Rok szkolny 2010/2011

Wrzesień 2010 

Październik 2010

Listopad 2010

Grudzień 2010

Styczeń 2011

Luty 2011

Marzec 2011

Kwiecień 2011

 

Maj 2011

Czerwiec 2011

 

         Zdjęcia w galerii: Wrzesień-grudzień 2010
        Zdjęcia w galerii: Styczeń-marzec 2011 
wrzesień 2010
Początek roku szkolnego   (1 września)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 zaszczycili patroni szkoły Synowie Pułku.


Stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku   (2 września)
Dwoje uczniów Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku zostało stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2010/2011.
Stypendystką za wyniki i osiągnięcia w nauce - Pietrewicz Hanna 3e (absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 20), stypendystką w dziedzinie twórczości artystycznej - Sulik Patrycja 5b Szkoła Podstawowa Nr 29.

Sprzątanie Świata 2010 (17 września 2010)
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana jest pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność -segregujmy odpady” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.

Warsztaty ekologiczne w Poczopku (20 września)
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Edukacja - naturalnie! - akcja edukacyjna dla młodzieży szkolnej z obszarów Natura 2000 Polski Północno-Wschodniej" uczniowie kl. VIc, Vb i IId wyjechali na ekologiczne warsztaty terenowe. Zajęcia zorganizowane i prowadzone były przez edukatorów ze Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju "Agro-Group" w miejscowości Poczopek, gdzie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Krynki. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania papieru metodą czerpaną a później przemierzali ścieżki edukacyjne w pięknym leśnym parku - Silvarium. Zamieszczono na nich plansze informujące o tutejszych roślinach i zwierzętach oraz podpisane odlewy tropów zwierząt. W trakcie zwiedzania uczniowie wypełniali karty pracy dotyczące budowy, funkcjonowania i znaczenia lasu, używali lup, lornetek oraz specjalnych pojemników do chwytania i obserwowania owadów. Kolejnym etapem zajęć było obejrzenie Parku Megalitów - zbioru potężnych głazów narzutowych ułożonych w różne formy, m.in. energetyczny krąg kamienny.
Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali unikalny zegar słoneczny, pokazujący nie tylko pory dnia i godziny, ale też pory roku. Korzystając ze słonecznej pogody z chęcią odczytywali godziny na zegarze, w którym za wskazówkę służy cień człowieka. Spacerując po Silvarium uczniowie mieli również okazję obserwować grupę bocianów, która nie odleciała na zimę i znalazła schronienie w tym parku. Ostatnim punktem warsztatów było zwiedzanie muzeum przyrodniczego „Na skraju puszczy”, w którym zgromadzono wiele eksponatów przyrodniczych. Można było tam wysłuchać odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta i obejrzeć pszczoły w szklanym ulu.
 Zdjęcia w galerii: Wrzesień-grudzień 2010
 
październik 2010
Sukcesy taneczne! (3 października 2010)
W Bochum (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Świata Hip Hop. Wicemistrzyniami świata w tańcu zostały Patrycja Sulik 5b i Anita Sulik 4a występujące w grupie Kolor Dzieci. III miejsce z grupą Szał Mini zdobyła Patrycja Kosk 5b. Gratulacje!

Ślubowanie klas pierwszych (5 października 2010)
W obecności Dyrekcji szkoły i rodziców odbyła się tradycyjna uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści podczas oficjalnej części imprezy zostali pasowani na uczniów.

Uroczystość 50 - lecia Szkoły Podstawowej nr 29 oraz nadanie nowego sztandaru Zespołowi Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku (25 października 2010)
W uroczystościach udział wzięli: Synowie Pułku, duchowni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, radni, przedstawiciele władz oświatowych, związków zawodowych, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 29 oraz nauczyciele, nauczyciele emerytowani, wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie.
 Galeria zdjęć z uroczystości
 
listopad 2010
"Od grosika do złotówki" (listopad 2010)
Klasa IIIa brała udział w programie "Od grosika do złotówki". To program edukacji finansowej skierowany do uczniów szkół podstawowych w ramach kształcenia zintegrowanego, realizowany we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy. W swoich zamierzeniach program ma pomóc dzieciom w kształtowaniu nawyku oszczędzania, budzeniu poczucia wartości pracy, posługiwaniu się pieniądzem oraz przygotowaniu do dokonywania racjonalnych zakupów.

