Rok 2001/2002 

Święto Szkoły
12 października 2001r., jak co roku nasza szkoła obchodzi swoje święto. Odbyła się uroczysta akademia. Uświetnili ją goście z Urzędu Miasta, Kuratorium i oczywiście nasi patroni Synowie Pułku.Udana wycieczka?!!
W październiku udało się nam namówić naszych wychowawców na wyprawę autokarową do lasu. W tym czasie gimnazjum pisało egzaminy próbne, więc szkoła musiała być pusta, bez naszego nazbyt radosnego gwaru.
Cieszyliśmy się wszyscy już na samą myśl o ognisku i pieczonych kiełbaskach. Niektórzy w czasie jazdy tak podwąchiwali niecierpliwie swoje żelazne zapasy, że aż naruszyli ich ilość. Ale na szczęście jeszcze jakieś okruchy ocalały.
Niestety, jeden z naszych autokarów miał wypadek. Dobrze, że nikomu z wycieczkowiczów nic się nie stało. Poszkodowany był kierowca prywatnego samochodu. Opóźniło to nasz dojazd do celu. Humory też się popsuły.
Nasza wycieczka podzielona była na dwie grupy biwakujące w różnych miejscach. Młodszym poszczęściło się bardziej. Rozpalili ognisko, nazbierali w lesie dużo gałęzi, a my musieliśmy kupić drewno, gdyż nasze nie nadawało się do spalenia, było zbyt mokre. Za to mieliśmy sklepik i boisko do gry. Pierwsza grupa (zwłaszcza pływacy) przemierzyła pół lasu w poszukiwaniu wskazanego przez drogowskaz terenu nadającego się do piłki nożnej. Z zarośli wypędziły ich dopiero dziki (prawdziwe czy też wyimaginowane?). Czasu zresztą i tak było niewiele. Ledwie zdążyliśmy upiec i zjeść kiełbaski, a już dano hasło do odwrotu.
No cóż, za rok może uda się nam pobyć nieco dłużej na świeżym powietrzu?

Egzaminy próbny!   (listopad 2001)
W tym roku klasy szóste pisały egzamin próbny. Test zawierający pytania z wielu przedmiotów nie był aż taki trudny. Wyniki już są. Najlepiej napisała klasa VIa , drugie miejsce zajęła VIb. Na końcu znalazła się VIc, co nas trochę zaskoczyło.
A oto dwudziestka najlepszych:
F. Górski VIc, J. Dubrawska VIa, M. Mikutowicz VIb, M. Raciborska VIa,
A. Bielecka VIa, B. Ciuńczyk VIb, M. Tyl VIb, A. Kazimierska VIb, Ł. Kaczko VIc,
E. Surowiec VIa, K. Adamski VIc, A. Święciński VIc, A. Janczarek VIa,
S. Niewińska VIa, A. Andrukiewicz VIa, K. Dobrzyńska VIa, K. Dryl VIb,
M. Lebiedzińska VIa, M. Kalinowska VIb, S. Kołodko VIb, Ł. Żmiejko VIc.
No cóż, przed nami jeszcze trudniejszy sprawdzian w maju. Tym razem już nie będzie próbny. Teraz czekają nas prawdziwe egzaminy. Obyśmy nie wypadli gorzej niż w pierwszej turze. A może uda się niektórym zyskać tych kilka punktów więcej. Tego życzymy wszystkim.

Andrzejki
I w tym roku nie ominęły nas szaleństwa andrzejkowego wieczoru. Może mniej sobie wróżyliśmy niż zazwyczaj, ale za to dyskoteka była niezła. Zorganizowano oddzielną imprezkę dla klas czwartych, a następnego dnia szalały klasy piąte i szóste. Zdarzały się też mocniejsze uderzenia serca. Zwłaszcza klasy szóste spoglądały na siebie życzliwym okiem, zamglonym nieco żywszym uczuciem. Trochę za mało było wolnych rytmów, aby móc zatańczyć w parach.
Inne imprezy "Andrzejkowe" w szkole:
                             Tak bawiła się klasa IIIb                                       Przedstawienie w świetlicy
            
