowym, III 100 motylkowym,
Pytel Julian - II 100 dowolnym, III 100 grzbietowym,
Ledachowicz Paweł - I 100 klasycznym,
Salejko Maciej - III 100 klasycznym.

10 listopada 2016
98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole było obchodzone bardzo uroczyście. Już kilka dni wcześniej uczniowie ozdabiali okna na na holu i w klasach. Ogłoszony przez p. A. Brzozowską i p. J. Kiercul konkurs na najpiękniej udekorowane okno okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Uczniowie prześcigali się w pomysłach i zaangażowaniu. Trzeba przyznać, że wyłonienie najlepszych było bardzo trudne, bo jury musiało brać pod uwagę nie tylko estetykę i wydźwięk patriotyczny, ale również wkład pracy i możliwości, czyli rozpiętość wiekową uczniów. 10 listopada czekała wszystkich kolejna niespodzianka - kl.IVa SP29 i kl. IId PG20 udekorowały wszystkich nauczycieli i uczniów własnoręcznie wykonanymi kotylionami.
Później odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. K. Sikorę, p. H. Surynowicz, p. A. Michalewicz, p. A. Brzozowską i p. J. Kiercul. Rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem Hymnu i krótkim przemówieniem, po czym nastąpiła piękna część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi artyści z przejęciem i zaangażowaniem recytowali, tańczyli i śpiewali, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Można z dumą stwierdzić, że była to piękna lekcja patriotyzmu w naszej szkole.

     Wyniki konkursu na najpiękniej udekorowane okno SP29:
- I miejsce 5c
- II miejsce 6a
- III miejsce 6b
- wyróżnienie 4a
- wyróżnienie 5a

10 listopada 2016
Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja mała Ojczyzna”
Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: klasy I - III sp, IV - VI sp, I - III gimnazjum. Wyłonienie zwycięzców, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości.
Nagrodzeni zostali:
klasy I-III sp: Lena Konikowska 2b - I miejsce; Patrycja Maliszewska 2b - II miejsce,
klasy IV-VI sp: Dominika Ejsmont VIa - I miejsce; Karolina Piskor VIb - I miejsce; Wiktoria Tomczyk VIc - II miejsce; Magdalena Olizarowicz Vc - III miejsce.

10 listopada 2016
Igrzyska Białegostoku w Badmintonie
W dniach 9 i 10 listopada odbyły się Igrzyska Białegostoku w Badmintonie. Dziewiątego listopada rywalizowały dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Baranowska, Martyna Peukert oraz Oliwia Andrukiewicz. Natomiast następnego dnia w rywalizacji chłopców SP 29 reprezentowali: Adrian Brzostowski, Jakub Jabłonowski, Norbert Żmiejko oraz Paweł Brzozowski, którzy zdobyli puchar kończąc rywalizację na IV miejscu.

10 listopada 2016
Miejskie Śpiewanie Patriotyczne w WOAK-u
Nasza szkoła wzięła udział w IX Miejskim Śpiewaniu Patriotycznym w WOAK-u. Szkołę reprezentowała trzyosobowa delegacja, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Zaniewska, przedstawiciel uczniów Tomasz Zaniewski oraz przedstawiciel nauczycieli p. Katarzyna Horoszewska-Grabek.

                 Galeria zdjęć listopad - grudzień 2016   

12 listopada 2016
Nagroda w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Jeszcze Polska nie zginęła"
W Monieckim Ośrodku Kultury odbył się V Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska nie zginęła". Celem imprezy - promocja i popularyzacja polskich pieśni patriotycznych, propagowanie sztuki wokalnej oraz promowanie amatorskiej edukacji i aktywności muzycznej, szczególnie w zakresie kształcenia wokalnego oraz konfrontacja umiejętności i dokonań artystycznych dzieci i młodzieży w dziedzinie muzyki, rozbudzenie aktywności muzycznej młodych ludzi, stworzenie możliwości autoprezentacji i przede wszystkim wyłonienie talentów wokalnych.
Miło nam poinformować, że laureatem Przeglądu została uczennica naszej szkoły MAJA MARKOWSKA, która prezentacją wokalną piosenki „Warszawo ma” i własnej kompozycji, do której napisała słowa „Niemy krzyk” wywalczyła II miejsce. Maja była chwalona za profesjonalizm, kreatywność i prawdę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (opiekun: Anna Michalewicz)

16 listopada 2016
Spektakl „Samotność”
W środę gościliśmy w naszej szkole podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Garbarach z przedstawieniem pt. „Samotność”. Porusza on bardzo istotny problem izolacji w społeczeństwie osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uczniowie naszej szkoły z dużą empatią odnieśli się do tego tematu, dostrzegając osamotnienie i potrzebę akceptacji, tolerancji wobec innych osób, zwłaszcza niepełnosprawnych. Spotkanie to z całą pewnością uwrażliwiło nas na potrzeby drugiego człowieka.

18 listopada 2016
Zbiórka pluszaków (Wolontariat i SU)
Od początku listopada włączyliśmy się w zbiórkę nowych maskotek dla małych pacjentów z oddziałów onkologicznych w ramach Fundacji "Mam Marzenie". Dzięki zaangażowaniu pań pedagog oraz Samorządu Uczniowskiego PG udało nam się zebrać ogromną ilość przytulanek. Dziękujemy wszystkim serdecznie za okazane wsparcie. Mamy nadzieję, że dzieciom bardzo spodobają się nowi pluszowi przyjaciele.

19 listopada 2016
Nabór uczniów do drużyny harcerskiej
W tych dniach odbyły się spotkania informacyjne z kadrą 73 Białostockiej Drużyny Harcerskiej dotyczące naboru uczniów naszej szkoły do drużyny harcerskiej. Klasy IV - VI uczestniczyły w zróżnicowanych zabawach harcerskich. Miały one zachęcić do przyjścia na sobotnią zbiórkę dającą możliwość stania się harcerzem.
Zbiórki odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Pierwsza odbyła się w sobotę 19.11. Przybyła dość duża grupa chętnych. Mamy nadzieję, że to próbne spotkanie zachęci młodzież naszej szkoły do aktywnej działalności w Związku Harcerstwa Polskiego.

19 listopada 2016
Sukces Chóru PG 20
Chór PG 20 uczestniczył w VII Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i zdobył III miejsce. Wykonał dwa utwory: "Rotę" i "Wojenko, wojenko pozostań w piosenkach". Partię solową śpiewała Weronika Czerniawska (IIIc PG20), tańczyli Michalina Seluk (IIIa PG20) i Dawid Chazbijewicz (IIIb PG20) przy akompaniamencie fortepianu (p. A. Michalewicz). To ogromny sukces, ponieważ chór w tym składzie śpiewa od października 2016r. i konkurował w kategorii zespoły młodzieżowe od 13 - 20 lat!
W chórze śpiewa osiem uczennic z naszej szkoły podstawowej.

22 listopada 2016
Występy Chóru
W Kościele Św. Kazimierza w Białymstoku Chór PG 20 uczestniczył w koncercie chórów szkolnych zrzeszonych w projekcie "Rozśpiewany Białystok". Wytęp odbył się w ramach Triduum Cecyliańskiego. Chóry wykonały Mszę a-moll S. Moniuszki na głosy solowe, chór i organy pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.
23 listopada Chór PG 20 uczestniczył w koncercie, który odbył się w Kościele Św. Kazimierza w Białymstoku, gdzie wspólnie z innymi chórami projektu "Rozśpiewany Białystok" wykonał Mszę a-moll S. Moniuszki na głosy solowe, chór i organy pod dyrekcją Pawła Szypulskiego. Koncert odbył się w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "W kręgu chóralistyki polskiej" której organizatorem był Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz w ramach Triduum Cecyliańskiego.
W chórze śpiewają uczennice z naszej szkoły podstawowej.

24 listopada 2016
Świąteczna pomoc
W czwartek w przeddzień święta św. Katarzyny ze Sieny uczniowie SKC zorganizowali „Charytatywne Katarzynki”. Akcja miała na celu wsparcie materialne najuboższych rodzin zamieszkujących na terenie parafii bł. Bolesławy Lament.

25 listopada 2016
Sukcesy w konkursie fotograficznym
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Spotkań Ekologicznych „Z Ziemią krążymy”. W konkursie fotograficznym tej edycji pod hasłem "Mikroświat-makrofotografia" w kategorii szkół podstawowych nagrodzona została Zuzanna Brzozowska 3a za zestaw "Pająki" (Org. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku).

26 listopada 2016
40 medali w kolejnych startach białostockich pływaków MKS „Juvenia”
W Augustowie odbyły się zawody z cyklu Wielobój Pływacki o Puchar Dyrektora CSiR w Augustowie. W zawodach uczestniczyło 275 zawodników z 12 klubów. Pływacy białostockiej Juvenii znowu przywieźli ze sobą medale. Najlepsze wyniki uczniów SP29:
11 latki:
Łuszczewska Emilia - I na 50 m grzbietowym, I na 50 m klasycznym, I na 100 m zmiennym,
Beszterda Maria - II na 50 m grzbietowym, II na 100 m zmiennym,
Brzozowska Aleksandra - III na 50 m grzbietowym, III na 100 m zmiennym,
Tupalska Oliwia - II na 50 m klasycznym,
Sztafeta 4x50 m dowolnym dziewcząt - I m-ce (Tupalska, Brzozowska, Łuszczewska, Beszterda), III m-ce (Trochimowicz, Misiuk, Krupa, Dmitruk),
Halicki Kacper - I na 50 m grzbietowym, I na 100 m zmiennym,
Łupiński Mateusz - I na 50 m klasycznym, II na 50 m grzbietowym, II na 100 m zmiennym,
Sztafeta 4x50 m dowolnym chłopców - I m-ce (Jaszczuk, Małyszko, Łupiński, Halicki).
12 latki:
Potrykus Julia - I na 50 m motylkowym, I na 100 m dowolnym, II na 100 m zmiennym,
Borkowska Dominika - II na 50 m grzbietowym,
Bieńkowska Aleksandra - III na 50 m klasycznym,
Sztafeta 4x50 m dowolnym dziewcząt 12-13 lat - III m-ce (Wołkowicz, Bieńkowska, Korolczuk PG20, Potrykus)
Julian Pytel - II na 50 m motylkowym, II na 100 m dowolnym, III na 100 m zmiennym,
Ledachowicz Paweł - I na 50 m klasycznym,
Cywoniuk Michał - II na 100 m zmiennym,
Kraśnicki Bartosz - II na 50 m grzbietowym,
Sztafeta 4x50 m dowolnym chłopców 12-13 lat - II m-ce (Jakubowski, Pytel, Jurgiel PG20, Kowalewski PG20)

Miejsca w ogólnej punktacji wielobojowej:
11 latki:
1 Łuszczewska Emilia, Halicki Kacper,
2 Brzozowska Aleksandra, Łupiński Mateusz,
3 Beszterda Maria,
12 latki:
1 Potrykus Julia,
2 Pytel Julian,
3 Bieńkowska Aleksandra.

Listopad 2016
Przedmiotowe Konkursy Wojewódzkie – etap szkolny
W listopadzie odbyły się w szkole podstawowej przedmiotowe konkursy. Do etapu rejonowego przeszli następujący uczniowie:
Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Kacper Omieliańczyk VIc,
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – Dominika Zubrycka VIb, Monika Kimborowicz VIc, Aleksandra Bieńkowska VIc, Zuzanna Dmitruk VIc, Anna Mojsik VIb,
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – Dominika Zubrycka VIb,
Wojewódzki Konkurs Informatyczny – Kacper Omieliańczyk VIc.

listopad 2016
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Pingwin"
Uczeń klasy 6c Kacper Omieliańczyk otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pingwin". Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie Panda 2017.

26 listopada 2016
Nasi uczniowie biorą udział w Zbiórce Żywności
W dniach 25 - 26 listopada 2016r. Bank Żywności przeprowadzał Świąteczną Zbiórkę Żywności, do której włączyli się również wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.

27 listopada 2017
Pomagamy... 23 Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Białostocka, ekumeniczna inauguracja 23 edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom miała miejsce na terenie parafii świętego Kazimierza. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "Płomień Miłosierdzia". Akcji przed kościołem towarzyszył koncert, podczas którego wystąpiła uczennica naszej szkoły, Maja Markowska, wspierając przedsięwzięcie prezentacją wokalną. Cieszymy się, że nasi uczniowie wspierają tak zacne inicjatywy. Inni mogą pomóc, kupując Wigilijną Świecę Caritas.