82 rocznia odzyskania niepodległości (15 listopada 2010)
Uroczysty apel z okazji 82 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowały klasy 5b i IIc PG20 (pod opieką p. Haliny Surynowicz i p. Katarzyny Sikory). Apel skupiał się przede wszystkim na tym, co znaczy słowo Ojczyzna, jak rozmaicie może być rozumiane, oraz czym jest miłość do niej. Przedstawiał również krótki rys historyczny dotyczący dróg Polski do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Nagrody w konkursie "Jestem Kibicem z klasą" (18 listopada 2010)
W Szkole Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego odbyło sie uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Jestem Kibicem z klasą". W kategorii literackiej - poezja laureatkami I miejsca zostały Natalia Wysztygiel 6a i Julia Grodzka 6c (opiekun Marzanna Sienkiewicz), wyróżnienie otrzymała Patrycja Sulik 5b (opiekun Irena Boreczko – Aksiucik, Marzanna Sienkiewicz).
W kategorii literackiej - proza laureatem II miejsca został Maciej Jurewicz 6a (opiekun Marzanna Sienkiewicz).
 
grudzień 2010
II miejsce w Ogólnopolskim konkursie internetowym ARBORES VITAE (3 grudnia 2010)
Ogólnopolski konkurs internetowy, towarzyszy wystawie wielkoformatowych zdjęć pt. „ARBORES VITAE. Ostatnia taka puszcza” w Białymstoku. Konkurs kierowany jest do wszystkich miłośników przyrody, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Jego celem jest pogłębienie wiedzy o lasach i ich znaczeniu dla człowieka oraz zainspirowanie do twórczych działań na rzecz ich ochrony. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie wystawy i licznie wzięli udział w konkursie. Drugie miejsce w tym konkursie zdobyły uczennice naszej szkoły Patrycja Sulik 5b i Anita Sulik 4a.
http://konkurs.arboresvitae.eu

I ty możesz zostać świętym Mikołajem (6 grudnia)
Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zorganizował akcję charytatywną pod hasłem - I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Uczniowie sprzedawali ciasta i ciasteczka na terenie szkoły a dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na paczki dla uczniów potrzebujących pomocy materialnej.

Zajęcia plastyczne - origami  (6 grudnia 2010)
Zajęcia plastyczne dla uczniów i rodziców klasy IIIa prowadzone przez Panią Danutę Żołyńską. Uczniowie uczą się wschodniej sztuki tworzenia figurek z papieru czyli origami. W zajęciach uczestniczą też rodzice. Pomagają swoim dzieciom a także odkrywają swoje talenty. Pani Eliza Czeremcha, mama ucznia, przed świętami Bożego Narodzenia, pokazywała w jaki sposób wykonać gwiazdki z koralików.
 Zdjęcia w galerii: Wrzesień-grudzień 2010

Apel poświęcony promocji zdrowia (8 grudnia)
W krótkim programie artystycznym poruszony został problem higieny osobistej i zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie zachęcali też do aktywności fizycznej m.in. w formie tańca nowoczesnego. Apel przygotowały klasy IVa, Vc, VIc pod kierunkiem Agaty Jaworowskiej i Ewy Madury-Gryc.

Betlejemskie Światło Pokoju (23 grudnia 2010)
Zuchy i harcerze z Szkoły Podstawowej nr 29 uczestniczyli w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Białymstoku „Betlejemskie Światło Pokoju”. Spod Pałacu Branickich Betlejemskie Światło, symbol miłości i pokoju przewieźliśmy do kościoła parafialnego p.w. Bł. Bolesławy Lament i przekazaliśmy je mieszkańcom osiedla.
 
styczeń 2011
OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH POZASZKOLNYCH KL. 0-3, I SEMESTR 2010/2011
  KLASA 0 wych. Bożena Kowalska
Konkurs plastyczny pt. „Rób aniołki z wielką rozkoszą bo one szczęście przynoszą” org. ZSI nr 1 w Białymstoku - XII 2010 - II miejsce Nina Marcinowicz.
Festiwal Kolęd i Pastorałek org. Komenda Hufca ZHP - III miejsce Anna Mojsik, wyróżnienie Sebastian Łupiński i Karolina Piskor, III miejsce – zespołowo.
Konkurs plastyczny pt. „Pocztówka Bożonarodzeniowa” - XII 2010 - I miejsce Dawid Czapla, III miejsce Daria Tomaszewicz, wyróżnienie Karolina Piskor.

  KLASA IA wych. Bogusława Kuklińska
Konkurs plastyczny pt. „Rób aniołki z wielką rozkoszą bo one szczęście przynoszą” zorganizowany przez ZSI nr 1 w Białymstoku - XII 2010 - I miejsce Filip Galant, wyróżnienie Julia Szwed.