Mikołajki
Prezenty już za nami. Rozdane. Zjedzone słodycze albo ustawione na naszych biureczkach maskotki. Fajnie jest obdarowywać kogoś i widzieć uśmiech na jego twarzy. Ale jeszcze milej samemu dostać jakiś drobiażdżek.
Niektóre klasy zaspały i spóźniły się z „kupowaniem i wręczaniem”, ale widząc jak inni się dobrze bawią, też postanowiły przyłączyć się z dwu- lub trzydniowym poślizgiem. Ale data nie jest tu najważniejsza. Liczy się dobra zabawa.
Mikołajki klas 0 – 3   
Dnia 6 grudnia odbyły się mikołajki klas 0 – 3. Przybył do dzieci Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Rozdał prezenty, ale musiał wszystkich pytać, czy byli grzeczni przez cały rok. Każdy odpowiadał, że tak. Odbył się także konkurs na najoryginalniejszy strój świąteczny. Jury było surowe, ale wybrało trafnie najładniejszy strój. Po apelu Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami opuścili salę i pofrunęli na saniach do domu. Dzieci serdecznie pożegnały Świętego.

Pif! Paf! Bum!!!
Ostatnio niedaleko szkoły rozlegają się dziwne odgłosy. Niektórzy nasi koledzy wydają przysłowiowe ostatnie grosze, aby zaopatrzyć się w petardy. I mimo że słyszymy w telewizji tyle przerażających historii o urwanych palcach, wypalonych oczach, skróconych nogach, nikogo to widać „nie rusza”.
Może rzeczywiście na cudzym nieszczęściu uczyć się nie da. Trzeba wszystkiego doświadczyć na własnej skórze. To naprawdę smutne!

Loteria fantowa
W grudniu 2001 roku harcerze ze Szkoły Podstawowej Nr 29 zorganizowali loterię fantową, z której dochód był przeznaczony na obiady i paczki świąteczne dla naszych koleżanek i kolegów z biedniejszych rodzin.
Dwa dni wcześniej odbyła się wielka zbiórka niezniszczonych zabawek. Potem czyściliśmy je i sortowaliśmy. Następnie za złotówkę można było kupić los. Niektórym trafiały się maskotki, samochodziki, lalki, inni musieli zadowolić się lizakiem. Frajdy było co niemiara i uzbierała się całkiem spora suma! Brawo harcerze!!!
W grudniu harcerze i harcerki zorganizowali w naszej szkole stoisko z ciastami. Pychota! I klientów było co niemiara, więc podczas dwóch długich przerw zniknęły z talerzy wszystkie ciasta. Nie dziwię się! Skusili się nawet nauczyciele. Oj, jeżeli tak dalej pójdzie to pani ze sklepiku zbankrutuje!

Jasełka
W tym roku jasełka przygotowała pani katechetka Genowefa Suchocka. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy IV, V i VI-te spotkały się na korytarzu. Śpiewaliśmy kolędy i w ten sposób powstał świąteczny nastrój. Mam nadzieję, że w następnym roku będzie tak samo przyjemnie.
Tak wyglądały jasełka w klasach 0 - 3

Koniec karnawału
Ostatki, kończące karnawał spędziliśmy hucznie! Przynajmniej ci, którzy przyszli na dyskotekę. Odbyła się ona 12 lutego 2002 roku. DJ-e okazali się posłuszni naszym prośbom o piosenki. Ta zabawa była wyjątkowa. Nikt nie siedział i nie marudził. Każdy bawił się wspaniale.
W świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa
 i Konkurs Playback Show.