28 listopada
Rewia na lodzie
Klasy 0-III SP wybrały się na lodowisko w celu obejrzenia przedstawienia pt. "Królowa Śniegu". Mimo doskwierającego chłodu emocje były ogromne. Można było zobaczyć wspaniałą choreografię zawierającą trudne elementy jazdy figurowej, przepiękne dekoracje, kostiumy, światła, efekty pirotechniczne. To wszystko przeniosło nas w świat magii i trudno było wrócić następnego dnia do rzeczywistości.

                 Galeria zdjęć listopad - grudzień 2016   
  
 grudzień 2016 
03 grudnia 2016
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu
2-3.12.2016 odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Impreza podsumowująca pływacki 2016 rok, zakończyła się sporym sukcesem pływaków białostockiej Juvenii. W Mistrzostwach Podlasia startowało 331 zawodników z 12 podlaskich klubów pływackich (Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Łomży, Michałowa, Moniek, Sokółki i Suwałk). Zawodnicy białostockiej Juvenii wywalczyli 113 medali (28 złotych, 38 srebrnych, 37 brązowych).
Medaliści i Mistrzowie Województwa z SP 29:
12 lat:
Potrykus Julia - 1 na 400m dowolnym, 1 na 100m motylkowym, 2 na 50m motylkowym, 2 na 200m dowolnym,
Borkowska Dominika - 2 na 100m grzbietowym, 2 na 100m motylkowym,
Bedeniczuk Nela - 3 na 100m klasycznym,
Bieńkowska Aleksandra - 3 na 50m motylkowym,
Waszczuk Weronika - 3 na 50m klasycznym,
Pytel Julian - 1 na 50m motylkowym, 1 na 100m motylkowym, 2 na 50m dowolnym, 2 na 200m dowolnym,
Jakubowski Kacper - 1 na 400m dowolnym, 3 na 200m dowolnym, 3 na 50m grzbietowym,
Kraśnicki Bartosz - 2 na 100m klasycznym, 3 na 400m dowolnym,
Ledachowicz Paweł - 3 na 50m klasycznym,
Malinowski Dawid - 3 na 100m klasycznym,
11 lat:
Beszterda Maria - 1 na 50m dowolnym, 1 na 100m dowolnym, 1 na 50m grzbietowym,
Łuszczewska Emilia - 2 na 50m grzbietowym, 2 na 100m grzbietowym, 2 na 50m klasycznym, 2 na 100m klasycznym,
Trochimowicz Aleksandra - 1 na 100m grzbietowym, 2 na 100m zmiennym, 3 na 50m grzbietowym,
Zalewska Małgorzata - 2 na 50m motylkowym,
Szoka Natalia - 3 na 50m motylkowym,
Halicki Kacper - 2 na 100m dowolnym, 3 na 50m dowolnym, 3 na 50m klasycznym, 3 na 100m klasycznym,
Michalczuk Mateusz - 3 na 50m grzbietowym,
Łupiński Mateusz - 1 na 50m grzbietowym, 1 na 50m klasycznym, 2 na 100m klasycznym, 3 na 100m zmiennym,
10 lat:
Gwacki Ignacy - 2 na 50m motylkowym, 2 na 100m motylkowym,
Golonko Dominika - 3 na 50m klasycznym, 3 na 100m klasycznym,
Nogajczyk Grzegorz - 2 na 100m zmiennym, 2 na 100m grzbietowym, 3 na 50m grzbietowym,
Perz Patryk - 2 na 50m grzbietowym, 3 na 100m grzbietowym, 3 na 50m klasycznym.

05 grudnia 2016
Konferencja "Książka to dopiero początek ..."
W poniedziałek w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się konferencja "Książka to dopiero początek ..." podsumowująca projekty czytelnicze: "Niemiecka literatura - czytamy to co dobre!", "Podlaskie Spotkania z Pisarzami" oraz konkursy o bibliotece. Konferencję uroczyście otworzył pan dyrektor Zdzisław Babicz, który przywitał wszystkich uczestników.
Swoją obecność zaznaczył pan Christoph Mohr konsultant ds. Nauczania Języka Niemieckiego z Instytutu Goethego w Warszawie, serdecznie witając wszystkich obecnych w imieniu instytucji partnerskiej Instytutu Goethego. Spotkanie rozpoczęła wykładem Bliski sąsiad, nieznana literatura? Niemieckie książki dla dzieci i młodzieży w Polsce pani dr Agnieszka Jezierska-Wiśniewska, pracownik Uniwersytetu Warszawskiego. Naszą szkołę reprezentowała pani Renata Kalinowska - nauczyciel języka niemieckiego. Dzięki zajęciom uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w projekcie i skorzystać z lekcji bibliotecznych promujących język niemiecki w Mediotece Języka Niemieckiego w Białymstoku.

06 grudnia 2016
Mikołajki  (SU)
Samorząd Uczniowski SP 29 zorganizował Mikołajki. Mimo wielu obowiązków związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Św. Mikołaj znalazł trochę czasu i przyjął zaproszenie do naszej szkoły. Wraz ze swoimi pomocnicami Śnieżynkami odwiedzał poszczególne klasy i rozdawał dzieciom słodkie upominki.

07 grudnia 2016
Igrzyska miasta Białegostoku w pływaniu
Zwycięstwem drużyn dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zakończyły się Igrzyska miasta Białegostoku w pływaniu.

9 grudnia
Mikołajki w kinie
Uczniowie klas czwartych razem z wychowawcami w ramach akcji "Mikołajki w kinie Helios" obejrzeli film "Vaiana. Skarb oceanu". Jest to opowieść o pragnieniu odkrywania w życiu tego, co nieznane, o tym by nie bać się marzyć i sięgać po nasze pragnienia, o szanowaniu tradycji i o tym jak ważne są w życiu rodzina i przyjaźń. Szczególnie, gdy za naszymi oknami coraz chłodniej i zimniej, takie kolorowe i pozytywne opowieści przydały się jak znalazł. Bogactwo kolorów (przepiękny błękit oceanu), fauny, flory oraz ornamentyka polinezyjskich plemion sprawiły, że ze smutkiem opuszczaliśmy kino.

10 grudnia 2016
Świąteczny sukces wokalny Mai Markowskiej
W Publicznym Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku odbyła się X edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej o zasięgu wojewódzkim. Celem imprezy jest upowszechnieniu kultury innych krajów i kultywowaniu tradycji śpiewania kolęd. W tym roku udział w konkursie wzięło kilkudziesięciu młodych artystów - solistów oraz zespołów i chórów z gimnazjów i szkół podstawowych. W jury zasiedli specjaliści muzyki i języków obcych, którzy oceniali poziom uczestników pod względem artystycznym i językowym. Aby wziąć udział w konkursie, należało zaprezentować kolędę lub świąteczną piosenkę w języku obcym i polskim. Miło nam poinformować, że wokalistka z naszej szkoły, Maja Markowska, przygotowana przez panią Annę Michalewicz zajęła I miejsce w kategorii solista - szkoła podstawowa. Maja zaprezentowała „Gdy śliczna Panna” - kolędę polską i w języku angielskim "Santa Baby".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 grudnia 2016
Nagrody w konkursie fotograficznym
W czwartym konkursie fotograficznym promującym bioróżnorodność naszego miasta pod hasłem „Z aparatem na grzyby”, (org. Urząd Miejski w Białymstoku, Honorowy Patronat Prezydent Miasta Białegostoku, wsparcie Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku), w kategorii szkoła podstawowa - III miejsce zajęły zdjęcia Zuzanny Brzozowskiej 3a. Wyróżniono też prace Szymona Kotika 4a (opiekun Tomasz Włodarczyk).
Rozdanie nagród w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku uświetnił wykład poświęcony grzybom dr Anny Matwiejuk z Zakładu Botaniki UwB.

19 grudnia 2016
Piosenki świąteczne  (SU)
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zarówno dzieci jak i dorośli z utęsknieniem oczekują na ten szczególny czas. Mając ten fakt na uwadze Samorząd Szkolny w ramach akcji „Muzyka łagodzi obyczaje” zaproponował w tym miesiącu piosenki świąteczne. Mamy nadzieję, iż wprowadziły one wszystkich w świąteczny nastrój i przybliżyły tę magiczną atmosferę.

grudzień 2016
Turniej Piłki Siatkowej
W dniach 6-20 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej ZSS Nr 1. W kategorii SP I miejsce zajęła drużyna "Misie Lubisie " zaś w kategorii PG "Różowe Kapelusze ". Rywalizacja była zacięta. Wręczenie medali i dyplomów odbyło się na zakończenie Jasełek.

grudzień 2016
Konkurs o tematyce religijnej
W grudniu 2016r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Anioły są miłością zesłaną z nieba” organizowany przez Szkolne Koło Caritas przy SP 15 w Białymstoku. W tymże konkursie uczniowie naszej szkoły: Szymon Naumowicz kl. IVa, Dominika Ambrożej kl. VIc i Jakub Sawicki kl. IIc gimnazjum również zdobyli nagrody.

grudzień 2016
Lekcje w Muzeum Wojska
W grudniu 2016 roku klasy czwarte wzięły udział w zajęciach Moja Ojczyzna w muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. uczniowie szukali na ekspozycji ukrytych kart z symbolami narodowymi. Poznali sylwetki postaci zasłużonych dla Polski i naszego regionu. Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli kolaże, w których zaprezentowali miejsca, wydarzenia i postacie kojarzące się z „z mała Ojczyzną”

21 grudnia klasy VI wzięły udział w zajęciach pt. Channel History w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Uczniowie poznali wybrane zagadnienia z historii Białegostoku w okresie międzywojennym, a następnie przygotowali w grupach wybrane zagadnienia z historii Polski i Białegostoku. Młodzi redaktorzy wyniki swojej pracy zaprezentowali w formie programu telewizyjnego.

21 grudnia 2016
Słodkie kolędowanie
Tuż przed świętami 20 i 21 grudnia korytarze naszej szkoły przemierzał barwny korowód kolędników. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przebrani za anioły, pasterzy, królów oraz Maryję i Józefa prowadzeni przez kolędnika z wielką gwiazdą, wędrowali od klasy do klasy – śpiewali kolędy i prezentowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe. W zamian otrzymywali słodycze, które ofiarowali dzieciom objętym opieką Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii bł. B. Lament w Białymstoku.

22 grudnia 2016
Jasełka
Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "W poszukiwaniu Iskry Miłosierdzia." Jasełka przygotowane przez liczną grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 29 i Publicznego Gimnazjum nr 20 koncentrowały się na temacie miłości i miłosierdzia, które przyniósł ludziom Jezus Chrystus. Scenariusz: Agnieszka Kazberuk, współpraca: ks. Leszek Giemza.

                 Galeria zdjęć listopad - grudzień 2016   

  
 styczeń 2017 

03 stycznia 2017
Laureatka konkursu piosenki "Kolędy młodych"
3 stycznia 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkurs kolęd i pastorałek o zasięgu wojewódzkim "Kolęda Młodych".
Maja Markowska uczennica kl. Vb przygotowana przez panią Annę Michalewicz zajęła I miejsce. Maja zaprezentowała pastorałkę "Dla Niego cały świat". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

6 stycznia 2017
Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2017 roku po raz czwarty w Białymstoku odbył się z okazji święta Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta wędrowały od sceny do sceny barwne orszaki: ustrojony w czerwone peleryny - orszak króla europejskiego, w niebieskie - króla afrykańskiego i zielone - króla azjatyckiego. Wśród tej ostatniej grupy znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy zmierzali do celu - aby oddać pokłon małemu Dzieciątku narodzonemu w stajence.

11 stycznia 2017
Kiermasz sałatek    (SU)
W naszej szkole odbył się kiermasz sałatek pod hasłem "Sałatki fit - styczniowy hit". Była to kolejna akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego SP 29 zachęcająca do wspierania dzieci potrzebujących pomocy oraz promująca zdrowy styl życia. Chętni uczniowie przynieśli przygotowane przez siebie zdrowe i lekkie sałatki z dołączoną listą składników lub przepisem. Wszystkie propozycje wyglądały niezwykle kolorowo i bardzo smacznie dlatego nic dziwnego, że rozeszły się w błyskawicznym tempie. Przygotowanie zaproponowanych sałatek nie jest zbyt skomplikowane i czasochłonne, dlatego mamy nadzieję, że po świątecznym obżarstwie będą one doskonałą propozycją kulinarną umożliwiającą szybki powrót do dobrej formy.