  KLASA IIB wych. Danuta Okułowicz
Konkurs fotograficzny pt. „Wspomnienia z wakacji” org. SP nr 49 - X 2010 - wyróżnienie Michał Król.

  KLASA IIIA wych. Danuta Żołyńska
Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny "Nowe przygody znanych bohaterów" II edycja organizowany przez SP 19 w Białymstoku - XI 2010 - I miejsce Jakub Pikuła.
Konkurs plastyczny "Kolory Jesieni" org. przez SP12 w Białymstoku - XI 2010 - wyróżnienie Julia Ciereszko.
Konkurs fotograficzny "Jesienne zbliżenia" org. przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 3 BTO w Białymstoku - XII 2010 - I miejsce Julia Ciereszko.
Konkurs plastyczny "Jestem odblaskowy" org. przez Staż Miejską - XII 2010 - wyróżnienie Jakub Pikuła.
Konkurs plastyczny - origami "Kwiatowe fantazje" org. przez SP 15 - XII 2010 - nagroda Konrad Wiński.
II Miejski Konkurs Matematyczno-Plastyczny "Barwy Matematyki" org. przez MODM w Białymstoku oraz SP 12 - I 2011 - wyróżnienia Agata Jurewicz i Dawid Kotik.

  KLASA IIIB wych. Janina Reniewicz
Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP w Białymstoku – I 2011 - I miejsce Małgorzata Arciszewska.

Najpiękniejsza bombka ekologiczna (7 stycznia 2011)
Konkurs na „Najpiękniejszą bombkę ekologiczną” odbywał się w ramach wystawy "ARBORES VITAE. Ostatnia taka puszcza". Jego celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej recyklingu i metod ochrony środowiska. Wśród licznie biorących udział uczniów naszej szkoły, nagrodę zdobył - Darek Babiński 10 lat; wyróżnienie otrzymała - Wiktoria Bartoszewicz 12 lat.
http://www.arboresvitae.eu/Konkurs-bombka-ekologiczna/ 

 Konkurs Ortograficzny    (21 stycznia)
W styczniu przeprowadzono konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii klas IV-VI. Laureatami zostali:
Gabriela Malewicka 4b, Zuzanna Zubowicz 4a,
Wiktoria Figlewska 5a, Magdalena Pruszyńska 5b, Szymon Awruk 5c,
Magdalena Polecka 6a, Marta Majewska 6a, Kamila Marchel 6c.

 
luty 2011
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
6 uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 zostało laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Język polski - laureaci:
Uczennice Pani Marzanny Sienkiewicz - Julita Grodzka VIc, Agata Karny VIc i Marta Majewska VIa.
Finaliści:
Natalia Wysztygiel VIa i Magdalena Polecka VIa (opiekun M. Sienkiewicz),
Natalia Niewińska VIb, Justyna Kulesza VIb i Adam Sulewski VIb (opiekun I. Lis).

Język angielski - laureaci:
Uczennice Pani Natalii Miklash-Launikevich - Marta Majewska VIa i Magdalena Polecka VIa.
Finalista:
Eryk Sochacki VIc (opiekun E. Madura - Gryc).

Historia - Laureat - Uczeń Pani Haliny Surynowicz - Rafał Rusiłowicz VIc.
       >Zdjęcia<  

Konkurs Piosenki Walentynkowej    (14 luty)
Atrakcją dnia Św. Walentego był Szkolny Konkurs Piosenki Walentynkowej, zorganizowany przez Samorząd SP29, podczas którego uczniowie wykonywali piosenki o tematyce miłosnej.
I miejsce zdobyły Julia Gołaszewska 5a oraz Patrycja Kosk 5b,
II miejsce zdobyła Marta Majewska 6a,
III miejsce zdobył zespół z 5c w składzie: Zuzia Weremczuk, Klaudia Sieczko, Angelika Krynicka oraz Magda Sokólska.
W dniu tym działała również poczta walentynkowa.

 
marzec 2011
Dzień Otwarty Szkoły   (3 marca 2011)
W ramach Miejskich Dni Otwartych Szkół uczniowie i nauczyciele przygotowali prezentacje osiągnięć SP 29. Po wystąpieniu Dyrekcji SP 29 odbył się bogaty program artystyczny w wykonaniu uczniów. Następnie - zabawy integracyjne dla zaproszonych dzieci i rodziców w świetlicy, niespodzianki w otwartych salach lekcyjnych, konsultacje z pedagogiem szkolnym.
       >Zdjęcia<