Walentynki
14 luty – Walentynki! Upragniony dzień dla zakochanych. Można było przekazać wyrazy sympatii oraz wyznać miłość drugiej osobie dzięki poczcie walentynkowej. Samorząd szkolny miał bardzo dużo roboty. Trzeba było posegregować wszystkie listy i poroznosić je po klasach. Na szczęście w tym roku (tak jak w każdym innym) ta zabawa się udała.
W świetlicy z tej okazji odbyło się przedstawienie teatralne pt.: "Winetou - czerwonoskóry dżentelmen"

           
      Aktorzy                        Jaś i Małgosia       Czerwony Kapturek   Krasnoludek i spółka

Konkurs ortograficzny
Przeprowadzony został oddzielnie dla kl. IV, V, VI. Teksty były dość trudne, sprawdzające stopień opanowania różnorodnych zasad ortograficznych. A przecież pisownię tylu wyrazów trzeba jeszcze zapamiętać i żadna zasada tu nie pomoże! A oto wyniki. W kategorii klas czwartych:
I miejsce - J. Wencel kl. IVa
II miejsce - K. Kazimierska kl. IVa
III miejsce - M. Dąbrowski kl. IVc
    W kategorii klas piątych:
I miejsce - M. Dryl kl. Va
II miejsce - A. Sosnowska kl. Vb
III miejsce - P. Puciłowski kl. Va, P. Krukowski kl. Vc
    W kategorii klas szóstych:
I miejsce - M. Raciborska kl. VIa
II miejsce - K. Adamski kl. VIc
III miejsce - K. Dobrzyńska kl. VIa, Ł. Kaczko kl. VIc.
    Do dalszego etapu - miejskiego przeszła M. Raciborska - ucz. kl. VIa. Życzymy jej i wszystkim pozostałym sukcesów.

Konkurs recytatorski
W tym roku przebiegał pod hasłem: "Wiersze humorystyczne".
W grupie "Pacholąt" zwyciężyła W. Andrejczuk - ucz. kl. IIIb.
W grupie "Sztubaków" :
I miejsce - A. Żukowska kl. Vc
II miejsce - S. Kołodko kl. VIb
III miejsce - J. Rozmysłowicz kl. VIb, F. Górski kl. VIc
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, recytowali pięknie. Czasem tylko zdarzało się drobniutkie potknięcie wywołane typowo aktorską tremą. Ale któż jej nie ma?!!!

Konkurs czytelniczy
Odbywał się tak naprawdę przez cały rok W każdym miesiącu była podawana ilość przeczytanych przez poszczególne klasy książek.
Oto jak przedstawiają się wyniki. Przy każdej klasie podajemy nazwisko wychowawcy.
Grupa "Pacholąt"
1. II a - 18,7 ks. ( I. Suchodolska)
2. III a - 17,1 (J. Dąbrowska)
3. III b - 17,0 (J. Milewska)
Grupa "Sztubaków"
1. VI a - 15,0 (E. Turczewska)
2. V c - 11,3 (I. Lis)
3. VI b - 11,0 (M. Sienkiewicz)
Najlepiej czytające osoby to:
K. Dobrzyńska (VIa), M. Mickiewicz (IIIa), K. Kazimierska (IVa), J. Dubrawska (VIa), J. Popławska (IIIc), P. Maksimowicz (IVa), W. Andrejczuk (IIIb), P. Piotrowska (IIIc), P. Czeczko (IIIb), E. Cybulko (IIIb), M. Kot (IIIb), P. Szeszko (Vb).

Egzaminy kl. VI  (IV 2002)
Wypadliśmy całkiem nieźle. Najlepiej napisała klasa VI c - średnia 33,9 pkt. Górą pływacy. Brawo! II miejsce zajęła VI a - 32,65 pkt., III miejsce - kl. VI b - 30, 35 pkt.

Maksymalną ilość punktów - 40 zdobył Kamil Adamski (VI c).
39 pkt. - J. Dubrawska (VI a), M. Raciborska (VI a), B. Radziszewska (VI a), E. Surowiec (VI a), K. Dryl (VI b), K. Kazimierska (VI b), F. Górski (VI c), Sz. Grzegorczyk (VI c)
38 pkt. - A. Bielecka (VI a), S. Niewińska (VI a), Ł. Kaczko (VI c)
37 pkt. - A. Andrukiewicz (VI a), M. Lebiedzińska (VI a), P. Wiluk (VI b), R. Tymiński - (VI c)
Na 70-u piszących tylko 19 osób uzyskało mniej niż 30 pkt. (poniżej 20 pkt. - tylko 3 osoby).
Wypadałoby tylko życzyć, abyśmy napisali tak samo w przyszłym roku.