                 Galeria zdjęć styczeń - luty 2017   

12 stycznia 2017
"Muzyka łagodzi obyczaje"   (SU)
W karnawale Samorząd Uczniowski SP 29 w ramach akcji "Muzyka łagodzi obyczaje" zaproponował Disco Polo. Wybór nieco kontrowersyjny okazał się jednak bardzo trafny. Piosenki z tego gatunek muzycznego z natury lekkie, łatwe i przyjemne wywołały prawdziwą eksplozję dobrej zabawy. Począwszy od dzieci z klas I-III a skończywszy na młodzieży gimnazjalnej, wszyscy śpiewali, tańczyli, każdy tak, jak potrafi. Miło było popatrzeć, jak na chwilę uczniowie zapominają, że są w szkole i za moment usłyszą dzwonek rozpoczynający kolejną lekcję.

styczeń 2017
Akcja zimowego dokarmiania ptaków
Już kolejny rok prowadzimy akcję zimowego dokarmiania ptaków. Ptaki, które korzystają z naszej „stołówki”, to sikorki bogatki, sikorki modre, mazurki, wróble, dzwońce, grubodzioby, sójki, czyżyki, sierpówki. Zapraszamy chętnych do przynoszenia pokarmu. Informacje jaki pokarm znajdują się przy sali 21.
      Filmy z obserwacji: Grudzień 2016
          Styczeń 2017 wróble i mazurki
           Styczeń 2017 grubodziób

      Galeria zdjęć:  Dokarmianie

12 stycznia 2017
Konkurs Kolęd i piosenek świątecznych
Jak co roku wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Dzieci z klas 0-III mogły zaprezentować swoje zdolności wokalne, a niektóre z nich również umiejętność grania na instrumentach muzycznych. Komisja miała ogromną trudność, żeby wyłonić zwycięzcę. Żaden wykonawca nie wyszedł bez nagrody. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy, za wspaniałą atmosferę.

15 stycznia 2017
Wokalistka SP 29 wsparła WOŚP
Maja Markowska Vb miała możliwość swoim talentem wesprzeć 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zorganizował koncert, podczas którego zaprezentowała się wokalistka naszej szkoły przygotowana przez panią Annę Michalewicz. W czasie koncertu zorganizowano licytacje i kiermasz ciast, z których zebrano ponad 12 800 złotych. Jesteśmy dumni, że nasz przedstawiciel wsparł tę szczytną akcję charytatywną.

18 stycznia 2017
Zabawa karnawałowa
W środę dzieci z klas 0 - III wspólnie bawiły się w klubie Gwint na zabawie choinkowej, która odbyła się w stylistyce jednej z ulubionych bajek "Krainy lodu". Bohaterowie bajek Elza i Olaf zachęcali do wspólnej zabawy. Były wspólne tańce, gry sprawnościowe, konkursy. Dzieciom wiele satysfakcji przyniosła zabawa na dmuchanych zamkach. Nie zabrakło również najbardziej oczekiwanego gościa, czyli świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich paczkami pełnymi niespodzianek. 

20 stycznia 2017
Szkoła w rękach uczniów    (SU)
W SP 29 ostatni dzień nauki w I semestrze tego roku szkolnego był zupełnie wyjątkowy. Upłynął bowiem pod hasłem Szkoła w rękach uczniów. Dzieci wcieliły się w role nauczycieli poszczególnych przedmiotów i prowadziły lekcje. Większość zadbała o odpowiedni strój oraz atrybut danego przedmiotu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Nauczyciele obserwujący zajęcia z uczniowskiej ławki byli bardzo pozytywnie zaskoczeni i nagrodzili wysiłek młodych pedagogów ocenami za aktywność i pracę domową. Akcja zostanie powtórzona w II półroczu.

23 stycznia 2017
Zaśpiewała Kolędę Jezusowi i zdobyła II nagrodę
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Czarnej Białostockiej odbyła się VI edycja Podlaskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi. Jury w kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI przyznało II miejsce uczennicy naszej szkoły Mai Markowskiej Vb, która przygotowana przez panią Annę Michalewicz oczarowała jury i publiczność pastorałką "Dla Niego cały świat". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 stycznia 2017
Wyróżnienie na Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej Kantyczka 2017
W dniach 28-29 stycznia 2017r. na scenie głównej BDK w Bielsku Podlaskim odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej Kantyczka 2017. W konkursie startowało 80 młodych wokalistów z całej Polski wyłonionych na podstawie przysłanych wcześniej nagranych utworów.
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy Vb, Maja Markowska, podczas Koncertu Galowego odebrała wyróżnienie za wykonanie pastorałki "Dla Niego cały świat". Przewodniczącą jury była Nika Lubowicz - polska wokalistka jazzowa i popowa, pianistka i dyrygentka chóralna pochodząca z Zakopanego, która chwaliła Maję za niezwykłą muzyczność i śpiewanie z wielkim szacunkiem dla tekstu. Warto dodać, iż młoda wokalistka z naszej szkoły została wyróżniona wspólnym występem z przewodniczącą jury. Wraz z Niką Lubowicz i pięcioma innymi laureatkami odśpiewała piosenkę finałową. Maję wspiera i opiekuje się pani Anna Michalewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

styczeń 2017
„Karnawałowe przebieranki”
Wolontariusze SKC zgodnie ze starodawnymi tradycjami zorganizowali Charytatywną Zbiórkę Karnawałową na terenie szkoły. Dobra zabawa i „przebieranki” w karnawałowe stroje zostały połączone z pomocą osobom potrzebującym.

styczeń 2017
Poetycki Konkurs Literacki „Strofy o Ojczyźnie”
W styczniu odbył się Poetycki Konkurs Literacki „Strofy o ojczyźnie”. Udział wzięli uczniowie klas IV - VI. Należało napisać przynajmniej jeden wiersz patriotyczny. Organizatorami byli poloniści: Irena Lis i Marzanna Sienkiewicz. Spośród 56 uczestników wybrano zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii klas IV:
1 - Urszula Korniłowicz IVa i Martyna Suchowierska IVc,
2 - Aleksandra Toczko IVa i Hubert Suchodolski IVa,
3 - Maria Jaroma IVa i Zofia Romanowska IVa,
Wyróżnienia: Robert Snarski IVb, Natalia Konikowska IVa.
W kategorii klas V:
1 - Maja Markowska Vb i Aleksandra Trochimowicz Vc,
2 - Emilia Wysztygiel Vb i Iga Edut Va,
3 - Małgorzata Zalewska Vc i Aniela Krzyżyńska Vc,
Wyróżnienia: Alicja Sołtyszewska Vc, Emilia Łuszczewska Vc.
W kategorii klas VI:
1 - Zofia Baranowska VIa i Dominika Zubrycka VIb,
2 - Maja Treska VIb i Dominika Borkowska VIc,
3 - Julia Potrykus VIc i Anna Mojsik VIb.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu poetyckiego.
  
 luty 2017 

04 luty 2017
Zawody z cyklu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA
Pływacy białostockiej Juvenii wystartowali w III części ogólnopolskich zawodów z cyklu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA rozgrywanych w Warszawie. W tej rundzie startowało 867 zawodników z 71 klubów z Polski. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku z zawodów przywieźli 7 medali (2 złote, 5 brązowych) i 8 miejsc w finałowych (dekorowanych) w pierwszej „szóstce”. Tym samym w klasyfikacji medalowej zajmując 9 miejsce. Biorąc pod uwagę, że młodzi pływacy są w okresie przygotowań do głównej imprezy zimowej jaką są Zimowe Mistrzostwa Polski i I Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 letnich, wyniki były bardzo wartościowe i dobrze rokujące na starty w głównych imprezach tego półrocza.
Z SP 29 najlepiej spisali się:
13 latki: - Julian Pytel - brąz na 100 m st motylkowym i IV na 100 m st dowolnym,
- Julia Potrykus - brąz na 100 m st motylkowym,
- Kacper Jakubowski - V m-ce na 200 m st zmiennym,
- Dominika Borkowska - VI m-ce na 100 m st grzbietowym,
12 latki: - Maria Beszterda - złoto na 100 m st dowolnym,
- Aleksandra Brzozowska - brąz na 100 m st grzbietowym i brąz na 100 m st zmiennym,
- Mateusz Łupiński - V m-ce na 100 m st klasycznym i V m-ce na 100 m st zmiennym,
- Emilia Łuszczewska - VI m-ce na 100 m st klasycznym,
- Kacper Halicki - VI m-ce na 100 m st zmiennym.

 6 luty 2017
Konkurs Plastyczny „Zima na sportowo”
W styczniu odbył się Konkurs Plastyczny „Zima na sportowo”. Organizatorem były: Iwona Turowska – Wasilewska (nauczyciel plastyki) i Irena Czuż - Pieńkos (nauczyciel wych. fiz.) Dostarczono 70 prac przedstawiających różne dyscypliny zimowego sportu i różnorodne formy aktywności sportowej. Wszystkie wykonane pomysłowo i starannie, z odpowiednio dobraną kolorystyką. W lutym ogłoszono wyniki:
  Kategoria SP I-III:
Nagroda - Wiktor Leszczyński 2b, wyróżnienie - Tomasz Zaniewski 2b.
  Kategoria SP IV-VI:
Nagrody: Natalia Konikowska 4a, Julia Adamczuk 4b, Aleksandra Brzozowska 5c, Mateusz Łupiński 5c, Martyna Peukert 6a, Kacper Lenard 4a, Marcin Piktel 6b.
Wyróżnienia: Hubert Suchodolski 4a, Zofia Romanowska 4a, Aleksandra Toczko 4a, Gabriela Perkowska 4b, Szymon Kotik 4a, Kornelia Ostasiewicz 5a, Nela Bedeniczuk 6c, Mateusz Michalczuk 5c, Monika Kimbrowicz 6c, Joanna Łukaszuk 6b, Nela Bedeniczuk 6c, Aleksandra Bieńkowska 6c.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

                 Galeria zdjęć styczeń - luty 2017   

10 luty 2017
Igrzyska zimowe o Puchar Śniegórka
Na boisku szkolnym zorganizowano zawody sportowe o puchar Śniegórka. Udział wzięły ośmioosobowe drużyny - 4 dziewczynki i 4 chłopców z każdej klasy IV - VI. Pozostali uczniowie dopingowali swoich zawodników. Odbyły się następujące konkurencje: bieg, bieg parami z szarfą, rzut kulą śnieżną, zaprzęgi, hokej - slalom, rzut do kosza. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
  klasy IV - IVc,
  klasy V - Vc,
  klasy VI - VIb. 
Organizatorami Śniegórka byli nauczyciele wychowania fizycznego, a cel imprezy sportowej – to zachęcenie uczniów do czynnego wypoczynku, wdrożenie do aktywności ruchowej i propagowanie zdrowego stylu życia.

                 Galeria zdjęć z zawodów   

13 luty 2017
Przedstawienie "Baśnie Braci Grimm"
Dzieci z klas 0 - 3 wybrały się na ul. Świerkową (UwB), aby obejrzeć przedstawienie pt. "Baśnie Braci Grimm". Dla wielu dobrze już znane baśnie, były przedstawione w niezwykle humorystyczny sposób, co spowodowało, że wszyscy wspaniale się bawili. Głównym przesłaniem spektaklu było przedstawienie książki jako najlepszego przyjaciela, który potrafi przenieść w świat magii, a także spojrzeć na siebie jako kogoś niezwykłego.

13 luty 2017
XVIII Białostockie Forum Szkół
W ramach XVIII Białostockiego Forum Szkół odbyło się spotkanie pedagogów nauczycieli, rodziców i dzieci, któremu przyświecało hasło „Odważnie w przyszłość”. Uroczystość, która miała miejsce w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki, zainaugurował zastępca Prezydenta Białegostoku Adam Poliński. Wydarzeniu towarzyszył koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z białostockich szkół. Chór PG 20 wraz z innymi chórami działającymi w projekcie „Rozśpiewany Białystok” pod dyrekcją prof. dr hab. Wioletty Miłkowskiej wykonał trzy piosenki o naszym mieście.

luty 2017
Konkurs „Super Klasa” (SU)
W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 Samorząd Uczniowski SP 29 organizuje Konkurs „Super Klasa”.
W każdym miesiącu klasy IV - VI będą zdobywały punkty mierząc się z różnego rodzaju wyzwaniami. Wyniki rywalizacji będą na bieżąco aktualizowane i zamieszczane na tablicy SU. Konkurencje przewidziane w Konkursie to między innymi:
- ‘Śniegórek’ – zawody sportowe na śniegu
- Karta walentynkowa z wierszem miłosnym
- Czerwony element stroju w Walentynki
- Ekologiczna Marzanna
- Wiosenny tydzień - kolory oraz symbole wiosny elementem przewodnim ubioru
- Konkurs talentów
- Dzień Bajki i Baśni – starsi uczniowie czytają młodszym
- Pisanka wielkanocna
- Turniej klas z wiedzy o Józefie Piłsudskim
- Dzień eleganckiej sukienki i białej koszuli
- Dzień sportowego stroju
- ‘Szkoła w rękach uczniów’ – dzieci prowadzą lekcje
- ‘Gra szkolna’ – międzyklasowa rywalizacja w różnych dziedzinach wiedzy
Klasa, która uzyska największą ilość punktów otrzyma tytuł Super Klasy 2016/2017 oraz nagrodę ufundowaną przez Dyrekcję Szkoły i Radę Rodziców. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 9 czerwca 2017r.