VII Przegląd Zajęć Pozalekcyjnych    (30 marzec 2011)
Dużym sukcesem zakończył się występ uczniów naszej szkoły w VII Przeglądzie Zajęć Pozalekcyjnych, odbywający się na scenie białostockiego Miejskiego Domu Kultury. Złote Pasmo (I miejsce) uzyskała Marta Majewska 6a (kat. solista) oraz zespół z klas 5a i 5b "Pokemony" (kat. taniec) - Patrycja Sulik, Patrycja Kosk, Urszula Bochen, Agnieszka Babilewicz, Karolina Semborska i Joanna Iłendo. Srebrne Pasmo (II miejsce) zdobyła Julia Gołaszewska 5a (kat. solista). Gratulacje!

 
kwiecień 2011
Wielkanoc w skansenie    (5 kwietnia 2011)
Przed świętami klasa Ia oraz klasa 0 uczestniczyły w imprezie "Wielkanoc w skansenie". Uczniowie uczyli się malować jajka woskiem, robić palmy wielkanocne, zwiedzili wiejską chałupę z wystrojem świątecznym i poznali zwyczaj wiosennego kolędowania. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy na powietrzu.

X edycja konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki"     (9 kwietnia 2011)
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 wzięli udział w X edycji konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Wśród kilkuset prac, które dostarczono na konkurs dostrzeżono nasze rękodzieła. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Kotik IIIa SP29, Kamila Andrejczuk Vc SP29, Daria Kowalewska IIc PG20.
Konkurs org. przez Zespól Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku.

III Międzyszkolny Konkurs Pisanek i Kraszanek   (15 kwietnia 2011)
W naszej szkole po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Konkurs Pisanek i Kraszanek. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 119 uczniów ze szkół: SP 29, ZS nr 4, SP 2, SP 7, SP 47, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasionówce, SP 11 i PG 20. Konkursowe pisanki i kraszanki były bardzo oryginalne i w większości fantazyjnie wykonane, więc jury miało nie lada problem, wyłaniając zwycięzców. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
uczniowie klas 0 - II: miejsce I Filip Galant SP29, miejsce II Oskar Otto Koziak SP29, miejsce III Julia Szwed SP29, wyróżnienia - Oliwia Krzyżewska SP2, Tomasz Suhak SP47;
uczniowie klas III- IV: miejsce I Michał Miodowski ZS4, miejsce II Julia Sobocińska SP29, Elżbieta Redo Jasionówka, miejsce III Ewa Bondar SP29, wyróżnienia - Anita Sulik SP29, Patrycja Borysewicz ZS4, Agnieszka Panasewicz ZS4;
uczniowie klas V- VI: miejsce I Mateusz Małyszko SP29, miejsce II Karolina Pietrzykowska SP29, miejsce III Paweł Królik SP29, wyróżnienia Julia Gołaszewska SP29, Karolina Litwiejko SP29;
gimnazjum: miejsce I Dawid Halicki PG20, miejsce II Anna Jóźwiuk PG20, miejsce III Daria Kowalewska PG20, wyróżnienia Paula Kowalczuk PG20, Magdalena Sawicka PG20.
Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Tym zaś, którym nie udało się stanąć na podium, życzymy sukcesów w kolejnych edycjach. Wszystkich zapraszamy do dalszej owocnej współpracy.
Organizatorzy - Jolanta Wysztygiel i Agnieszka Kazberuk.

Konkurs Ogólnopolski PANDA 2011    (04.2011)
W naszej szkole w kwietniu 2011 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Uczeń kl.4b Grzegorz Zińczuk (opiekun M.Górska) otrzymał wyróżnienie uzyskując 9 miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnika.

Konkurs pieśni patriotycznej   (28 kwietnia 2011)
Rokrocznie w kwietniu w szczególny sposób przywołujemy pamięcią tych wszystkich, którzy zginęli walcząc za wolność i niepodległość naszego kraju. 28 kwietnia 2011r. odmiennie uczciliśmy pamięć tamtych lat konkursem pieśni patriotycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej.
 
maj 2011

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ALBUS 2011   (5 maja 2011)
61 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ALBUS 2011. Najwyższe - czwarte miejsce - zajęła Paulina Rogowska IVb (opiekun D. Seluk); piąte miejsce zajęły uczennice z klasy VIc - Agata Karny i Julita Grodzka (opiekun M. Sienkiewicz). Tytuły laureatów uzyskali też następujący uczniowie: G. Malewicka, P. Chomik, M. Mojsiuszko, M. Majewska, N. Wysztygiel, E. Sochacki.