Nasze wyniki w nauce  (VI 2002)
Kończy się (nareszcie!) pracowity rok szkolny. Tyle czasu spędziliśmy nad książkami, zeszytami - przy odrabianiu prac domowych, uczeniu się często niełatwych rzeczy. Jedne klasy robiły to solidniej, a inne byle zbyć. Oto jakie są efekty naszych wysiłków. Podajemy miejsca w zależności od uzyskanej średniej ocen, a obok nazwisko wychowawcy klasy.
V c - średnia ocen 4,16 (wych. I. Lis)
VI a - 4,1 (E. Turczewska), VI b - 4,1 (M. Sienkiewicz)
VI c - 4,04 (A. Zielenkiewicz)
IV c - 4,0 (M. Kukliński)
IV a - 3,89 (E. Madura - Gryc)
V a - 3,84 (A. Gąsowska)
V b - 3,76 (B. Wawrusiewicz)
IV b - 3,56 (A. Jaworowska)

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu   (28-30 VI)
Mistrzostwa odbyły się w Dębicy. Szczególne osiągnięcia miała kl. Vc. Zdobyła 2 drugie miejsca (K. Babilewicz na 200 i na 400 m kraulem) i trzecie miejsce (M. Jabłoński na 100 m motylkowym). Przywieźliśmy więc dwa srebrne i jeden brązowy medal.
Czołowe miejsca zajęli też:
4 miejsce - K. Babilewicz (na 100 kraulem)
5 miejsce - A. Dowgiert (na 50 motylkowym i na 100 klasycznym), sztafeta chłopców (4x100 zmiennym - M. Jabłoński, B. Łukaszewicz, J. Czeczko, K. Babilewicz), sztafeta chłopców (4x100 kraulem - M. Jabłoński, G. Kakareko, B. Łukaszewicz, K. Babilewicz)
7 miejsce - M. Jabłoński (na 50 motylkowym), A. Kicińska (na 100 motylkowym)
8 miejsce - dwukrotnie zdobyła sztafeta dziewcząt (4x100 dowolnym i 4x100 zmiennym - A. Kicińska, M. Kozakiewicz, A. Dowgiert, A. Borowska)

Sukces odnieśli też uczniowie kl. IVc na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski. Dominika Wojszko zajęła 1 i 3 miejsce, a M. Dąbrowski – 8.

   Notatka prasowa:
"Wśród 13-latków reprezentanci z naszego województwa częściej stawali na podium. Dwukrotnie pierwsza była zawodniczka MUKS Suwałki Adrianna Sawicka. Wygrała wyścigi na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym. Jej kolega klubowy Tomasz Jasionowski był drugi na dystansie 100 m klasycznym. Trzykrotnie na podium stawali też białostoczanie. Bartosz Bogdan (obecnie SP Nr 29, od września PG Nr 20) był dwukrotnie drugi - 50 i 100 m motylkowym, a Maciej Dobrowolski (obecnie SP Nr 29, od września PG Nr 20) trzeci na 200 m klasycznym.
Najmłodsi pływacy - 10- i 11-letni - rywalizowali w mistrzostwach korespondencyjnych. Końcowa kolejność została ustalona na podstawie czasów osiąganych na zawodach w całym kraju. Po dwa razy w czołowej trójce znaleźli się Jakub Polański z Olimpijczyka Suwałki oraz Dominika Wojszko (SP Nr 29) z Juvenii. Białostoczanka zwyciężyła na 100 m stylem grzbietowym i była trzecia na dystansie dwukrotnie dłuższym. Ponadto M. Dąbrowski (SP Nr 29) zajął 8 miejsce".