14 luty 2017
Walentynkowe atrakcje (SU)
W trzecim tygodniu lutego Samorząd Uczniowski SP 29 przygotował szereg akcji, którym patronował Św. Walenty.
W poniedziałek 13 lutego w romantyczny nastrój wprowadzały nas przeboje o tematyce miłosnej, których słuchaliśmy podczas przerw.
Wieczorem uczniowie bawili się na dyskotece karnawałowo - walentynkowej, na której istotnym elementem stroju była maska. Niektórzy uczniowie wyglądali naprawdę imponująco.
14 lutego w szkole królował kolor czerwony. Był on motywem przewodnim ubioru zarówno uczniów jak i większości nauczycieli. Dominował także w specjalnie przygotowanych kartach walentynkowych ozdabiających szkołę. Walentynki zawierały piękne wiersze miłosne. Ich lektura na pewno była dla wszystkich dużą przyjemnością. W Dniu Zakochanych nie mogło też zabraknąć poczty walentynkowej. Mamy nadzieję, że dostarczone karty i listy miłosne sprawiły dużo radości adresatom.

15 lutego 2017
Konkurs Anielskie Strofy
Uczennice naszej szkoły: Maja Markowska i Emilia Wysztygiel zostały laureatkami 6 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Anielskie Strofy. Maja za interpretację wiersza Anny Bayer Anioł na lepszy czas zdobyła I miejsce, a Emilka za prezentację wiersza Adama Ziemiańskiego Anioł Zimowy otrzymała wyróżnienie. Obie dziewczynki z kl. Vb przygotowała pani Marzanna Sienkiewicz. Konkurs odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku.

16 luty 2017
Łamigłówki Matematyczne
Uczniowie uzdolnieni matematycznie z klasy 6c wzięli udział w powiatowym konkursie „Łamigłówki Matematyczne” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Uczniowie startowali w zespołach oraz indywidualnie.
Zespół I w składzie: Kacper Omieliańczyk, Michał Cywoniuk, Paweł Ledachowicz oraz zespół II w składzie: Bartosz Kraśnicki, Maciej Salejko, Jakub Milenkiewicz. Oprócz zmagań przy zadaniach matematycznych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach robotycznych, gdzie przy asyście uczniów gimnazjum i pod czujnym okiem prowadzących budowali i testowali umiejętności robotów Lego.
W kategorii indywidualnej III miejsce w konkursie zajął Kacper Omieliańczyk, a w klasyfikacji zespołowej III miejsce uzyskał zespół w składzie: Kacper Omieliańczyk, Michał Cywoniuk, Paweł Ledachowicz. Gratulujemy osiągnięcia tak dobrych wyników. (Opiekun A. Brzozowska)

18 luty 2017
VII zawody pływackie pod patronatem Starosty Sokólskiego
W Sokółce odbyły się VII zawody pływackie pod patronatem Starosty Sokólskiego. W zawodach startowało 300 zawodników z 14 klubów. Pływacy z białostockiego MKS Juvenia (uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku) przywieźli z zawodów 83 medale, zdobywając je w każdej kategorii wiekowej. Najlepsze wyniki uzyskali:
klasa IV - Sulkowski Maciej, Kresso Kamil, Paczkowski Bartłomiej, Gwacki Ignacy.
klasa V - Brzozowska Aleksandra, Beszterda Maria, Łupiński Mateusz, Perz Patryk, Łuszczewska Emilia, Szoka Natalia, Jaszczuk Oliwier, Michalczuk Mateusz, Tupalska Oliwia, Rapczewska Aleksandra.
klasa VI - Milenkiewicz Jakub, Borkowska Dominika, Pytel Julian, Bieńkowska Aleksandra, Kacper Jakubowski, Cywoniuk Michał, Wołkowicz Maria, Ledachowicz Paweł, Salejko Maciej.

                 Galeria zdjęć styczeń - luty 2017   

23 luty 2017
Pasowanie rycerskie
Uczniowie klas piątych uczestniczyli w uroczystym pasowaniu rycerskim. Giermkowie z klas: 5a, 5b i 5c, po założeniu białych koszul niewinności i uroczystej modlitwie, zostali poddani pięciu próbom, aby dowieść, czy godni są stanu rycerskiego. Król Kacper I (Kacper Bałtyk z IIIa PG 20) i królowa Julia (Julia Grzegorczyk z IIIb PG 20), jak i wszyscy zebrani na uroczystości uznali, iż giermkowie dowiedli rozumu, siły i wytrwałości i godzi się ich na rycerzy pasować. Po opasaniu giermków rycerskimi pasami przez damy, wszyscy kandydaci uklękli przed królem i powtórzyli rycerską przysięgę. Król każdego z osobna w prawe ramię mieczem dotknął, mówiąc „Bądź prawym rycerzem”. Na koniec życzył pomyślności braci rycerskiej, aby godnie stan rycerski reprezentowali. A że było to w zapusty - na ucztę pączkową wszystkich zebranych zaprosił! Uroczystość pasowania przygotowały panie: Halina Surynowicz, Anna Trusewicz i Irena Czuż-Pienkos.

23 luty 2017
Konkurs pięknego pisania „O dyrektorskie pióro”
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs kaligraficzny. Udział brali przedstawiciele klas I-III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum. Nagrodą było dyrektorskie pióro.
W kategorii klas I – III:
I miejsce – Albina Leszczyk Ia i Julia Wyszpiańska IIc,
wyróżnienie – Julia Jabłonowska IIb i Maciej Szamrej IIIc.
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Maria Beszterda Vc,
wyróżnienie – Gabriela Biełaga IVa.
Nagrodzone prace można będzie obejrzeć na wystawie w czasie Dnia Otwartego Szkoły 7 marca 2017 r.

luty 2017
Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Laureatami w Szkole Podstawowej nr 29 w roku szk. 2016/2017 są:
Dominika Zubrycka VIb - Woj. Konk. Języka Polskiego (opiekun I. Lis),
Kacper Omieliańczyk VIc - Woj. Konk. Matematyczny (opiekun A. Brzozowska) i Woj. Konk. Informatyczny (opiekun F. Bolesta).
W tym roku podwyższono procentowy próg wymagań. Na kolejnych etapach trzeba było uzyskać 90% punktów (etap szkolny), 85% (rejonowy) i 90% (wojewódzki). Gratulujemy Dominice i Kacprowi zdobycia zaszczytnego tytułu laureata.

  
 marzec 2017 

07 marzec 2017
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 29
Na Dzień Otwarty do "Promiennej Szkoły" zaprosiliśmy dzieci i rodziców przyszłych uczniów 7 marca po południu.
Oprócz tradycyjnego zwiedzania szkoły, sal lekcyjnych, świetlicy, biblioteki, odbyły się m.in.:
„Nasze talenty” - występ artystyczny, pląsy i zabawy zuchowe „Hookie Pookie”, mini koncert fletów prostych, pokaz sztuki walki taekwondo, niemiecki na wesoło - prezentacja słowno-muzyczna, zabawy sportowe.

08 marzec 2017
Mistrzowie województwa w pływaniu!
Uczniowie kl. Vc i VIc startowali w Finale Wojewódzkim Igrzysk w Pływaniu w Augustowie. W tym roku byliśmy bezkonkurencyjni i wygraliśmy rywalizację szkół z woj podlaskiego zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Zostaliśmy mistrzami województwa w rywalizacji sportowej w pływaniu szkół podstawowych.
   Drużyna dziewcząt:
Ambrożej Dominika 50 grzb Bedeniczuk Nela 50 grzb, sztafeta
Beszterda Maria 50 dow, sztafeta Bieńkowska Aleksandra 50 mot, sztafeta
Borkowska Dominika 50 mot, sztafeta Brzozowska Aleksandra 50 dow, sztafeta
Łuszczewska Emilia 50 klas, sztafeta  Potrykus Julia 50 mot, sztafeta
Tomczyk Wiktoria 50 klas  Trochimowicz Aleksandra 50 grzb 
Weronika Waszczuk 50 klas  Wołkowicz Maria 50 dow, sztafeta 

  Drużyna chłopców:
Cywoniuk Michał 50 grzb, sztafeta Halicki Kacper 50 dow, sztafeta
Jakubowski Kacper 50 mot, sztafeta Jaszczuk Oliwier 50 dow, sztafeta
Kraśnicki Bartosz 50 dow, sztafeta Ledachowicz Paweł 50 klas
Łupiński Mateusz 50 klas, sztafeta  Małyszko Konrad 50 grzb, sztafeta
Michalczuk Mateusz 50 grzb  Milenkiewicz Jakub 50 mot 
Omieliańczyk Kacper 50 klas  Pytel Julian 50 dow, sztafeta 

08 marzec 2017
Dzień Kobiet
W środę odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Klasy IVc SP oraz Ia PG pod opieką wychowawczyń p.Marzeny Górskiej i p. Renaty Kalinowskiej zaprezentowały program artystyczny pt. „Dzień Kobiet”. Uczniowie zabrali wszystkich na krótką wędrówkę przez wieki i pokazali, jak w dawnych czasach i kulturach obchodzono święto kobiet. Śmieszne scenki, wspaniałe stroje oraz cudowna oprawa muzyczna wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Monika Mierzwińska z klasy Ia oraz Amelia Rybołowicz z IVc wykonały utwór Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg”. Następnie nastąpił czas składania życzeń i wysłuchania zadedykowanej wszystkim paniom i dziewczętom piosenki „Być kobietą”. Finałem ceremonii ku czci Pań było obdarowanie cukierkami wszystkich przedstawicielek płci pięknej pracujących i uczących się w szkole. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Elżbieta Rogowska w imieniu własnym i koleżanek z pracy podziękowała chłopcom i mężczyznom za serdeczne życzenia.

                 Galeria zdjęć marzec 2017   

9 marzec 2017
Diecezjalny Konkurs o Świętych i Błogosławionych rozstrzygnięty
W dniu 9 marca 2017r. odbył się ostatni etap Diecezjalnego Konkursu o Świętych i Błogosławionych. Uczennica kl. Vb Emilia Wysztygiel zdobyła I miejsce, a uczeń kl. IVa Kacper Lenard uzyskał wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy! (opiekun: Jolanta Wysztygiel)

10 marca 2017
Lekcja historii - Historia Polski
W naszej szkole odbyły się „żywe lekcje historii”, które poprowadzili rycerze grupy historycznej z zamku w Gniewie. Mistrz Jacenty Ordowski i jego rycerze przedstawili uczniom z klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 29 w bardzo prosty i przystępny sposób, a zarazem humorystyczny, początki państwa polskiego, zaślubiny Mieszka I z Dobrawą oraz chrzest. W pokazie uczestniczyli chętni uczniowie, którzy musieli się najpierw wykazać zręcznością oraz siłą w udźwignięciu dwuręcznego miecza. Nie zabrakło też pokazu walki w wykonaniu uczniów, ubranych w pradawne stroje i uzbrojonych w „ostrą” broń. Na koniec lekcji każdy uczeń mógł wykazać się zapomnianą już umiejętnością pisania gęsim piórem, przymierzyć hełmy, próbować unieść ciężki miecz. Najmłodsi uczniowie dobrze się bawili.
Podobnie było na lekcji dla klas gimnazjalnych. Grupa historyczna przedstawiła wydarzenia z epoki napoleońskiej i dwóch narodowych powstań. Takie spotkanie zapewne na długo zostanie w pamięci uczniów.