 Miejski Konkurs Plastyczno - Literacki „Nasz czysty Białystok”    (11 maja 2011)
W Miejskim Konkursie Plastyczno - Literackim „Nasz czysty Białystok” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku (org. UM Białystok i MODM) I miejsce w kategorii plakat zdobył Maciej Danilewski 6c (opiekun M. Kotik).

I Festiwal Piosenki z Uśmiechem     (25 maja 2011)
 II miejsce w I Festiwalu Piosenki z Uśmiechem (pod patronatem Prezydenta Miasta i Podlaskiego Kuratora Oświaty) zdobył Łukasz Dawidziuk 5c.

"EKO-PLANETA"     (maj 2011)
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.W tegorocznej edycji Konkursu brali udział uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej, którzy wykazali się wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Maciej Danilewski z klasy VIc.

"EKOTEST"     (maj 2011)
W I Ogólnopolskim Konkursie Ekotest uczestniczyło 50 uczniów z V i VI klas szkoły podstawowej. Test opracowany został przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie,składał się z pytań dotyczących ekologii i ochrony środowiska.Najlepszy wynik w szkole uzyskali: Magdalena Dąbrowska z kl.VIc,
Julita Grodzka z kl.VIc, Magdalena Polecka z kl.VIa i Sylwester Kosk z kl. Vb. W ogólnopolskim rankingu uplasowali się na 16 miejscu.

Podsumowanie Akcji Zbiórki Baterii    (maj 2011)
Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ekokonkursie "Baterie-zagrożenie dla środowiska i ludzi". Zebraliśmy 368 kg baterii. Najwięcej zebrali (ilość w szt.): Anita Sulik IVa - 6801, Łukasz Dawidziuk Vc - 4271, Jakub Łochowski IIc PG - 3656, Natalia Skorupska Vb - 2030, Patrycja Kosk V - 1260. Klasa, która zebrała najwięcej baterii w skali szkoły to Vc - 7680 szt.

Międzynarodowy Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY"    (maj 2011)
Uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienia: Aleksiuk Piotr - miejsce 9, Sochacki Eryk - miejsce 36, Choromański Michał - miejsce 29, Awruk Szymon - 38 miejsce. Wszyscy wymienieni uczniowie to podopieczni pani D.Czajkowskiej. Zińczuk Grzegorz (opiekun M. Górska) zajął 12 miejsce oraz uczeń nauczania początkowego Białoszewski Jakub - miejsce 38.

 
czerwiec 2011
Wiosenna Parada młodych    (1 czerwca 2011)
1 czerwca 2011 roku w Międzynarodowym Dniu Dziecka, odbyła się II Wiosenna Parada Młodych. W barwnym przemarszu ulicami naszego miasta uczestniczyły dzieci i młodzież białostockich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych. Zespół Szkół Sportowych Nr 1 reprezentowała grupa uczniów prezentująca nasze osiągnięcia i zainteresowania tj.: kawiarenka literacka, strzelcy, pływacy, zuchy i harcerze, chór, tancerki, wolontariusze, ekolodzy, przedstawiciele SU oraz opiekunowie. Na czele szedł werblista wystukujący rytm, za nim duże uśmiechnięte słoneczko symbolizujące ulice Promienną, przy której mieści się szkoła.
Finał przemarszu miał miejsce na placu przed Teatrem Dramatycznym, gdzie Prezydent Miasta Pan Tadeusz Truskolaski otworzył III Festyn Edukacyjny, zorganizowany w ramach XII Białostockiego Forum Szkół. Nasza szkoła, czyli Zespół Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku otrzymała wyróżnienie za zaprezentowanie się podczas parady.

Konkurs piosenki turystycznej i wakacyjnej „TRAMP’ek”    (2 czerwca 2011)

Reprezentanci SP 29 triumfowali w Konkursie piosenki turystycznej i wakacyjnej „TRAMP’ek”. I miejsca zdobyły duety: Julia Gołaszewska i Urszula Bochen oraz Patrycja Kosk i Sylwester Kosk, wyróżnienie otrzymali Weronika Paczkowska i Małgorzata Mojsiuszko.