10-11 marca 2017
Harcerska nocka
W naszej szkole odbyła się harcerska nocka. Uczestnikami byli harcerze z 63 BDH "Inka" oraz zuchy z 11 BGZ „Słoneczna Gromada”. Celem spotkania była integracja drużyn poprzez wspólną zabawę. Zuchy i harcerze brali udział w grach integracyjnych: "Zadania", "Gra w coś". Zwycięskie zespoły wykazały się, wiedzą, pomysłowością i doskonałą kondycją fizyczną. Wszystkim podobały się również zabawy ze śpiewem czyli pląsy harcerskie. Na nudę nie było czasu. Uczestnicy mieli także możliwość obserwacji realizacji projektu „Moja pasja” prowadzonego przez p. Irenę Boreczko- Aksiucik z uczniami klasy IVc. Swoje hobby zaprezentował pasjonat mikroskopowania Aleksander wykorzystując w tym celu samodzielnie przygotowane przez siebie preparaty. Połączenie zabawy z nauką okazało się ciekawym rozwiązaniem edukacyjnym.

14-15 marca 2017
Konkurs Piosenki Angielskiej "Sing a Song"
W Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej "Sing a Song" pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczennica kl. Vb Maja Markowska, otrzymała wyróżnienie. Wokalistka z naszej szkoły przygotowana pod kierunkiem pani Anny Michalewicz zaprezentowała standard jazzowy Elly Fitzgerald "It's only a paper moon". Gratulujemy.

17-19 marca 2017
Laureatka Międzynarodowego Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard"
Na XXVI Międzynarodowym Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard" uczennica naszej szkoły, Maja Markowska Vb w kategorii wiekowej 11-13 lat za wykonanie piosenki "Udało prawie się" otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Mai oraz pani Annie Michalewicz i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

21 marzec 2017
Szkolny Konkurs Talentów TALENT SHOW
W tym roku w Szkole Podstawowej nr 29 pożegnanie zimy i powitanie upragnionej wiosny odbyło się tanecznie, śpiewająco i sportowo. Wszystko dzięki Szkolnemu Konkursowi Talentów TALENT SHOW, który sprawił, iż dzień 21 marca był jeszcze bardziej radosny i kolorowy. Konkurs przyciągnął wielu uzdolnionych uczniów, którzy chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami przed społecznością szkolną.
Swoje talenty zaprezentowali:
piosenka - Aleksandra Murawska IVa, Zuzanna Doroszkiewicz i Maja Kamińska IVb, Weronika Połocka IVb, Amelia Rybołowicz IVc, Martyna Suchowierska i Roksana Górska IVc, Oliwia Mortel Vc, Wiktoria Myszkowska VIa, Zofia Pietruczuk VIc,
taniec - Aleksandra Toczko i Oliwia Jerończuk IVa, Hubert Suchodolski IVa, Martyna Peukert VIa, Izabela Dowejko VIb, Matylda Szczotka IVc, Jakub Milenkiewicz i Bartosz Kraśnicki VIc oraz Karolina Gogol, Izabela Dowejko i Emilia Walczyk VIb,
pokaz karate - Szymon Naumowicz IVa.
Opiekę nad konkursem sprawowały: p. Ewa Madura-Gryc, p. Elżbieta Turczewska i p. Agata Paszczuk, w czym czynnie pomagał im Samorząd Uczniowski. Imprezę poprowadziły Paulina Jastrzębowska i Karolina Bagan z VIb, obsługą sprzętu muzycznego zajęli się jak zwykle Bartosz Łoś i Oskar Szupica z IIb PG, a w rolę paparazzo wcieliła się p. Alina Skowrońska.
W przerwie Konkursu klasy IV-VI prezentowały wykonane przez siebie Marzanny. Trzeba przyznać, że wszystkie były bardzo efektowane. Uczniowie popisali się kreatywnością i poczuciem humoru. Pokazali także, iż nie jest im obce pojęcie recyklingu oraz kwestia ochrony środowiska naturalnego.
Podsumowując wyniki TALENT SHOW należy powiedzieć, iż każdy z uczestników zaprezentował się fantastycznie, ale niestety reguły konkursu są nieubłagane – ktoś musi wygrać. Jury w składzie: pani wicedyrektor Irena Boreczko-Aksiucik, pani Anna Michalewicz, pani Agnieszka Kazberuk oraz pan Dariusz Mrowiński po burzliwych naradach zdecydowało, iż:
Grand Prix otrzymała Martyna Peukert, której pasją jest taniec, a układ który zaprezentowała zachwycił wszystkich.
Nagroda Główna powędrowała do: Oliwii Mortel, Matyldy Szczotki, Amelii Rybołowicz, Izabeli Dowejko oraz duetu w składzie: Aleksandra Toczko i Oliwia Jerończuk
Wyróżnienie otrzymał Szymon Naumowicz.
Pani wicedyrektor przyznała także Nagrodę Specjalną zespołowi w składzie: Jakub Milenkiewicz, Bartosz Kraśnicki, Karolina Gogol, Izabela Dowejko, Emilia Walczyk.
Każdy uczestnik Konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć: artystom, młodzieży szkolnej, rodzicom, dyrekcji oraz nauczycielom. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy za rok.

                     Galeria zdjęć marzec - kwiecień 2017   

marzec 2017
Podsumowanie akcji dokarmiania ptaków
Akcję dokarmiania ptaków prowadziliśmy przez cały sezon jesienno – zimowy. Pomogliśmy przetrwać ten trudny okres dla wielu gatunków ptaków. Nasze karmniki odwiedzały sikory, mazurki, wróble, dzwońce, zięby, grubodzioby, czyżyki, sójki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy chcąc pomóc ptakom przetrwać zimę przyłączyli się do akcji.
Szczególne podziękowania za życzliwość, okazaną pomoc i wspieranie naszych działań należą się Pani Dyrektor Elżbiecie Rogowskiej. Dziękujemy również uczniom, którzy pomagali ptakom przynosząc odpowiednie dla nich pokarmy. Byli to: z klasy VIa Alicja Hościk, Eliza Hościk, Krzysztof Naliwajek, Konrad Misarko, Zosia Baranowska, Natalia Rapczewska i Marysia Olechno, z klasy Ia Ewelina Jeziorska i Kacper Romańczuk oraz z klasy Ic Aleksander Jurgiel i Paweł Dobrzyński. Uczniowie przynosili pestki słonecznika i kule tłuszczowe.
Cieszymy się, że w naszej szkolnej społeczności są uczniowie, którym los ptaków nie jest obojętny. Dzięki ich zaangażowaniu karmniki były zawsze pełne, a ptaki codziennie mogły korzystać z naszej stołówki. Z nadejściem ciepłych wiosennych dni akcję dokarmiania należy zakończyć. Ptaki wciąż chętnie zaglądają do karmników (a przy okazji w okna sali biologicznej) uprzyjemniając nam swoim widokiem lekcje biologii i przyrody. Jednak wiosna to czas, w którym muszą być samodzielne, powinny radzić sobie z wyszukiwaniem pożywienia w otaczającym środowisku. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zapraszamy do współpracy przy dokarmianiu ptaków w następnym sezonie.
    Opiekunowie: Alina Skowrońska i Tomasz Włodarczyk

      Galeria zdjęć:  Dokarmianie

      Filmy z dokarmiania:
    Drozdy, dzwońce, sójka i in.    Mazurki    Dzwońce, zięby
    Grubodzioby    Czyżyki    Sikora modra

21 marzec 2017
Wiosenno-świąteczny kiermasz
Na pierwszy Dzień Wiosny wolontariusze z klasy IIIc (pod opieką pani Halinki Mielko) wraz rodzicami upiekli przepyszne ciasta, które były sprzedawane na kiermaszu wiosenno świątecznym. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przekazano Fundacji „Pomóż im” na pomoc dzieciom chorym na nowotwór.

                     Galeria zdjęć marzec - kwiecień 2017   
  
 kwiecień 2017 

01 kwietnia 2017
Nasi uczniowie biorą udział w Zbiórce Żywności
W dniach 31.03. - 1.04. 2017r. Bank Żywności przeprowadzał Świąteczną Zbiórkę Żywności, do której włączyli się również wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.

05 kwiecień 2017
Gala Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
W tegorocznej XXII edycji konkursu OŚMIU WSPANIAŁYCH wzięło udział 79 młodych wolontariuszek i wolontariuszy. Nauczyciele, organizacje pozarządowe i przyjaciele zgłosili 44 osoby w kategorii „Ósemki” (w wieku 14-19 lat) oraz 35 wolontariuszy w kategorii „Ósemeczki”.
Nasz szkolny Wolontariat gratuluje naszym wyróżnionym Ósemeczkom Karolinie Gogol oraz Paulinie Jastrzębowskej z klasy VIb. Dziewczyny otrzymały piękne podziękowania oraz zapinki Ósemeczek. Nasze wolontariuszki skromnie komentują, że pomagają bezinteresownie. Swoją pomoc na rzecz innych traktują jako coś oczywistego, co sprawia im wielką przyjemność.

5 kwietnia 2017
Cegiełka dla ubogich
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas tuż przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowali akcję charytatywną połączoną z kiermaszem ciast, aby w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym w radosnym przeżyciu Świąt Wielkiej Nocy.

06 kwiecień 2017
Spotkanie dla Rodziców na temat zagrożeń płynących z Internetu.
Spotkanie możemy podsumować cytując za Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę: „Niezwykle ważne jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie związane z krytyczną oceną treści publikowanych w Internecie, zjawiskiem manipulacji informacją oraz jej wpływem na odbiorcę. Konieczna jest również ciągła edukacja dzieci i młodzieży na temat konstruktywnych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz możliwości uzyskiwania pomocy w kryzysie i sytuacjach zagrożenia zdrowia lub/ i życia.”

kwiecień 2017
Nagrody w konkursie plastycznym
W 4 Edycji Konkursu Plastycznego „Zawodowi Odkrywcy“ pod hasłem „Ciekawe zawody wykonywane na Podlasiu“ zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku miejsce I zdobyła uczennica kl. Vb SP 29 Emilia Wysztygiel, wyróżnienie otrzymała Karolina Gogol kl. VIb.
W trzydziestce najlepszych prac znalazły się także prace Moniki Kimborowicz kl. 6c, Wiktorii Tomczyk kl. 6c i Katarzyny Griń kl. 5b.
(opiekun: Iwona Turowska-Wasilewska nauczyciel plastyki)

24 kwietnia 2017
Zajęcia z robotem Photon
Klasy młodsze wzięły udział w zajęciach z robotem Photon za pomocą którego poznawały podstawy programowania.

25 kwietnia 2017  
IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej
Nasza szkoła już po raz czwarty była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Konkurs został objęty patronatem Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Do udziału zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej nr: 7, 8, 16, 34, 37, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niewodnicy Kościelnej, Zespołu Szkół PTO, Przedszkola Samorządowego nr 29, Oddziału przedszkolnego przy SP nr 29.
W kategorii dzieci młodszych zwyciężyli uczestnicy z PS nr 29: Krzysztof Laskowski, Alicja Nazarewicz, Zofia Rzońca oraz Natalia Naumowicz z SP 29. Drugie miejsce zdobyli uczniowie oddziału przedszkolnego SP 29: Zofia Komorowska, Antonina Sawicka, Olga Walędziak oraz Martyna Krawczyk z Zespołu Szkół PTO, zaś III miejsce Liliana Szmurło z SP nr 16.
W kategorii klas IV- VI najlepiej oceniona została Amelia Rybołowicz z piosenką „Dziś idę walczyć mamo” i zespół ze Szkoły Podstawowej nr 34: Gabriela Łuniewska, Aleksandra Przybysz, Wiktoria Talipska, Urszula Turko, Julia Wołosik, Julita Żendzian. Drugie miejsce przypadło Barbarze Zieniewicz, Oliwii Wasilewskiej i Julii Miłkowskiej ze SP nr 37, zaś III miejsce Izabeli Glinojeckiej i Aleksandrze Gosk uczennicom SP nr 34 oraz Gabrieli Klepackiej z SP 8.
Grand Prix konkursu otrzymała Maja Markowska z SP 29 za wykonanie piosenki własnego autorstwa pt. "Niemy krzyk".
Nagrodzeni uczniowie otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

                     Galeria zdjęć Konkurs Pieśni Patriotycznej   

kwiecień 2017
Nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym
Laureatkami XXIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Rodzino-trzymaj formę“ na najlepsze hasło transparentowe promujące zdrowy styl życia zostały uczennice naszej szkoły:
Miejsce I - Nela Bedeniczuk kl. 6c,
Miejsce III - Gabriela Biełaga kl. 4a oraz Julia Romańczuk kl. 4a,
Wyróżnienie - Urszula Korniłowicz kl. 4a, Aleksandra Murawska kl. 4a.
Konkurs odbył się w ramach obchodów „Dnia Ziemi I Dni Olimpijczyka“. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku i Uczniowski Klub Sportowy.
(opiekun: Iwona Turowska-Wasilewska nauczyciel plastyki)

26 kwietnia 2017
I Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych
W dniu 26.04.2017r. odbył się ostatni etap I Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo Ciałem się stało”. Uczennica kl. VIb Dominika Zubrycka zdobyła I miejsce, a uczennica kl. VIa Magdalena Rydzewska uzyskała wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy! (opiekun: Jolanta Wysztygiel)

28 kwietnia 2017
Starsi Czytają Młodszym    SU
W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Książki, dlatego Samorząd Uczniowski SP 29 zorganizował akcję pt. Starsi Czytają Młodszym.
Uczniowie klas IV-VI czytali swoim młodszym kolegom fragmenty bajek pt.: Kopciuszek, Trzy świnki, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty Cesarza oraz Calineczka. Przygotowali też pytania sprawdzające umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz zagadki dotyczące bohaterów lub wydarzeń danej baśni. Istotnym elementem zabawy był odpowiedni strój osoby czytającej lub element stroju kojarzący się z konkretną bajką.
Przygotowanie uczniów IV-VI oceniali wychowawcy klas 0-3.
Akcja bardzo podobała się zarówno dzieciom jak i nauczycielom, dlatego też SU planuje drugą edycję w przyszłym roku szkolnym.

28 kwietnia 2017
Miesiąc Pamięci Narodowej
Klasa IVB, pod opieką p. Haliny Surynowicz oraz p. Justyny Frąckiewicz, przygotowała krótki apel z okazji obchodów „Miesiąca Pamięci Narodowej” skierowany do klas IV szkoły podstawowej. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili wydarzenia z życia narodu, o których należy pamiętać. W apelu uczestniczyły klasy IV oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku.

                     Galeria zdjęć marzec - kwiecień 2017   

  
 maj 2017 

 4 maja 2017
226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczysty apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie kl. IIIb gimnazjum i Vc pod kierunkiem wychowawców klas - p. Alicji Gąsowskiej i p. Ireny Lis. Uczniowie przypomnieli wydarzenia towarzyszące uchwaleniu Konstytucji, jej doniosłe znaczenie dla kraju, patriotyzm i troskę Polaków o odzyskanie utraconej niepodległości.
Usłyszeliśmy też okolicznościowe pieśni patriotyczne, do ich wykonania włączyły się również uczennice kl. VIb - Anna Mojsik i Emilia Wojno.
Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska wręczyła nagrodę Mai Markowskiej - ucz. kl. Vb za znaczące osiągnięcia muzyczne.

 4 maja 2017
Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych
Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber” po raz pierwszy realizował projekt przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. (dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Podlaskim Kuratorium Oświaty). Każdą szkołę (wystartowało 20 szkół) reprezentowały 3-osobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Rywalizacja była bardzo zacięta i o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty, lub nawet ilość strzelonych wewnętrznych dziesiątek.
Wśród zwycięzców indywidualnych znalazła się - Karolina Piskor 6b z naszej szkoły, a w grupie najlepszych strzelców chłopców - Konrad Misarko 6a. Drużynowo nasze dziewczęta wygrały rywalizację.

 8 maja 2017
Ogólnopolski Konkurs Albus 2017
W poniedziałek 08.05 odbył się Ogólnopolski Konkurs Albus 2017 z Języka Polskiego. Udział wzięło 72 uczniów naszej szkoły klas IV-VI (17 z kl. IV, 25 z kl. V, 30 z kl. VI). Pytania w każdej grupie wiekowej były podzielone na trzy części: I czytanie ze zrozumieniem podanego fragmentu utworu, II nauka o języku, III literatura. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

12 maja 2017
Występ w VIII Podlaskim Konkursie Pieśni Religijnej
CHÓR PG 20 uczestniczył w VIII Podlaskim Konkursie Pieśni Religijnej w Zespole Szkół w Kleosinie. Młodzież wykonała pieśń religijną w dwugłosie, a partie solowe zaśpiewały Weronika Czerniawska z klasy IIIc PG i Maja Markowska z klasy Vb SP. Zespół zajął II miejsce w kategorii zespoły gimnazjalne. W kategorii soliści IV - VI wyróżnienie otrzymała Anna Mojsik z klasy VI. Konkurs objęty został patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Gratulacje.

13 maja 2017
Zawody pływackie Od Młodzika Do Olimpijczyka
Na basenie olimpijskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, białostoccy pływacy startowali w V już rundzie zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. Uczniowie ZSS Nr 1 w Białymstoku przywieźli 4 medale i 5 miejsc w pierwszej „6”. Do zawodów zgłoszonych było ok. 1000 zawodników z 93 klubów. W czerwcu pływacy Juvenii wystartują w ostatniej już rundzie - finałowej, do której kwalifikuje się tylko pierwsze 16 osób w każdej konkurencji w swoim roczniku.
Najciekawsze wyniki pływaków białostockiej Juvenii z SP 29:
Rocznik 2005:
Łuszczewska Emilia - złoto na 100 m st grzbietowym,
Beszterda Maria - brąz na 100 m st dowolnym.
Rocznik 2004:
Pytel Julian - IV m-ce na 100 m st motylkowym, VI m-ce na 100 m st dowolnym,
Potrykus Julia - V m-ce na 100 m st motylkowym.

14 maja 2017
XXIV Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2017
„Idźcie i głoście” - pod tym hasłem w Bielsku Podlaskim odbył się XXIV Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2017. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej przy wsparciu Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i Bielskiego Dom Kultury. Celem podejmowanej inicjatywy jest rozwój młodego człowieka, jego dobro kulturowe, duchowe, religijne i patriotyczne.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły przygotowana przez panią Annę Michalewicz, Maja Markowska, została laureatką III miejsca w kategorii: solista 11 - 14 lat. Gratulujemy.

                     Galeria zdjęć maj - czerwiec 2017   

maj 2017
Nasze „Pola Nadziei”
Po uroczystej inauguracji kampanii „Pól Nadziei” 2016/2017 w dniu 7 października 2016 r., uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu posadzili żonkilowe cebulki. W ubiegłych latach mieliśmy żonkilowe pola, lecz nigdy nie były one tak piękne, jak w maju 2017 r. Żonkile w symboliczny sposób przypominają o losie i potrzebach osób chorych, cierpiących, samotnych. Tworzenie "Pól Nadziei" to stały i nieodłączny element każdej kolejnej kampanii Fundacji „Pomóż Im”.
W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przekazała na potrzeby podopiecznych Fundacji środki pieniężne uzyskane z akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły, uczniowie, tradycyjnie, przygotowali żonkile na kwestę 21 maja - w podziękowaniu darczyńcom.

16 maja 2017
Laureaci konkursu literackiego
W Szkole Podstawowej nr 44 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów" (objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty).
Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Marzannę Sienkiewicz zostali laureatami: Maja Markowska 5b zajęła I miejsce, a Adrian Brzostowski 6a - III miejsce. Gratulujemy.

21 maja 2017
 I miejsce Mai Markowskiej
Maja Markowska z kl. Vb reprezentowała naszą szkołę w FESTIWALU PIEŚNI LEGIONOWEJ I PATRIOTYCZNEJ „Raduje się serce, raduje się dusza...”, który miał miejsce w Szkole Podstawowej Nr 28 w Białymstoku. Uczennica zaprezentowała piosenki "Warszawo ma" i "Niemy krzyk" - swój autorski utwór, za które uzyskała I miejsce w kategorii solista. Gratulujemy!

25 maja 2017
Wieczór Pamięci 2017
Chór PG 20 współtworzył oprawę muzyczną podczas uroczystości upamiętniającej 69 rocznicę rozstrzelania rotmistrza Witolda Pileckiego. Zespół wykonał Hymn Państwowy, piosenkę "Dziś idę walczyć mamo", gdzie partię solową śpiewała Agata Klentak z klasy IIIa PG, "Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej", partie solowe: Maja Markowska (Vb) i Weronika Czerniawska (IIIc) oraz partie chóralne w piosenkach "Orzeł Biały" i "Panny Wyklęte - Noc".

26-27 maja 2017
Zawody wieloboju pływackiego w Augustowie
Na pływalni CSiR w Augustowie odbyły się zawody z cyklu Wielobój Pływacki pod patronatem Burmistrza Augustowa połączone z Drużynowym Wielobojem Pływackim Dzieci 10-11 lat. W zawodach brało udział 14 klubów, 300 zawodników. Pływacy Juvenii przywieźli 106 medali.
Wyniki uczniów SP 29:
Rocznik 2004: Bieńkowska Aleksandra - 1 na 50 motylkowym, 1 na 100 zmiennym, 2 na 100 dowolnym, 2 na 200 dowolnym, 3 na 50 grzbietowym,
Borkowska Dominika - 1 na 100 grzbietowym, 2 na 50 grzbietowym 3 na 50 motylkowym, 3 na 100 zmiennym,
Potrykus Julia - 1 na 100 dowolnym, 1 na 200 dowolnym, 1 na 50 dowolnym, 1 na 50 grzbietowym, 1 na 100 motylkowym,
Bedeniczuk Nela - 1 na 100 klasycznym, 2 na 50 klasycznym, 2 na 100 grzbietowym,
Waszczuk Weronika - 1 na 50 klasycznym, 2 na 100 klasycznym,
Tomczyk Wiktoria - 3 na 50 klasycznym,3 na 100 klasycznym,
Wołkowicz Maria - 3 na 50 dowolnym,
Pytel Julian - 1 na 100 motylkowym, ,2 na 50 dowolnym, 3 na 100 dowolnym,
Jakubowski Kacper - 2 na 100 grzbietowym,3 na 50 grzbietowym,
Cywoniuk Michał - 3 na 100 grzbietowym,
Ledachowicz Paweł - 3 na 100 klasycznym.
Rocznik 2005: Beszterda Maria - 1 na 50 motylkowym, 1 na 100 dowolnym, 1 na 50 dowolnym, 3 na 50 grzbietowym, 3 na 100 zmiennym,
Brzozowska Aleksandra - 2 na 50 motylkowym, 2 na 100 grzbietowym, 2 na 50 grzbietowym,
Łuszczewska Emilia - 1 na 100 grzbietowym, 1 na 50 grzbietowym, 2 na 50 klasycznym, 2 na 50 dowolnym, 2 na 100 zmiennym,
Tupalska Oliwia - 2 na 100 klasycznym, 3 na 50 klasycznym,
Szoka Natalia - 3 na 50 motylkowym,
Milenkiewicz Jakub - 2 na 50 motylkowym, 3 na 50 grzbietowym,
Łupiński Mateusz - 1 na 100 dowolnym, 1 na 50 klasycznym, 2 na 50 dowolnym,
Wiszniewski Albert - 3 na 100 grzbietowym,
Sztafeta 4x50 dowolnym - 1 m-ce (Bieńkowska A., Potrykus J., Łuszczewska E., Beszterda M.),
   3 m-ce (Borkowska D., Wołkowicz M., Tupalska O., Brzozowska A.)
   1 m-ce (Wiszniewski A., Milenkiewicz J., Salejko M., Ledachowicz P.).
Rocznik 2006: Rapczewska Aleksandra - 3 na 50 motylkowym,
Gwacki Ignacy - 2 na 50 motylkowym, 3 na 200 zmiennym,
Perz Patryk - 2 na 200 zmiennym,
Paczkowski Bartłomiej - 1 na 100 klasycznym,
Sulkowski Maciej - 3 na 100 klasycznym,
Sztafeta 4x50 zmiennym - 1 m-ce (Perz P., Paczkowski B., Gwacki I., Kochański P.),
   2 m-ce (Sulkowski M., Więcław A., Nogajczyk G., Kulczyński A.)
Sztafeta 4x50 dowolnym 1 m-ce (Sulkowski M., Więcław A., Kulczyński A., Paczkowski B.),
   2 m-ce (Sac J., Sołowiej J., Borowski J., Januszczyk K.).

29 maja 2017
Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko"
Klasy 3a i 3b miały spotkanie w ramach Kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko". Celem spotkania było kształtowanie właściwych zachowań i utrwalenie postaw społecznie pożądanych oraz podnoszenie świadomości a zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Przedstawiciele Służby Ochrony Kolei rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na terenie kolejowym. Ciekawostką spotkania był pokaz tresury psa. Uczniowie otrzymali ciekawe nagrody.