Zakończenie konkursu "Przyroda Podlasia w czterech porach roku"    (8 czerwca)
Zakończenie IV edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-literacko-fotograficznego "Przyroda Podlasia w czterech porach roku" odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury przy ul. Św. Rocha (WOAK SPODKI). Konkurs zorganizowały białostockie placówki: Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta, Przedszkole Samorządowe Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 im.Jana Pawła II i Zespół Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku. Konkursowi patronowali: Podlaski Kurator Oświaty, Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Białymstoku i Fundacja Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych. Z naszej szkoły konkurs współorganizowali Pani dyrektor Irena Boreczko-Aksiucik i Pan Tomasz Włodarczyk - odpowiadali za część fotograficzno-literacką. Komisja postanowiła nagrodzić 12 uczniów, którzy zostali równorzędnymi laureatami. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Anita Sulik 4a,Patrycja Sulik 5b i Maciej Jurewicz 6a.
    Wyniki konkursu                 Galeria zdjęć z zakończenia 

Wycieczka do wioski indiańskiej    (8 czerwca 2011)
W czerwcu klasa Ia była na wycieczce w Wiosce Indiańskiej za Grabówką. Uczniowie zapoznali się z życiem i kulturą Indian Wielkich Równin, piekli kiełbaski w ognisku. Najwięcej emocji dostarczyły indiańskie zabawy pod kierunkiem indianistów.

Gry i zabawy matematyczno - logiczne pod hasłem "Niech Dzień Dziecka zawsze trwa!"    (14 czerwca)
Pani Agnieszka Moczydłowska-Szymczuk zorganizowała w naszej szkole gry i zabawy matematyczno – logiczne pod hasłem "Niech Dzień Dziecka zawsze trwa!" w ramach realizowanego w szkole projektu: „W harmonii z otaczającym światem razem wędrujemy ku dorosłości”. Do "łamania głowy" zaproszono uczniów klasy II i III naszej szkoły podstawowej. Dzieci zmagały się z labiryntami i kolorowankami matematycznymi. Układały proste figury z użyciem tangramów. Najtrudniejszą zabawą była układanka Happy Cube, czyli budowanie sześcianów z piankowych puzzli. Klasa III dodatkowo próbowała sił w rozwiązywaniu zagadek zapałczanych. W nagrodę za zaangażowanie w rozwiązywaniu łamigłówek wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody - lizaki.

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH POZASZKOLNYCH KL. 0-3, II SEMESTR 2010/2011
  KLASA 0 wych. Grażyna Niemyjska
V Mistrzostwa Woj. Podlaskiego dzieci w szachach org. MDK Białystok (06.03) - III miejsce Paweł Brzozowski;
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ruch to zdrowie – mój wymarzony weekend z rodziną” org. Przedszkole Samorządowe 45 w Białymstoku (16.05) - II miejsce Alicja Hościk, wyróżnienie Eliza Hościk;
Miejski Konkurs Plastyczny „Jak dbam o przyrodę?” org. SP 47 w Białymstoku (17.05) - III miejsce Magdalena Rydzewska.
  KLASA IIa wych. Renata Krystosiak
Konkurs recytatorski „Snują baśnie, bajeczki…” org. SP 19 Białystok (28.05) - III miejsce Norbert Podgórski.

  KLASA IIb wych. Danuta Łapińska
Wojewódzki Konkurs ekologiczny „Co się z tego zrobić da?” (05.2011) - II miejsce Michał Król;
Miejski Konkurs Plastyczny „Jak dbam o przyrodę?” org. SP 47 w Białymstoku (17.05.2011) - I miejsce Emilia Lubecka, wyróżnienia: Martyna Zabrocka, Gabriela Rafałko, Maja Szabuniewicz.

  KLASA IIIa wych. Danuta Żołyńska
Miejski konkurs ekologiczno – plastyczny „Jak dbam o przyrodę” (05. 2011) - I miejsce Jakub Pikuła;
Miejski Konkurs Matematyczno – Plastyczny „Barwy Matematyki” - wyróżnienie Agata Jurewicz, Dawid Kotik;
Międzynarodowe zawody karate shotokan w Bydgoszczy (05.2011) - III miejsce Agata Jurewicz.

  KLASA IIIb wych. Janina Reniewicz
Zawody karate o puchar prezydenta Białegostoku - III miejsce Julia Kiersnowska;
Ogólnopolskie Zawody Karate Dzieci i Młodzieży w stylu Shotokan - Piotr Nowakowski złoty medal „kumite”; srebrny „kata”; powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa JKA Karate Dzieci i Juniorów w Holandii (23.04);
Konkurs Recytatorski „Odżywiam się zdrowo” - I miejsce Małgorzata Arciszewska.