29-30 maja 2017
Wycieczka do Torunia
Klasy IVc, Va, oraz Vb wraz z wychowawcami p. Marzeną Górską, Justyną Pacewicz, Elżbietą Turczewską oraz Agatą Paszczuk wybrały się na wycieczkę do Torunia.
Podczas pobytu w tym urokliwym, pełnym zabytków mieście uczestnicy wycieczki zwiedzili Rynek Staromiejski - Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Piernikową Aleję, Kościół Św. Ducha, pomnik Kopernika, pomnik Flisaka, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, zespół murów obronnych, Kościół Św. Janów. Wszystkie wyżej wymienione obiekty znajdują się na Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Kolejnym punktem programu były ruiny Zamku Krzyżackiego z salą strachów, wystawą archeologiczną i zbrojownią. Wiele pozytywnych emocji wywołała wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Dzieci poznały przepisy na najsmaczniejsze pierniki. Miały też niepowtarzalną okazję wykonać własne ciastka.
Dzięki seansowi filmowemu w planetarium można było przenieść się w czasie o kilkadziesiąt lat do przodu i przekonać jak będzie wyglądało i czy w ogóle będzie możliwe życie na innych planetach naszego Układu Słonecznego.
Ostatnią atrakcją były warsztaty czerpania pamiątkowej kartki papieru w Muzeum Papiernictwa i Piśmiennictwa w Grębocinie. Dzieci miały okazję zasiąść w dawnej ławce z prawdziwym kałamarzem oraz poznać dawne maszyny drukarskie.
Jak widać program wycieczki był bardzo bogaty i interesujący i z cała pewnością zapewnił wszystkim jej uczestnikom sporo atrakcji.

                     Galeria zdjęć z wycieczki   

maj 2017
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wyróżnienia otrzymali:
Kalenik Krystian kl. 2 (65 pkt), Małyszko Patryk kl. 3 (85 pkt), Topolewicz Dominik kl. 3 (82,5 pkt),
Gromow Alicja kl. 4 (103,75 pkt), Kokoszkiewicz Jakub kl. 5 (117 pkt), Brzozowska Aleksandra kl. 5 (93,5 pkt), Cywoniuk Michał kl.6 (127,25 pkt).
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

31 maj 2017
Turniej rugby TAG
Dwie drużyny z SP 29 wzięły udział w turnieju rugby TAG rozegranym na boiskach bocznych stadionu miejskiego.

31 maja 2017
Turniej Wiedzy o Polsce „Piękna Moja Polska Cała”
Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 29 wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Polsce „Piękna Moja Polska Cała”.
Trzyosobowe zespoły klas IV-VI popisywały się wiedzą z zakresu języka polskiego, geografii oraz historii Polski a także wykazywały się kreatywnością, zdolnością logicznego myślenia i pracy zespołowej.
Konkurs przygotowała p. Agata Paszczuk przy współpracy z p. Ewą Madurą-Gryc oraz Elżbietą Turczewską. W Jury zasiadły p. dyrektor Elżbieta Rogowska oraz p. Katarzyna Sikora.
Turniej zakończył się zwycięstwem klasy VIb (Karolina Bagan, Urszula Jakimiuk, Maja Treska). Drugie miejsce zajęła klasa VIc (Monika Kimborowicz, Aleksandra Bieńkowska, Kacper Omieliańczyk) i Vb (Aleksandra Maliszewska, Emilia Wysztygiel, Mateusz Dunaj), natomiast miejsce trzecie klasa IVb (Robert Snarski, Julia Adamczuk, Karol Dwiliński).
Serdecznie gratulujemy!

                     Galeria zdjęć maj - czerwiec 2017   
  
 czerwiec 2017 

01 czerwca 2016
Dzień Dziecka w naszej szkole
Pierwszego dnia czerwca na uczniów naszej szkoły czekały nie tradycyjne lekcje, ale różne atrakcje i zabawy.
Na placu przed szkołą powitała wszystkich Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka wszystkim uczniom naszej szkoły.
Klasy IV- VI szkoły podstawowej brały udział w Grze Szkolnej 2017.
Piknik z wychowawcą wokół boiska szkolnego nie za bardzo się udał, bo temperatura nie rozpieszczała. Ale znaleźli sie odważni pobiwakować na kocach i należą im się gratulacje. Na boisku można było pograć w piłkę nożną czy siatkową.
Chętni z obu szkół rywalizowali w zawodach rowerowych "Slalom". Do pokonania uczestnik miał tor przeszkód (precyzja i czas się liczyły) i pytanie z kodeksu drogowego.
W slalomie rowerowym SP wygrali:
kl. IV - Im - Sac Jakub 4c, IIm - Sulkowski Maciej 4c, IIIm - Gromow Alicja 4a.
kl. IV-VI - Im - Trykacz Dawid 5a, IIm - Korotkich Michał 5b, IIIm - Napiórkowski Mateusz 5b.
Zwycięzcami slalomu rowerowego z PG zostali:
Im - Protasiewicz Damian IIc, IIm - Narewski Kamil Ib, IIIm Mazur Piotr IIc.

Na sali gimnastycznej odbył się występ zespołu "Różyczki" przygotowany przez księdza Leszka i wspólna zabawa przy rytmach "zumby". Samorząd Uczniowski PG 20 zaprosił instruktorki zumby z Paaro, które zaangażowały młodzież gimnazjum i szkoły podstawowej. Cała szkoła bawiła się wspaniale przy gorących rytmach.

                     Dzień Dziecka - galeria zdjęć  

01 czerwca 2017
Dzień Dziecka - "Gra Szkolna"
Wzorem ubiegłego roku, 1 czerwca SU SP 29 zorganizował dla uczniów klas IV-VI Grę Szkolną.
Tradycyjne zajęcia zostały zastąpione zabawą, w której poszczególne klasy rywalizując między sobą mogły wykazać się umiejętnościami oraz wiedzą z różnych dziedzin.
Gra rozpoczęła się o godzinie 9.00. Przewodniczący klas otrzymali od opiekunów SU mapki, w oparciu o które mieli dotrzeć do miejsca z kopertą zawierającą zagadkę. Jej rozwiązaniem był numer sali, w której czekała na nich Karta Gry oraz kolejne wyzwania. Nauczyciele wszystkich przedmiotów przygotowali dla swoich podopiecznych różnorodne łamigłówki, rebusy, krzyżówki oraz inne niestandardowe zadania. Dzieci przemieszczały się z klasy do klasy zgodnie z Kartą Gry i wykonywały oczekujące na nich polecenia pracując w kilkuosobowych zespołach.
Bezkonkurencyjna okazała się klasa VIc, która zdobyła najwięcej punktów i wygrała tegoroczną edycję.
Spośród klas czwartych najlepsza była klasa IVa, natomiast Vc pozostawiła z tyłu klasę Vb i Va.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

01 czerwca 2017
Loteria fantowa
W Dniu Dziecka wolontariat zorganizował Loterię Fantową dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdy los wygrany, więc każde dziecko szczęśliwe. Były słodycze, kostki Rubika, bańki mydlane, gniotki, świecące piłeczki i mnóstwo radosnych drobności, które dzieci kochają!
W tym dniu każde dziecko ma prawo do odrobiny radości i uśmiechu…. Nam się udało!
     „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

01 czerwca 2017
Dzień Dziecka u Prezydenta
Dnia 1 czerwca klasa 3a została zaproszona na spotkanie z panem Prezydentem Miasta Białegostoku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Pan Prezydent Truskolaski złożył zgromadzonym dzieciom życzenia, życzył także miłej zabawy. Dzieci bawiły się w parku przy Pałacyku Gościnnym na zjeżdżalniach, jadły watę cukrową i smaczne lody. Animatorzy zadbali o wspaniałą muzykę, różne zabawy z chustą animacyjną, przeciąganiem liny, malowaniem twarzy. Podziw wzbudziły piękne duże bańki mydlane. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

01 czerwca 2016
Konkurs programowania Dżemik
Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Koło Naukowe .NET PB oraz Oddział Podlaski Polskiego Towarzystwa Informatycznego zorganizowali konkurs dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych na napisanie gry. Kacper Omieliańczyk 6c zajął III miejsce w kategorii Unity3D. Jest, to duży sukces, bo kategoria ta była przeznaczona dla licealistów.

03 czerwca 2017
Wyniki Konkursu Albus 2017
Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Albus 2017 z Języka Polskiego. Laureatami zostali:
kl. IV: Zofia Romanowska IVa, Aleksandra Toczko IVa,
kl. V: Maja Markowska Vb, Aleksandra Trochimowicz Vc, Magdalena Olizarowicz Vc,
kl. VI: Dominika Zubrycka VIb, Paweł Brzozowski VIa.
Wyróżnienia uzyskali:
kl. IV: Kacper Lenard IVa, Szymon Naumowicz IVa, Alicja Gromow IVa, Szymon Kotik IVa,
kl. V: Norbert Żmiejko Vb, Emilia Wysztygiel Vb, Mateusz Dunaj Vb, Iga Edut Va, Aleksandra Brzozowska Vc, Magdalena Grochowska Vc, Oliwia Mortel Vc,
kl. VI: Maciej Salejko VIc, Anna Mojsik VIb, Urszula Jakimiuk VIb, Magdalena Bołtruszko VIa, Michał Cywoniuk VIc, Aleksandra Bieńkowska VIc, Paulina Jastrzębowska VIb.
Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

                     Galeria zdjęć maj - czerwiec 2017   

czerwiec 2017
Nagroda w konkursie matematycznym
W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Wzięło w nim udział 34 uczniów z klas 4-6. Uczniowie zmagali się z testem, który zawierał 30 zadań. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie.
Kacper Omieliańczyk z klasy 6c zajął III miejsce i uzyskał tytuł LAUREATA oraz otrzymał nagrodę książkową. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

05 czerwca 2017
Wyróżnienie w konkursie literackim
W Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku odbyła się Gala III edycji Miejskiego Konkursu Literackiego „Ludzie listy piszą…” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Dyrektora Biura Filatelistyki - Poczta Polska S.A.
Miło nam poinformować, że Maja Markowska z kl. 5b przygotowana przez panią Marzannę Sienkiewicz otrzymała wyróżnienie za swój list, w którym trzeba było samodzielnie, odręcznie napisać na papierze listowym lub własnoręcznie wykonanym tekst na temat: „Są dla mnie wzorem, przykładem do naśladowania. Sławni Polacy: przywódcy, pisarze, naukowcy…”. Maja opisała Annę Bayer - pedagoga, poetkę, instruktora teatralnego, autorkę wielu nagrodzonych scenariuszy teatralnych, jak również autorka muzyki, tekstów piosenek, kolęd, pastorałek dla dzieci. Gratulujemy.
    Wyróżniony list  KLIKNIJ   

czerwiec 2017
„Kot w butach”- przedstawienie kukiełkowe
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem opiekuna p. J. Wysztygiel przygotowali w ramach akcji „Nieść dzieciom uśmiech” przedstawienie kukiełkowe pt. „Kot w butach”. W czerwcu przedstawienie miały możliwość obejrzeć kolejno wszystkie klasy 0 – II z naszej szkoły, a we wrześniu następnego roku szkolnego nasi uczniowie „poniosą uśmiech” do zaprzyjaźnionych przedszkoli.

05 - 07 czerwca 2017
Wycieczka Wieliczka, Zakopane, Kraków
Na początku czerwca 2017 r. uczniowie trzech klas - VI a, VI b, V c z wychowawcami: Ewą Madurą Gryc, Wiolettą Podgórską i Ireną Lis pojechali na 3-dniową wycieczkę w góry.
Najpierw zwiedzili Wieliczkę. Kopalnia soli wywarła duże wrażenie, zwłaszcza na tych, którzy widzieli ją po raz pierwszy. O godz. 22.30 dotarli do malowniczej miejscowości Małe Ciche, gdzie spędzili dwie noce. Rano wyruszyli do Zakopanego - na Krupówki, zobaczyli też skocznię narciarską, a po południu zaliczyli trasę nad piękne Morskie Oko (9 kilometrów - w jedną stronę). Następnego dnia zwiedzili Kraków: Wawel, Stary Rynek, Sukiennice, kościół Mariacki.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i z dużą ilością zrobionych zdjęć, późnym wieczorem wrócili do Białegostoku.

08 czerwca 2017
Występ CHÓRU w Podlaskim Kuratorium Oświaty
Chór PG 20 (w którym występują uczennice SP 29) uświetnił uroczyste podsumowanie Konkursu „W barwach biało-czerwonych” realizowanego z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

08 czerwca 2017
Dzień Rodziny w klasie IIIB
W klasie IIIb miało miejsce niezwykłe spotkanie pod hasłem "Dwie godziny dla Rodziny" z udziałem dzieci i ich rodziców. Tematem przewodnim spotkania była rodzina. Uczniowie zaprezentowali bogatą część artystyczną, podczas której recytowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone tej tematyce. Następnie wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie wykonane "piaskowe serca". Kolejnym punktem imprezy były wspólne zabawy z rodzicami oraz pokaz talentów klasy trzeciej. Na koniec uczestnicy udali się na słodki poczęstunek i herbatkę. Wszystkim dopisywały doskonałe humory. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni p. Grażyna Niemyjska.

02-09 czerwca 2017
6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom
W dniach od 02-09 czerwca nasza szkoła uczestniczyła w imprezie 6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom.
Wśród czytających była dyr. Elżbieta Rogowska, dyr. Irena Boreczko, Halina Dąbrowska z Powiatowego Sanepidu, Magdalena Gołaszewska - pracownik Telewizji Białystok, podopieczni Domu Opieki Społecznej w Garbarach, Marzanna Sienkiewicz - nauczycielka j. polskiego, pielęgniarka szkolna Alina Dziemianiuk, Małgorzata Jurewicz - pedagog szkolny, Paweł Surynowicz - dziennikarz sportowy, młodszy aspirant Magdalena Dudzińska - Komenda Miejska Policji. Zaproszeni goście czytali swoje ulubione książki z dzieciństwa, mówili o korzyściach płynących z czytania i zachęcali do sięgania po lekturę w czasie wolnym.

8 czerwca 2017
Gra miejska „Białystok, w To się gra”
Grę miejską „Białystok, w To się gra” zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. W grze wzięło udział piętnaście zespołów z dziesięciu Szkół Podstawowych Białegostoku. Wśród nich były dwie czteroosobowe grupy z naszej Szkoły Podstawowej nr 29 - z kl. IVc (Nazaruk Weronika, Suchowierska Martyna, Nogajczyk Grzegorz i Więcław Aleksander pod opieką p. Marka Tofiluka) oraz z kl. VIb (Bagan Karolina, Wojno Emilia, Zalewska Kinga i Zubrycka Dominika pod opieką p. Eugenii Kamieńskiej).
Gra polegała na odnalezieniu trzynastu punktów według otrzymanej mapy i rozwiązaniu otrzymanych kart pracy związanych z owymi miejscami na czas.
Grupie z kl. IVc udało się zająć III miejsce, a grupa z VIb zajęła IV miejsce. 12 czerwca 2017r. w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca cykl konkursów „Białystok – w TO się gra” oraz rozdanie nagród.

10 czerwca 2017
Wielki finał OMDO - OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA
Pływacy MKS Juvenia Białystok wystartowali w szóstej już (ostatniej) finałowej rundzie zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka, rozgrywanych na pływalni olimpijskiej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aby zakwalifikować się do finału i wystawić klubową sztafetę 8x50 dowolnym (7 zawodników plus na ostatniej zmianie obowiązkowo trener klubu), należało wprowadzić min 7 zawodników. Aż 22 uczniom ZSS nr1 w Białymstoku - zawodnikom MKS Juvenia, udało się zakwalifikować do Wielkiego Finału. Jak zawsze nie wrócili z pustymi rękoma: 8 medali i 8 miejsc w finałowej szóstce. Najwięcej emocji wzbudzały starty sztafet klubowych, w których to wg regulaminu musiało wystartować 7 zawodników (w tym min. 3 dziewczynki) z trenerem na ostatniej zmianie. Po zaciętej walce drużyna MKS Juvenii Białystok wywalczyła puchar i srebrny medal, ustępując tylko klubowi z Piaseczna.
Cykl OMDO pływacy Juvenii zamknęli z niemałym sukcesem, ale nie zakończyli jeszcze swojego sezonu pływackiego. Przed młodszymi jeszcze starty w najważniejszych zawodach roku II Rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach 12 i 13 latków, które odbędą się w Wyszkowie i Ostrowcu Świętokrzyskim (13-14.06 i 17-18.06), a przed 14 latkami i starszymi starty w Letnich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w lipcu w Olsztynie (14 latki), w Lublinie (15 latki) i Warszawie (17-18 latki).
r.2006 kl V
Rapczewska Aleksandra - V na 50 m st motylkowym
r.2005 kl V i VI
Łuszczewska Emilia - złoto na 100 m st grzbietowym, V na 100 m st dowolnym,
Beszterda Maria - brąz na 100 m st dowolnym,
Halicki Kacper - VI na 100 m st dowolnym,
2004 kl VI i I gimn
Jurgiel Aleksander - złoto na 100 m st grzbietowym, srebro na 100 m st dowolnym,
Pytel Julian - srebro na 100 m st motylkowym, brąz na 100 m st dowolnym,
Potrykus Julia - IV na 100 m st motylkowym, V na 100 m st dowolnym,
Jakubowski Kacper - V na 100 m st grzbietowym,
2003 kl I gimn
Kowalewski Paweł - srebro na 100 m st grzbietowym,
Piechowski Krzysztof - V na 100 m st dowolnym,
Greczan Sebastian - VI na 100 m st motylkowym,

Srebrna sztafeta MKS Juvenia w składzie: Beszterda Maria, Jurgiel Aleksander, Jakubowski Kacper, Piechowski Krzysztof, Potrykus Julia, Łuszczewska Emilia, Kowalewski Paweł, trener Małgorzata Andrzejewska.
               (trener koordynator sekcji pływackiej MKS „Juvenia” Białystok - Małgorzata Andrzejewska)

14 czerwca 2017
3a w fabryce słodyczy "Cukier Lukier"
Tuż pod koniec roku szkolnego klasa 3a wyjechała na wyjątkowe spotkanie - spotkanie ze smakiem i zapachem. Odwiedziła najmniejszą fabrykę słodyczy w Białymstoku Cukier Lukier. Uczniowie mogli zobaczyć jak powstają smaczne cukierki. Panie na oczach wszystkich łasuchów wylewały masę karmelową na kamienny blat, dodawały naturalny aromat owocowy i długo mieszały. Potem każde dziecko mogło wykręcić własnego lizaka. Wszędzie unosił się cudny zapach składników. Takie zajęcia wyzwalają dużą kreatywność w kuchni.

19 czerwca 2017  
Festyn kulturowo-sportowy w ZSS nr 1
Uczniowie ZSS nr 1 z niecierpliwością oczekiwali na poniedziałek 19 czerwca. Nareszcie! Wielki festyn kulturowo-sportowy rozpoczęto kolorowym orszakiem. Zaroiło się od barwnych strojów, baloników i kapeluszy. Radosne dźwięki trąbek, bębenków i dziecięcych pisków towarzyszyły przemarszowi na boisko szkolne. Tam czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Stoiska z łamigłówkami matematycznymi, chemicznymi i fizycznymi były oblegane przede wszystkim przez gimnazjalistów. Dużą popularnością cieszyła się fotobudka, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy. Liczne konkursy z nagrodami przyciągały zarówno maluchów, jak i starszą młodzież. Zawody sportowe pozwoliły sprawdzić się zarówno dziewczętom, jak i chłopcom.
Wyniki:
Olimpijka SP 29: I miejsce kl.3b i 3c, II miejsce kl. 3a;
     I miejsce kl.2a, II m. kl. 2B, III m. kl. 2c.
Turniej piłki siatkowej PG 20: I m. IIb.
Mecz piłki nożnej: reprezentacja klas I PG 20 : reprezentacja V i VI klas SP 29 - 1:2
Żonglerka I m. Kacper Romańczuk.
"Bieg po zdrowie" SP - I m Dawid Trykacz Va, II m Matylda Szczotka IVc, III m Szymon Parfieniuk IIIb.
Bieg w worku: dziewczęta I m. Iga Edut, II m. Wiktoria Gołaszewska, III m. Oliwia Guziejko;
     chłopcy I m. Michał Niemyjski, II m. Dawid Zalewski, III m. Krystian Klebeko.
Przeciąganie liny SP 29: I m. kl. VIa, II m. kl. IVa, II m. kl. Vc.
Były również pokazy taekwondo, prezentacja radiowozu policyjnego. Nie zabrakło także łakoci - od lizaków przez ciasta i ciasteczka, po grillowane banany, a do picia serwowano owocowe koktajle. Czas minął szybko, a większość dzieci stwierdziła, że stanowczo za szybko. Pozostaną miłe wspomnienia i nadzieja na podobną atrakcje w przyszłym roku.

       Galeria zdjęć cz.1             Galeria zdjęć cz.2           Galeria zdjęć cz.3   

19 czerwca 17
Super klasa - finał   SU

   Rozstrzygnięto trwający kilka miesięcy konkurs na Super Klasę Szkoły Podstawowej nr 29 w roku szkolnym 2016/2017. Ze względu na fakt, iż klasy Vc oraz VIc zgromadziły taką samą ilość punktów konieczna była dogrywka. Miała ona formę teleturnieju, w którym przedstawiciele obu klas w pięcioosobowych zespołach odpowiadali na pytania w trzech kategoriach: Wiedza ogólna, Sport oraz Życie szkoły. Obie klasy walczyły bardzo dzielnie i wykazały się dużą wiedzą. Ostatecznie jednak lepsza okazała się klasa VIc i to ona właśnie uzyskała tytuł Super Klasy. Serdecznie gratulujemy!

19 czerwca 2017
Egzamin na kartę rowerową
Uczniowie klas czwartych zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Egzamin odbył się na Placu Manewrowym Podlaskiego Związku Motorowego w Białymstoku.

                     Galeria zdjęć maj - czerwiec 2017   

22 czerwca 2017
Wspólne granie
Ostatni dzień nauki klasa 3a spędziła zupełnie inaczej niż wszystkie inne. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione gry planszowe. Można było pograć w statki, Dobble, Chińczyka, bierki, szachy i twister`a. Każdy próbował swoich sił w różnorodnych grach. Zajęcia minęły wyjątkowo szybko i wesoło.

23 czerwca 2017
Zakończenie roku szkolnego 2016-17
W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali osiągnięć w nauce i życzyli wesołych wakacji. Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska wręczyła dyplomy i nagrody wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom.
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem wychowawców: M. Sienkiewicz, Ewy Madury - Gryc, Wioletty Podgórskiej. Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili scenki z życia szkolnego ubarwione piosenkami i tańcem, podziękowali nauczycielom i Dyrekcji szkoły za przekazaną wiedzę i troskliwą opiekę.
Po zakończeniu apelu w wyznaczonych salach odbyły się spotkania z wychowawcami, uczniowie otrzymali świadectwa i wszyscy z ogromną radością udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek. W tym roku nie było łez, gdyż klasy szóste nie żegnały się ze szkołą podstawową, ponieważ przeszły do klasy siódmej po likwidacji klasy I gimnazjum. Wszyscy spotkamy się więc za dwa miesiące!

                     Galeria zdjęć zakończenie roku szkolnego   

25 czerwca 2017  
Ogólnopolski Zlot Synów Pułku
Zespół Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku gościł uczestników XXXII Ogólnopolskiego Zlotu Synów Pułku. Nasi Patroni i goście po odwiedzeniu i złożeniu kwiatów w miejscach pamięci (Tablica pamiątkowa 10 Pułku Ułanów Litewskich, Pomnik Katyński i Krzyż Katyński, Pomnik Ofiar Zbrodni Hitlerowskich w Grabówce, Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej) zawitali do szkoły. Tu odbyły się główne uroczystości Zlotu. Obradom przewodniczył płk. Andrzej Nuzbek. Były przemówienia, wspomnienia, podziękowania oraz zostały wręczone odznaczenia (m.in. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa, Odznaki Za Zasługi ZKRPIBWP oraz Odznaka "Za Wybitne Zasługi dla ZKRPiBWP").
Po części oficjalnej odbyła się artystyczna, którą uświetnił krótkim występem Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Astra". Uczniowie naszej szkoły i Chór PG 20 wykonali montaż słowno-muzyczny pt. „Wojenko, wojenko pozostań w piosenkach”. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem sali tradycji oraz rozmowami przy kawie i herbacie.

                     Galeria zdjęć XXXII Ogólnopolski Zlot Synów Pułku